رفتن به محتوای اصلی

● آخرین مطالب سایت

راحله امیری،‌ روانشناس و از معترضانی که در جریان اعتراضات اخیر در اثر اصابت گلوله یک چشم خود را از دست داده با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرامش از خروجش از ایران خبر داده است.

او گفته: «یه وقتا می دونی تصمیمی که گرفتی درسته، اما ته دلت به خودت می گی کاش تصمیم درست این نبود...همیشه موندن برای کسی که اهل ساختنه فعل قشنگتریه، اما گاهی رفتن تصمیم درست تریه.»
گزارش تهمینه رستمی، ایران اینترنشنال از محل برگزاری سومین کنگره حزب چپ ایران در فرانکفورت و گفت‌وگوی او با حسن شریعتمداری، دبیرکل شورای مدیریت گذار
سوزاندن تصاویر خمینی؛ میراث خمینی برای نسل جوان و جامعه امروز ایران چه بود؟
جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» صفحه جدیدی پیش روی کشور ما گشود. دامنه‌ی مخالفت با جمهوری اسلامی را وسعتی دیگر بخشید. این جنبش طی چندین ماه بخشی از فضای عمومی را از سطه‌ی حکومت جمهوری اسلامی بیرون آورد و تاثیرات ماندگاری در مناسبات بین مردم و حکومت برجای گذاشت. ما با تغییراتی مواجهیم که بازبینی اوضاع و تغییر در رویکردها را الزامی می‌سازد.

نزار زکا، دبیرکل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات عربی در گفت‌وگو با ایران اینترنشنال: اتریشی‌ها در نتیجه معامله با اسدالله اسدی آزاد شده‌اند و وزیر خارجه بلژیک به نمایندگی از همه اروپایی‌ها مذاکره کرده است. آمریکا هم باید برای آزادی شهروندانش در ایران، پول‌های بلوکه‌شده را آزاد کند.
سیزیف به شاهزاده حمله میکند!
محسن کردی
بهانه این نوشتار بحث هایی است که اخیرا در میان اپوزیسیون آمده و نیز برنامه چشم انداز خانم سیما ثابت با آقایان مهتدی و پاشایی است و نیز پیرامون علی جوانمردی و حذف شاهزاده و کامنت های دوستان در مورد مقاله ام. وقت آن است که یخ ها را وا بکنیم و سفره حقیقت را مقابل هم باز کنیم! جای تعارف نیست!
ماجرای غرق شدن یک کشتی تفریجی در دریاچه خوش آب و هوا ماجیوره در مرز ایتالیا با سوییس که روز ۲۸ مه روی داد همچنان مورد توجه رسانه‌های ایتالیا و جهان است چرا که ۳ نفر از جان باختگان افسران اطلاعاتی نهادهای جاسوسی اسرائیل و ایتالیا بوده‌اند و همگی سرنشیان دیگر قایق به غیر کاپیتان و همسرش هم جاسوسان ایتالیایی و اسرائیلی بوده‌اند.
روزنامه فایننشال تایمز همچنین می‌گوید آمریکا و کشورهای اروپایی بحث در باره نحوه تعامل با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور را از سر گرفته‌اند، چون نگران «گسترش تهاجمی» برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی و خطر آغاز یک جنگ منطقه‌ای هستند.

اخیرا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تازه‌ترین گزارش خود برای شورای حکام، اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران «۲۳ برابر حد مجاز» است.
موسی غنی نژاد پس از رد اقتصاد خمینی و خامنه‌ای این بار از اقتصاد شاه تمجید کرد
روزنامه فایننشال تایمز، چاپ لندن می‌گوید رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اخیرا چندین بار با امیر سعید ایروانی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد دیدار کرده است.

به نوشته این روزنامه، این دیدارها نخستین تماس مستقیم میان مقام‌های ایرانی و آمریکایی پس از خروج ایالات متحده از برجام در زمان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ محسوب می‌شود.
ابوالفضل محققی
به تصویرپیرمردی هم سن خودکه با پلاکاردی بر دست درمقابل یک در آهنی نشسته است، نگاه میکنم .چهره ای در هم شسکسته که سرگشتگی ،غم واندوه سنگینی را با خود حمل می کند .چهره دردمند پدری که بیگناهی فرزندش "صالح میر هاشمی" را مظلومانه بیان می داردو آزادیش طلب می کند. توان فریاد ندارد .چرا که هنوز نگران سرنوشت فرزند است .فرزندی که دو روز بعد در سحرگاهی رعب آورهمراه دو جوان دیگرمجید کاظمی وسعید یعقوبی اعدام می شوند .
روح الله خمینی، متولد سال ۱۲۸۱ بود. وی در هنگام کودتای انگلیسی ها در ایران به ریاست سیدضیاءالدین طباطبایی در سال ۱۳۰۳ و سر کار آمدن رضا خان میرپنج، یک جوان ۲۴ ساله بود.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، روز جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ مردم زاهدان همچون هفته‌های گذشته راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند. تظاهرات این هفته مردم زاهدان باشکوه‌تر از هفته‌های قبل بود. جوانان آزادیخواه زاهدان علیرغم تلاش نیروهای امنیتی حکومت این هفته نیز به اعتراضات خود ادامه دادند.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، طی روزهای سوم و یازدهم خردادماه در زندان های عادل آباد شیراز، کاشان و اصفهان دستکم شش زندانی محکوم به اعدام به اتهامات مرتبط با مواد مخدر اعدام شدند.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، روز سوم خردادماه ۱۴۰۲، دو زندانی به نام های علی محمد زراعت و اسماعیل نصیری با اتهام مواد مخدر اعدام شدند.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، پنجشنبه ۱۱ خردادماه ۱۴۰۲، مردم آبدانان در اعتراض به قتل یک جوان اهل آبدانان، بامشاد سلیمانخانی و دستگیری دو تن از جوانان این شهر، محمد دانیالی و ناصر رضایی اقدام به اعتصاب و اعتراض کردند.
گروه هکری «قیام تا سرنگونی» اسناد دیگری از نهاد ریاست جمهوری منتشر کرده که نشان می‌دهد اطلاعات سپاه پاسداران در مورد استعلام افراد معرفی‌شده از سوی دستگاه‌های دولتی با وزارت اطلاعات اختلاف دارد. نامه وزارت اطلاعات درباره رئیس بانک مرکزی هم افشا شده است.
کامران قادری و مسعود مصاحب، دو زندانی با تابعیت دوگانه ایرانی-اتریشی، آزاد و از طریق عمان راهی اروپا شده‌اند.وزارت خارجه اتریش با اعلام این خبر از عمان و بلژیک برای کمک به آزادی این دو تشکر کرده است. همزمان نخست‌وزیر بلژیک اعلام کرده است که یک شهروند دانمارکی نیز از زندان ایران آزاد شده است.
جمعه های زاهدان در کپنهاک - دانمارک ؛ دو م ژوئن 2023
گفتگو با فعالین تجمعات اعتراضی در کپنهاک - دانمارک
خمینی از قرص ماه تا قعر چاه ـ به بهانه سالمرگ او در ۱۳ خرداد
امید روشن
خمینی خود را رهبر، نایب امام و جانشین خدا بر کره زمین می‌پنداشت؛ پس حرفش باید برای همگان حجت می‌بود و کسی را یارای تذکر به او نبود. هر مخالفت با رهبری، مخالفت با خدا پنداشته می‌شد و حکمش زندان و تعزیر و یا اعدام بود.

قاتلين فریدون فرخزاد پس از ٣١ سال شناسايى شدند و اطلاعات مستند مربوطه روز سه شنبه ٢٣ مى ٢٠٢٣ ميلادى در روز ٢٥٠ انقلاب_ايران در اختيار پليس جنايى آلمان در شهر ويسبادن قرار گرفت !

قتل دهشتناك جاويد نام  فريدون_فرخزاد توسط يك زوج جنايتكار سپاهى كه از سوى وزارت اطلاعات براى انجام اين جنايت مأموريت داشتند صورت گرفته بود. 
مولوی عبدالحمید بخش عمده خطبه‌های خود در نماز جمعه ۱۲ خرداد را به انتقاد از سکوت حوزه‌های علمیه اختصاص داد و گفت بودجه‌های نجومی که از سوی حکومت به بخش مذهبی تزریق شده، «علما» و «ملاها» را وابسته و غیرمستقل کرده به طوری که دهانشان مقابل اعتراضات مردمی بسته است.
هشدار سقوط برای تمدن کهن ایران و طلوع تمدن جدید در شهر لاین عربستان
محسن کردی
برای شما که وقت مطالعه مقالات را ندارید این بهترین آپشن است که هنگام کار بتوانید مقاله را به صورت گفتار بشنوید. البته این سیستم مثل گوینده رادیو نیست ولی شما میتوانید بزودی به لهجه آن عادت کرده و تقریبا همه مطلب را بگیرید.
چندچند: جودو؛ پرونده اختلاس آرش میراسماعیلی
پیشنهاد جنجالی استاد دانشگاه تهران: به صورت آزمایشی حجاب در شیراز را آزاد کنید!
مسعود نقره کار و ناهید حسینی : نقش راهبردی شاهزاده در براندازی نظام
سردار حسین نجات، جانشین قرارگاه ثارالله تهران، سه ماه پس از شروع اعتراضات «زن زندگی آزادی»، در جلسه محرمانه شورای امنیت کشور می‌گوید «۷۰ تا ۸۰ درصد جمعیت دانشگاه‌ها معترض‌اند و نظام باید در این زمینه وقت بگذارد».
ابوالفضل محققی
. آیا زمان آن نرسیده که عمل کرد فردی وگروهی اپوزیسیون خارج در قبال جنبش مهسا به نقد کشیده شود؟ آن چه ده ها هزار ایرانی مهاحر را با شوری وصف ناپذیر به خیابان ها ومیدان های سراسر جهان کشید و حماسه ای ازهمبستگی ملی را حول شعار "زن زندگی ،آزادی " تحت نام جنبش مهسا آفرید، قبل از هر چیز بر آمد و جواب به حماسه ای بود که در خیابان ها ،کوچه ها و پس کوچه های ایران توسط زیبا ترین فرزندان این سرزمین آفریده می شد .
به مناسبت سالگرد پرواز شهید راه آزادی غلامرضا خسروی از کانون حقوق بشر ایران، بی شک مقاومت جوانان آزادیخواه ایران در این دوران و مقاومت آنان در برابر دیکتاتوری، سرخم نکردن جوانان در زندان و بوسه زدن بر طناب دار، نتیجه تسلیم ناپذیری نسلی است که غلامرضا خسروی یکی از نمونه های آن است.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، طی دو روز ۱۰ و ۱۱ خردادماه ۱۴۰۲، دستکم پنج زندانی در زندان های گوهردشت و کهنوج اعدام شدند. آمار نشان می دهد در ادامه اعدام های اردیبهشت ماه و تسریع روند اجرای حکم اعدام زندانیان، در یازده روز اول خردادماه ۱۴۰۲، بیش از سه زندانی در یک روز اعدام شده اند.
به گزارش کانون حقوق بشر ایران، پنجشنبه ۱۱خردادماه ۱۴۰۲، حجت آل محمدی که پیش از این در سال ۹۴، بازداشت و مدت ۴ سال در زندان به سر برده بود، در روز دوم خردادماه ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی درمحل کار خود دستگیر شده است.
محمد سهیمی
 در ماه مه ۲۰۱۷، دو سال بعد از آغاز حمله عربستان به یمن در ماه مارس ۲۰۱۵، محمد بن سلمان ولیعهد و حاکم عملی‌ عربستان در مصاحبه‌ای به شدت ایران را تهدید کرد. او گفت با ایران نمیتوان گفتگو کرد؛ کشورش با ایران در حال جنگ است، و تهدید کرد که جنگ را به داخل ایران خواهد برد. تصور بن سلمان این بود که جنگ در یمن دو ماهه خاتمه خواهد یافت، ولی‌ چون اینطور نشده بود، به شدت خشمگین بود.
خبر غرق شدن این مامور دستگاه جاسوسی خارجی اسرائیل - موساد - چند روز پیش در رسانه‌ها منتشر شد اما علت سفر او به ایتالیا و این که چرا در یک قایق تفریحی به همراه چند مامور اطلاعاتی ایتالیایی حضور داشته، همچنان با گمانه‌زنی‌های فراوان همراه است.

اکنون رام بن باراک، نماینده مجلس اسرائیل از حزب مخالف دولت نتانیاهو، در یک مصاحبه رادیویی گفته: «او برای حضور در جشن تولد آنجا نبود، برای تعطیلات هم نرفته بود... برای انجام یک ماموریت یا عملیات هم نرفته بود اما در ارتباط با کارش آنجا بود».
حرف‌های عجیب امید دانا درباره دعوای بین یاسمین پهلوی و علی جوانمردی