● آخرین مطالب سایت

گردهمایی ایرانیان ساکن پاریس در حمایت از جنبش آزادیخواهانه مردم ایران
تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان ۳ مهر ماه ۱۴۰۱ پاریس
https://rangin-kaman.net
دکتر خلیفه موسوی
 بعد از خاموشی غائله خان ها و نشان دادن استعداد آخوندی حکومت اعلیحضرت نظرکرده ،سید ملکالملوک را برای تربیت آخوند و آخوندپروری به شیراز فرستاد، و در واقع یک آخوند به تمام معنا شد. روابط و فعالیت خود را بخصوص در میان بقایای خانها و کدخداها حفظ کرد.
با ادامه اعتراضات به مرگ مهسا امینی در شهرهای مختلف ایران، بزرگترین تشکل سراسری و صنفی فرهنگیان خواستار خودداری از رفتن به کلاس‌های درس توسط معلمان شده و شورای صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نیز از دانشجویان دعوت کرده تا در کلاس‌های درس حاضر نشده و برخی اساتید این دانشگاه هم در اعتراض به بازداشت دانشجویان اقدام به تعطیلی کلاس‌های درس خود کرده‌اند.
عکس‌هایی به گزارشگر منوتو ارسال شده از دختر ۲۰ ساله‌ای که در اعتراضات با گاز اشک‌آور به سینه او شلیک شده است. گزارشگر منوتو نوشت: با همین سینه به فرزندان خود شیر خواهند داد زمانی که شما «جانیان» به زباله‌دان تاریخ بپیوندید
از لحظه‌ای که تایید شد جوانی به نام مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد و در کما «کشته شده»، تا زمانی که بیش از ۵۵ میلیون بار نام او در توییتر تکرار شد، چند روز بیشتر طول نکشید. موجی از خشم و عزاداری ایران را فرا گرفت طوری که در چند سال گذشته سابقه نداشت. 
پیشتر اتفاق مشابهی برای وریا غفوری دیگر فوتبالیست ایرانی رخ داده بود که برای مرگ مهسا امینی و در اعتراض به برخورد با معترضان پست اعتراضی نوشته بود
ضیاء مصباح
«شادروان بازرگان، نهضت آزادی و یارانش را میتوان از اصلی‌ترین دلایل سیاهی‌های این روزها دانست، کسانیکه عامدانه و آگاهانه ایران را بسمت جهل، سیاهی و ویرانی هل دادند و ایران‌دوستان را سرکوب و از میان برداشتند ، با قاطیت میتوان گفت مراجع ومتشرعین به تنهایی توانایی ورود به عرصهٔ سیاست و جامعه را نداشتند وبه اصطلاح روشنفکران آن دوره بودند که پای اسلام و حکومت ایدئولوژیک را در عرصهٔ سیاسی، فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی در این کشور را باز کرده و به آن رسمیت بخشیدند»
برای پیروزی قیام شهروندی واقعن موجود در ایران، اعتصاب عمومی و تقویت جنبش اقدام در خیابان، ضرورت فوری دارد. اعتصاب عمومی برای تحقق مطالبات زیر الزامی است:
 سخنان مبهم ایلان ماسک و سوءاستفاده برخی افراد سودجو از نبود اطلاعات کافی درباره دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران، موجب شد شایعات زیادی درباره راه افتادن سرویس استارلینک در ایران منتشر شود و نرم‌افزارهای ناامنی تحت عنوان نرم‌افزار استارلینک بین مردم دست به دست شود.
اصغر جیلو
امروز براي تظاهرات به جلو سفارت لندن رفتم، از ساعت ٢ تا ٤ در آنجا بودم و گرچه حضور هموطنان در آنجا بسيار خًوب و چشم گير بود ولي به شدت از حضور خود در آنجا وايراني بودنم شرم كردم و پشيمان شدم. چند روز پيش مسبح علي نژادي كه من كمترين ترديدي در خدمات بزرگش به جنبش اعتراضي در ايران ندارم و وي را يكي از موتورهاي اين جنبش ميدانم، متاسفانه فرمان حمله به سفارتخانه ها را صادر كرده بود بدون اينكه به پيامدهاي بسيار منفي اين رهنمود خود فكر كرده و تظاهر كننده ها را از حمله به پليس منع كرده باشد.
حبیب حسینی فرد
دو سه روز پیش دیدم یک روزنامه سوئدی نوشته بود که حداقل کاری که ما می‌توانستیم بکنیم و نکردیم این بود که زنان سیاستمدار و دیپلمات ما که به تهران می‌روند به احترام صدماتی که زنان ایران از و در مقابله با حجاب اجباری متحمل شده‌اند تن به این گونه حجاب ندهند. حالا، از زمان مرگ مهسا، اگر با دلیری‌هایی که زنان ایران کرده‌ و می‌کنند باز هم همین تحمیل را قبول کنیم، باید راجع به وجدان و اخلاق خود تردید اساسی کنیم.
تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم #لندن مقابل سفارت جمهوری اسلامی؛ سوم مهر، شماری از ایرانیان مقیم بریتانیا در #اعتراض به سرکوب مردم در تجمعات داخل کشور، مقابل سفارت جمهوری اسلامی تجمع کرده و شعار سردادند. این تجمع بعد از تلاش مردم برای ورود به سفارت به خشونت کشیده شد.
این اعتراض‌ها و خیزش سراسری با سرکوب خشونت‌بار حکومت جمهوری اسلامی مواجه شده که ده‌ها کشته و صدها مجروح برجای گذاشته است؛ اما با وجود درخواست‌های موکد سازمان‌های حقوق‌بشری برای توقف خشونت علیه معترضان، ماموران امنیتی همچنان در تلاش‌اند تا با سرکوب گسترده و اعمال روش‌های خشونت‌آمیز، اعتراض‌ها را سرکوب کنند. 
ما امضا کنندگان این نامه از همه سازمانها و احزاب جمهوری خواه، مشروطه خواه، احزاب اتنیکی، چپ  و تشکل های فراگیر سیاسی ومدنی و همه شخصیت های مورد قبول مردم در خارج از کشور می خواهیم که  بدون فوت وقت با تشکیل یک مرکز اولیه، همکاری بین خود را در دفاع از مبارزات مردم درون کشور بدون درنگ شروع کنند. چنین آغازی میتواند راه را برای گسترش حمایت های ممکن و موثر و یکدست و همآهنگ شده همگی ما از مبارزات درون کشور باز کند،
ابوالفضل محققی
میلیون ها زن ومرد ،میلیون ها دختر وپسر جوان روز هاست در خیابان ها فریاد آزادی واتحاد سر داده اند. مبارزه ای سخت دشوار و سهمگین که تنها در سایه یک همکاری گسترده و هم گامی مشترک امکان پذیرشده است .
در یک ایستگاه مترو پایتخت کره جنوبی،‌ بیرون دستشویی زنانه تابلویی دیده می‌شود با اين عبارت: «سئولِ، دوست با زنان».
برای سرنگون کردن کشور نیازی به رهبری نیست میتوان بدون رهبری هم رژیم را سرنگون کرد. در بهمن سال 1357 ما فقط شاید 60 نفر 19 تا 22 ساله بودیم که درب اسلحه خانه را در مرکز آموزشهای هوایی واقع در خیابان تهران نو - پیروزی- باز کردیم و شورش مسلحانه کردیم و با حمایت مردم و غارت اسلحه های اسلحه خانه ها حکومت پیشین سرنگون شد. در این شورش خمینی کوچکترین دخالتی نداشت.
علی صالحی
.,جمعه رفتیم سمت انقلاب و تئاتر شهر. با همون تیپ. از جلو هفت هشت تا مامور رد شدیم یکی شون به من گفت بی غیرت و حدیث انگشت فاکش رو نشونشون داد.4. تو مترو یه مامور اومد جلو و به من گفت خانم چه نسبتی با شما دارند؟ گفتم به شما چه ربطی داره؟‌گفت با این وضع اومدند بیرون. گفتم کدوم وضع؟
در طول روز شنبه معترضان در شهرهای مختلف ایران بار دیگر تجمع های ضدحکومتی برگزار کرده‌اند؛ اعتراضاتی که علیرغم تهدیدهای تازه مقام‌ها برای برخورد با معترضان ادامه می‌یابد. جرقه این اعتراضات بعد از مرگ مهسا امینی زده شد، دختر ۲۲ ساله‌ای که بعد از بازداشت توسط گشت ارشاد جان باخت.
جواد تهرانی
چشم و گوش خود را به روی واقعیتها بستید, مستبدانه به راه بیراهه خود ادامه دادید, هر حرکتی را سرکوب کردید, ولی هربار جنبش اعتراضی مردم نیرومندتر شد تا به امروز رسید. از دنیای بسته درونتان خارج شوید, جهان بگونه دیگریست, انسانها روبات نیستند که آنها را بهر سوئی که خواستید برانید, و بهر شیوه ای که مورد نظر شماست فکر و زندگی کنند.
همزمان با گسترش اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران، در ده‌ها شهر کوچک و بزرگ جهان، از ترکیه؛ دانمارک  و اروپا تا آمریکای شمالی و استرالیا، گردهمایی‌ها و برنامه‌های متفاوتی در همبستگی با مبارزات مردم ایران و معترضان برگزار شد.
محسن کردی
دوستان این پست تاثیر روانی خوبی بر جوانان دارد و عزم آنها را برای رسیدن به آزادی بیشتر می کند. لطفا این پست را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید و نیازی هم نیست که نامی از نویسنده پست برده شود فقط محتوای آن به اشتراک گذاشته شود کار انجام شده است.
طی روزهای گذشته تصویری از دختری با موهای روشن در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد که پشت به دوربین موهایش را برای ورود به میدان مبارزه با نیروهای امنیتی می‌بندد.
نیروهای امنیتی پس از ورود به محوطه دانشگاه تهران، ضمن حمله به تجمع دانشجویان معترض که شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دادند، ده‌ها دانشجو را مورد ضرب و جرح قرار داده و حدود ۴۰ دانشجو را بازداشت کردند. به این ترتیب، شمار دانشجویان بازداشت‌شده طی یک هفته اخیر، به بیش از ۶۰ نفر رسید.
بعد از سال‌ها گمانه‌زنی درباره اینترنت ماهواره‌ای برای ایرانیان، ایلان ماسک، مالک شرکت «اسپیس ایکس» با توییتی درباره «استارلینک» که دو واژه بیشتر نبود، به موجی از امیدواری دامن زد که بالاخره این رویای قدیمی تحقق پیدا کند و مردم ایران بدون نیاز به حکومت، به شکل مستقیم به اینترنت وصل شوند. آن هم بدون فیلتر و چه بسا با سرعتی بسیار بهتر از وضعیت موجود.
 اعتراضات شهروندان تهرانی پس از کشته‌شدن مهسا امینی شهروند ۲۲ ساله سقزی به دست ماموران گشت ارشاد٬ برای هشتمین روز متوالی ادامه یافت. به دلیل قطعی و کندی اینترنت٬ ارسال تصاویر اعتراضات از ایران به سختی ممکن است.
محسن کردی
برای اتحاد مردم نیازی به اتحاد اپوزیسیون نیست همانطور که امروز می بینیم مردم به فرمان هیچ اپوزیسیونی به میدان نیامدند بلکه خود جوش بود. اپوزیسیون به وظیفه اش یعنی حمایت از مردم داخل عمل می کند.
محمد علی اصفهانی     Mohammad Ali Esfahani
محمد علی اصفهانی
چه کسی گفته است که مبارزه باید همیشه مسالمت‌آمیز باشد؟
خیر! مبارزهٔ مسالمت‌آمیز، کاربرد خودش را دارد، و مبارزهٔ قهرآمیز هم کاربرد خودش را.
و این کاربرد ها را عوامل متعددی تعیین می‌کنند.
و این عوامل متعدد، ثابت نیستند.
و از همین رو، به تناسب تغییر این عوامل، محتوا و شکل مبارزه هم باید تغییر کند.
در حالی که اعتراضات ضد حکومتی در ایران ادامه دارد و به هشتمین روز خود رسیده است، ایرانیان و غیرایرانیان در شهرهای مختلف جهان همچنان با برگزار کردن تجمع به حمایت از این اعتراضات ادامه می‌دهند. یکی از تازه‌ترین این تجمعات در اقلیم کردستان عراق و شهر اربیل برگزار شد.

شماری از شهروندان اقلیم کردستان عراق و همچنین ایرانیان ساکن این منطقه، در حمایت از خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی در مقابل دفتر سازمان ملل متحد در اربیل تجمع اعتراضی برگزار کردند.
محسن کردی
این سوالی است که بارها در کلابهاوس هوادارن رژیم پرسیده اند. می گویند شما متحد نیستید، چه کسی میخواهد دولت را بگرداند؟ شما با هم اختلاف دارید و رهبر ندارید و کشور ممکن است تجزیه شود.
اعتراض‌های اخبر در ایران از پرشورترین تظاهرات ضدحکومتی در تاریخ ۴۳ ساله جمهوری اسلامی ایران است که در آن شهرهای بزرگ و کوچک، تمام طیف‌های اجتماعی و از کرد تا فارس و آذری به شورش برخاسته‌اند.
همزمان با ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، وزیر کشور ضمن ابراز نگرانی درباره حضور بیشتر شهروندان اعلام کرد قطع و اختلال سراسری اینترنت در ایران برای کنترل معترضان صورت گرفته است.
ابوالفضل محققی
وقت آن رسیده که از خود بپرسیم وظیفه من ! وظیفه ما !در قبال این همه جوان در مقابل این همه جان های عزیز ،در مقابل این خیزش بزرگ ،در مقابل این نسلی که جان بر سر دست نهاده و می خواهد آینده روشن خود را که دیر گاهی است توسط رژیمی خود کامه ، متحجر و جنایت کاربه یغما رفته است  رقم زند! چیست؟
تصاویر و اخبار منتشر شده از شهرهای مختلف ایران روز شنبه دوم مهر ماه نشان می‌دهند اعتراضات مردم علیه حکومت جمهوری اسلامی ادامه یافته و به ششمین روز خود رسیده است.
تلویزیون ایران می‌گوید بر اساس آمار «غیر رسمی» تا کنون ۳۵ نفر در ناآرامی‌ها کشته شده‌اند اما بر اساس گزارش‌ها، تعداد افراد جان باخته در این اعتراض‌ها بسیار فراتر از رقمی است که مقام‌های ایرانی می‌گویند.در همین حال لحن و زبان مقام‌های حکومتی با ادامه تظاهرات تندتر شده و ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری و احمد وحیدی، وزیر کشور به معترضان هشدار داده‌اند.