درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران

اکنون جمهوریخواهان با ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رهبری ایالات متحده‌ امریکا را بر عهده‌ دارند.از زمان بقدرت رسیدن ترامپ، فشارها بر رژیم ایران تشدید و شتاب بیشتری به‌ خود گرفته‌ است.
تحریمهایی جدید علیه‌ سران رژیم کنونی ایران که‌ قبلا در زمان قدرت باراک اوباما برداشته‌ شده‌ بود، با سرعت و قدرتی بیشتر باز بر سر میز برگشته‌اند و اعمال شده اند و تمامی آن گزینه‌هایی که‌ به‌ نحوی به دیده اغماض بر آنها نگریسته می شد، بار دیگر بر روی میز قرار گرفته‌اند، از تحریمهای اقتصادی تا گزینه‌های نظامی بر علیه‌ زیاده‌ خواهی های رژیم ایران، اکنون بار دیگر بر روی میز کابینه ترامپ خودنمایی می کنند.

از سوی دیگر یک ائتلاف بین المللی به‌ رهبری امریکا در منطقه‌ بر ضد رژیم ایران شکل گرفته‌ است که از اسرائیل گرفته‌ تا اروپا و جهان عرب را در برگرفته است.

هر چند رژیم ایران ، در ظاهر ترس از تهدیدات امریکا را انکار میکنند، اما در باطن و درون نظام، اوضاع به‌ گونه ای دیگر است و کلیت نظام از درون، دچار سراسیمگی و تشنجی کتمان ناپذیر شده‌ است.

هشدار و تهدیدات لفظی شخص علی خامنه‌ای بر علیه‌ دولت امریکا و همچنین آشفتگی پیدا در حرکات نظامی  رژیم ایران و ازمایشات موشکی و اجرای رزمایش و مانورهای نظامی و ماکتی، همگی نشان از هراس و فشارهایی است که‌ بر رژیم وارد آمده‌ است.

دخالتهای  ایران در امورات داخلی کشورهای منطقه‌ و تلاش در جهت صدور انقلاب اسلامی و تروریسم به‌ جهان و همچنین تقویت و پشتیبانی از رژیم بشار اسد، حزب الله‌ لبان، شیعیان عراق، بحرین، عربستان و حوثی های یمن و در مجموع تلاش برای تقویت هلال شیعی، کشورهای منطقه‌ را بر آن داشته‌ است تا  به‌ دنبال راه چاره‌ای در جهت متوقف کردن رژیم ایران برآیند.

 از سویی دیگر با توجه‌ به‌ انجام آزمایشات موشکی ایران که‌ خود بنوعی نقض توافق هسته‌ای یا همان برجام و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بود، جدای از امریکا، کشورهای اروپایی همانند المان، فرانسه‌ و بریتانیا را نیز نگران کرده‌ است.

آنسوتر، اوضاع داخلی ایران هم از لحاظ اقتصادی و هم از حیث نظامی در بحران و اشفتگی قرار گرفته‌ است، جدای از فقر، گرانی و بیکاری، گورنشینی، اعتیاد، خودکشی، طلاق، سکس فروشی و …غیره، احزاب و جریانات وابسته‌ به‌ ملتهای تحت ستم در ایران همانند کورد، بلوچ و عرب نیز مبارزاتی مسلحانه‌ را در درون مرزهای ایران اغاز کرده‌اند .

تهدیدات و هشدارهای دونالد ترامپ نسبت به  رژیم ایران، مشابه‌ و به‌ مثابه‌ همان تهدیداتی ست که‌ جورج بوش در سال ٢٠٠٢ در مقابل رژیم بعث عراق بکار میبرد.حرکات نظامی و تهدیدات لفظی جمهوری اسلامی ایران نیز همانا، همان تهدیداتی ست که‌ صدام حسین در پیش گرفته‌ بود.

خامنه‌ای و سپاه پاسداران که‌ در راس قدرت قرار دارند، این موضوع را درک کرده‌اند که‌ تهدیدات و هشدارهای ترامپ کذایی نیست، دونالد ترامپ اخطار داده‌ است که‌ “رژیم ایران با اتش بازی نکند و او اوباما نیست، باید رژیم ایران بفهمد که‌ رئیس جمهور امریکا و در نتیجه سیاستهای این کشور تغییری بنیادین نموده است”.

رئیس جمهور کنونی امریکا نیز به‌ خوبی دریافته‌ است که‌ تنها خطر جدی برای ثبات و ارامش در منطقه‌ و جهان، رژیم ایران است.

بازگشت مجدد همه‌ی گزینه‌های زیر میز بر روی میز، طرح قرار دادن سپاه پاسداران در لیست ترور جهانی، تشدید تحریمها و بر هم زدن توافقات هسته‌ای با ایران و به‌ تازگی ورود ناو هواپیمابر و جنگی جورج بوش به‌ آبهای خلیج، گویای آغاز جنگی تمام عیار و با هماهنگی های قبلی بر علیه‌ رژیم ایران است.

ایران برافروزنده ی شعلەهای آتش جنگ افغانستان، عراق ، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن می باشد اما تاکنون و علیرغم مدارک و مستندات فراوان و خطابه ها و تهدیدهای آشکار رهبران و مسئولین سیاسی و نظامی اش در رابطه با جنگ افروزی، تاکنون خود در امان مانده است.

همسایگان دیکتاتور رژیم ایران یکی بعد از دیگری توسط امریکا و همپیمانانش بە این امید کە منطقە خاورمیانە بار دیگر روی ارامش و دمکراسی را بە خود ببیند، ساقط شدند. اما نە جنگ در خاورمیانە بە اتمام رسیدە است و نە دیکتاتوری ، درست است که بر طبق رویکرد کنونی، دیکتاتوریت در این بخش از جهان بە افول نزدیک است، اما هنوز پایان نیافتە است و در صورت کُند ماندن روند، امکان قدرت گیری بیشتر دیکتاتوری و در نتیجه طولانی شدن عمر آن و تداوم کشتارها و ژنوسایدها و گسترش حملات شیمیائی، وجود دارد.

بدیهی است که، تا زمانی کە رژیم ایران و حکومت کنونی آن پابرجا بمانند، نە خاورمیانە و نە جهان روی آشتی و آرامش بە خود نخواهد دید. اگر جهان خواهان آراش و صلح و تداوم انسانیت و انسان در این بخش از جهان است باید نیک واقف باشد که برای کشتن یک مار نیاز است سر مار را لە کرد، قطع دیگر بخشهای ماری که تدریجتا به اژدها تبدیل می شود، کارساز نیست.

اما سر مار کجاست کە تروریسم روز بە روز در جهان مقتدرتر میشود و آرامش از جهان سلب می گردد و تلاشها به نتیجه نمی رسند؟

جنگ داخلی در افغانستان، عراق و اینک سوریە و یمن و فلسطین و لبنان، تاکنون تا حدود فراوانی موجبات تقویت گروههای تروریستی و حامیانشان را فراهم آورده است. لذا، ابتدا باید سر مار و منبع و سرچشمە ترور و تروریسم را خشکاند کە همانا رژیم ایران و جمهوری اسلامی ایران است. نیک بدانید که اگر این دوزخ در حال شعله ورتر شدن تروریسم از ریشە و بُن خشکانیدە نشود هیچ ضمانتی وجود ندارد کە دگر بار و هر بار در قسمتی دیگر از جهان، سر در نیاورد و زبانه نکشد.

از اینرو نیروهای دمکرات و آزادیخواه در چنین شرایطی و برای برون رفت از بحران خاورمیانە باید بە امریکا و همپیمانانشان این اندیشه را بدهند کە حملە نظامی و موشکی و همزمان تقویت نیروهای اپوزیسیون را در صدر کار و برنامەهایشان قرار بدهند.

از سیاست خارجی ٢٠١٧ امریکا به‌ ٢۶ سال قبل یعنی ١٩٩١ گریزی می زینم.

ایجاد یک منطقه‌ پرواز ممنوع در محدوده‌ جغرافیایی کوردستان باشور اشغال شده‌ توسط عراق که‌ به‌ مدار ٣۶ درجه‌ معروف بود ، منجر به‌ خودمختاری و تاسیس حکومت اقلیم کوردستان شد که‌ هم اکنون به‌ نمونه‌ای از دمکراسی در خاورمیانه‌ تبدیل شده‌ است .
حال فکرش را بکنید که‌ اگر این پروژه‌ توسط امریکا و همپیمانانش در ایران هم به‌ اجرا دراید .

اجرای مجدد این طرح و ایجاد منطقه‌ پرواز ممنوع بر فراز خاک اشغال شده‌ی ملتهای کورد، بلوچ و عرب میتواند، فضای مبارزه‌ را برای احزاب و جریانات سیاسی و نظامی این ملتها بازتر کرده‌ و رژیم ایران از داخل دچار بحران جدی تری شود.

یکی از راههای برون رفت از بحرانی که‌  رژیم ایران در داخل ایران ، منطقه‌ و جهان ایجاد کرده‌ است ، حمله‌ای نظامی با عنوان مداخله‌ بشر دوستانه‌ و دیکتاتور ستیزانه‌ است که‌ میتواند شامل منهدم کردن تاسیسات و بازوهای نظامی ایران و همچنین تقویت و پشتیبانی مالی و لوجستیکی از نیروهای مترقی و ازادیخواه اپوزیسیون برانداز  رژیم ایران توسط امریکا ، غرب و کشورهای عربی منطقه‌ که‌ ایران را تهدیدی برای خود میدانند ، شامل شود .چون ایران اتمی تهدیدی جدی خواهد بود نه‌ تنها بر علیه‌ منطقه‌ و خاورمیانه‌ ، بلکه‌ بر علیه‌ بشریت در عرصه‌ جهانی.

اگر عمر رژیم ایران بیش از این ببیشتر به‌ درازا بکشد و در نهایت بتواند به‌ سلاح اتمی دست پیدا کند، همانا براندازی آن به‌ مراتب بسیار دشوارتر از امروز خواهد بود و هزینه های آن به مراتب بیشتر و گاها پرداخت نشدنی خواهد بود.

خروج نیروهای آمریکا از سوریە متناقص با برخی از تحلیلها، خالی کردن میدان برای ایران نیست بلکە کوتاه کردن دست ایران در سوریە است کە در دراز مدت معلوم خواهد شد.
نقشی کە امریکا در سوریە بە ترکیە واگذار میکند، موقتی است و کوردها از نگاه امریکا همچنان همپیمان باقی خواهند ماند.
امریکا مشغول آمادە سازی نیروهایش علیە رژیم ایران است، بحرکت دراوردن ناو جنگی و هواپیمابر بە سوی آبهای خلیج عربی، چرا‌ قرمزی بە ایران و چراغ سبزیست بە نیرو و جریانهای مخالف رژیم ایران.
اسرائیل و عربستان سعودی همانند دو دشمن اصلی رژیم ایران جهت حملە بە ایران اعلام آمادگی کردە و قرار را بر این مبنا گذاشتەاند کە عربستان و برخی از کشورهای عربی هزینە جنگ را متحمل شوند. نشانەها بە جنگ تمام عیار آمریکا و همپیمانانش ضد رژیم ایران اشارە میکنند.
کورد، بلوچ، تورک آذربایجان، عرب الاحواز، ترکمن و دیگر ملل غیر فارس لازمست کە در آمادەباش کامل جهت همیاری و همکاری برای سرنگونی رژیم ایران باشند.
منفعت آمریکا و همپیمانانش در حملە بە ایران نهفتە است و با توجە بە اینکە سیاست منفعت طلبیست، باید ملل غیر فارس شرایط را بنفع خود بدست گرفتە و در منافع مشترک آمریکا و همپیمانان بعنوان کاراکتر موثر و اصلی وارد عمل شوند.
در شرایط سرنگونی رژیم ایران، تلاش برای بهم پیوستن و بهم گرە زدن جغرافیای جعلی ایران، خیانت بە ملت، خاک و سرزمین ملل غیر فارس است.

از اینرو، بنده به عنوان یک فعال سیاسی کورد، از امریکا و نیروهای ائتلاف، درخواست دارم تا حملات موشکی بە ایران را نیز در صدر برنامه های ضدتروریستی خود قرار بدهند .امید است که این درخواست از سوی دیگر فعالین و آزادیخواهان ملیتهای گوناگون محصور در ایران انجام گیرد و به خواستی همگانی بدل گردد.

 
برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
استان های باهم آمریکا !
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، عرب زبان ها به کشور آمریکا می گویند: "ولایات متحده آمریکا" که برابر پارسی آن "استان های باهم آمریکا" هست و به هر روی ما چیزی به نام "ایالات متحده آمریکا" نداریم!

با نگاه کردن به نوشتاری درباره کشور آمریکا در ویکیپدیای عربی که در آن واژه هائی مانند ایالت و ایالات دیده نمی شوند کسی نمی تواند بگوید که تبریزی چون با عرب ها دشمن است و از زبان عربی بیزار است پس به جای ایالت می گوید استان!

من باز هم می گویم که با هیچکس برای عرب بودن هیچ گونه دشمنی ندارم و از زبان عربی نیز بیزار نیستم، (به لینک زیر نگاه کنید)

https://ar.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%8A%D8%A7%D8%AA_%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D8%A9

هرچند کسانی که دچار بیماری یکدندگی هستند باز هم خواهند گفت که ماست سیاه است و هرچند نرود میخ آهنین در سنگ!

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ، من قصد ورود به بحث در این زمینه با شما را ندارم. چون اولا، خودم را در زمینه ایدوئولوژیها فاقد صلاحیت لازم می بینم، ثانیا شما را بیش از خودم فاقد صلاحیت می بینم. ولی کوتاه بگویم، بینش طبقاتی یعنی چه و چرا باید باعث تخلیه انسان از هویت ملی شود؟ یعنی اگر من بگویم که جامعه از طبقات متعدد تشکیل یافته و جناب آشچی متعلق به یک طبقه اجتماعیست ولی فلان میلیاردر آمریکایی متعلق به طبقه اجتماعی دیگریست و فلان کارتن خواب متعلق به یک طبقه اجتماعی دیگر، آن وقت به یک باره صاحب بینش طبقاتی ولی تهی از هویت ملی می شوم؟ اما اگر در بیایم که صرفا چون فلان حاجی بازاری مفسد و رباخوار و اختلاسگر ترک است، پس متحد من است و هزار شرف دارد به فلان زحمتکش شریف و فعال فرهنگی فارس و کرد و ارمنی، این موضع گیری آیا من را صاحب هویت ملی می کند؟
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز هم نوشتن سخنان بی ربط! همگان می توانند درباره نوشته های نویسندگان سخنان بی ربط داوری کنند!

اگر کسی می خواهد به زبان عربی بگوید و بنویسد می تواند بگوید: "ولایات متحده آمریکا" و اگر کسی می خواهد به زبان پارسی بگوید و بنویسد می تواند بگوید: "استان های باهم آمریکا" اما به هر روی ما چیزی به نام "ایالات متحده آمریکا" نداریم!

ایالت با روش دستور زبان عربی از واژه ایل مغولی در ایران ساخته شده است که نه ترکی است، نه فارسی است و نه عربی! واژه بی ریشه، ساختگی و من درآوردی ایالت با آن که پیش از رژیم پهلوی ساخته شده بود اما در زمان رژیم پهلوی بود که این واژه بی ریشه کاربرد گسترده ای یافت!

و کوتاه سخن آن که پس از این همه گفتن و نوشتن درباره "ایالت" کسی نمی تواند بگوید که تبریزی برای دشمنی با عرب ها یا بیزاری از زبان عربی واژه استان را به جای ایالت به کار می برد! هرچند نرود میخ آهنین در سنگ!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آشچی عزیز بینش طبقاتی انسانها را از دیدن هویت ملی خود غافل می کند، و طبیعتا به مسائل ملی نابینا ه می شود، آقای تبریزی یکی از نمونه های نادر و کمیاب آزربایجان هست، که کمر همت بسته تا به هر طریقی شده با داس و چکش بکوبد بر سر هویت ملی ملت ترک آزربایجان، البته ایشان مجاز و مختار است که هر طور که دلش بخواهد در سایت ایرانگلوبال تاخت و تاز بکند و هر توهینی که از دستش برمی آید نثار ملت ترک آزربایجان بکند، در دنیای دمکراسی همه حق دارند نظریات وخود را در چهار چوب حقوق بشر مطرح کنند، ولی نظرات ایشان کاملا خارج از این قواین می باشد ولچون سایت ایرانگلوبال درحال تمرین دمکرتسی می باشد، آقای تبریزی هم از آب گل آلود ماهی می گیرد، که البته تنها چیزی گه نصیب شما نمی شود، ماهی مرده گل آلود است، چون سو استفاده مثل انتقام دو سر می باشد.

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از مشکلات لاینحل و همیشگی این سایت، بحثهای سترون و بی ربط با اوضاع و احوال ایران و جهان بوده و هست و احتمالا خواهد بود. دنیا رو آب ببره، اینجا کاربران مشغول زدن تو سر و کله همدیگه و پان ترک و پان فارس و ترک به ترکستان و کولی به هندوستان گفتن هستند. من همیشه این طور فکر کرده ام که این روند نمیتونه اتفاقی باشه. حالا خواب نما شدن جناب تبریزی و پیش کشیدن یک باره و بی دلیل بحث مدتها پیش هم یک نمونه دیگر از آن بحثهای سترون و بی ربط است. به همین دلیل، این آخرین جواب من خواهد بود: برادر مگه شما نمی گفتی همیشه که زبان برای شما صرفا یک وسیله ارتباطیه؟ خوب، واژه ای مغولی با جمع عربی را بکار بردیم و ارتباط برقرار شد و همه متوجه مفهوم شدند. حالا مشکل شمل چیه؟ قاعدتا نباید مشکلی داشته باشی. اما اگه از این کلمه خوشت نمیاد، خوب هر چی دوست داری به کار ببر!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای رفیق تبریزی فارس زبان و غیر ترک، ما آلرژی شما را نسبت به زبان فارسی و حساسیت شما را نسبت به محو زبان ترکی در زیر پرچم داس و چکش و ستاره قئپ قیرمیزی را کاملا درک می کنیم که شما ترک نیستید و در ضمن دشمن صد در صد ملت ترک آزربایجان هستید، که چی؟ چی را می خواهید اثبات کنید؟ که ما ترکها نیستیم و وجود نداریم؟ ولی من و دیگر ترکها هستیم و برایت جوابیه هم می نویسیم شما که در کره مریخ زندگی نمی کنید؟ و یا نابینا و یا احتمالا مشکل شنوائی که ندارید؟ ما ترکها و عربها بودیم و هستیم و خواهیم بود، و کسانی که بخواهند هویت ما را انکار کنند و یا بخواهند زبان ملت فارس را بزور بعنوان زبان مادری به ما قالب کنند آنها را در بارنوای تبریز در برابر ملت ترک آزربایجان محاکمه خواهیم کرد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، آشچی گفته بود که به کارگیری واژه استان به جای ایالت از سوی تبریزی برای دشمنی تبریزی با عرب ها و نفرت تبریزی از زبان عربی است!

گذشته از آن که من هیچ گونه دشمنی با عرب ها ندارم و از زبان عربی نیز بیزار نیستم روشن کردم که ایالت واژه ای عربی نیست و واژه ای بی ریشه و من درآوردی است که در زمان پهلوی کاربرد گسترده ای یافت و عرب زبان ها واژه ولایت را به جای استان به کار می برند و لینک هائی را آوردم که در آنها عرب زبان ها ولایات المتحدة الامریکی را به جای ایالات متحده آمریکا به کار می برند و ..... اکنون آشچی به جای پذیرش سخن من مانند لاچین سخنانی بی ربط می نویسد! داوری با بینندگان!

درباره واژه های دیگری نیز که نمای عربی دارند اما بی ریشه هستند و هیچ عرب زبانی آنها را به کار نمی برد نگاه کردن به نوشتاری در لینک زیر سودمند است

http://iranglobal.info/node/75582

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب آقاجان اگر دوست داری به ایالات متحده آمریکا، استانهای بهم چسبیده آمریکا بگویی، مختاری. حالا نمی دانم این کار و یا سره نویسی و تلاش بی معنی برای حرف زدن به سبک آبدارچی هوخشتره چه مشکلی از مشکلات این مملکت حل میکنه. شما می خواهی به زور بگویی که استاندار در ایران، معادل حقوقیش همان فرماندار ایالت در آمریکاست و استانهای ایران معادلش ایالات آمریکا می شود. چون در غیر این صورت 1- ما دچار دیوارکشی هیتلری (که این را هم ما نفهمیدیم بالاخره که هیتلر کی و کجا دیوار کشید) می شویم و 2- واژه ایالت در نوشته های میرزا بنویسهای سلم و تور نیامده. خوب! این هم نظریست برای خودش. بفرمائید به ارتباط گیری با توده ها با این جعل مفاهیم و این زبان من در آوردی ادامه دهید. اگر ما وقت اضافه داشته باشیم که با شما سر و کله بزنیم،
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین می گوید: (..... ما ترک ها می گوئیم آمریکا بیرلشمیش اشتادلاری Amerika Birləşmiş Ştatları .....)

نخست آن که روشن نیست لاچین این (ما) را از کجا می آورد؟ و کی و کجا میلیون ها ترک به لاچین نمایندگی داده اند که از سوی آنها سخن گفته و واژه (ما) را به کار ببرد؟

دیگر آن کهstsdt واژه ای آلمانی است و برابر این واژه در زبان انگلیسی state و برابر پارسی آن استان است! و واژه ştat که برگرفته از واژه آلمانی stsdt است هیچ پیوندی با زبان ترکی ندارد!

زبان ترکی شاخه های گوناگونی دارد و گروهی از ترک ها اگر واژه ştat را به کار می برند برابر با به کارگیری این واژه از سوی ترک هائی مانند ازبک ها و قرقیزها و قزاق ها و ترکمن ها و اویغورها و ..... نیست!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین مرا پان فارسیست قیرمیزی نامیده و سخنان بی ربطی را درباره کامنت پیشین من نوشته است!

نخست آن که من پان فارس نیستم و باورداشت من تک میهنی (انترناسیونالیسم) است، دیگر آن که سخن من درباره آمریکا نبود و درباره واژه ایالت و سخن آشچی بود که گفته بود برای نفرت از زبان عربی و دشمنی با عرب ها تبریزی واژه ایالت را به کار نمی برد!

من با هیچکس برای عرب بودن دشمن نسیتم و زبان عربی نیز زبانی است مانند همه زبان ها اما هیچ عرب زبانی واژه من درآوردی ایالت را که در ایران ساخته شده و از زمان پهلوی کاربرد گسترده ای یافته است به کار نمی برد!

این هم لینک کانال یک عرب زبان که در هیچ یک از ویدئوهای آن هرگز "ایالات" گفته نشده و همواره "ولایات" گفته شده است

https://www.youtube.com/channel/UCWXvllte3_GhbRwgtkPBPmw

البته اگر کسی دچار بیماری یکدندگی باشد باز هم خواهد گفت که ماست سیاه است!!!

عنوان مقاله: 
در آنجا آش مجانی میدهند!!!! .چنین فریاد زد ملاّ نصرالدّین
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سـالام دوســـلار...
آقای پان فارسیست قیرمیزی....
متاسفانه شما خیلی چیزها در باره امریکا می نویسید که نه تنها غیر منطقی است بلکه مضحک و خنده دار هم میباشد به این دلیل که شما نه در امریکا زندگی می کنید و نه در باره امریکا و طرز اداره این کشور به وسیله دولت فدرال و دولت های ایالتی اطلاعاتی دارید. مخصوصآ هزاران کیلومتر مرزهای باز امریکا و کانادا که چندین بار نوشته اید واقعآ جوک است..نوشته های شما در باره امریکا انسان را به یاد « ملاّ نصرالدیّن » می اندازد که روزی ملآ در باغی کار میکرد .ناگهان دستش را دراز و با انگشت سبابه جهتی را نشان داد و فریاد کشید که در (( آنجا آش مجانی )) میدهند. مدتی نگذشت که متوجه شد مردم به همان ( جهت ) هجوم می آورند. ملاّ بیل و کلنگ را به زمین گذاشت و همرا مردم به همان جهت شتابان رفت به این خیال که هرچه او (( گفته بود حقیقت داشت)).و اما در باره ایالت و استان. در
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، در این بخش از تارنمای ایران گلوبال من به جای ایالات آمریکا نوشتم استان های آمریکا و دوست گرامی ما آشچی نیز گفت: (..... آمریکا استان نداره آقای محترم! ایالت داره ..... نفرت از اعراب و زبان عربی سر تا پای وجودش رو گرفته که حاضره کلمات من درآوردی رو به جای اصطلاحات صحیح و متداول به کار ببره! .....)

من نیز گفتم که ایل واژه ای مغولی است و در ایران با روش دستور زبان عربی واژه من درآوردی و بی ریشه ایالت ساخته شده است و هیچ عرب زبانی در هیچ کجای جهان واژه بی ریشه ایالت را به کار نمی برد!

عرب زبان ها واژه ولایت را به جای استان به کار می برند، چنان که در دو لینک زیر که به زبان عربی هستند به جای ایالات متحده آمریکا گفته شده است ولایات المتحدة الامریکی

لینک یک

https://www.youtube.com/watch?v=6IDSTcWIWpg

لینک دو

https://www.youtube.com/watch?v=k5-iKv8zX08

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... همانطور که می دانیم و هم تجربه کردیم و هم و تا بحال مشاهده می کنیم ,در یافتیم که سایت ایران گلوبال نه ( رینگ بوکس ) است و نه ( میدان نبرد). فکر می کنم تنها سایتی است که با ( تبادل اندیشه ) بطور آزادانه در چهارچوب قوانین سایت به خوبی پیش میرود. ولی بعضی از کاربران بنا بر عقاید سیاسی که خود را ( کمونیست دو آتشه )جا میزند, اگر از آنان در سایت انتفاد بکنیم ما را به عنوان ( دشمن و یا کچل ) خطاب می کنند و بعد می نویسند که ( همانوطور که می بینید این پانستان ها برای ما تاخت و تاز می کنند ....و بعد برای ما هم شعر هم می سرایند) .ولی مسئله کمی بغرنج تر از آن است. چنانکه تاریخ نشان داده است, کمونیست ها به خاطر دیکتاتوری نهادینه شده در نوع فکرشان , هیچ وقت قابل انعطاف پذیر نبودند و نیستند و نخواهند شد وبرای انتقام از انتقادات وارد شده ,دست به آدم کشی هم خواهند زد.دادگاه های کذائی استالین

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی اهل بارناوا و یا گجیل و یا هر نقطه تبریز که می خواهید باشید. در سایت ایرانگلوبال در زیر هر مقاله ائی و هر نوشته ائی به بهانه عدالت اجتماعی و کمونیسم و انترناسیونالیسم پرولتری کلاس اکابر برای فارسی سره نویسی می گذارید، و چون ریشه ایالت از ایل ترکی می آید و یا چالنج انگلیسی و یا چالش فارسی از ریشه چالئشماق ترکی می آید پس اخ است و باید رهسپار زباله دان تاریح زبانهای زاله گردد. عملا کلیه بحثهای جدی و سیاسی را باکلمات دوستان گرامی به بیراهه می کشید و عملا سایت را اشغال می کنید و کامنت های جدی دیگر دوستان در لابلای کامنت های شما گم و گور می شوند که در گذشته همین نهوه کامنت کذاری را ما تجربه کردپم، سو استفاده پرولتری از دمکراسی بی حد وحصر، کامنت های تکراری و ملال آور که تاریخ مصرفش گذشته، باعث خستگی خوانندگان می شود، شما که تصمیم ندارید سایت ایراگلوبال را تخریب کرده و درش تخته کنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کاری ملال آورتر از بحث بر سر بدیهیات با یک آدم دگم و لجوج و بی اطلاع وجود ندارد. باید عمر گران مایه رو مصروف بحث بر سر این بکنیم که مثلا فرق آب با دوغ با دوشاب در چیست؟ من که واقعا حال و حوصله اش رو ندارم و فقط به همین مقدار بسنده میکنم. سؤال : آیا state همان province است؟ یک شخصی که از این موضوع بی اطلاع بوده ولی در عین حال مشتاق یاد گرفتن بوده و نه وراجی و طویل نویسی و مکرر نویسی و فضل فروشی، در اینترنت چنین سؤالی رو مطرح کرده. به این ترتیب:
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، من دچار خشک اندیشی (دگماتیسم) نیستم، دچار بیماری یکدندگی هم نیستم، هرگز هم نگفته ام که سخنان من سروش ایزدی هستند و همه باید به زور آنها را بپذیرند، اگر هم من چیزی بگویم یا بنویسم و سپس پی ببرم که آن گفته یا نوشته نادرست بوده است آن را ویرایش می کنم و برای سخن نادرستی که گفته ام یا نوشته ام دلیل تراشی و فلسفه بافی نمی کنم، آیا پانستانی هائی که در تارنمای ایران گلوبال تاخت و تاز می کنند نیز این ویژگی را دارند یا نه؟ که به جای پافشاری بر سخن نادرست دست از یکدندگی بردارند؟ همگان بارها آزموده اند و دیده اند!!!

دوستان گرامی، سخن کسی که می گوید: (..... ایالت از نظر ژئوپلیتیک یعنی کشوری در داخل کشور! .....) نادرست است! و ما در هیچ کجای جهان چیزی به نام کشوری در داخل کشور نداریم! واژه ژئوپلیتیک از دو واژه ژئو (زمین) و پلیتیک (سیاسی) درست شده است و چم آن در زبان .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان.... کسانی که میخواهند برای ما درس سیاست و درس جهان تک میهنی یاد بدهند از آن ها این انتظار را داریم که لااقل یک کمی مطالعه داشته باشند و فرق بین (( استان )) و « ایالت » را بدانند. چون زبان فارسی فاقد واژه جداگانه بین state و هم province است, دلیل آن نیست که این اسم ها را بدون بار (( سیاسی )) بایستی « استان » بنویسیم. و کسانی که میخواهند ایالت را به « زبان » مغولی ربط داده مسخره بکنند و یا بنویسند "" امریکا یا هر کشور دیگری ایالت ندارد و استان دارد! و تاکید بکنند که به جای نوشتن پنجاه ایالت آمریکا باید بنویسیم پنجاه استان آمریکا ." این " باید " نوشتن پنجاه استان امریکا " درست بر میگردد به همان دیکتاتوری از نوع استالینیستی..
و اما فرق بین این دو واژه را در این لینک آموزشی 3 دقیقه ای می توان به آسانی دریافت .
https://www.youtube.com/watch?v=JNVRvH8Tfdw
ایالت از نظر

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واژه مغولی با جمع عربی! وای وای وای! گناه بود، حالا گناه کبیره شد! حالا مغولی یا عربی یا هرچی، این چه دشمنیه که شما با کلمات دخیل داری؟ این چه مشکلیه که شما با مثل همه مردم حرف زدن داری؟ این چه نیازیه که شما به خودنمایی داری؟ شما برو از مردم بپرس کشوری به اسم استانهای بهم پیوسته آمریکا می شناسن؟ اگه از خنده ریسه نرفتن، حق با شما.
اگه که منظورت از کامنت نوشتن ارتباط با مردمه، مردم چنین زبان من در آوردی «مر شما را گفتم» بلد نیستن. هیچ کمونیستی هم ندیدم که این جوری با فخرفروشی با مردم طرف بشه (البته بغیر از کمونیستهای حزب اللهی!). کاشکی میشد شما رو با ماشین زمان به گذشته حواله داد تا اونجا برای هوخشتره و آژی دهاک اینا تبلیغ کمونیسم بکنی. هم شما راحت صحبت میکردی، هم ما از دست این کامنتهای بی سر و ته جنابعالی خلاص میشدیم. یک میلیون بار گفتی که ناسیونالیسم بده، همه از حفظ شدن. یک حرف جدیدی بزن
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محترم! ایل با آن که واژه ای مغولی است اما در ایران با روش دستور زبان عربی واژه من درآوردی و بی ریشه ایالت از واژه مغولی ایل ساخته شده است! هیچ عرب زبانی در هیچ کجای جهان واژه من درآوردی ایالت را به کار نمی برد و اگر ما بخواهیم به جای نادرست نوشتن درست بنویسیم به جای واژه من درآوردی و بی ریشه ایالت باید واژه استان را به کار ببریم! و ما اگر واژه بی ریشه ایالت را که از واژه ایل مغولی در ایران ساخته شده است به کار ببریم آن گاه کار کردن با بیل را نیز باید بیالت بنامیم!!!

آقای محترم! آمریکا یا هر کشور دیگری ایالت ندارد و استان دارد! و به جای نوشتن پنجاه ایالت آمریکا باید بنویسیم پنجاه استان آمریکا ! و در واژه نامه های انگلیسی به فارسی هم برای واژه state و هم برای واژه province نوشته شده است استان!

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آمریکا استان نداره آقای محترم! ایالت داره. یعنی state داره نه province. این دو به لحاظ حقوقی دو مقوله کاملا جدا هستند. اون قدر نفرت از اعراب و زبان عربی سرتاپای وجودش رو گرفته که حاضره کلمات من در آوردی رو به جای اصطلاحات صحیح و متداول به کار ببره تا یک کلمه عربی در طویل نویسیهای تکراری و ملال آورش نباشه. «مر شما را گفتم!» جوری حرف میزنه که انگار دوره سلم و تور و افراسیابه! حالا به این باشه، باید بگیم مثلا: ای خواجه ی تبریزی! با این پاکزبانی بازی هرآینه همی خویشتن را ریشخند نموده ای. اون وقت اسم خودش رو کمونیست و انترناسیونالیست هم گذاشته و اصطلاح بی معنی و مسخره دیوارکشیهای هیتلری رو هی بکار میبره. دیوارکشی رو شما داری انجام میدی که مبلغ پاکزبانی شده ای. بعد هم آمریکا و کانادا هر کاری میخواد بکنه. به شما چه؟ مگه شما لیبرالی؟ مگه اونها کمونیستن؟
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
میان استان های آمریکا در درون خاک خود آمریکا هم کنترل های پلیسی برای پیشگیری از بزهکاری به کار می روند، برای نمونه اگر کسی بخواهد با هواپیما از یک شهر آمریکا به شهر دیگر آمریکا برود در فرودگاه های آمریکا کنترل های فراوانی برای پیشگیری از هواپیماربائی انجام می شوند اما آیا این کنترل های پلیسی برابر با آن هستند که دو استان آمریکا دو کشور جداگانه هستند؟

در مرزهای رسمی میان آمریکا و کشورهای دیگری مانند کانادا هم کنترل هائی درباره شهروندان کشورهای دیگری مانند عراق و ایران و افغانستان برای پیشگیری از بمب گذاری و آدمکشی به کار گرفته می شوند اما آیا این کنترل ها برابر با دیوارکشی های هیتلری میان آمریکا با کانادا یا کشورهای دیگر هستند؟ آیا رژیم آمریکا یا کانادا می گوید که چون نژاد کانادا یا نژاد آمریکا برتر از نژادهای دیگر است پس باید میان این دو کشور دیوارکشی های ناسیونالیستی انجام شوند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی...ترا به جان لنین و استالین قسم قبل از نوشتن یک مقاله (( دروغ )) لااقل یک کمی تحقیق بکنید و بعد در ایران گلوبال درج بفرمائید. نه تنها مزر امریکا و کانادا از میان نرفته است بلکه در مرزها که تعدادشان هم از شماره انگشتان کمتر است ( 10 تا ) چنان جو امنیّتی وجود دارد که حتی شما فکرشان را هم نمیتوانید بکنید. هیچ وقت شما (( هزاران )) راه اسفالت و راه خاکی را نمی توانید میان امریکا و کانادا پیدا بکنید. در مرزهای خاکی به غیر از صدها مامور امنیتی با وسایل الکترونیکی پیشرفته , دوربین و وسایل الکترونیکی های مخصوصی وجود دارد که ماشین و یا شخصی که نزدیک مرز میشود (( اشعه رادیو اکتیو )) را می تواند از راه دور رد یابی بکند. هستند کسانی که وارد امریکا شدند و قبل از ورود به امریکا برای ( شیمی درمانی بخاطر سرطان ) رفته بودند که این اشخاص صدای آژیر این وسایل الترونیکی را به صدا در آوردند.شما
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، فرجام تاریخ جهان از میان رفتن مرزهای به جای مانده از زمان برده داری میان انسان ها، از میان رفتن ناسیونالیسم، به جا ماندن یک کشور در همه جهان به نام کره زمین و رسیدن به تک میهنی (انترناسیونالیسم)، از میان رفتن سرمایه داری و رسیدن به کمونیسم جهانی است! مرزبندی های ناسیونالیستی که در زمان برده داری پیدا شده اند مانند تکه یخی که در دیگی پر از آب جوش افتاده باشد دارند از میان می روند و از میان رفتن این مرزها نشانه ای آشکار برای رسیدن به تک میهنی است! چنان که مساحت آمریکا و کانادا کمابیش بیست میلیون کیلومتر مربع است اما مرز میان آمریکا و کانادا جز بر روی نقشه های جغرافیائی در هیچ جا یافت نمی شود و مرز میان آمریکا و کانادا از میان رفته است! هزاران راه آسفالت و راه خاکی را می توان میان آمریکا و کانادا یافت که هیچ کنترلی بر روی آنها نیست و هر کس به آسانی .....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، مر شما را گفتم پیش از این که تجزیه ایران با روش آقای جمال پورکریم که برابر است با دیوارکشی های ناسیونالیستی میان کرد و فارس و ترک و عرب شدنی نیست! و نمونه آورده و گفتم که نمی توان از دیوارکشی میان آذربایجان و بخش های دیگر ایران کشوری برای ترک های ایران درست کرد چرا که زیستگاه ترک های ایران تنها آذربایجان نیست و ما در ایران میلیون ها تن ترک خراسانی، ترک مازندرانی، ترک شیرازی، ترک قشقائی، ترک خلج، ترک اصفهانی و ..... داریم که صدها سال است در بخش های گوناگون ایران که بسیار دورتر از آذربایجان هستند زندگی می کنند!

اکنون می خواهم به این نکته بپردازم که آقای جمال پورکریم روشن نمی کند برای ایشان کرد بودن برابر با چیست؟ و ترک بودن برابر با چیست؟ و عرب بودن برابر با چیست؟ و فارس بودن برابر با چیست؟ برای نمونه آیا برای آقای جمال پورکریم گویشور بودن به زبان ترکی نشانه .....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، کسانی مانند آقای جمال پورکریم که خواستار تجزیه ایران به چند کشور پس از دیوارکشی های ناسیونالیستی میان ترک و فارس و کرد و عرب هستند سخنشان بر این پایه استوار است که ترک ها و کردها و عرب ها و فارس ها در ایران هر کدام در یک بخش ویژه از ایران زندگی می کنند و با دیوارکشی به گرداگرد این بخش های ویژه می توان ایران را به چند کشور تجزیه کرد اما این چنین نیست!

برای نمونه ترک های ایران تنها در آذربایجان زندگی نمی کنند و نمی توان با دیوارکشی به گرداگرد آذربایجان کشوری برای ترک های ایران درست کرد! خراسان پر از ترک هائی است که صدها سال است در آنجا زندگی می کنند و نمونه ای از ترک های خراسان نادرشاه افشار وابسته به خاندان ترک افشار است و ترکان افشار و بسیاری دیگر از ترک ها صدها سال است که زیستگاهشان در خراسان است نه در آذربایجان!

به جز ترکمن ها انبوهی از مردم ترک .....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، چرا در زمان رژیم پادشاهی بحرین از ایران جدا شد؟ پاسخ دیوانه بازی های محمدرضا پهلوی است! مردم بحرین کشتار کمونیست ها را در آذربایجان دیدند، کودتای بیست و هشت مرداد را نیز دیدند، کشتار پانزده خرداد را نیز دیدند، به باد دادن پول های گزاف برای برگزاری جشن تاجگزاری اعلیحضرت همایونی شاهنشاه آریامهر را هم به همراه دیوانه بازی های دیگر شاه شاهان دیدند و از ایرانی بودن خودشان پشیمان شدند و بحرین از ایران جدا شد! ساده ترین پیامد جدا نشدن بحرین از ایران این بود که شاخه ای از سازمان اطلاعات و امنیت کشور (س.ا.و.ا.ک) در بحرین آغاز به کار می کرد و مردم بحرین مانند دیگر ایرانیان در زندان آریامهری گرفتار می شدند!

از این روی: (.....هنگامی که در یک کشور رژیمی گندکار و گندخیم و زورگو و ناکارآمد و ستم پیشه فرمانروائی کند کسانی پیدا شده و خواستار جدائی بخشی از خاک آن کشور می شوند! .....)
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بر اساس برآوردIMFکه معتبرترین آمار است و معیار پرداخت وام به کشورهای می باشد, 5 کشور اول دنیا از نظر درآمد سرانه, زیر 20 ملیون جمعیت دارند. 1-لوگزامبورگ با 106 هزاردلار درآمد سرانه سالانه 2-سویس 3-نروژ (طی رفراندومی از سوئد در سال 1905 جدا شد) 4-ایسلند 5-ایرلند ( از بریطانیا درسال 1921 جدا شد). کشورهای کمونیست زده هنوز نتوانسته اند خودشان را جمع و جور کنند. یوگسلاوی بدلیل وجود میلوشویچ رئیس جمهور کمونیست که خود را انترناسیونالیست می خواند ولی عملا اولترا ناسیونالیست بود و احتمالا به صربی سره علاقه خاصی داشت .
در رفراندوم اسکاتلند 44.7 درصد رای به استقلال دادند. یکی از علل شکست استقلالطلبان تهدید و بلوف شرکتهای بزرگ , بانکها و کارخانجات به خروج از اسکاتلند در هماهنگی با لندن و خطر بیکاری بسیاری بود. اسکاتلند و ایرلند شمالی فقیرترین کشورهای شمال اروپا هستند. پیدا کنید پرتقالفروش را!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... اگر اسکاتلندی ها رای منفی به استقلال دادند که خیلی از اسکاتلندی ها به ( شمارش آرا ) اعتراض کردند ولی این رای منفی باعث نشد که حس استقلال طلبی خاموش شود. یک انگلیسی یک اسکاتلندی را ( تجزیه طلب و یا ناسیونالیست ) تحقیر آمیز خطاب نمی کند. البته ما در باره ایالتی( منطور از اسکاتلند ) از بریتانیا صحبت میکنیم که با بیش از 5 میلیون نفر دارای پارلمان, اسکناس, سرود ملی, پرچم ملی , قوانین خانواده گی, قوانین ملک و مالکیت, کلیسای مستقل ( ملکه الیزابت رهبر کلیسا های اسکاتلند نیست) , آموزش و پروش مستقل از انگلستان هستند. حتی در باشگاهای اروپائی به عنوان یک مملکت مستقل در هر رشته ورزشی شرکت میکنند. با وجود 95% استقلال , نصف ملت اسکاتلند, خواهان استقلال 100% هستند. این حس استقلال طلبی هم بعد از خروج انگلستان از ( اتحادیّه اروپا ) بیشتر و بیشتر شده است. چون اسکاتلندی ها میخواهند
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در سال ۲۰۱٤ پس از برگزاری یک همه پرسی در اسکاتلند درباره آن که آیا می خواهید از بریتانیا جدا شوید یا نه؟ مردم اسکاتلند به ماندن در کنار بریتانیا رأی دادند چون جدائی از بریتانیا هیچ سودی برای هیچ اسکاتلندی نداشت و بریتانیا که بخشی از آن نیز اسکاتلند است با خردورزی گردانده می شود نه با فرمانروائی دیکتاتورهای کله پوک و نفهمی مانند خمینی و خامنه ای!

اما اگر اسکاتلند بخشی از خاک ایران آخوندی بود و آن همه پرسی انجام می شد چه؟ آن گاه همه اسکاتلندی ها رأی به جدائی از ایران آخوندی می دادند چون در سایه رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه از سرزمینی به نام ایران دوزخی بی همتا در جهان ساخته شده است!

از این روی: (.....هنگامی که در یک کشور رژیمی گندکار و گندخیم و زورگو و ناکارآمد و ستم پیشه فرمانروائی کند کسانی پیدا شده و خواستار جدائی بخشی از خاک آن کشور می شوند! .....)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان ... همانطور که متوجه هستید آقای تبریزی در یک دنیای (( فانتزی )) و در بالای ابرها و (( لا لا لند )) زندگی میکند. و همه را به یک (( بهشت موعود )) و به سرزمین سیندرالا ها و ( افق گم شده )) و هاری پاتر ها دعوت میکند. یک روز از بیمارستان زحمت کشان پر از سوسک و بدون غذا می نویسد و روز دیگر از مدارس زحمت کشان بدون وسایل اولیّه آموزشی..به نوشته ایشان نظری بیاندازیم....
((پاسخ آن است که هنگامی که در یک کشور رژیمی گندکار و گندخیم و زورگو و ناکارآمد و ستم پیشه فرمانروائی کند کسانی پیدا شده و خواستار جدائی بخشی از خاک آن کشور می شوند))..
آقای تبریزی اگر شما از این دنیای فانتزی به بیرون بیائید و به اطراف خود نگاه بکنید و اگر تا اندازه ای هم (( توانای درک )) داشته باشید خواهید دید که کشوری است بنام (( ایالت متحده سلطنی )) که به کشور بریتانیا و یا انگلستان معروف هست. در این کشور نه رژیم گند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی ما از مظالم مهر و تصبیح و صلیب رها نشده، شما می خواهید در این سایت با داس و چکش ما را به صلابه بکشید، ما بار ها گفتم کسانیکه بدون اعتیاد به مذهب و دین و ایدئولوژی و اسطوره گرائی نمی خواهند افکار پیش ساخته را در ذهن دیگران بزور پمپ بکنند، قابل احترام هستند، و شما و یا هر کس دیگری که بخواهد افکار پیش ساخته در ذهن دیگران پمپ کند مورد قبول واقع نخواهد شد، پمپ افکار پیش ساخته استعدادهای نوین را در نسل جدید نابود می سازد، دریچه تفکر باید باز باشد، با بستن دریچه تفکر افکار همه مسموم می شود، بیائید دریچه افکار را باز کنیم تا همه بتوانند از دریچه آزادی بیان فریاد بکشند، این چشم بند لعنتی را از چشمانمان باز کنید ما دلمان می خواهد دنیا را آنطور که هست ببینم نه با چشمان تو و نه با دید یک پیغمبر عهد عتیق و یا یک فیلسوف قرن پیش، ما با ویندوز و آندروید سر و کار داریم نه با کورش و مارکس!!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(..... آمار رفاه اقتصادی، آرامش روانی، شاخص های دموکراتیک و قلت اختلاف طبقاتی در کشورهای با جمعیت زیر بیست میلیون اروپائی نشان می دهد که از دیگر کشورها به مراتب مقبولتر هستند! .....)

برای گوینده این سخن کف بزنید! چون سخن چنین کسی صد درصد درست است! برای نمونه در یوگوسلاوی پس از برپائی جنگ های ناسیونالیستی و راه افتادن سیل خون و کشته و زخمی و آواره شدن میلیون ها تن و تکه پاره شدن این کشور و پاک شدن کشوری به نام یوگوسلاوی از نقشه جغرافیا مردم کشورهای تجزیه شده با جمعیت زیر بیست میلیون نه تنها دارای رفاه اقتصادی و آرامش روانی و شاخص های دموکراتیک و قلت اختلافات طبقاتی شدند بلکه از آسمان این کشورها سکه های طلا باریدند و در همه جای کشورهای تجزیه شده با جمعیت زیر بیست میلیون جوی های شیر و عسل روان شدند!!! پس ایران هم مانند یوگوسلاوی باید به چند کشور با جمعیت زیر بیست میلیون تجزیه شود!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی شما با نشر لینکهای تکراری همه را در این سایت کلافه کرده اید، برای یکبار هم که شده در لینک زیر به جنایات لنین در آزربایجان شمالی نگاه کنید، امیدوارم که فارسی سره نویسی باعث فراموشی زبان ترکی در مفکوره مبارک آسیمله شده تان نگردیده باشد، اگر بفرض محال کمونیستها در ایران به حاکمیت برسند، قطعا همین دسته گل را بر سر ملت ترک آزربایجان جنوبی خواهند زد.
https://youtu.be/EJ831sHRhak
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرحدات اطلاعات و داشته های آقای تبریزی با مرزهای زبان پارسی یکیست. هر آنچه در زبان فارسی مطلبی در بابش نیست از جانب ایشان وجود جارجی ندارد. دوستانی که با او رفت و آمد دارند به ایشان کمک کنند تا استفاده از اینترنت و جمع اوری فاکتهای انکار ناپذیر را بیاد بگیرد. در باب آخرین کامنتشان تنها دو مورد زیر کافیست که آنکی بودن تحلیلشان را اثبات کند.
1- هانس انوکسون Hans Enokson رهبر دولت خود مختار گرینلند در سال 2008 گفت که امیدوار است کشورش در سال 2021 مستقل شود. در سال 2008 زبان ماد ری گرینلندیک ( زبان عمه و دائی و.... !!!!) بجای زبان دانمارکی زبان رسمی اعلام شد. ازکالیفرنیا تا منجوری و ترکستان شرقی جنبشهای استقلالطلبانه قدرتمندی موجود است که پتانسیل پیروزی در مقطعی از تاریخ آینده را دارا هستند.2 - آمار رفاه اقتصادی, آرامش روانی, شاخصهای دموکراتیک و قلت اختلاف طبقاتی در کشورهای با جمعیت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی اغراق در تجزیه ایران به هفتادهزار کشور مستقل با زبان عمه ائی و خاله ائی بیشتر مفهوم ضرب المثل سنگ بزرک نشانه نزدن است را می رساند، معمولا کمونیستها در سطح دنیا از ابزار ناسیونالیسم بیشتر از همه استفاده می کنند، در شوروی حاکمیت زبان روسی و در چین حاکمیت زبان چینی اتوریته خود را به دیگر ملتها اعمال می کرد، و نمونه دیگر یوگسلاوی را ما در تاریخ داریم، لنین و استالین با مهاجرت دادن اجباری ملتها سخترین ضربه ها را به ملت های غیر روس زدند و در چین اهالی اورمچی هنوز که هنوز است بخاطر دفاع از زبان مادری سلاخی می شوند، بفرض محال اگر در ایران هم کمونیستها به حاکمیت برسند، کسانی که نوشتار و گفتار فارسی سره را رعایت نکنند همان بلای شوروی و چین و یوگسلاوی بر سرشان خواهد آمد، عدالت فقط در کباب برگ و شامپاین فرانسوی خلاصه نشده، طبیعتا چشمان عدالت شکمی، برای دیدن هویت زدائی نابینا است.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، من بارها گفته ام که اگر با تجزیه ایران به هفتادهزار کشور مردم ایران خوشبخت خواهند شد من مخالف تجزیه ایران حتی به هفتادهزار کشور هم نیستم اما اگر با تجزیه یک مترمربع از خاک ایران مردم ایران دچار تیره روزی خواهند شد من مخالف تجزیه حتی یک مترمربع از خاک ایران هستم!

آن چه برای سوسیالیست ها، کمونیست ها، چپ گراها و انسان دوستان و هر کسی که مغزش با زهری به نام ناسیونالیسم از کار نیفتاده دارای ارزش است خوشبختی انسان هاست نه خاک پرستی و مرزپرستی ناسیونالیستی! ناسیونالیست ها انسان ها را برای خاک پرستی و مرزپرستی نابود کرده و میلیون ها تن را در این راه به کشتن می دهند اما خردمندان و انسان دوستان و باورمندان به تک میهنی (انترناسیونالیسم) خاک و مرز را ابزارهائی برای زیستن انسان ها می دانند نه بت هائی که باید در برابر آنها به خاک افتاد!

البته چون تجزیه ایران آن هم با .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جمال عزیز امکان اینکه آمریکا به ایران حمله کند خیلی ضعیف است، چون آنان نمی خواهند از اسلام تروریست ایرانی برای مسلمانان جهان شهدای کربلا بسازند، اسلام در ایران در مرکز ناف تروریسم جهانی اسلام بدست آنهائی که مرگ بر آمریکا گفتند باید مدفون شود و به زباله دان تاریخ سپرده شود تا بعد از این در هیچ نقطه از جهان پرچم اسلام بر افراشته نشود، همانطور که بعد از فروپاشی شوروی پرچم کمونیسم در دنیا سر افکنده شد،
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این هم سخنان زهرآگین یک ناسیونالیست پان آریا که سخنان آقای جمال پورکریم را تفسیر کرده و می گوید

اگر هم آخوندی دهد مردمی را به باد / چو ایران نباشد تن من مباد!!!

ایشان می گوید به هر بهائی که شده ایران نباید تجزیه شود و چون رژیم ولایت فقیه از تجزیه ایران پیشگیری می کند سخن گفتن از براندازی رژیم دژخیمان و شکنجه گران خیانت است!!!

باز هم این پرسش پیش می آید که زندگی در ایران تجزیه نشده و در سایه فرمانروائی رژیم سرمایه داران و زرسالاران چه سودی برای کارگران و رنجبران و دهقانان و مردم ستمدیده و گرسنه ایران دارد؟

آن چه که بی چون و چراست این است که در سخنان پیروان پان های رنگارنگ ناسیونالیستی چه تجزیه طلب و چه ترکیب طلب کارگران و رنجبران و دهقانان و مردم گرسنه و ستمدیده جائی ندارند! (به سخنان سر تا پا زهر ایشان در این لینک گوش کنید)

https://www.youtube.com/watch?v=uaoGD9b4D6Y
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سخنانی بیشتر از آقای جمال پورکریم را درباره تجزیه ایران به چند کشور می توانید در لینک زیر ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=5e8TzmKCKyw

البته من که کارگری بی پول و گرسنه هستم نفهمیدم این تجزیه چه سودی ما برای کارگران و رنجبران و دهقانانی خواهد داشت که در کشورهای تجزیه شده ای خواهیم زیست که با سیستم سرمایه داری گردانده می شوند؟ کارگران و رنجبران و دهقانان در هر کشور سرمایه داری که باشند ناچارند نیروی کارشان را با بهائی بسیار اندک به زرسالاران و سرمایه داران بفروشند و کارگران و رنجبران و دهقانان تنها یک میهن دارند، میهنی به نام کره زمین! که در این باره نگاه کردن به نوشتاری در لینک زیر سودمند است

http://iranglobal.info/node/42737
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اخرین خبر :جناب جمال پور کریم استعفا کرد و یا از حزب اخراج شد. حالا ترامپ مانده ، پرواز ممنوع بکند و یا منتظر تحولات بعدی بماند!
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امریکائیها در حمله به مراکز نظامی ایران به نظر موافق یا مخالف ماها نیازی ندارند. بدیهیست که اگر منافعشان ایجاب کند دست به این کار خواهند زد. باز هم پر واضح است که مراکز سرکوب چه خود بخود منفجر شوند و چه امریکائیها بمباران کنند به نفع همه ساکنین ایران و بشریت است. اگر نگران تلفات جمعی بمباران مراکز سرکوب هستید نگاهی به آمار دهشتبار مرگهای ناشی از تداوم حکومت اسلامیون بیاندازید. حتی اگر حکومت اسلامی-پارسی ایران در اثر این حملات تنها چند ماه زودتر از موعد سقوط کند باز تلفات جنبی, بسیار کمتر از مرگهای ناشی از ادامه کهریزکیزم حاکم خواهد بود. تردیدی نیست که اعمال ممنوعیت پرواز هواپیماها نظامی جمهوری اسلامی بر فراز آسمان ایران سقوط رژیم را تسریع می کند.

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای کیانوش توکلی با سلام،
حقوق اتنیکی، حقوق اقلیت های مذهبی، حقوق کارگران و کشاورزان، حقوق کارمندان، حقوق زنان و کودکان و تمامی اقشار تحت ظلم این حکومت ضدبشری، برای تمامی نیرو های آزادیخواه و برابری طلب جزو لاینفک باور ها و خواست های مبارزاتی انها بوده و در فردای ایران همه موظف به رعایت آن هستیم. حکومت سرمایه داری موجود و اصلاح طلبانشان و همچنین سلطنت طلبان و شوونیست های ایرانی به مقتضای طبیعتشان با این یا ان حق مسلم همخوانی ندارند.
چندی قبل ۱۰ تشکیلات و حزب اقدام به امضاء تفاهم نامه ای نمودند که در شرایط مبارزاتی ملت ایران، اقدامی شایسته است. در همان موقع هم در جواب سوالاتی در رابطه با نظرات افراطی و تجزیه طلبانه افرادی مانند آقای پور کریم، گفته میشد که تجزیه طلبی یک نظر سیاسی است و حق دارد در چهارچوب سیاسی فعالیت و تبلیغ کند.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست نازنین و بزرگواری به نام هوشنگ در "صفحه شما" نوشته است: (..... اکنون نوبت مخالفان چپ است که در برابر این ادعای حمله و تجزیه نظر دهند ..... جریان چپ چه سازمانی و چه فردی اگر در ایران می خواهد آینده ای داشته باشد باید نظر دهد! .....)

دوست گرامی، هوشنگ، من نظرم را در همین صفحه گفتم اما چپ ها یک گروه نیستند و دیدگاه یک گروه چپ با گروه دیگر شاید زمین تا آسمان ناهمسان باشد! چپ های بهکیش هرگز خواستار تجزیه ایران نیستند چون تجزیه ایران برای هیچ یک از ایرانیان هیچ سودی ندارد!

دوست گرامی، هوشنگ، دیدگاه یک چپ گرای دیگر را در مخالفت با تجزیه ایران که گفته است: ( ..... پاسخ ما برای تشکیل کشور از سوی هر نژاد یا هر قوم یا متکلمین به هر زبانی بی شک منفی است! .....) اگر می خواهید بدانید به نوشتاری در این لینک نگاه کنید

http://iranglobal.info/node/41804
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من و بسیاری از فعالان سیاسی عمیقا به حقوق آنتیکی باور مندندیم و ایران آینده را بر اساس عدم تمرکز در تمامی سطوح آن جستجو می کنیم. مواضع بغایت افراطی جمال پورکریم، قبل از هر چیز به اعتبار حزب دمکرات کردستان ایران ضربه می زند. رهبری این حزب بایستی هر چه زودتر در مورد اظهارات این شخص موضع خود را اعلام نماید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در گفتگو با کاوه آهنگری عضو حزب دمکرات کردستان ایران که ادعا می کرد که حزب شان طرفدار فدرالیسم است ،سوال کردم که جناب جمال کریم پور رسما و علنا صحبت از تجزیه کرده است ،" شما چه می گویید؟"کاوه پاسخ داد که "جمال عضو حزب نیست " خود این موضو ع جنجال بزرگی را در حزب ایجاد کرد چرا که دیگران ادعا کرده اند که چنین نیست او یکی از کادر های بالای حزب دمکرات کردستان ایران است. اکنون هم تقاضا کرده است آمریکا پرواز ممنوع ایجاد بکند . این دو رویی در مواضع حزب دمکرات بایستی روشن شود . این حزب نقشه ای از کردستان رامنتشر کرده است که بخشی از آذربایجان ایران و بخشی از خوزستان را از آن خود دانسته است . من فکر کنم کلیه احزابی که با حزب دمکرات کردستان ایران
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من کارگری هستم که بیل و کلنگ و داس و چکش به دست می گیرم و از بام تا شام کار می کنم و حتی توان خریدن نان ساده را هم ندارم اما من نفهمیدم که پس از تازش آمریکا به ایران و ریخته شدن ده ها هزار بمب و موشک بر سر مردم ایران و کشته و زخمی و آواره شدن میلیون ها ایرانی تجزیه ایران چه سودی برای من و کارگران و رنجبران گرسنه دیگر خواهد داشت؟ آیا پس از تجزیه ایران کباب هائی به پهنای یک وجب و درازای سه وجب به همراه نان سنگک برشته کنجدی از آسمان خواهند بارید؟ و یا در همه جا جوی های شیر و عسل روان خواهند شد؟ بهتر است درباره آن که تجزیه ایران هیچ سودی برای کارگران و رنجبران گرسنه ایرانی ندارد نوشته یک کافر و بیدین و لامذهب و اهل جهنم لعنت الله علیه را که نوشته هایش برابر فتاوای علمای اعلام و آیات عظام شرعا در عداد کتب ظاله و اوراق مضره هستند در لینک زیر باهم بخوانیم

http://iranglobal.info/node/37218

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی بعد از چهل سال استبداد مذهبی حاکم بر کشورمان، نیروهای آزادیخواه، برابری طلب و دمکرات ایرانی هنوز به تعاملی حداقلی در مبارزه ای مشترک با دشمنی مشترک نرسیده اند و هر یک ساز خود را کوک میکند، طبیعی است که در عرصه سیاست بازی !!! چنان اب سر بالا برود و بوی کباب چنان برخی فعالین سیاسی !!! را مست کند که به ابو عطا خواندن روی بیاورند.
درخواست جهت واردات ازادی و دمکراسی از طریق تجاوز نظامی و موشک و بمب و تخریب کشور، فقط و فقط نشان از عقب افتادگی سیاسی و سرسپردگی مطلق درخواست کننده و اعوان و انصارش دارد.
اینطور که مشاهده میشود، مبارزات پر شور و درخشان کارگران، کشاورزان، معلمان، دانشجویان و تمامی زحمتکشان و تهی دستان ایرانی در ماه های اخیر، فقط رژیم سرمایه داری ولایت مطلقه فقیه را به لرزه نینداخته، بلکه شرکاء خارجی و جیره خواران داخلی آنها را نیز به تکاپو انداخته است.


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای جمال پور کریم.... نوشته بودید که (اجرای مجدد این طرح و ایجاد منطقه‌ پرواز ممنوع بر فراز خاک اشغال شده‌ی ملتهای کورد، بلوچ و عرب میتواند، فضای مبارزه‌ را برای احزاب و جریانات سیاسی و نظامی این ملتها بازتر کرده‌ و رژیم ایران از داخل دچار بحران جدی تری شود.)...
عکس شما همانطور که نشان می دهد کسی نیستید که هم از نظر فیزیکی نواقصی داشته باشید و هم به بیماری آلزامیر دچار شده باشید. به جا انداختن خاک اشغال شده (( ملت تورک )) بطور تصادفی از یادتان رفته و یا اینکه تمام خاک آزربایجان شرقی- غربی- و استان اردبیل که همان خاکی از استان آزربایجان شرقی است , کلآ استان کردستان به حساب می آید؟
ولی مهمتر از آن نوشته بودید که ..((یکی از راههای برون رفت از بحرانی که‌ رژیم ایران در داخل ایران ، منطقه‌ و جهان ایجاد کرده‌ است ، حمله‌ای نظامی با عنوان مداخله‌ بشر دوستانه‌ و دیکتاتور ستیزانه‌ است که‌

عنوان مقاله: 
درخواست از آمریکابرای حملە نظامی و پرواز ممنوع بر فراز ایران
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بدبختی ما رو باش! ببین کیا برای ما اوپوزوسیون شدن! حاج آقا پورکریم افاضات فرمودن:
"همسایگان دیکتاتور رژیم ایران یکی بعد از دیگری توسط امریکا و همپیمانانش بە این امید کە منطقە خاورمیانە بار دیگر روی ارامش و دمکراسی را بە خود ببیند، ساقط شدند" جدی؟ یعنی حمله به عراق و افغانستان و لیبی دلیل دیگه نداشت یه وقت؟ تنها دلیلش این بود که مثلا جرج بوش و دیک چنی عاشق چشم و ابروی مردم افغانستان و عراق بودن و میخواستن اونها در آرامش زندگی بکنن؟ بعد هم عجب آرامشی آوردن این حضرات برای منطقه!