رفتن به محتوای اصلی

● آخرین مطالب سایت

ستاد انتخابات وزارت کشور ایران با انتشار تازه‌ترین نتایج شمارش آراء اعلام کرده انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۴ استان به دور دوم کشیده شده است و در تهران نیز به نظر می‌رسد که تکلیف حدود نیمی از کرسی‌ها در مرحله دوم تعیین خواهد شد. بسیاری از منتقدان یا مخالفان جمهوری اسلامی ایران این نتایج را «نشانه شکست» آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در «جلب آرای عمومی و مشروعیت نظام اسلامی» دانسته‌اند.
فرزانه فصیحی، رکوردار دو ۶۰ متر ایران و قهرمان آسیا با انتشار پستی در اینستاگرام خبر داد که فرصت حضور در مسابقات قهرمانی جهان را از دست داده است. او بدون هیچ توضیحی درباره دلیل آن گفت: «فقط توقع داشتم در آماده‌ترین سال ورزشی‌ام و بعد از رکوردشکنی بروم با بزرگان جهان مسابقه بدهم و کاری کنم که در تاریخ ورزش بی‌سابقه بوده است، اما این اجازه به من داده نشد.»
سر دادن شعارهای ضد خامنه‌ای در مترو و بازداشت یک معترض وضعیت مترو کهریزک نشان از اختلال گسترده در خط یک مترو و سرگردانی شهروندانی است که روند معمول زندگی روزانه آن‌ها تحت تاثیر بحران قرار گرفته است. در این میان، برخی شهروندان با سر دادن شعارهایی از جمله "مرگ بر خامنه‌ای" و "بی‌شرف، بی‌شرف"، جمهوری اسلامی را خطاب قرار داده و حکومت خامنه‌ای را مسئول مستقیم این وضعیت می‌دانند. همچنین، فریادهای "ولش کن، ولش کن" حاکی است که یکی از معترضان توسط مزدوران حکومتی در مترو بازداشت شده و مردم در تلاش برای آز

 اانتخابات دوازدهمین مجلس شوای اسلامی روز گذشته بپایان رسید . 
انتخاباتی که بر کارنامه نزدیک یه نیم قرن عملکرد جمهوری اسلامی و ولی فقیه مستبد ،با عدم شرکت ورای ندادن وبرخی رای سفید دادن .مهر مردودی زد. با پیامی روشن بر آمده از دل که  عدم مشروعیت و مقبولیت یک انتخابات فرمایشی  "تراژیک ،کمدی ." را بنمایش نهاد.
 جنبه تراژیک آن روشن شدن وعینیت یافتن عدم شرکت مردم در این انتخابات فرمایشی  بود !برای شخص خامنه ای و حکومتیان حلقه زده در لباس حامیان ….
جابر طایی سمیرمی
آقای بهرام رحمانی! پوشاندن جنایت شراکت در جنایت و تبهکاری فرقه مجاهدین است که شما پیش از آن آنها را داعشی خطاب میکردید؟. آیا شما می توانید در باره نوشته ها و گفته های پیشن خود در نفی همه جانبه فرقه مجاهدین و نوشته های جدید خودتان درحمایت از فرقه مجاهدین پاسخگوباشید؟ شفاف سازی الزام دمکراسی است. آیا شما می توانید در حضور رسانه های مستقل در برابر انبوه جداشدگان از تشکیلات که یک تا چهار دهه سابقه عضویت در فرقه مجاهدین را داشته اند قرار بگیرید و از عمل ننگین خود در وارانه سازی حقایق و حمایت از
اخیرا کتابی در 208 صفحه با عنوان "گاندی و مبارزه مسالمت آمیز" نوشته دکتر علی فراستی در آمریکا منتشر شد که حاوی مطالب متنوعی در باب ریشه های خشونت در سیاست و روش های مبارزه مسالمت آمیز و عدم خشونت است.
در حالی که نمایندگان حماس برای مذاکره وارد قاهره شدند، رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که تل‌آویو در آخرین لحظه اعلام کرد امروز مذاکره‌کننده‌ای را به پایتخت مصر نمی‌فرستند. در ساعات گذشته، امیدها برای آتش‌بس در ۴۸ ساعات آینده افزایش یافته بود.

رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند تل‌آویو تا زمانیکه لیست کامل گروگان‌هایی را که هنوز زنده هستند نداشته باشد، تیم مذاکره‌کننده‌‌اش را به قاهره اعزام نخواهد کرد.
بعد از گذشت دو سال از جنگ خانمان سوز اوکرایین، سرنوشت آن چه خواهد شد؟ برندگان و بازندگان این جنگ چه کسانی هستند و پرسشهایی دیگری که در این تحلیل به آن پرداخته شده است.

اخیرا دادگاه #رضوان_الطاغی برگزار شد. او در باندهای #مافیا هلند که دارای ریشه مراکشی هستند و به #موکرو_مافیا مشهورند، جایگاه بسیار مهمی داشت. حتی یکی از جرم‌های او، مربوط می‌شود به داستان #محمدرضاکلاهی از اعضای #سازمان_مجاهدین خلق

نیکی هیلی، یکی از نامزدان جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا می‌گوید به خاطر خروج «افتضاح‌آمیز» آمریکا از افغانستان، جهان حالا در «آتش» است.
خانم هیلی که روز شنبه در کارزار انتخاباتی خود در کارولینای شمالی صحبت می‌کرد، گفت: «جهان به‌معنای واقعی کلمه در آتش است. در اروپا جنگ است. در خاورمیانه جنگ است. کره شمالی در حال آزمایش موشک‌های بالستیک قاره‌پیما با توانایی هدف قرار دادن ایالات متحده است. شما چین را ببنید که به زیرساخت‌های ما حملات سایبری انجام می‌دهد، و روسیه را دارید که ماهواره‌های کورکننده ن
آخرین نتایج انتخابات مجلس در تهران نشان می‌دهد رای‌گیری به دور دوم کشیده شده و تاکنون تنها ۱۳ نامزد مستقیما به مجلس راه یافتند. بر اساس آمار رسانه‌های حکومتی، تنها ۲۴ درصد مردم تهران در رای‌گیری شرکت کردند و این عدد خود گویای گستردگی و اثرگذاری کارزار تحریم انتخابات بوده است.
در مورد اینکه آیا دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای با مرگ او تمام می‌شود یا با برکناریش از قدرت، نمی‌توان پیش‌بینی قاطعی انجام داد. ولی از شواهد موجود چنین بر می‌آید که در صورت پایان عمر او یا ناتوانی‌اش از ادامه رهبری، حکومت ایران در موقعیتی کاملا آسیب‌پذیر قرار خواهد گرفت. به عبارت دقیق‌تر بلافاصله پس از ختم دوره علی خامنه‌ای، حکومت لاجرم در مقایسه با مقاطع قبلی و بعدی، متزلزل‌تر خواهد بود.
در طول تاریخ یک قرن اخیر در گستره مباحث آیین کشورداری و دولت گزینشی از میان تنوّع گرایشهای سیاسی بندرت میتوان رگه ها و نشانه هایی را پیدا کرد که اشخاصی در باره مُعضل «فرمانروایی و آیین کشورداری» اندیشیده باشند. حتّا آنانی که فُرمهای کشورداری را از متفکّران و فیلسوفان باختری اقتباس کرده اند، هرگز نتوانستند در باره محتویات فُرمها بیندیشیند
تظاهرات شهروندان اسرائیلی علیه نتانیاهو
اخیرا صدایی ضبط‌ شده در پیغامی به رأی‌دهندگان آمریکایی گفت: «مهم است که رأی خود را برای انتخابات ماه نوامبر ذخیره کنید.» این صدای ضبط‌‌شده، بسیار شبیه صدای جو بایدن بود.

اما رأی‌ها نیاز به ذخیره شدن ندارند و این صدا هم‌ صدای جو بایدن نبود. به‌ احتمال‌ زیاد یک‌ صدای شبیه‌سازی‌شده (کلون شده) با کیفیت قابل‌ قبول توسط هوش مصنوعی بود.
حمله خونین حماس در هفتم اکتبر، خیالات و تصورات نادرست بسیاری درپی داشت و رجزخوانی‌‌هایی را موجب شد که در آن‌ تخیلات و رویاپردازی موج می‌زد. در نخستین هفته‌های جنگ، رهبری این صحنه هیجان‌انگیز در رسانه‌های اجتماعی در دستان شاعران، واعظان و سیاستمداران تازه‌کار و تاثیرگذار بود. اما چرا خود حماس وقوع تهاجم گسترده اسرائیل را بعید می‌دانست. ابومرزوق، یکی از رهبران حماس، گفت: «ما انتظار نداشتیم اسرائیل با چنین توحشی پاسخ دهد.»
هادی چوپان، قهرمان ایرانی زیبایی اندام، در مسابقات آرنولد کلاسیک آمریکا قهرمان شد و جایزه خود را از آرنولد شوارتزنگر دریافت کرد. گرگ ایرانی با یک نمایش بی نظیر برای نخستین بار فاتح دسته اوپن آرنولدکلاسیک آمریکا شد. او ۳۰۰ هزار دلار بابت این قهرمانی دریافت کرد
برخی گزارش‌ها از رسانه‌های آمریکایی حاکی از آن است که اسرائيل توافق پیشنهادی آتش‌بس شش هفته‌ای در غزه را پذیرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس و شبکه خبری سی‌ان‌ان جداگانه و به نقل از مقام‌های ارشد دولت گزارش داده‌اند که اسرائيل «دراساس توافق آتش‌بس را پذیرفته است.»
وی می‌افزاید: کم‌کم که دست‌ام با گِل و گچ آشناتر شد، درد را هم چاشنیِ کارِ روزانه که داشتم، پس ناخودآگاه آدم‌های دردمند، یکی‌یکی در صورتک‌هایم رو نشان دادند و امروز دو مجموعه‌ صورتک دارم که هر دو به‌نوعی از درد و تنهایی و رنج می‌گویند.

ميزگردى درباره مسايل ايران، سياست، اقتصاد، حقوق بشر، فرهنگ، در جستجوى راه حل براى ايران امروز و فردا. مهمانان: شکریا برادوست کارشناس امنیت بین الملل، صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، امین سوفیامهر کارشناس مسائل بین الملل و احمد وخشیته کارشناس مسائل بین الملل
آقای حجت کلاشی، یکی از مشاوران شاهزاده رضا پهلوی در گفت و گو با جناب آقای شهرام همایون، با قاطعیت اظهار داشتند که منشور همبستگی جورج تاون اولا در ایران تنظیم شده است و ثانیا از یک سال قبل تر در اختیار وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بوده است.
انتخابات ۱۱ اسفند هم گذشت و حالا ما مانده‌ایم و کمترین مشارکت در انتخابات مجلس در تاریخ جمهوری اسلامی. رسانه‌های رسمی از دقایقی پس از پایان اعلام رای‌گیری از شکست کمپین تحریم انتخابات گفتند و درباره‌ی حضور پر شور حماسه‌سرایی‌ کردند. این هم روشی‌ست، روشی که در آن سر را مثل کبک در برف فرو می‌بریم!
براساس گزارشی که در نشریه لنست منتشر شده، تخمین زده می‌شود که بیش از یک میلیارد نفر در سراسر جهان دچار چاقی هستند. براساس داده‌های مربوط به سال ۲۰۲۲، از این تعداد، ۸۸۰ میلیون نفر بزرگسال و ۱۵۹ نفر کودک هستند.
سازمان «دفاع از جریان آزاد اطلاعات» با انتشار گزارشی درباره سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران نوشت جمهوری اسلامی در ماه گذشته میلادی دست‌کم ۳۵ روزنامه‌نگار و مدیر مسوول رسانه، شامل ۲۶ مرد و ۹ زن را تحت پیگرد قضایی قرار داده است.

بالماسکه‌ حکومتی نظام جمهوری اسلامی در رابطه با دو انتصاب – انتخاب مجلس اسلامی و خبرگان ولایت که به طرز مفتضحانه‌ای تدارک دیده شده و جریان یافته بود، با مضحکه‌ی تمدید مهلت رای تا ساعت 24 در 11 اسفند ماه پایان گرفت و با گذشت این زمستان نیز، روسیاهی تماماً به ذغال ماند. نظام بی‌آبروتر شد و انزوای‌ آن بیشتر روآمد.
داریوش آشوری میگوید: الکساندر مژلومیان، معاون سازمان برنامه و بودجه در دهه چنجاه در شورای‌عالی اقتصاد نسبت به افزایش ناگهانی اعتبارات و سرریز بی‌حساب پول به اقتصاد کشور هشدار داده و پیش‌بینی شگفت‌انگیزی کرده و گفته بود که، «این پول‌ها پا در می‌آورند، به خیابان می‌آیند، و انقلاب می‌شود». من اقتصاد دان نیستم. عالم علوم دینی هم نیستم. اما مطمئنم هم رژیم ولایت فقیه بحق نیست و هم نظر الکساندر مژلومیان و داریوش آشوری. در واقع آنها پاسخ قانع کننده ای ندارند این سخن را میگویند.
امیر نعمت الهی
چند روزی است که فکر کودک سربازان بعد از پخش مستند جشنواره سالیانه فیلم گوتنبرگ که خواب راحت را از من ربوده چون من یکی از شاهدان زنده و جدا شده از سازمان پر ننگ مجاهدین هستم و خود به چشم دیده ام که چگونه این کودکان را با فریب و وعده های دروغین به قرارگاه اشرف درعراق آورده بودند و شاهد شکنجه روحی و روانی این کودکان بودم ما در مقر و مرکز ۱۳ با هم بودیم بعد از خواندن مقاله بهرام رحمانی که مشخصاًاز جنایات رژیم علیه مردم ایران و کودکان کشورمان مینویسد و آسمان را به ریسمان میبافد تا بگوید پس ما باید در

نشست دیپلماسی آنتالیا؛ انتقاد رییس جمهوری ترکیه از ناکارایی نظم جهانی در حل بحران‌ها
نرگس هورخش، ایران‌اینترنشنال از جزییات این نشست می‌گوید.
این منابع می‌گویند که این افراد زمانی که خودروی آنها در نزدیکی شهرناقوره در جنوب لبنان هدف قرار گرفت کشته شدند. این تازه‌ترین واقعه از ماه‌ها حملات فرامرزی است که اسرائیل و حزب‌الله علیه یکدیگر به موازات جنگ غزه انجام داده‌اند.
بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌اینترنشنال، در واکنش به ثبت رکوردهای جدید قیمتی در بازار ارز و طلا، اعلام نرخ خرید و فروش از سوی صرافی‌ها به دستور دستگاه‌های امنیتی متوقف شد و برخی صرافان بزرگ، تابلوی قیمت‌های خود را به کلی خاموش کردند.
انجمن قلم آمریکا صدور حکم سنگین برای شروین حاجی‌پور، خواننده معترض و برنده جایزه ِ«گرمی»، را محکوم کرد.

این انجمن خواستار لغو این احکام و حذف تمامی اتهامات علیه این خواننده و ترانه‌سرا شده است.
همزمان با انتخابات مجلس خبرگان از صاحب‌نظران و تحلیلگران پرسیده‌ایم اگر این مجلس بخواهد جایگزینی برای خامنه‌ای؛ دیکتاتور ایران تعیین کند، احتمال معرفی چه شخص یا اشخاصی بیشتر خواهد بود؟
مرد یقه پیراهن خود را باز کرد، چنگ در موهای خود زد و آنها را بالا کشید. موهای غرق کرده اش مانند چسبی لزج زیر انگشتانش ماسید و کلافه گی اش را بیشتر ساخت. بزیر بغلهای خود دمید، کفشهای صندل روباز پاکستانی را که دور تا دور آن میخکوبی شده بود از پای در آورد. پاها را به تخته سنگ روبروی خود تکیه داد. ساقهای تنبان گشاد خود را تا آنجا که می توانست بالا کشید.
آذر منصوری، رییس جبهه اصلاحات و دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، شامگاه جمعه تایید کرد که محمد خاتمی در انتخابات ۱۴۰۲ شرکت نکرده است. این نخستین بار است که محمد خاتمی در انتخابات شرکت نمی‌کند.