سخنی با خلق آذربایجان _ رفیق اشرف دهقانی

انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر آ. ائلیار

نظر : 
اخیراً سایت سیاهکل نیاز ترجمه صحبت به فارسی را رفع کرد. علاقمندان میتوانند متن فارسی پیام اشرف دهقانی را -به نقل از سایت سیاهکل- اینجا ملاحظه کنند:
http://www.iranglobal.info/node/64282
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
وضعیت تبریز در جریان خیزش دی از دید حکومت:
« استاندار آذربایجان‌شرقی: تلاش شد تا تبریز را هم وارد درگیری‌ها کنند

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در جریان فتنه اخیر که از مشهد شروع شده و یک هفته به طول انجامید، دشمنان تلاش بسیاری کردند تا تبریز را هم وارد میدان این فتنه کنند؛ اما در نهایت موفق به اجرای نیات پلید خود نشدند. مجید خدابخش در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه عاشورا، اظهار کرد: خداوند را شاکریم که در کنار درایت، بصیرت و هوشمندی مردم آذربایجان و وفاداری ایشان به ارزش‌های انقلاب و ولایت فقیه، تعامل و همکاری همه نیروهای مسلح نیز نقشه‌های دشمن را برآب کرد.
خدابخش افزود: در جریانات اخیر حتی فرزند یکی از مسئولان هم کلیپ تحریک کننده‌ای پخش کرد، اما تبریز همچنان رو سفید ماند و افتخاری دیگر آفرید./ایسنا
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
کیا جان، مثل اینکه صحبت ترجمه ی فارسی ندارد یا من ندیدم.
اما کوشیدم نکات مهم را که در متن آمده به اشاره اینجا ذکر کنم. احتمالاً دوست دارند متن فقط به زبان اصلی در دست رس باشد. اگر حق ترجمه آزاد بود میشد این کار را کرد، ولی ترجمه بدون اجازه را درست و اخلاقی نمیدانم.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
در متن صحبت حاضر،
1- اشرف دهقانی،فرزند ارجمند خلق آذربایجان،جوانان و زحمتکشان را فرا میخواند که در همبستگی با دیگر خلقهای تحت ستم ِبه پا خاسته ، علیه حکومت اسلامی ایران مبارزه کنند، و متوجه سیاست « تفرقه بیانداز و حکومت کن»رژیم باشند.

2- ایشان توجه را به این نکته جلب میکند که چگونه حکومت میکوشد با طرح توهینها بین «فارس و ترک»، در استادیوم ورزشی تبریز و تیم فوتبال تراکتور ، و با ابزار کردن آنها، تضاد و درگیری و عدم همبستگی آفریده و در امنیت و آرامش به فرمانروایی خویش بر هر دو خلق ستمدیده و دیگر خلقها ادامه دهد.

3- او در مورد دیگری توجه را به تلاش پان ترکیست ها جلب کرده اشاره میکند که اینان مانع همبستگی بین ستمکشان اند. و از اینرو نیز دست آنان از سوی رژیم باز گذاشته شده است. او میافزاید سرمایه دار ترک و فارس از این زاویه که هر دو خون زحمتکشان را به شیشه میکنند، تفاوتی ندارند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
کاش ترجمه سخنان اشرف دهقانی را در اینجا می نوشتید
عدم انتشار شده: 
false