رفتن به محتوای اصلی

ژوئن 2014

30.06.2014 - 20:42
غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضایی ایران روز دوشنبه (۹ تیر / ۳۰ ژوئن) در نشست مطبوعاتی هفتگی خود با خبرنگاران در تهران گفت: «دو سه نفر در هفته‌های اخیر ممنوع‌الخروج شدند و چند نفر دیگر که به خارج از کشور رفته بودند در حین بازگشت بازداشت شده و کیفرخواست این افراد صادر و در انتظار محاکمه هستند.»
30.06.2014 - 18:29


بيش از ۱۱۵ تن از فعالان حقوق زن با ارسال نامه سرگشاده‌ای به رئيس فدراسيون جهانی واليبال و ناظر بازيهای واليبال ايران و لهستان در تهران، از ايشان خواسته‌اند که از حق ورود زنان به ورزشگاه‌ها برای تماشای بازيهای مورد علاقه‌شان حمايت کنند.
30.06.2014 - 18:23
بیژن صف سری
آنچه به نام اپوزيسيون نظام جمهوری اسلامی در باور قريب به اتفاق ملت ايران وجود دارد، عملکرد و نقشی مغاير با معنا و مفهوم واقعی "اپوزيسيون" از سوی گروه‌های چند نفره‌ای است که به صرف گرد هم آمدن چند دوست و يا قوم و خويش که حتی در اتحاد و يک‌پارچگی آرا و عقايد بين گروهی خود دچار تفرق هستند، ايجاد گرديده و خود را مجاز به تعیين آلترناتيو رژيم حاکم می‌دانند
30.06.2014 - 17:52
نهضت مقاومت ملی ایران صدمین سالروز تولد شاپور بختیار، آخرین نخست‌وزیر رژیم پهلوی را ۲۸ ماه ژوئن در شهر کلن آلمان جشن گرفت. مردی که او را "مرغ توفان" می‌نامیدند و نخستین صدای اعتراض به جمهوری اسلامی بود.
30.06.2014 - 14:32
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل٬ از استقلال کردستان به عنوان راهی برای ایجاد ائتلاف بین نیروهای میانه‌رو در منطقه حمایت کرد. حمایت اسرائیل در حالی‌ست که آمریکا و ترکیه با تجزیه عراق مخالف‌اند
30.06.2014 - 13:19
در مراجعه به زندان اوین متوجه شدم اسم ایشان در هیچ سیستمی ثبت نشده است ، در صورتیکه همسرم از داخل زندان اوین به من زنگ زده بودند . با توجه به پیگیری های من از اداره کل زندانهای تهران اسم ایشان به عنوان شخصی که به زندان رجایی شهر انتقال داده شده است وجود دارد. اما مسئولین زندان رجایی شهر اعلان می کنند همچین شخصی به اینجا انتقال داده نشده است!
30.06.2014 - 13:12
در اين برنامه خانم شيوا محبوبي يك مجموعه برنامه دو ساعتي در مورد آزادي زندانيان سياسي اجرا ميكند كه 10 دقيقه از آن، مصاحبه با خانم اعظم پيري همسر دكتر لطيف حسني دبيركل تشكيلات آذربايجاني "يئني گاموح" است. (از دقيقه 37 تا دقيقه 47) امروز 30 ماه ژوئيه 2014، چهل و پنجمين روز اعتصاب غذاي دكتر لطيف حسنلي است.
30.06.2014 - 13:08
فریبرز سنجری
امروز اسانلو زیر بیرق "همه با هم" و "همبستگی ملی" سینه زده و یا تز های نخ نما شده ای همچون: "انسانیت فراتر از نگاه های بستۀ طبقاتی می تواند عمل کند" را تبلیغ می کند امر دور از انتظاری از فردی با گذشته وی و روند حرکتی اش نمی باشد. واقعیت این است که وی در شرایط خاصی از تحولات جامعه با تفکر توده ای وارد پروسه تلاش برای ساختن سندیکای شرکت واحد شد ، اما به دلیل عدم تحمل این تلاش از سوی دیکتاتوری حاکم، اراذل و اوباش حکومتی در ابتدا ضمن ضرب و شتم وی، به طور وحشیانه ای قصد بریدن زبانش را داشتند...
30.06.2014 - 12:57
هاله صفرزاده
مگر درس دادن به بچه‌ها، باسواد کردن آنها، از توی خیابان‌ها جمعشان کردن جرم است؟ کار من غیرقانونی نبود. کدام قانون می‌گوید نباید بچه‌ای درس بخواند؟
30.06.2014 - 05:33
سازمان تروریستی داعش در دو کشور عراق و سوریه "خلافت" اعلام کرد. ابو محمد عدنانی، سخنگوی داعش در شبکه توییتر با یک پیام صوتی افزود که رهبر داعش، ابوبکر بغدادی خلیفه اول "دولت اسلامی" است.
30.06.2014 - 01:53
طی مراسمی با حضور جنبش جمهوری خواه کردستان ،در بیست‌و‌هفتمین سالیاد بمباران شیمیایی سردشت یاد و خاطره قربانیان این فاجعه انسانی گرامی داشته شد.
29.06.2014 - 21:50
اشرف دهقانی
ﻗﻠﺐ ﻣﻦ در ﻃﻮل زﻧﺪﮔﯿﻢ در دﻓﻌﺎت ﻣﺘﻌﺪد ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﻣﺮگ ﻋﺰﯾﺰان ﺑﺴﯿﺎری، از ﺑﻬﺮوز و ﮐﺎﻇﻢ و ﺻﻤﺪ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺗﺎ رﻓﻘﺎﺋﯽ ﮐﻪ زﻧﺪﮔﯿﻢ ﺑﺎ ﺑﻮدن در ﮐﻨﺎرﺷﺎن، ﻣﻌﻨﺎ ﯾﺎﻓﺘﻪ اﺳﺖ، ﺑﻪ درد آﻣﺪه و ﻏﻢ و دردﻫﺎی زﯾﺎدی را ﻣﺘﺤﻤﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ. اﻣﺎ، ﺑﺎﯾﺪ اﻋﺘﺮاف ﮐﻨﻢ ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﺷﻬﺎدﺗﯽ ﻫﻤﭽﻮن ﺷﻬﺎدت روح اﻧﮕﯿﺰ، ﻗﻠﺐ ﻣﺮا ﺗﺎ اﯾﻦ ﺣﺪ ﮐﻪ اﻣﺮوز اﺣﺴﺎس ﻣﯽ ﮐﻨﻢ، دردﻣﻨﺪ ﻧﺴﺎﺧﺘﻪ ﺑﻮد. ﺻﺮﻓﻨﻈﺮ از ﻫﺮ دﻟﯿﻞ دﯾﮕﺮی ﮐﻪ ﺑﺮای اﯾﻦ اﻣﺮ ﻣﯽ ﺗﻮاﻧﺪ وﺟﻮد داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ، ﻣﻄﻤﺌﻨﺎً، ﻣﻬﺮ و ﻋﻼﻗﻪ ی ﺷﺪﯾﺪ ﻣﻦ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ او، ﺟﺎی ﺧﺎﺻﯽ را دارد. ﯾﺎدداﺷﺘﻢ، اﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ اﺳﺖ:
- "ﺑﺎﺟﯽ، ﺳﻦ ﻧﻪ ﺟﻮرﯾﺪون!؟"
29.06.2014 - 21:39
مسعود بارزانی خواستار کمک سازمان ملل برای برگزاری همه پرسی استقلال کردستان شد. وی در اشاره به اوضاع کرکوک و مناطق کردی دیگر، گفت: این مناطق برای کردستان است، نیروهای پیشمرگه در آن‌ها برای حمایت از تمامی موضوعات، حضور دارند و نیروهای پیشمرگه در این مناطق باقی می‌مانند. براستی یکی از معیارهای سنجش دمکراتیک بودن رژیم های منطقه، مواضع شان نسبت به حق ملت تاریخی کرد در تعیین سرنوشت خویش است.
29.06.2014 - 20:41
هفتم تیرماه بیست و هفتمین سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت واقع در استان آذربایجان غربی ایران است. شهری که گفته می‌شود اولین شهری است که بمباران شیمیایی شده است. شهری کوچک با ده‌ها کشته و هزاران مصدوم که تا هم اکنون با دردهایشان دست به گریبان‌اند.
29.06.2014 - 20:39
در دومین دیدار ایران و لهستان در جریان هفته ششم لیگ جهانی والیبال تیم ملی ایران موفق شد٬ با نتیجه ۳ بر صفر میهمان خود را شکست دهد و توانست برای نخستین بار به جمع شش تیم برتر جهان در راه یابد.این بزرگترین دستاورد در تاریخ والیبال ایران است.
29.06.2014 - 19:10
اشغال موصل و چندین شهر دیگر توسط پیکارجویان داعش، چالشی برای سیاست‌های دولت عراق و دیگر کشورها به شمار می‌رود. تحلیلگران بین‌المللی در این باره می‌گویند:داعش می خواهد با تغییر مرزهای کنونی که میراث پیمان سایکس-پیکو، جنگ جهانی دوم و نیز روند استعمارزدایی محسوب می شود، یک دولت اسلامی در سراسر این منطقه تاسیس کند. پیکارجویان داعش اکنون یک محور جدید سنی نشین ترسیم کرده اند که از الباب در ۴۰ کیلومتری شمال شرق حلب در سوریه شروع شده و تا فلوجه و موصل در عراق ادامه می یابد.
29.06.2014 - 19:09
امرالله ابراهیمی
باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران ده‌ها نفر را با دستان از پشت بسته به طرز فجیعی قتلعام کردند و حتی به بیماران روی تخت بیمارستان هم رحمی نداشته و سنگدلانه به روی‌شان آتش گشودند و به سرشان تیر خلاص زدند تا بتوانند با ایجاد ترس و وحشت یک نفر را به طرحی که به آن اشاره کردم اضافه کنند. پس هر فردی که به خدمت این طرح در می آید، جانیان حاکم بر ایران را تشویق و ترغیب می کند که برای اضافه شدن یک نفر دیگر به جمع‌شان، بیرحمانه‌تر عمل نماید.
29.06.2014 - 18:39
روز گذشته گزارش‌هايي از درگيري در دانشگاه هنر و شليك گاز اشك‌آور منتشر شد كه در آن گفته مي شد پليس "امنيت اخلاقي" قصد ورود به دانشگاه هنر را داشته است. پلیس بی اخلاق "امنیت اخلاقی" در تعقیب یک دانشجوی دختر با نگهبانان دانشگاه درگیر شده بود. مشکل نه پلیس و نه پوشش دختران و زنان ایرانی، بلکه افکار کفک زده دست اندرکاران رژیم اسلامی است که قصد دارند ایران را به صدر اسلام و زندگی بیابانگردان 1400 سال قبل برگردانند. مقاومت همگانی و درهم شکستن "جمهوری داعشی های شیعه" حق دمکراتیک ملت ایران است.
29.06.2014 - 15:37
آزاده دواچی
با نگاهی به کلیات این طرح می توان گفت مجازات حبس برای افرادی که قصد پیشگیری دائم از بارداری (وازکتومی و توبکتومی) را دارند، بیشتر شبیه طنز می ماند، از این روست که واکنش های متفاوت مردم نسبت به این طرح نیز بیشتر نگاهی طنزگونه داشته است. اما محور اصلی انتقادات، عدم توجه مجلس به حق مالکیت افراد بر بدن خود و تصمیم گیری برای شخصی ترین مسائل زندگی است.
29.06.2014 - 14:13
پرتره شاعر و نویسنده شهر ما مهدی مهدوی، تساوی حقوق زن و مرد از نگاه همشهریان، موسیقی و زنگ تفریح , گلچین دوم برنامه های تلویزیونی پنجره را شامل می شود
29.06.2014 - 12:47
محمد احمدی زاده
دوستی چون تو را-
تا آخر عمر تحسین می کنم*
سنین کیمی یولداشی من-
عومور بویو آلقیشلارام
29.06.2014 - 08:15
گوگوش خواننده مشهور و محبوب ایرانی سالها در ایران زندگی کرد اما هم او ممنوع از آواز خواندن بود و هم طرفداران صدایش ممنوع از شنیدن آواز او. ..خیلی از ماها ولی یاد گرفته بودیم که چطور از این ممنوعیت ها عبور کنیم. بارها و بارها، یواشکی به صدایش گوش کردیم، یواشکی عاشق شدیم، یواشکی گریه کردیم و یواشکی پر از زندگی شدیم.
29.06.2014 - 07:48
رضا سیاوشی
روشنفکران می توانند برای ایران هم نعمت باشند و هم نفرین. اگر تاریخ صد سال گذشته ایران ، یعنی از دوران مشروطه تا امروز را به دو نیمه تقریبا" مساوی تقسیم کنیم ، در نیمه اول ، یعنی از مشروطه تا قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ ، نقش روشنفکران عمدتا" کمک به کشور سازی و سرفرازی ایران و رفاه مردم بوده است و به این معنا برای مردم ایران نعمت بوده اند. اما از قیام ۱۵ خرداد ۴۲ به این سو ، بتدریج گفتمانی بر روح و روان روشنفکران ایران چیره شد که صرف نظر از نیت آنان ، حاصل اعمالشان سیه روزی مردم و سقوط و سرافکندگی کشور
29.06.2014 - 07:39
در اولین تجمع، ۲۰ نفر از زنان بازداشت شدند و پس از طی هفته های متوالی بیش از ۱۰۰ نفر از مادران شنبه های پارک لاله، بازداشت و برخی از آنان به حکم های سنگین محکوم و باز روانه زندان شدند، ولی حمایت های مادرانه، ادامه یافت و بدین ترتیب مادران دادخواه به هم پیوند خورده و فشار و محدودیت هایی مقامات اطلاعاتی و قضایی، به ضد خود تبدیل شده و باعث پیوندی ناگسستنی بین مادران گردید و بار دیگر ثابت شد، زنان ایران از توانایی تبدیل تهدیدها به فرصت ها، به خوبی برخوردارند.
29.06.2014 - 07:18
مسئول بسیج دانشجوئی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد در جریان مراسم معارفه سرپرست دانشگاه امیرکبیر این مراسم برهم زده شده و یکی از اساتید دانشگاه امیرکبیر مجروح شد.او گفت: مراسم معارفه سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر صبح امروز با حضور معاون پارلمانی وزارت علوم در حال برگزاری بود که عده‌ای با شکستن درها و پنجره‌های سالن وارد مراسم شده و مراسم را به هم زدند. بنظر میرسد مافیای ولی فقیه (دولت در سایه) با سرپرست جدید موافق نبوده و پیاده نظام خود را برای اعمال خشونت فیزیکی به دانشگاه اعزام کرده است.
29.06.2014 - 07:06
روزنامه خراسان در یادداشتی به قانون در دستور کار مجلس برای افزایش جمعیت واکنش نشان داد و نوشت : به جای این که مباحث حاشیه ای مثل به بهشت بردن یا نبردن مردم درست کنیم، بهتر است وقت و انرژی خود را به این مسئله معطوف کنیم که آیا می شود مردم را به زور شلاق و زندان بچه دار کرد؟
29.06.2014 - 06:55
احمد معتمدی، سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سخنرانی خود از جمله تاکید کرده بود که قصد بازگرداندن نشاط و شادابی به دانشگاه‌ها را دارد: «با توجه به این که مهاجرت و خروج نخبگان طی سال‌های گذشته چند برابر شده، باید با همدلی و همکاری دانشگاهیان نشاط را در محیط‌های دانشگاه بیشتر کنیم. فعالیت‌ها باید انجام شود و در کنار آنها حساسیت‌ها نیز رعایت شوند.»
29.06.2014 - 06:47
گروه پیکارجوی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) برای بیش از دو هفته کنترل تکریت را در دست داشته است و ارتش اعلام کرده که در پی حمله روز شنبه، ۲۸ ژوئن، تکریت را از نیروهای داعش "پاکسازی" کرده است.گروه داعش این ادعا را رد کرده، ولی تایید کرده است که نیروهایش درگیری شدیدی در محدوده تکریت داشته‌اند و هم‌اکنون در تعقیب نیروهای ارتش هستند.
29.06.2014 - 06:42
جشن ۸ هزار نفری تیرگان و روز ثبت ملی دماوند در رینه مرتفع‌ترین شهر کشور برگزار شد. در این مراسم که به مدت دو روز تحت عنوان همایش روز ملی دماوند در دانشگاه پیام‌نور شهر رینه آغاز شده است، هشت هزار نفر از مردم کشور از اقصی نقاط کشور حضور دارند.
29.06.2014 - 06:05
ناصریان: نباید از این تصمیم وزارت کشور تلقی اشتباه شود که ما قصد ورود به تقسیمات کشوری نداریم؛ چراکه تقسیمات کشوری مصوب مجلس است و قانون خود را دارد. خیلی از موضوعات استانها در یک حوزه خاص مشترک است مانند بحث آب؛ لذا به منظور هم افزایی و تبادل تجربیات برای ارائه برنامه توسعه ای مناطق، هم اندیشی در خصوص مسائل منطقه ای، ایجاد وحدت رویه در اجرای قوانین، مقررات ، ایجاد هماهنگی در اجرای سیاست های عمومی دولت و همچنین ایجاد تعامل و هماهنگی در ستاد وزارت کشور، استانداری ها را به 5 منطقه تقسیم کرده ایم.