رفتن به محتوای اصلی

اکتبر 2018

31.10.2018 - 19:43
یک روز پس از انتشار اتهام دانمارک به حکومت ایران درباره برنامه ریزی برای قتل یکی از مخالفان خود در خاک دانمارک، اتحادیه اروپا این این طرح خنثی شده را محکوم کرده اما تاکید دارد که این واقعه نباید منجر به تضعیف حمایت اتحادیه اروپا از توافق هسته ای با ایران شود.

سخنگوی کمیسیون اروپا ضمن اعلام محکوم کردن هر تهدیدی که امنیت اروپا را به مخاطره بیندازد به رسانه ها گفته این اتحادیه تهدیدات را جدی می گیرد و با هر دولتی از اعضای اتحادیه که در این زمینه نگرانی داشته باشد همراه خواهد بود.
31.10.2018 - 19:31
روزنامه گاردین در گزارشی تفصیلی محل تامین هزینه‌های شبکه فارسی زبان ایران اینترنشنال در انگلستان را افشا کرد. در این گزارش روزنامه گاردین نوشت که شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال در انگلیس توسط یک کمپانی مخفی که رییس آن یکی از تجار ثروتمند عربستانی است اداره و تامینمالی می‌شود. این تاجر عربستانی رابطه نزدیکی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارد.

گاردین در گزارش خود نوشت این اطلاعات نگرانی‌ها از بابت احتمال نفوذ عربستان بر شبکه‌های خبری در سراسر لندن را افزایش داده است.
31.10.2018 - 10:36
دفتر عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی دولت دوازدهم درپی انتشار یک گزارش خبرگزاری فارس واکنش نشان داد. متن کامل جوابیه دفتر عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی نسبت به گزارش خبرگزاری فارس در متن خبر آمده است
31.10.2018 - 10:27
اسحاق جهانگیری صبح سه شنبه همزمان با اربعین، در جریان سفر یک روزه به نجف، مضجع شریف و بارگاه امام علی(ع) را زیارت کرد. معاون اول رئیس‌جمهور همچنین پس از زیارت با تولیت حرم دیدار و گفتگو کرد و از روند اجرای طرح توسعه حرم مطهر علوی مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا و آخرین وضعیت اجرایی و برنامه زمانبندی تکمیل این طرح مطلع شد.

31.10.2018 - 10:14
اسعد سامانی دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی درباره نحوه رفع مشکل بدهی شرکت های هواپیمایی ایرانی به فرودگاه نجف گفت: در نشستی که با بانک مرکزی داشتیم، قرار شد مطالبات وزارت نیرو از عراق بابت فروش برق به این کشور، با بدهی ایرلاین ها به فرودگاه نجف تهاتر شود.
31.10.2018 - 10:01
مدیرکل روابط عمومی شهرفرودگاهی امام خمینی گفت: لاشه هواپیمای اسقاطی ماهان در فرودگاه امام آتش گرفت. علی کاشانی حیدری افزود: این هواپیما اسقاطی بوده که بخشی از آن امروز صبح به دلایل نامعلوم آتش گرفته است. وی بیان کرد: این حادثه تلفات جانی به دنبال نداشته و هیچ مشکلی برای سطوح پروازی فرودگاه امام و نشست و برخاست هواپیما به وجود نیامده است.
31.10.2018 - 09:46
با تاکید مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، مشعل ورزشگاه آزادی در مسابقه برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا روشن می شود. گفتنی است این مشعل برای برگزاری بازی های آسیایی ۱۳۵۳ تهران در مجموعه ورزشی آزادی نصب شده بود
31.10.2018 - 09:34
در متنی که سایت رسمی انجمن قلم سوئد منتشر کرده آمده است: «جایزه امسال کورت توخولسکی پن سوئد، به نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری و نویسنده، به خاطر دلیری او و مبارزه بی‌وقفهاش در راه دفاع از صداهایی که در خطر سانسور و خاموشی در ایران قرار دارند، داده می‌شود.»
31.10.2018 - 09:33
رسول خادم قهرمان اسبق المپیک و جهان و رئیس فدراسیون کشتی که طی ماه‌های اخیر با مشکلات متعددی دست به گرببان بود پس از ناکامی تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی از مسئولیت خود استعفا کرد و خواستار برگزاری مجمع شد.
31.10.2018 - 09:22
رئیس اتحادیه صنف رایانه با اشاره به افزایش بیش از ۱۰ برابری قیمت کارتریج در بازار گفت: کاتریجی که به قیمت ۲۳ هزار تومان به دست مصرف کننده می رسید، هم اکنون ۲۴۰ هزار تومان فروخته می شود. سید مهدی میرمهدی افزود: افزایش قیمت دلار باعث گرانی کالاهای وارداتی شده و اجازه واردات کالا نیز داده نمی شود
31.10.2018 - 09:21
وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت: این جنگ باید متوقف شود و باید توافق جای جنگ و درگیری را بگیرد.به گزارش واشنگتن پست به نقل از ماتیس، این جنگ با قدرت باید پایان یابد.وی درباره ارتباط این درخواست با قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی گفت‌، این دو ارتباطی به هم ندارند و دو موضوع مجزا هستند.وزیر دفاع آمریکا افزود: من در منامه با عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان صحبت کردم و به او گفتم تحقیق فراگیر و گسترده‌ای درباره قتل خاشقجی انجام می‌شود.
31.10.2018 - 09:09
طی ابلاغیه ای که بصورت الکترونیکی از طریق سامانه قوه قضاییه به آقای اسلامی ارسال گردیده، مقرر شده این فعال ملی مدنی تورک 26 آبان 1397 ، ساعت 10:00 در شعبه 1 دادگاه تجدید نظر دادگستری استان اردبیل حاضر گردد.
31.10.2018 - 05:25
رئیس سرویس امنیتی دانمارک در یک نشست خبری که از تلویزیون پخش شد اعلام کرد که پلیس این کشور در عملیاتی وسیع که تابستان گذشته در شرق دانمارک انجام گرفت، موفق شد حمله یکی از عوامل وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در خاک این کشور را خنثی کند. این خبر پرپیامد بود: وزارت خارجه دانمارک، ابتدا سفیر جمهوری اسلامی را احضار کرد و سپس سفیر دانمارک در تهران را فراخواند. وزارت خارجه ایران طرح ادعای دانمارک را «مغرضانه» دانسته است.
31.10.2018 - 05:14
دانمارک، ایران را به تلاش برای اجرای نقشه ترور یک فرد در خاک این کشور متهم کرده و ضمن "غیرقابل قبول" خواندن این "اقدام ایران" سفیرش را از تهران فراخوانده است.

اناس سموئلسن، وزیرخارجه دانمارک ساعتی پیش گفت علاوه بر دستور به سفیر کشورش در تهران برای بازگشت به کپنهاگ، در نظر دارد از اتحادیه اروپا بخواهد که تحریم‌های جدیدی علیه تهران در نظر بگیرد.
31.10.2018 - 01:56
لاچین
در زمان دموکراسی رستاخیزی پهلویان در تبریز, تنها (( ارمنی ها )) که اقلیّت خیلی کمی بودند می توانستند با زبان خود روزنامه و مجله چاپ بکنند و به رادیوخودشان گوش بدهند وبه مدارس و دبیرستان های بروند که فقط با زبان ارمنی تدریس میشد. ولی یک ترک آزربایجانی تنها با داشتن کتاب « هوپ هوپ نامه » اثر معروف صابر و یا دست یابی به اشعار میرزا علی معجز شبستری, سر از اداره ساواک در می آورد.
30.10.2018 - 23:35
اقبال اقبالی
حکومت هنگامی دست و بالش در سرکوب باز است، که مردم متفرق، متزلزل و پراکنده هستند. راه خنثا کردن سیاست سرکوب، حضور عظیم، همدل و همصدا در سنگرهایی به گستره ایران است.
30.10.2018 - 21:25
کیانوش توکلی
در پی انتشار اولین کلیب در باره امین فردین صاحب کانال ویدویی پشت پرده که در یک سال گذشته آگاهآنه دست به لجن پراکنی علیه افراد موثر و مخالف در خارج زده بود، دیروز در یک لایو فخر آور و روح الله زم مشترکا اعلام کردند که فردین امین عضو دستگاههای اطلاعاتی رژیم در خارج از کشور است، منهم با انتشار کلیبی علیرغم اختلاف با فخر آور و روح الله زم ،تاکید کردم که فردین امین بنابر دلایل زیر همکار دستگاهای اطلاعاتی رژیم است:
30.10.2018 - 15:46
جمهوری اسلامی در هفته های گذشته فشار بر حوزه عمومی را افزایش داده است. سایه‌ی فضای پلیسی بر جریان ها و فعالان سیاسی، اجتماعی و مدنی گسترده تر از پیش شده و هزینه کنش های انتقادی و اعتراضی افزایش یافته است. کارگران، معلمان، دانشجویان، زنان، نویسندگان، تشکل های سیاسی مستقل و منتقد، فعالان هویت طلب اتنیکی، روزنامه نگاران، کنشگران مدنی، اساتید دانشگاه، فعالان زیست محیطی، رانندگان، بهائی ها، اهل سنت، وکلای مدافع حقوق بشر، فقهای شیعه‌ی مستقل و دراویش کماکان قربانی نقض سیستماتیک و برنامه ریزی شدند.
30.10.2018 - 15:11
سرویس امنیتی دانمارک pet می‌گوید که پلیس این کشور یک فرد ایرانی‌تبار ساکن نروژرا به ظن همکاری با سرویس‌های امنیتی ایران و تلاش برای حمله بازداشت کرده است.پلیس دانمارک در یک جستجوی بی سابقه در تاریخ 28 سپتامبر ، توانست رد ایرانی مورد نطر بیابد ولی این موصوع امروز 30 اکتبر از سوی سخنگوی pet اعلام شد
30.10.2018 - 11:31
گزارش‌های منتشره در شبکه‌های اجتماعی حاکی است یک زن جوان که روز دوشنبه هفتم آبان اقدام به برداشتن روسری خود در میدان انقلاب کرده بود، توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

بر اساس فیلم‌های منتشر شده، یک زن جوان در حالی که روسری خود را برداشته و تعدادی بادکنک رنگی در دست دارد در وسط نماد گنبدی شکل میدان انقلاب برای دقایقی ایستاده و روسری خود و این بادکنک‌ها را تکان می‌داد.
30.10.2018 - 11:22
کره جنوبی خواستار نرمش ایالات متحده در اعطای معافیت از تحریم نفتی ایران شده و نشانه‌هایی از تعدیل روند صعودی بهای نفت در بازار جهانی دیده می‌شود.

روز سه‌شنبه، ۸ آبان (۳۰ اکتبر) سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی گفت که دولت این کشور با تسلیم درخواست معافیت از تحریم نفتی ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، از دولت آمریکا خواسته است تا در این زمینه "حداکثر انعطاف‌پذیری" را از خود نشان دهد.
30.10.2018 - 10:08
تی یری میسان‬
خاندان ال شعود که از شتر سواری ، ناگهان هواپیمای خصوصی سوار می شوند ، در قرن بیست و یکم ، همواره فرهنگ کهن صحرانشینی را حفظ کرده ا ند . به طور مثال از تاریخ متنفرا ند . تمام آثار تاریخی را در کشورشان نابود کرده اند . همانطور که عناصر جهادی در عراق و سوریه عمل می کنند . خاندان آل سعود ، خانه ی پیامبر اسلام را نابود کرده ، و داعش تمام کتیبه های سومری ها را .
30.10.2018 - 09:04
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات پنج متهم ارزی روز چهارشنبه نهم آبان ماه برگزار می‌شود. پیمان ارغوانی، سید مازن قائمی، بهداد بهرامی، حمید انصاری و احسان صفوی امیر پنج مدیر صرافی هستند که به اتهام مشارکت در اخلال در نظام ارزی کشور به صورت عمده از طریق خرید و فروش غیرقانونی ارز محاکمه خواهند شد.
30.10.2018 - 08:56
پلیس ایران همه مسیرهای منتهی به پاسارگاد، در استان فارس را برای جلوگیری از برگزاری مراسمی به مناسبت روزی که برخی از ایرانیان از آن به عنوان "روز کوروش" نام می برند، مسدود کرده است. بر این اساس، مسیرهای مختلف در استان فارس توسط پلیس مسدود شده و مسافران برای رسیدن به شهر شیراز باید راه های دیگری را انتخاب کنند. این در حالی است که در سال های گذشته جمعی از ایرانیان برای گرامیداشت این روز به استان فارس و منطقه پاسارگاد سفر می کردند اما در چند سال اخیر حکومت ایران مانع برگزاری این مراسم میشود
30.10.2018 - 08:46
کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، عصر شنبه پنجم آبان ۱۳۹۷ با مساعدت اداره کل حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری و اقدام پلیس امنیت و دستور قضایی یک چاپخانه کتاب قاچاق را در محدوده خیابان محلاتی کشف کرد.
30.10.2018 - 08:32
روز گذشته(دوشنبه) زلزله «خرم آباد» مرکز لرستان را تکان داد که کانون این زمین‌لرزه در «زاغه» ثبت شد. کانون این زمین لرزه در «زاغه» از توابع این شهرستان ثبت شده است. مطابق برآورد اولیه موسسه ژئوفیزیک زمین لرزه ای با شدت ۳.۶ ریشتر در «زاغه» لرستان به وقوع پیوست
30.10.2018 - 08:23
ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه چندین هزار نفر به‌دلیل بدهی مهریه در زندان هستند، گفت: به همین دلیل نمایندگان به‌دنبال این هستند که با تدوین طرحی تعداد زندانیان مهریه کاهش یابد. نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس از تدوین طرحی برای تعیین ۱۴ سکه به‌عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی خبر داد.
30.10.2018 - 08:16
حجت الاسلام مصطفوی‌نیا دادستان عمومی و انقلاب رشت گفت : حفاظت اطلاعات دادگستری گیلان یکی از مدیران اداره کل ثبت اسناد و املاک استان را به اتهام دریافت رشوه ، برقراری ارتباط نامشروع و پذیرش اعمال نفوذ در امور جاری دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان کرد .
30.10.2018 - 08:11
با مصوبه هیات وزیران، خانوارهای کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد مشمول دریافت کمک هزینه شدند. هیئت وزیران در جلسه ۱۳۹۷.۸.۲ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد سی و هشتم قانون اساسی طرح حمایت غذایی از گروه های کم درآمد جامعه را تصویب کرد.
30.10.2018 - 07:56
سید محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این مدتی که بازار ارز دچار تشویش شد بانک های خصوصی اقدام به خرید و فروش ارز و سکه کردند تا بتوانند از این نوسانات، سود قابل توجهی را به دست بیاورند. وی تصریح کرد: سودی که بانک ها از ورود به بازار ارز و سکه به دست می آورند بیش از 200 درصد است درحالیکه این از حداکثر سودی که به یک سپرده گذار پرداخت می کنند، بیشتر است
30.10.2018 - 07:50
ستاد فرماندهی عملیات بغداد روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: نیروهای تحت امر این ستاد موفق شدند یک تروریست انتحاری را با تلاش اطلاعاتی و میدانی در الطارمیه بخش شمالی شناسائی و پیش از انجام عملیات تروریستی به هلاکت برسانند. این تروریست مجهز به کمربند انتحاری بود و قصد داشت زائران را در مسیر بغداد به سامرا هدف قرار دهد
30.10.2018 - 03:12
سخنان فرنگیس مظلوم، مادر زندانی عقیدتی سهیل عربی، پیرامون وضعیت فرزندش در زندان جمهوری اسلامی، در گفتگو با مهدی ذوالفقاری
30.10.2018 - 00:33
سیل خروشان صدها هزار ایرانی در جاده های بسته ی منتهی به پاسارگاد و نیز آیین های گوناگون بزرگداشت کورش بزرگ در تهران و دیگر شهرهای میهن، شیفتگی ایرانیان به فرهنگ و تاریخ خود و بیزاری آنان از رژیم جمهوری اسلامی و ایدئولوژی ایران ستیز آن را به نمایش گذاشت
30.10.2018 - 00:20
ما، جمعی از فعالین سیاسی ومدنی و خانواده های جان باختگان و زندانیان سیاسی، به رژیم نسبت به هر گونه خطر جانی برای هاشم خواستار هشدار می دهیم. ما هشدار می دهیم که مسئولیت کوچکترین آسیبی به ایشان متوجه کارگزاران جنایتکار حاکم است