دکنر کریم عبدیان، مدیر اجرائی سازمان حقوق بشر اهواز

دکنر کریم عبدیان، مدیر اجرائی سازمان حقوق بشر اهواز،حدود چهل سال است در امریکا زندگی می کند، با وی در باره حقوق اقلیت های قومی در ایران به گفنگو نشسته ایم.
‎دکتر عبدیان در این مصاحبه می گوید‫:‬ خواست اقلیت های ملی یا مذهبی در ایران مشارکت سیاسی در سیستم حکومتی ایران است‫.‬ وی همچنین با اشاره به اینکه در ایران هیچ قومی اکثریت قاطع ندارد این سوال را مطرح می کند که چرا فقط یکی از ملل تشکیل دهنده کشور دارای قدرت سیاسی است‫ در صورتیکه‬ در ایران همه اقلیت هستند؟
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر : 
جناب پرویز, وقتیکه فرهنگتان در قرن 21 اینطور است, خدا میداند 1400 سال قبل به قول یونانی ها چه فرهنگ بربریتی داشته اید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقا پرویز! اسلام فارس، به رهبری خمینی معدوم و سردمدارانش، از تمامی گروههای اسلامی جهان وحشی تر و خطرناک تر است. جامعه عقب افتاده و روستائی فارس، بیش از یک قرن است، که ملل جامعه جغرافیای ایران را به ماتم و ذلت نشانده است. اسلام شیعه اثنا العشری فارس، هزار بار از وحشی های داعش بدتر است. و سی و پنج سال است که در ایران کشتار میکند، اعدام میکند، و دست می برّد. زنان را در ملا عام سنگسار میکند. و برای زهر چشم گرفتن از مردم بی پناه، با وحشیگری تمام اجساد اعدام شده گان را هفته ها بالای میادین از جرثقیل ها آویزان میکند. لطفا بجای نشان دادن داعش خارجی، به داعش خود تان نظر بیافکنید. مرسی.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
""" استراتژی و تاکتیک ملل غیر فارس باید بسوی توانمند سازی سوق پیدا کند """ وقت آن رسیده جامعه عرب ایرانی، جامعه فارس را به دلیل "" ادعای مالکیت بر الفبا و اعداد عربی‌ "" به دادگاه بکشاند، جامعه فارسی‌، تحت تاثیر "" شاهنامه "" هیچ فرقی‌ بین فانتزی و واقعیت قائل نیست، زمان آن رسیده ملتی متوهم را حالی‌ کرد که "" واقعیت‌ها را باید دوباره باز تعریف کند "" و دوران گنده گویی سپری شده و چاخان، واقعیت نیست، شما ببینید دنیایی ترک و روشنفکران ترک ایران، همیشه جایگزینی الفبای لاتین را، به جای الفبای عربی‌ در ایران، پیشنهاد کردند، ولی‌ جماعتی شاهنامه خوان، بدجوری باورش شده که این الفبا، عربی‌ نیست و فارسی‌ است، همزمان، ترکان آزربایجان و کّل ایران، تاریخ ایران را، دوباره خواهند نوشت. جامعه فارسی‌ امروز از نظر فرهنگی‌ به چنان روزی افتاده که از نظر فرهنگی‌، به افغانستان متکی‌ شده، این یعنی‌ با فرپاشی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی ! این لینک را در سایت بگذارید ، بسیار جال است. ببینید رهبر شیعیان لبنان ، چه گونه ایران را یک کشور عربی می داند و منکر تمدن ایرانی ، در ایران است . آقای دکتر!! و بقیه « پان » ها هم ببینند ، شاید کمی شرم کنند .
بقیه حکایت را در زیر نویس ویدو کلیپ می توان خواند ..... پیش از یک ماه است که اسرائیل ، اعراب فلسطین را می کوبد . اما این حضرات حقوق بشری و مدافعین عرب تباران ساکن ایران و همدستانشان ، صدایشان در نمی آید!!

https://www.facebook.com/video.php?v=1521019821461847&set=vb.100006615316914&type=2&theater
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بر خلاف نظر اقای عبدیان دو جریان غیر بومی یعنی خارجی تاریخ ایران را به قهقرا بردند.
نخست تسلط عرب و دین او برایران و دیگری گسترش دین اسلام بوسیله ترکان. یعنی دین اسلام و شمشیر ترکان و بویژه در 5 قرن گذشته حاکم زمان در ایران بوده اند و هیچ اقلیتی یا در امان نبود و یا نقشی نداشت.
زبان پارسی و یا هر زبانی نقشی مخرب در تاریخ هیچ کشوری ندارد و نمیتوان زبانپارسی را متهم به برتری نژادی کرد.
اقای عبدیان میدانند بدون گشتار مردم تبریز مردم ایران هنوز بخشی از اهل سنت بودند و شیعان در ان زمان در ایران بسیار کم بود.
بسیاری از همین اخوندهای ما اساسن از لبنان ا زجنس عرب از نژاد عرب هستند و این افراد امروز بر ما حاکم هستند ونه مردم بومی .اگر اقای دکتر ایرادی دارند باید متوجه تسلط دین پدری و نژادی ایشان یعنی اسلام و شیعیان ترک باشد .نظام اسلامی
عدم انتشار شده: 
false