رفتن به محتوای اصلی

مردم ایران آماده گسترش خط لوله گاز خود به اروپا هستند
22.08.2022 - 10:55

 

بحران انرژی اروپا و افزایش تورم ، پیامد آشکار حمله پوتین به اوکراین و همچنین جمع شدن کالا‌ وعدم امکان حمل آن‌ها ناشی‌ از ویروس کورونا است. به راستی‌ ، سراسر اقتصاد جهان به علت این دو رویداد به هم ریخته است.

 

اگر جمهوری اسلامی به انگیزه برنامه هسته‌ای‌اش تحریم نبود ، اروپا می‌توانست به شبکه لوله گاز ایران که در نزدیکی دریای سیاه ، در مرزهای ترکیه و ارمنستان موجود است ، بپیوندد . پشتوانه گاز ایران آن اندازه زیاد است که به آسودگی می تواند جایگزین گاز‌ی شود که  روسیه به اروپا می‌‌فروخت و اکنون شیر‌های آن را کم و بیش بسته است . به این سان اروپا میتوانست به اقتصاد توانمند دهه گذشته خود بازگردد. آنچه دسترسی اروپا به این سر چشمه ارزان انرژی را نا شدنی می کند، جنگ ایدئولوژیک ملاها و دست درازی و خشونت آنها در همه جبهه‌های درون کشور و بین المللی است. 

 

دین کاران ایران نماینده مردم مهر ورز و آشتی جوی ایران نیستند ، مردمی که زیر دست فرمانرویان چیره شده و فاسد خود رنج می برند و چندین و چند بار بر آخوندها شوریده و  بپا خواسته ا‌ند . مردم می خواهند رهبرانی که به برون مرز رانده شده ا‌ند به ایران بازگردند و رهبریت یک مجمع انتقالی را با آرمان برگزاری یک همه پرسی آزاد بردوش بگیرند.

 

اگر سیاستمداران اروپایی، سازمان‌های حقوق بشر و رسانه‌های گروهی، سکویی را برای این رهبران فراهم می‌کردند تا پیام خود را بازگو کنند، درست مانند تریبونی که به پرزیدنت زلینسکی داده شد، مردم ایران از حمایت معنوی و امیدی نو برخوردار می‌‌شدند که می‌توان بدون هیچ خشونتی به پایان فرمانروأیی ملاها بینجامد.

 

مردم ایران به پشتیبانی شما در برابر جمهوری اسلامی نیاز دارند . رژیمی که پیوسته ، خط و مرز‌های سرخ رنگ جامعه جهانی را پای مال کرده و از آنها  می گذارد . جمهوری اسلامی به روسیه در سوریه و اوکراین و به گروه‌های تروریستی در سراسر جنوب آسیا یاری می‌‌رساند و در برابر شهروندان خود ، هتا زمانی که برون از ایران زندگی می‌کنند ، تبهکاری و مردم کشی‌ می‌‌کند . مهر کنید قدمگاه هایی برای مخالفینی که مردم ایران به آنها دل بسته ا‌ند  فراهم کنید تا مردم را گرد آورند و سامان دهند.

 

براندازی این رژیم نه تنها برای مردم ایران سودمند است وانگه برای اروپا و سراسر جهان نیز کار آمد خواهد بود. دسترسی به انرژی ایران اقتصاد اروپا را دگرگون خواهد کرد. پایان حکومت ملا ها مایه کاهش تنش میان  ملت‌های عرب و اسرائیل خواهد شد و دیگر نیازی به کوشش آمریکا برای ایجاد ائتلاف ارتشی برای رودررویی با ایران نخواهد بود . ایران مانند سال‌های پیش از سال ۱۹۷۹ زایشی ، کشوری آشتی خواه خواهد شد و برای  بهزیستی  مردم خود و یاری به اقتصاد جهان بازرگانی را توانمند خواهد کرد.

 

مهران مقدس ، کانون فرهنگ پارسی 

  https://kanoonfarhangparsi.com/

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهران مقدس

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.