فیلم دلخراش خودکشی دختر جوان با پریدن از پل عابر پیاده در خرمشهر

در این کلیپ صحنه خودکشی یک دختر جوان مشاهده می‌شود که به همین منظور بالای یک پل عابر پیاده رفته است. وی قصد خودکشی و پرتاب خود به پایین را دارد. مردم در پایین پل تلاش می‌کنند که او را از این کار منصرف کنند. در لحظات آخر که این دختر جوان قصد پرتاب خود را دارد همه مردم فریاد می‌زنند و با گفتن نه می‌خواهند او را از این کار منصرف کنند. متاسفانه تلاش‌های مردم نتیجه نمی‌دهد و این دختر جوان خود را به پایین پل پرتاب می‌کند.

این حادثه در خرمشهر و برروی پل عابر پیاده روبروی مجتمع تجاری اروند که به آن کنزالمال هم گفته می‌شود، اتفاق افتاد. این دختر جوان در جلوی چشمان حیرت زده مردم از بالای پل، روی کف خیابان سقوط کرد. وی پس از سقوط از ناحیه دست و پا و کتف بشدت مصدوم شد. این دختر جوان هم اکنون در بیمارستان ولیعصر خرمشهر بستری است. شاهدان علت خودکشی را مشکلات خانوادگی عنوان کردند.

سران حکومت تلاش می‌کنند تا علت خودکشی‌ها را عوامل درونی و افسردگی نشان دهند.

فقر و گرانی و نداشتن امید به آینده علت اصلی خودکشی مردم

فقر، گرانی و نداشتن چشم‌انداز روشن برای زندگی از مهمترین علت‌های خودکشی در بین جوانان است.

به گفته متخصصان، بالا رفتن آمار خودکشی با افزایش میزان فقر در ایران رابطه مستقیم دارد.

خـودکشی از اصلی‌ترین چالش‌های سلامت روان عمومی در کشور است. در این دو دهه بدلیل فشارهای اقتصادی و نداشتن امید به آینده روشن خـودکـشی افزایش چشمگیری داشته است. بطوریکه در حال حاضر به یک چالش اجتماعی تبدیل شده است. به گفته کارشناسان آمار اعلام شده نوک کوه یخ است. آمار منتشره مقدار بسیار کمی از میزان خودکشی‌ها را نشان می‌دهد. بسیاری از خودکشی‌هایی که منجر به فوت نمی‌شود، بدلیل حفظ آبروی خانوادگی پنهان می‌ماند.

کارشناسان حوزه روح و روان از افزایش ۵ درصدی نرخ خـودکـشی در ایران خبر می‌دهند. نکته مهم افزایش خـودکشی در بین افراد بالای ۶۰ سال و کمتر از ۱۸ سال است که در نرم جهانی درصد آن بسیار ناچیز است..

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: