خلاصه اخبارسه شنبه پنج آپریل در نروژ
06.04.2022 - 00:24
برگردان:
مهرداد سید عسگری

نخست وزیر با همتای سوئدی خود دیدار خواهد کرد

نخست وزیر نروژ یوناس گار استوره امروز در استکهلم با ماگدالنا اندرسون همتای سوئدی خود دیدار خواهد کرد.

نخست وزیر همچنین با شرکت های تجاری سوئدی دیدار خواهد کرد. جنگ در اوکراین، امنیت، دفاع، همکاری در توسعه تجارت، تغییر سبز و همه گیری در دستور کار قرار خواهند گرفت.

این نشست مدت ها پس از چندین تلاش برای نشست با نخست وزیر سوئد که به سال گذشته بازمی گردد، برگزار می شود. این سفر قرار بود اولین سفر خارج از کشور استور به عنوان نخست وزیر نروژ باشد اما به دلایل مختلف سه بار به تعویق افتاده است.

مذاکرات میانجی گری به  وقت اضافه  می رود

مذاکرات میانجی‌گری با هدف توقف اعتصاب احتمالی در صنعت ساخت‌وساز که می‌تواند تقریباً 1000 شرکت را تحت تأثیر قرار دهد، به  سمت وقت اضافه رفته است
 کارل پتر مارتینسن، کارگزار از آمبودزمان، به شبکه خبری NTB گفت که پیشرفت‌هایی در مورد برخی مسائل حاصل شده است، اما هنوز موارد زیادی برای توافق وجود دارد.

قیمت مواد غذایی ممکن است پنج درصد افزایش یابد

به گفته کمیته محاسبات فنی، قیمت مواد غذایی ممکن است در سال جاری بین چهار تا پنج درصد افزایش یابد.

این کمیته گفته است که قیمت مواد غذایی سه درصد بیشتر از آنچه که در ماه فوریه تخمین زده بود، افزایش خواهد یافت، رسانه های تجاری و مالی E24 گزارش دادند.

قیمت گندم به دلیل جنگ در اوکراین به شدت افزایش یافته است که منجر به عدم اطمینان قابل توجهی در مورد چگونگی توسعه قیمت مواد غذایی در سال جاری شده است.

نروژ  را "رادیکال خطرناک" می نامند

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، کشورهایی را که تولید سوخت فسیلی را افزایش می‌دهند، «رادیکال‌های خطرناک» خوانده است.

اظهارات دبیر کل سازمان ملل در حالی بیان شد که او گزارشی را ارائه کرد که در آن از جهان خواسته بود تا به سرعت به سمت انرژی سبزتر حرکت کند.

او گفت که فعالان تغییر اقلیم گاهی اوقات به عنوان رادیکال معرفی می شوند، اما گفت: "رادیکال های واقعا خطرناک کشورهایی هستند که تولید سوخت های فسیلی را افزایش می دهند."

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهرداد سیدعسگری
برگرفته از:
THE LOCAL.NO

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما