رفتن به محتوای اصلی

سپتامبر 2014

30.09.2014 - 23:53
محمد حسین یحیایی
آنچه مسلم است، تاکنون نشست های کارشناسی در سطح معاونان وزارت امور خارجه کشور های پیرامونی دریای خزر به دفعات انجام گرفته، و بدون دستیابی به نتیجه و تنظیم نظام حقوقی دریا پایان یافته است، حوزه دریای خزر با میلیارد ها بشکه ذخیره نفت و گاز از اهمیت سیاسی و اقتصادی مهمی برخوردار است...
30.09.2014 - 23:46
بزرگداشت یاد یاران جانفشان و «سر به دار» تابستان شصت و هفت، توسط «جامعه زندانیان سیاسی ایران» در دانشگاه لس آنجلس کالیفرنیا، روز یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳
در این همایش انگیزاننده، یازده تن از زندانیان سیاسی سابق و فعالین حقوق بشری در تبعید، با بیان تجربیات مستقیم خود، بخشهایی از مقاومت خونبار و درد و رنج یک نسل را در مقابل فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران، به زبان کلمات برای حضار ترسیم و تصویر کردند.
30.09.2014 - 23:23
حسن هاشمیان
وفقدان "اقدامات روشن" در برابر حکومت سوريه از سوی امريکا نه فقط استراتژی دولت اسلامی را برُنده می کند، بلکه کشورهای عربی همراه امريکا را در مظان اتهام قرار می دهد و مخالفان معتدل سوری را تضعيف خواهد کرد.يکی از اين اقدامات روشن می تواند ايجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوريه باشد
30.09.2014 - 23:21
از روز دوشنبه ۲۲ تا پنجشنبه ۲۵ سپتامبر هفته گذشته، یک هیئت از نمایندگان و اعضاء کمیته روابط بین المللی کنگره ملیتهای ایران فدرال همراه با بعضی از نمایندگان اقلیتهای ملی و مذهبی با تعدادی از نمایندگان جدید الانتخاب پارلمان اروپا ملاقات بعمل آوردند.
30.09.2014 - 20:33
در تیراندازی نیروهای مرزی سپاه پاسداران در شهرستان پاوه، یک جوان کُرد کشته شد و چهار کولبر دیگر نیز بازداشت گردیدند.
30.09.2014 - 19:55
محمد مجتهد شبستری
کسی نمی‏تواند به لحاظ دین‏ شناسی بگوید داعش ربطی به اسلام ندارد. از لحاظ دین‏ شناسی اینها هم یک عده آدم‏ هایی هستند که می‏ خواهند اسلام را این طوری پیاده کنند که می‌بینید. القاعده هم به اسلام ارتباط داشت. کافی نیست که بگوییم داعش مسلمان نیست یا القاعده مسلمان نبوده و مسلمانی چیز دیگری است. این حرف‏ ها علمی نیست و خریدار ندارد. کسی دیگر گول این حرف‏ها را نمی‏خورد، آنها هم از اسلام می‏گویند، آنها روزه می‏ گیرند، نماز می‏ خوانند. آنها هم می‏ گویند اسلام من این است
30.09.2014 - 18:23
ریحانه جباری توسط دادگاه جنایی در تهران در سال ۱۳۸۸ به مرگ تحت عنوان قصاص محکوم شد. حکم اعدام در همان سال توسط دیوان عالی کشور تایید شد.
30.09.2014 - 16:00
عضو شورای اسلامی شهر تهران: براي جامعه ی ما سخت است که بشنود برخي از همين رزمندگان ديگر روحيه ی ايثار و گذشت را ندارند و حتي مي‌شنويم که رزمنده هشت سال دفاع مقدس اکنون در کشور اختلاس هاي بزرگ کرده است. گفتنی است که محمد مهدی تندگویان خود از کسانی است که به دلیل وابستگی خانوادگی و سیاسی به رژیم جمهوری اسلامی به پست های مدیریتی دولتی و عضویت در شورای شهر تهران رسیده است!
30.09.2014 - 15:12
کارگران معدن زغال سنگ سنگرود در اعتراض به انحلال غیرقانونی این واحد صنعتی و پرداخت نشدن حقوق‌شان طی سه ماه گذشته روز یکشنبه (6مهر) به تهران آمدند و در مقابل وزارت کار تجمع کردند، این کارگران دیروز نیز برای اعتراض به مقابل ساختمان سازمان توسعه و نوسازی معادن رفتند و امروز، در سومین روز حضورشان در تهران مقابل مجلس تجمع کردند.
30.09.2014 - 06:22
باز هم گروهی مقابل ملاخانه ندای دادخواهی سر دادند! آنها نسبت به نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت اعتراض دارند. دادخواهی از بیدادگران تا کی؟

"مردمان ساده‌ی بی‌نصیبِ من /

هوای تازه می‌‌خواهند!

ترانه‌ی روشن، تبسم بی‌سبب و!

اندکی حقیقتِ نزدیک به زندگی."
30.09.2014 - 06:07
حضور شیخ حسن روحانی به آستارخان روسیه یادآور فتوای جهاد آخوندها و تحمیل جنگ نابرابر به دربار فتحعلی شاه قاجار و عهدنامه های گلستان و بویژه ترکمانچای است. حکومت اسلام محور، همچنان ساده از کنار پایمال گشتن سهم ایران در چهارمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر عبور کرد، اما بحث رژیم حقوقی دریای خزر و ایرانفروشی حکومت اسلامی توسط ملت ایران همچنان رصد می شود. باشد که ایرانیان خود را از زیر آوار خرافه و جهل برهانند و لکه ننگ (حکومت اسلامی) را از دامن ایران پاک کنند.
30.09.2014 - 05:27
روسای جمهوری ایران، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان روز دوشنبه در پایان چهارمین نشست سران کشورهای ساحلی خزر بیانیه مشترک همکاری کشورهای ساحلی خزر را امضا کردند. این کشورها نتوانسته‌اند در مورد تعیین خطوط مرزی خزر به توافقی دست یابند. روحانی در این سفر علیه حضور نیروهای نظامی خارجی در دریای خزر شعار داد تا با برپا کردن گردوخاک، موضوع پایمال گشتن سهم ایران توسط کشورهای خارجی "خودی" و سرنوشت عهدنامه‌های ۱۹۲۱ و ۱۹۴۰ را در سایه قرار دهد.
30.09.2014 - 03:35
به اعتراضات خودمان تا لغو قطعی حکم اعدام ریحانه ادامه خواهیم داد کمیته بین المللی علیه اعدام همگان را به صفوف مبارزه علیه اعدام فرامی خواند
30.09.2014 - 02:13
از سرنوشت اشرف نظری هنوز خبری در دست نیست و معلوم نیست که آیا اشرف نظری را نیز به همراه ریحانه جباری به شهرری برگردانده‌اند یا نه.
30.09.2014 - 01:50
۹۰۰ کارگر شرکت واگن پارس اراک روز دوشنبه برای سومین روز به اعتصاب خود‌ ادامه دادند.
30.09.2014 - 01:47
کاظم موافق
به باور من "اغلب" کنشگرانی که اندیشه و گفتمان تجزیه طلبی را زیر پرچم و نقاب دفاع از زبان مادری و قومیت گرایی دنبال میکنند، در دو نقطه با هم تلاقی میکنند: گفتمان چپ و عقبه روستایی. فراموش نکنیم که فقط یکصد سال پیش ایران روستا بزرگی‌ بود که به تدریج وارد جهان مدرن شد و یکی‌ از مهمترین دلایل فروپاشی اجتماعی در سال ۵۷ و غلتیدن در آن دام بزرگ، عدم تناسب رشد اجتماعی و فرهنگی‌ در برابر رشد سرسام آور سرمایه و فرهنگ مصرف بود که جامعه‌ای مجازی را به تصویر می‌کشید.
30.09.2014 - 01:45
حسن روحانی، روز دوشنبه هفتم مهر گفت که برای تامین امنیت دریای خزر نیازی به کشورهای خارجی نیست.
30.09.2014 - 01:27
روحانی در واکنش به اظهارات "کامرون" گفت: اینکه نخست وزیر انگلیس پس از این دیدار در نطق خود جمله‌ای نادرست و غیرقابل قبول بیان کرد، پاسخ آن را همان زمان وزارت امور خارجه کشورمان داد، اما اول اینکه همه باید بدانیم که این قرن، قرن بیست و یکم است و هر کس بخواهد در فضای قرن نوزدهم فکر کند به حال خودش ضرر زده و باید فضای امروز را در نظر بگیریم چرا که آن دوران سپری شده است.
29.09.2014 - 23:30
سامان نسیم به اتهام محاربه و ارتباط با یکی از احزاب کردی به اعدام محکوم شد و حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور به تأیید رسید. وی در مدت بازداشت شکنجه شده و در تحقیقات اولیه اجازه دسترسی به وکیل نیز نداشته است.. اعدام افرادی که در زیر سن ۱۸ سالگی مرتکب جرمی شده باشند طبق حقوق بین الملل ممنوع است
29.09.2014 - 21:13
در برابر رمالان و مرتجعین کهنه و نو که به پرت کردن حواس و کشیدن عکس مار دلخوشند، هستند کسانی‌که بذر سئوال می‌پاشند و برای من، شکری (شکرالله پاکنژاد)، آن جویبار مهربان و پرخروش را به یاد می‌آورند که بر «زخم یاد»‌ها مرهم می‌گذاشت و با پرسش‌های تازه، پاسخ‌های کهنه را به چالش می‌گرفت.
29.09.2014 - 18:22
عبدالستار دوشوكی
چرا باید صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به زبان آرانی یا هوسایی برنامه داشته باشد، اما بلوچی تنها زبانی باشد که با بی مهری و نفی کامل توسط نظامی که ادعای مردمی دارد، روبرو شود؟ آیا بر اساس عملکرد تبعیض آمیز صدا و سیمای جمهوری اسلامی نمی توان نتیجه گرفت که این سازمان که از پول مردم(از جمله بلوچها) تغذیه می شود، نه تنها مردم بلوچ را ایرانی نمی داند، بلکه زبان مادری آنها را نیز برسمیت نمی شناسد؟ آیا این زبان . . . .
29.09.2014 - 17:31
سازمان حقوق بشر ایران مصرانه از جامعه بین المللی می خواهد که فورا به منظور متوقف کردن اعدام ریحانه وارد عمل شوند. محمود امیری مقدم، سخنگوی سازمان حقوق بشر ایران ، گفت: “واکنش‌های بین المللی ممکن است تنها امکان برای نجات ریحانه باشد. ما از همه کشورهای دارای روابط دیپلماتیک با ایران می خواهیم از تمام کانال‌های خود برای جلوگیری از اجرای حکم اعدام ریحانه استفاده کنند”.
29.09.2014 - 17:22
دو ماجرا برای گفتن دارم: یکی مربوط است به دوران نوجوانی من و یکی به دوران بزرگسالی‌ام. اما هردوی آنها درونمایه‌ی مشترکی دارند: من زنی هستم که مسائل را به دست خودم راست و ریست می‌کنم!
29.09.2014 - 16:35
گفتگوی رادیو ایرآوا با دکتر کاظم موسوی سخنگوی حزب سبزهای ایران در آلمان
29.09.2014 - 14:42
ريحانه جباري را دست بسته به رجايي شهر منتقل کردند. به او گفته اند از مادرش خداحافظي کند!
29.09.2014 - 13:41
اینکه تا چه حد احتمال پیروزی مذاکرات اتمی ایران و 5+1 وجود دارد ؛ معلوم نیست ولی آنچه که معلوم است بدون این توافق و پیروزی ؛ ادامه این نظام نا ممکن است . و در حالیکه راه عقب نشینی رژیم از مذاکرات اتمی بخاطر خطر تحریمها بسته است و راه موقتا" رو به جلو ؛ در گرو موافقت رژیم بر سر تسلیم و پذیرش نظم منطقه ای مطلوب غرب و امریکا نهفته است . آیا رژیم از ترس مرگ دست به خودکشی خواهد زد ؟
29.09.2014 - 11:11
محمد احمدی زاده
بخاطر کسالت و استراحت اجباری مجبور شدم وسط روز به کمپ برگردم. توی اردوگاه هیچ اثری از دانشجویان امدادگر به چشم نمی خورد، همه برای امداد و کمک رسانی به روستاهای اطراف اعزام شده بودند. اما آنچه که چشمگیر بود، اکثر کادرجهاد سازندگی توی اردوگاه بودند. هر کس برای خودش توی اردوگاه می چرخید. گویا اینها سرکارگرانی بودند که تنها وظیفه شان اعزام دانشجویان کارگرشان به محل کار بود، وبه خاطر آمدنشان به مناطق زلزله زده حق ماموریت مفتی هم دریافت می کردند.
29.09.2014 - 10:24
وجود 650 هزار بی سواد در سطح اقلیم شمالی احواز که 200 هزار نفر آنان در شهر احواز قرار دارند نشانگر عمق فاجعه ای است که در زمینه سوادآموزی در احواز در حال رخ دادن است. همچنین احراز رتبه 31 در بین 32 استان در جغرافیای سیاسی ایران گویای این حقیقت است که نظام ایران بر اساس یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده نه تنها فرزندان ملت عرب احواز را از آموزش به زبان مادری محروم نموده، بلکه زمینه های افت تحصیلی آنها در آموزش به زبان فارسی را فراهم نموده است. کودکان
29.09.2014 - 09:26
عموم مدیا فارسی زبان، برخلاف نظر رئیس دویچه وله متعلق به احزاب سیاسی نبوده و محدودیتی هم در انتشار اخبار حقوق بشری ندارند ولی آنچیزی که موجب چند برابر شدن بینندگان بی بی سی و دویچه وله و دیگر مدیا فارسی زبان دولت های غربی شده ، بی شک اختصاص بودجه های هنگفت اینگونه مدیا فارسی زبان می باشد که می توانند برنامه های جالبی تهیه نمایند ؛در حالی که صد ها تلویزیون ، رادیو و سایت های فارسی زبان مستقل اپوزیسیون ، به دلیل مشکلات مالی، ممکن است در آنیده نه چندان دور ،تعطیل شوند.
29.09.2014 - 09:12
علی خامنه ای فقط از آخور یا توبره نمی خورد بلکه از نفت و گاز می خورد، از صنعت خودروسازی باج می گیرد، از همه معادن شتلی می ستاند و ایرانیان را به تمام معنا سرکیسه می کند ...مگر انواع فسق و فجور، اقسام دزدی و فساد از دولت سهامی و بی کفایت خامنه ای ـ میرحسین شروع نشد؟ مگر همین بابک زنجانی کذایی به هنگام دستگیری، خود را به صراحت «سرباز ولایت » ننامید!؟یعنی که باری دیگر همچون غائله شهرام جزایری دست ولی امر دزدان و گردنه زنان حاکم بر تهران رو شد
29.09.2014 - 08:48
مفاهیم اساسی انسانی در آموزش و پرورش ما جایی ندارد، مدرسه محلی برای تمرین همیاری، مشارکت، رشد خلاقیت و دموکراسی نیست. از محتوای کتاب‌ها تا شیوه تدریس معلمان و فضای آموزشی و شیوه مدیریت در مدارس، هیچ کدام در پی آموزش کیفی به دانش آموزان نیست. مشکلات معیشتی و رفاهی معلمان از قبیل پایین بودن دستمزد، عدم برخورداری از حمایت‌های اجتماعی و فرهنگی همچنان پابرجاست. ما به عنوان جمعی از معلمان ایران نسبت به آینده آموزش عمومی نگران هستیم و اعتقاد داریم بایستی مستقل از حاکمیت،خواسته‌هایمان را بیان نماییم