رفتن به محتوای اصلی

ژانویه 2016

31.01.2016 - 22:10
دیروز، 10 بهمن 1394، آیین کهن جشن سده در منطقه ی "پیر رهگذر" در نزدیکی شهر یزد با شرکت انبوهی از ایرانیان یرگزار شد.
در این آیین، که به ابتکار زرتشتیان یزد برپا شد، هزاران تن از ایرانیان زرتشتی و غیر زرتشتی حضور داشتند.
31.01.2016 - 21:39
سعید زینالی در سال 1378 از سوی مأموران امنیتی رژیم جمهوری اسلامی دستگیر شد و پس از آن دیگر اثری از او به دست نیامد....خانواده ی سعيد زينالى به جاى گرفتن پاسخى روشن، بارها و بارها تهديد، بازجويى و حتی چندين بار زندانى شده اند تا از پيگيرى اين پرونده چشم بپوشند
31.01.2016 - 20:21
احمد پورمندی
تو تا امروز جز خرابکاری در کار دولت، جز زیاده خواهی و جز به بازی گرفتن منافع و امنیت ملی، چه جوابی داده ای؟ حالا هم که با به ابتذال کشاندن انتخابات، آخرین بقایای جمهوریت نظام را در پیش پای منافع حقیر باندیت و مطامع مشتی ملای نادان و عقب‌مانده قربانی می کنی! و همه این کار ها را می‌کنی که چه بشود؟ که روزی مثلاً امپراتور ایران بشوی؟ زهی خیال باطل برادر! این لقمه برای دهنت زیادی گنده است و تو پیش از قورت دادنش خودت را و نظام نامقدست را به نابودی می کشانی!
31.01.2016 - 18:26
روحانیت شیعه با داغ نگه داشتن فضای غرب ستیزی و امریکاستیزی می تواند نیروهای عقب مانده سیاسی، اجتماعی را در صحنه حفظ کند و در سایه فضای امنیتی - نظامی به غارت و چپاولگری های 37 ساله خود ادامه دهد. ایرانیان نه سودای برقراری حکومت اسلامی در جهان را دارند و نه خواهان کینه توزی و جنگ با ملل دیگر هستند. چرا که متجاوزی خبیث تر و بیرحم تر از حکومت اسلامی نمی شناسند! حکومتی که هدفش مبارزه ریشه ای با آئین، تاریخ، فرهنگ ایران و نیز هزینه سرمایه مادی و معنوی کشور در راه اسلام و اسلامگرایان است.
31.01.2016 - 16:02
آ. ائلیار
نکته ی دیگری که قابل ذکر است این است که جنبش فدایی قبل از سال 57 در میان اقشار اجتماعی مختلف از جمله بین زحمتکشان و اقشار میانی جامعه پایگاه داشت. و هنگام انقلاب با رفع مانع دیکتاتوری قدرتمندتر شد.
ترکیب افراد گروه ارومیه که در زیر آمده پایگاه اجتماعی آنرا بخوبی نشان می دهد.
31.01.2016 - 12:05
در نصیبین 7 بار حکومت نظامی از سوی دولت ترکیه اعلام شد و هر هفت بار ما خانه و خاشانه خود را ترک نگفتیم. بگذار اردوغان و تبهکاران او بخوبی بدانند که اینجا نصیبین مقاومت‌گر است. اینجا ایالت بوتان است. مردم بوتان تا به آخر مقاومت خواهند کرد. هزینه آن هرچه باشد, مقاومت می‌کنیم. سوگند یاد می‌کنیم که سرتعظیم فرود نیاوریم. خطاب به تبهکاران کاخ ریاست‌جمهوری که زنان حامله را می‌کشند, می‌گویم: اردوغان می‌گفت «کوبانی سقوط می‌کند» , اما ببینید چه بر سر تبهکاران در کوبانی آمد.
31.01.2016 - 11:48
شیعه نیوز مطلبی تحت عنوان "مسؤولان رژیم آل‌سعود این گونه از زندانیان اعتراف می‌گیرند" درج کرده است که گوئی تشریح چگونگی شکنجه ایرانیان در بیدادگاههای اسلامگرایان شیعه است. براستی اینهمه بیشرمی شگفت انگیز است؟! کسانی که 37 سال است ایران را به کهریزک تبدیل کرده اند، جنایت علیه بشریت توسط حکومت اسلامی در ایران را مجاز دانسته ولی شکنچه در عربستان سعودی را مردود می دانند؟!!!
گزارش شیعه نیوز در باره اعتراف گیری رژیم آل سعود، در واقع حکایت جنایات داعش و حکومت اسلامی در ایران هم هست.
31.01.2016 - 11:45
اما اگر برخلاف این، قصد از توسل به اسلام و تعالیم آن، سرکوب هر نوع تفکر و عقیده مخالف، به بند کشیدن اندیشه و احیای تفتیش عقاید و دستگاه‌های سرکوب، احیای شعار فقط یک حزب و خفه کردن هر ندای آزادی‌خواهی زیر پوشش دفاع از قرآن و شریعت باشد، مطمئنیم هر میهن‌پرست آزاده‌ای آن را محکوم می‌نماید و ایمان داشته باشیم که خلق هم، چون آن را وسیله‌ای در دست ارتجاع و امپریالیسم می‌بیند، با تمام قدرت بیکران خویش به افشاء و نابودی آن برخواهد خاست.
31.01.2016 - 10:57
دولت عربستان که در نقض حقوق جانداران شهرت جهانی دارد؛ در دفاع از حیثیت و حرمت "جارو برقی" مردی را به 1000 ضربه شلاق محکوم کرد.
پلیس ریاض پایتخت عربستان خبر از دستگیری یک شهروند عربستانی به اتهام برقراری ارتباط جنسی با جارو برقی داده است.افسران پلیس عربستان در منطقه المنصوریه یک مرد را به اتهام برقراری رابطه جنسی با جارو برقی دستگیر کرده اند،گفته میشود این مرد در هنگام این عمل توسط همسر خود مشاهده شده است.
31.01.2016 - 06:23
کیانوش توکلی
چند روز پیش با خانم جوانی (طرفدار نظام پادشاهی دانمارک)بحثی در مورد نقش چریک های فدایی خلق در انقلاب بهمن بود.او می گفت، شما ها هم خود را سوزاندید وهم آینده نسل های بعد را خراب کردید و این چریک ها بودند که خمینی را به قدرت رساندند و دلیل می آورد که فدایی ها ده هزار مسلح داشتند، چطورگذاشتید که خمینی قدرت بگیرد! در پاسخش گفتم ما ایرانیان بسیار عصبانی هستیم و این قابل فهم است در ادامه بهش گفتم، تعداد چریک های فدایی مسلح در مقطع قبل از انقلاب به 50 تن هم نمی رسید ولی دهها هزارهوادار هوادارکه بسیاری
31.01.2016 - 02:45
محمد علی منصوری معروف به پیروز، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر در نامه ای خطاب به هم میهنان و کلیه انسان های شریف و نهادهای حقوق بشری از شورای حقوق بشر سازمان ملل، عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز و … و همین طور کلیه مجامع و نهادها و سازمان های اسلامی از کنفرانس کشورهای اسلامی تا بین المجالس کشورهای اسلامی و هر آنکس که دغدغه انسانی و یا دغدغه اسلامی و مذهبی دارد، با یادآوری مشکلات زندان، کمبودها و دغدغه های مالی زندانیان نوشته است...
31.01.2016 - 01:41
فعالان حقوق بشری گزارش میدهند که به دلیل عدم تسلط این جوانان به زبان فارسی و ناتوانی در جواب سوالات با قنداق تفنگ بسیجیان
مورد ضرب و شتم و همراه با فحاشی قرار میکیرند، که اگر مینی بوس حامل مسافران سر نمی رسید و راننده ان برای ترجمه دخالت نمی کیرد
معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار این جوانان 15 تا 18 ساله میبود.
از سوی دیگر در موضوعی دیگر،
31.01.2016 - 01:38
فعالان حقوق بشری گزارش میدهند که به دلیل عدم تسلط این جوانان به زبان فارسی و ناتوانی در جواب سوالات با قنداق تفنگ بسیجیان
مورد ضرب و شتم و همراه با فحاشی قرار میکیرند، که اگر مینی بوس حامل مسافران سر نمی رسید و راننده ان برای ترجمه دخالت نمی کیرد
معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار این جوانان 15 تا 18 ساله میبود.
از سوی دیگر در موضوعی دیگر،
31.01.2016 - 01:26
ترکیه در بحران سیاسی تعمیق یابنده گرفتار شده و برای گریز از رودرروئی با ریشه های بحران، مسائل بغرنج را دور زده و در جستجوی بهانه برای اعمال حکومت نظامی در کشور است. تنها در یک شرایط جنگی می توان قتل عام در شمال کردستان را توجیه کرد.
رئیس جمهور ترکیه به روسیه درباره نقض حریم هوایی این کشور هشدار داد. سرتیپ ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: "هیچ مورد نقض حریم هوایی ترکیه توسط هواپیماهای روسی مستقر در سوریه وجود نداشته است".
30.01.2016 - 23:56
بسیاری از پژوهشگران ایرانی و اساتید مطالعات ایرانی در دانشگاه‌های مختلف سراسر جهان، نسبت به اقدام دولت ترکیه علیه دانشگاهیان این کشور و دستگیری آن‌ها و همچنین خشونت دولت ترکیه علیه کردها، بیانیه‌ای را به امضا رساندند و همبستگی خود را با «دانشگاهیان صلح طلب» ترکیه اعلام کردند. در بیانیه همبستگی که به امضای پژوهشگران ایرانی رسیده، صراحتاً از دولت ترکیه خواسته شده تا دانشگاهیان بازداشت شده را آزاد کند و به اصول آزادی بیان و آزادی دانشگاه متعهد باشد.
30.01.2016 - 23:10
محسن دارایی
جمهوری اسلامی تنها به دنبال روابط محدود اقتصادی آن هم در جهت منافع حاکمه هست ،نه گشایشی برای اقتصاد ایران و رفع مشکلات مردم و این نهاد از طریق اسلحه و پول و قدرت و نیروهای اطلاعاتی که در داخل و خارج دارد بر عرصه اقتصادی ایران برتری بسیار بیشتری نسبت به باقی‌ اقشار جامعه دارد.
30.01.2016 - 23:04
امروز شنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۴حسن آشتیانی زندانی سیاسی بند۴ در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر که چندین سال را بدون مرخصی در زندان گذرانده بود به مرخصی دو روزه اعزام شد...
30.01.2016 - 21:57
عقاب علی احمدی
مورخانی همچون بیرونی، بیهقی و گردیزی « جشن سده » را یکی از سه جشن بزرگ ایرانیان دانسته اند....در ایران باستان و در میان زرتشتیان ایران، این جشن نزدیک غروب آفتاب، با آتش افروزی آغاز می‌شود و امروز هم با همان سنت کوه‌هایی از بوته و خاروهیزم در بیرون شهر فراهم شده، در حالی که موبدان لاله به دست متن « اوستا » را زمزمه می‌کنند، بوته‌ها را روشن کرده و مردمی که در آن جا جمع شده‌اند نماز آتش نیایش می خوانند
30.01.2016 - 19:09
محمدرضا لوایی
در اینکه ایران نظریه ندارد هیچ شکی نیست.
30.01.2016 - 16:44
علیرضا منصوری (هادی) فرزند پیروز منصوری در حالی دوازدهمین روز بازداشت خود را سپری می کند که خانواده وی از وضعیت و محل نگهداری او کماکان بی خبر هستند...
30.01.2016 - 14:10
محمد ملکی، کنشگر سرشناس سیاسی، می گوید: از روز دوشنبه در خیابان راه می افتیم و به جمع کردن "آشغال" های جامعه می پردازیم.
محمد ملکی و همراهانش از ساعت 10 بامداد روز دوشنبه 12 بهمن 1394 از میدان تجریش تهران راهپیمایی "جمع آوری آشغال" را آغاز خواهند کرد.
30.01.2016 - 14:00
از دیدگاه محمّد یزدی و احمد جنتّی کسانی میتوانند کاندید مجلس خبرگان شوند، که هویّت ایرانی خود را از دست داده باشد و فرهنگ 1400 سالِ پیش قومی را پذیرفته، و نفرت ازتاریخ و فرهنگ ایرانی گری خود را به اثبات رسانده باشند. هیچ ایرانی نمی تواند چنین موضوعی را مطرح و یا بپذیرد، مگر اینکه خود و نسلهای گذشته اش مانند محمّد یزدی ها و احمد جنتّی ها، روحانی ها، علی شریعتی ها، مطهری ها، عبدالکریم سروشها، یزدی ها، ابوالحسن بنی صدر ها، از بازماندگان همین قوم باشند.
30.01.2016 - 13:52
حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی، که از سال 1388 در زندان جمهوری اسلامی به سر می برد و در این مدت بخاطر شکنجه های مأموران رژیم به بیماری های گوناگون دچار شده است، همچنان زیر فشار رژیم است.
پدر حسین رونقی ملکی گوشه ای از ستم رژیم در مورد فرزندش را بازگو می کند.
30.01.2016 - 11:42
پنج سال پس از بهار عربی کشورهای درگیر وارد زمستانی شده‌اند که استبداد، افراط‌گرایی، جنگ داخلی و نیابتی مشخصه آن است. موج آوارگی بحران را به اروپا نیز سرازیر کرده است. آینده منطقه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
30.01.2016 - 11:31
نیروهای حراست وزارت نفت "به شدت" با معترضان و خبرنگاران برخورد کرده‌اند. این خبرگزاری از قول مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق نوشته که عده‌ای از تجمع کنندگان بازداشت شده‌اند.
30.01.2016 - 11:13
منوچهر مهرآیین
از آقای منتخب نیا و دیگر مدافعان این نظر باید پرسید که به عنوان نمونه مردم با حضور پرشکوه شان در حوزه انتخابیه آذربایجان غربی، مجلس خبرگان، که همه نامزدهای اصلاح طلب از آن حذف شده اند و تنها سه نامزد وابسته به جناح های قدرت باقی مانده اند، قرار است به چه کسی رای بدهند؟ به شاگردان و مریدان جنتی، یزدی، و مصباح یزدی ؟‌ و آیا این است نمونه «پایداری»‌یی که منتخب نیا مدعی آن است؟ منتخب نیا درست می گوید که او و همفکرانش مخالف استبداد حاکم بر کشور ما نیستند و تنها خواست شان سهم گیری،‌هر چند اندک
30.01.2016 - 08:48
هنگامی که لورا آگیو کالدون در سال گذشته چند ماهی را با پناهندگان سوریه در لبنان گذراند، او با مادر بارداری ملاقات کرد که سه موضوع در زندگی روزمره اش تکرار می شد: مراقبت از کودک یک ساله اش، تمیز کردن خانه و خواندن قرآن.
30.01.2016 - 08:43
آمنه رضایی
با رد صلاحیت بخش قابل ملاحظه ای از کاندیداهای زن نمایندگی مجلس دهم، یک بار دیگر موضوع نظارت بر اجرای انتخابات در میان حقوقدانان، فعالان مدنی و دانش آموختگان جامعه مطرح شده است.
29.01.2016 - 21:50
در حالی که عربستان در همه جا علیه منافع جمهوری اسلامی ایران، عمل می کند، سپاه جرأت کوچکترین عملی علیه آنان را ندارد.
یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا ضمن تایید تصویربرداری هواپیمای بدون سرنشین ایرانی از ناو هواپیمابر آمریکا، این اقدام نیروهای ایرانی را "غیرعادی و غیرحرفه‌ای" خواند
29.01.2016 - 21:11
خالد حردانی زندانی سیاسی بند 4 سالن 12 زندان رجایی شهر طی نامه ای در محکومیت شکنجه و بازداشتی ها سخن گفته است...
29.01.2016 - 20:45
آ. ائلیار
Nə bol burda ölən hey
آی ، چه بسیاراند انسانهایی که اینجا می میرند !...
29.01.2016 - 19:08
تهمینه بخشک
چون كه او در قهر دنيا است كنون //
حبس گرديده به دست آن جنون //
آن جنون نامش بود حرص و ريا//
ما رهايى او خواهيم از خدا //
اين همه جنگ و نبرد دانيد ز چيست ؟؟
خوب مسلم نام او آزادگيست...
29.01.2016 - 18:57
هفته گذشته، با انتشار اسامی افرادی که صلاحیت آنان برای انتخابات مجلس خبرگان به تایید شورای نگهبان رسیده در برخی رسانه‌ها، مشخص شد که حسن خمینی از جمله تایید صلاحیت شدگان نیست. پیشتر گزارش شده بود که وی در امتحان علمی شورای نگهبان شرکت نکرده و شورای نگهبان عدم شرکت افراد در این امتحان را به مثابه انصراف از نامزدی تلقی می‌کند.
29.01.2016 - 18:27
محمدحسین صدیق یزدچی
تاروزی که دین بطور عام واسلام بطور خاّص از تمام نهادهای عمومی وزیست اجتماعی انسان ایرانی بیرون نهاده نشود، وتا روزی که چنگالهای خونین تمام ملایان ودیگر متولیّان ومدعیان اسلام حکومتی در هرورسیون یا خوانش آن ازتن وجان ناتوان وبیمارمردم بیدفاع ایران بیرون نرود، نقد اسلام خواه وجه سیاسی آن وخواه وجه تئولوژیک اش مورد نقد های روشن ومستند خواهد بود. چیزی که نخستین ومبرم ترین رسالت هراندیشه ورزایرانی ست.