«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
بنظر من در درگیری ترکیه با تروریست ها در سوریه 2 هفته پیش این کاوه جویا بوده که سیستم کامنت گذاری در سایت را بسته بود تا بخیال خود دست تورک ها را در این سایت ببندد بدون اینکه اقای توکلی را در جریان بگذارد.
ایا کاوه جویا سر همین مسله دیگر مسئول کامنتها نیست؟ کاوه جویا امانت دار خوبی نیست.

بی بی بسی فارسی برنامه هایش را اضافه کرده . حتی می خواهد برنامه کودک هم اجرا کند تا بچه ها را از ان کودکی شستشوی مغزی کند. و در کل بی بی فارسی نواقصات حکومت اسلامی را صاف و صوف می کند.
بی بی فارسی انگلیس تمامن و رسمن صدا و سیمای ایران را تحت کنترل خود گرفته
و نظرات و سخنرانی های مقامات حکومت اسلامی را بعد از عبور دادن از فیلتر های مخصوص بطور مجانی در اختیار ایرانیان می گذارد. و تمام هزینه را از جیب ملت استعمار شده انگلیس می دهند.

هفته گذشته سفارت انگلیس در کویت اعلام کرد که شهروندان انگلیس
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
شما اینقدر پرت هستید نمیدانید جناب yaradiciliq حتی اگر بە قول شما تورکیە آرد تمام جهان را تأمین کند این آرد توسط ملت کورد و در سرزمین کوردستان و کشاورزان کورد در کوردستان اشغالی توسط تورکیە تأمین میشود کشاورزی تورکیە بدون سرزمین ملت کورد و آبهای شیرنی کە از رودخانەی دجلە و فرات در کوردستان بە اصطلاح تورکیە سرچشمە میگیرد تورکیە و تورکها یک کیلو آرد نیز نمیتوانند تأمین کنند بدون ملت کورد شما تورکیە را خیلی یکدست فرض کردید جناب هنوز انگار نمیدانی مزوپوتامیا یا شرق تورکیە یا اناتولی شرقی کوردستان هست و این گندمی کە جنابتان از کیسەی خیلفە میبخشی حاصل دست رنج ملت کورد هست
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/77646 ترکیه برای مقابله با کرونا چه می کند؟
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" مردم اوروپا آسوده در خانه بمانید، تورکیه قدرتمند، آرد اوروپا را تامین خواهد کرد، حتی آرد کمونیست‌های جهان سومی‌ مقیم اوروپا را که از تروریست‌های پ ک ک حمایت میکنند "" با کرونا و روند وخیم اقتصادی، دنیا با تامین آزوقه دست به گریبان خواهد شد، برای فارسستان، قحطی مهم نیست و تنها چیزی که مهم است باز نگاه داشتن کار خانه‌های جوک سازی برای لهجهٔ ترکی‌ است، ولی‌ اوروپا باید بقای اقتصادی خود را تامین کند و بقای غذا ئی، اولین شرط آن است.
https://www.aa.com.tr/en/economy/coronavirus-boosts-demand-for-flour-in-europe/1781354
..
Demand for flour in Europe has increased tremendously since the start of the novel coronavirus pandemic, said the director of the International Association of Operative Millers (IAOM) Eurasia.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
آقای کاوه جویا از تاریخ 28 اسفند به این سو مسولیتی در قسمت کامنت ها ندارد. شخصا از تلاش ایشان در این مدت نهایت تشکر را می کنم
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/77646 ترکیه برای مقابله با کرونا چه می کند؟
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" تورکیه دستگاه تنفس مصنوعی را به تولید انبوه می‌رساند "" در حالیکه فارسستان با عایدات مفت نفت، کارخانجات تولید جوک یه تورکه را به تولید انبوه رسانده، برای تورکیه، جان انسان‌ها مهم است نه لهجهٔ مردم، آیا در دنیا کسی‌ بدون لهجه است که فارسستان برای لهجهٔ تورکی، کارخانه جوک سازی را به تولید انبوه رسانده؟ ملتی که کارخانه جوک سازی برای لهجه دیگران دارد، سزاوار هر بدبختی است.
https://www.hurriyetdailynews.com/turkey-launches-mass-production-of-respirators-153302
عنوان مقاله: 
ایران گلوبال همانطور که از اسمش پیداست « فارس گلوبال » نیست.
نام: 
lachin
نظر: 
ســـلام دوسلار...
آقا و یا خانم " مثل آدم ".
1-هیچ وقت از یادتان نرود که یکی از بنیان گذاران اسلام , دوست جون جونی حضرت محمد (( سلمان فارس )) بود نه سلمان« تورک» .
2- ایران گلوبال همانطور که از اسمش پیداست « فارس گلوبال » نیست. یعنی ملت های غیر فارس هم می توانند اظهار نظر بکنند.
3-تورک های آزری اتوریته هیچ کسی نمی تواند باشد به غیر از اتوریته خودشان.
بهترین ها را برایتان آرزومندم.
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/77726 سقوط آزاد قیمت نفت، هر بشکه نفت سنگین ایران زیر ۱۵ دلار
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" از سقوط آزاد عایدات مفت نفت نترسید، هخا گفته است فارسستان گالی پرنده دارد و هیچ سقوتی سخت نخواهد بود "" فعالان تورک آزربایجانی، با تحلیل درست مارکت، بیشتر از یکسال است که میگفتند دوران " عایدات مفت نفت برای فارسستان سپری " شده، فارسستان تنها ملتی است که عایدات مفت نفت، اساس ملیت فارس را، زورکی پا بر جا نگاه داشته بود، بدون عایدات مفت نفت، لهجهٔ فارسی‌ ، تبدیل به خطری بزرگ، برای فارسستانیان خواهد شد، اگر شعر کذا ئی سعدی بر سر در سازمان ملل وجود دارد، بدون عایدات مفت نفت، ملیت فارس نیز وجود خواهد داشت.
نام: 
قهرمان پان ترک
نظر: 
تنها قهرمان پان ترک ضد ایرانی؛ شهریار ، شاعرمعتاد ،خودفروش و مدیجه سرای خمینی و آخوندیسم بود.
فردوسی، شاعر حماسه سرای ایرانیان ، توی دهن محمود غزنوی پان ترک زد.
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/77713 دو دیپلمات ایرانی در قتل مسعود مولوی جعبه سیاه اطلاعات رژیم نقش د
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" خامنه‌ای با آن لهجهٔ فارسی‌، مخالفان رژیم را در تورکیه میکشد و کمونیست‌های جهان سومی‌ دست در دست خامنه ای، از بشار اسد جلاد و پ ک ک حمایت میکنند "" از فارسستان که هیچ خبر خوشی‌ به بیرون درج نخواهد کرد، بیائید برای دانشمندان تورک، در یافتن واکسن برای کرونا، آرزوی موفقیت کنیم >>
https://www.hurriyetdailynews.com/turkish-scientists-working-on-covid-19-vaccine-153363
عنوان مقاله: 
تبهکاران مالی
نام: 
سام
نظر: 
در چهل سال گذشته نظام اسلامی به همراه شرکا ملیاردها دلار از خزانه ملت ایران به سرقت برده در بانکهای غربی سپرده اند .اوضاع کنونی ایجاب میکند که پول های سرقت شده برای مصرف مردم به دست ملت ایران برسد .اقای خاوری سارق سه میلیارد دلاری وصدها سارق دیگر بدانند که ملت ایران هرگز این سارقان تاریخی را نخواهند بخشید .این تبهکاران مالی باید در این وضع خطرناک کرونایی وظیفه خودرا در کمک رسانی به مردم ایران فراموش نکنند .با سقوط نظام تک تک این تبهکاران وغارتگران باید در برابر ملت پاسخگو باشند .
نام: 
آریا زاد
نظر: 
مدتیست که از سرور ارجمند ناصر کرمی مقاله ای در این سایت نیست. بسیار نیکوست که از آقایان ناصر کرمی و اقبال اقبالی مطالب بیشتری نشر پیدا کند تا ریشه انیرانیان و دشمنان این سرزمین به کل کنده گردد.
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
فارس هندی تبار به تورک ها می گوید این سایت فارسی است و تورک ها از اینجا بروند . خوب لغت های تورکی و عربی را از فارسی دری حذف کنید تا تورک ها هم از این سایت بروند.
اما ای فارس هندی تبار این تو هستی که در همه جا محتاج به تورک ها هستی.
فکر کرده ای اگر روزی تورک ها راه اروپا را از زمین و هوا و حتی قطار به روی فارس هندی تبار ببندند به چه روزی خواهی افتاد؟

ای شوونیست فارس هندی تبار تو می گویی در عراق . سوریه و یمن می جنگی . پس چطور حتی جرائت نداری اسم کوچک خود و شهر خود را در اینجا بنویسی؟ ترسو .

دور نیست آن روز که کسی جرائت نکند در تهران فارسی حرف بزند .
نام: 
مثل آدم
نظر: 
چرا پان ترک مغول تبار نمی تواند مثل آدم و مثل کرد و بلوچ و عرب و ترکمن و فارس و چپ و راست و ملی و مجاهد ، مبارزه سیاسی اجتماعی کند ؟ و باید به مردم دیکر توهین نماید ؟
چرا "پان ترک" بجای مبارزه با دولت و رژیم و آخوند و اسلام، با مردم ایران و با فارس مبارزه میکند و ناجوانمردانه و شارلاتانی و بسبک کثیف، به دیگر اقوام که خود قربانی اسلام ترک صفوی شده اند، توهین میکند؟
اگر فارس هندی است، ترک مغول است. و در نظر ما ، هندی صد شرف دارد به مغولانی که از سرها مناره ساختند و حتی گربه ها را حنوساید کردند.
ما اپوزیسیون ایرانی با پان ترک نادان بی منطق وطن فروش مزدور راسیست ضد فارس، حرف و بحثی نداریم. در درون ایران و در روز موعود تناسب قوا تکلیف این جانیان فراری مقیم دیاسپورا را تعیین خواهد نمود.
اینها اگر صداقت و حق و شرف و غیرت داشتند، در کعبه های دروغین خود در باکو و آنکارا و اوران باتون ساکن
عنوان مقاله: 
سلام از آن طرف درّه...
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
آقا و یا خانم لاشین, 1 لابیست...
ما تورک ها خیلی خوشبخت هستیم که در آن درّه ای که مملو از خاکستر و دود و باروت و خون وآتش وجود دارد , طرف ما , شــــــــــما هستیـــــــــــد. یک مثل تورکی میگوید (( گئت گول ده او...دور , قورباغالار قورخوسون ... برو در استخر بادی از شکم خالی کن که قورباغه ها بترسند. )).
اگر ترک به ترکستان باشد.............فارس ها به هندو کش باشد..
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای کاوه جویا
لطفا دروغ تحویل مردم نده. بطور تلفنی از دوستان شنیدم و خود آقای تهرانلی نیز آن را تائید میکرد، میگفت؛ دیگر به ایران گلوبال چیزی نمی فرستد، علتش این بود که جنابعالی گویا هفت بار کامنت دوست بزرگوار آقای تهرانلی را خطاب به جنابعالی نوشته بود، بگفته وی هیج گونه توهینی نسبت به کسی در آن وجود نداشت نوشته ایشان را گویا هفت بار سانسور کرده بودی. چون محتوای آن به مذاقت خوش نیامده بود.
اما آنچه مسلم است جنابعالی دست فاشیستهای نژاد پرست فارس را آزاد گذاشته، اجازه میدهی به ملت کبیر تورک توهین میکنند، هیچ مانعی برایشان ایجاد نمیکنی تا عفونت چرکین دهنشان را در این سایت با اهانت بملل دیگر در معرض نمایش بگذارند.
آقای کاوه جویا لطفا در روز روشن چاخان تحویل مردم نده. جنابعالی از دشمنان معروف تورک هستی. کاربران و خوانندگان این را بخوبی میدانند. لااقل جرئت داشته باش روی حرفت بمان.
عنوان مقاله: 
نقد مذهب حنفي
نام: 
عثمان
نظر: 
مذهب حنفي مشهور به مذهب عجم است و در طول تاريخ مأوى و پوششی برای منافقین و حتی شیعه و اوباش و اراذل و هر بی دین و معاندی بوده و از آنجایی که به مذهب حیل و مخارج هم مشهور است و مخالف مذاهب غرب بوده وسیله ای در دست سیاست و حکومتهای ماورای النهر و خلافتهای خودخوانده چون اتراک شد تا با آن مردم را به جهالت کشانده و وباحیله های آم انواع فساد و ستم را توجیه کنند
در مذهب حنفی زنا مباح است در کتاب مبسوط سرخسی باب زنا آمده که : رجل استأجر امرأة ليوني بها فزنى بها فلا حد عليه برأي أبي حنيفة..ظ
واگر کسی محارم خود را عقد کرد حدی بر او نیست و ولد از آن پدر است(کتاب منخول آبی حامد غزالی ) و البته مستله مشهور به نکاح المحارم در مذهب حنفی است
ر کتاب های فقهی احناف این مساله امده؟ تحقیق میشود
استمناء در این مذهب لامشکل.
عدم پرداخت زکاة سر وقت لامشكل تا سال دیگر اگر صاحبش مرد ساقط است.
عنوان مقاله: 
مسأله ی کامنت ها
نام: 
کاوه جویا
نظر: 
جناب لاچین، با توجه به پیام شما خطاب به من، به آگاهی شما و دیگر کاربران گرامی ایران گلوبال می رسانم که من از تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ (۱۸ مارس ۲۰۲۰)، ساعت ۱۹، دیگر مسؤول کامنت ها نیستم و هیچ دسترسی ای به تنظیمات این صفحه ندارم.
نام: 
Anonymous
نظر: 
پان ترک ها برای مطرح کردن خود و گرم کردن بازارشان خود کامنت های همراه با توهین و ناسزا منتشر میکنند و خود از روش قدیمی ترک ها که نقش قربانی را بازی میکنند استفاده کرده به بهانه توهین سعی بر بیرون راندن و خسته کردن کاربران ایراندوست را دارند.
نام: 
لاشین، 1 لابیست
نظر: 
لاشین، توهین ها و عربده کشی های پان ترک دیوانه را غیر از یک مورد، از قلم انداخته ، ولی عکس العمل ایرانیان به مغولزادگان تجزیه طلب را کاملا تکرار نموده.
لاشین ؛ یک لابیست برای توهین و دشنام و تهمت و دروغ پان ترک آذری تجزیه طلب در این سایت است ،و صلاحیت شکایت و داوری ندارد،چون خودش یکی از عوامل تنفر میان ایران و توران ، و فارس و مغول است.
هر وقت لاشبن مانند آشچی و تبریزی و چپ های آذری دیگر، به نصیحت و انتقاد از وحشی های پان ترک ضد ایرانی و ضد فارس پرداخت، صلاحیت دیالوک با مسئول کمنت و شکایت را دارد.
لاشین یکی از بی منطق ترین ها و شعبان بی مخ های مدوام این سایت علیه ایران و ایرانی و فارس و پارس و مجوس و فرهنگ و تمدن و تاریخ ایرانزمین است.

میان ما و شما دره ای عمیق مملو از خاکستر و دود و باروت و خون و آتش وجود دارد! . - (رفیق هوشی مین)خطاب به یانکی های کاوبوی.
ترک به ترکستان !
عنوان مقاله: 
آقای کاوه جویا... آخر تا کی؟
نام: 
lachin
نظر: 
ســـلام دوســـلار..
آقای کاوه جویا.
فکر میکنم یکی از مسئولیت ها شما این بود که از کابرانی که در « صفحه شما » کامنت گذاری های می کنند که مغایرت با ( عفت قلم ) دارند کامنت هایشان را منتشر نسازید. در این چند هفته در «صفحه شما » آنچنان بی حرمتی و بی احترامی و بالاتر از همه آن چنان از ادبیّات شعبان بی مخی استفاده شده است که انسان را به شگفتی وا میدارد. اگر چند سال پیش کلمه ( منحوس ) مرا که در باره یک موضوع قومی و در یک کامنتی که گذاشته بودم , حذف کردید ,آیا کلمات و جملاتی مثل زیر, نمی بایستی از زیر تیغ سانسور شما می گذشت؟
1-فقط احمق های شونیست پان ترک نادان
2-جای دیوانگان در تیمارستان غرب است
3-یک بیشعور کولی تبار
4-خب جمع کن برو در سایت های ترکی عر عر بفرما
5-چون درازگوش هانی مانند کمنت گذاران پان ترک در زیر با اسامی علی اویرنسی و .....وجود دارد
و خیلی از مثال های دیگر..
نام: 
باد نشیمنگاه سازاچ
نظر: 
فقط احمق های شونیست پان ترک نادان ، مدام افکار مزخرف هپروتی ، و یا ناشی از تئوری توطئه، و تهمت های ترکی خامنه ای وار ، تهوع میکنند چون ترشحات مغزشان ارتجاعی و بیمار است. یک شیعه و یک کمونیست ، صد شرف دارد به یک پان ترک ناسیونالیست قومگرای دهاتی منافق سابق ، که بر اثر کهولت سن ، دچار خرفتی و آلزهایمری کردیده ، و از حلقوم کثیف اش ، فقط توهین و طعنه و اتهام و متلک ترکی ،بیرون میریزد.
نام: 
جم
نظر: 
درسی که اخیرا اردوغان در ادلب به شما داد، هنوز صدای آن در گوشتان زنگ میزند. وقتی پوتین دید افسانه بزرگنمائی پدافند خط دفاعی اسد در مقابل پدافند الکتریکی ترکیه در هم شکست، بی سر و صدا با اردوغان تفاهم صلح برقرار کرد. اما اگر خیال میکرد نیرو های اسد و حزب الهی های رژیم تهران پیشروی خواهند کرد، هرگز قرار داد صلح را امضا نمیکرد، تا به خیال خود نیروهای اسد و رژیم پانفارس تهران بکمک حزب اله لبنان سه میلیون مردم بی دفاع ادلب را قتل عام کنند.
اما درهم شکستن نیرو های اسد و رژیم تهران به حدی بود که خبرگزاریهای داخلی و خارجی پانفارسیسم در برابر این شکست سکوت اختیار کردند.
در فاصله این روزها با تاسف ایرانگلوبال نیز دچار نقص فنی شد.
از طرفی آقای "هفتر" گماشته پوتین نیز، قرار داد صلح لیبی با گردنکشی به ترکیه امضا نکرد، بعد به اشتباهش پی برد که مثل بچه یتیم، در مقابل ترکیه بی صاحب مانده است.
عنوان مقاله: 
کرونا ی شیعه اهل اردبیل است
نام: 
بازبین
نظر: 
در اغاز قرن 15 در حالیکه اروپا بسوی جهان گشایی و هنر وصنعنی شدن پیش می‌رفت در ایران ترک زده گروهی قزلباش برای حفظ بیضه اسلام و خاندان لجن نبوی دست به شمشیر بردند و فقط در یک روز در تبریز بیست هزار ادم را کشتند .
پس از ان قتل عام قزلباشی هنر و صنعت و اقتصاد از ایران رفت و بجای ان واردات اخوند شیعه وخرافات وعقبگرایی اغاز شد .پانصد سال حاکمان ترک همواره خود را سگ عربی بنام علی خواندند و هنوز این ننگ در تبریز و اردبیل و اصفهان بصورت تعزیه ادامه دارد . (علی ای همای رحمت)
این ننگ تاریخی شیعه گری انچنان بود که از رحم متعفن خود علی شریعتی ومجاهدین خلق وموسی ورجوی وخمینی را بیرون انداخت .
ایا همین چند سطر کافی نیست تا به نقش منفی ترکان اهل بیت در ایران پی ببریم؟
عنوان مقاله: 
کرنا و شیعه، از دانشمند سازاخ
نام: 
Anonymous
نظر: 
اتفاقا جناب سازاخ این خصوصیاتی که برشمرده اید کاملا خوصوصیات خود شما ترکان هستش. و این جامعه هم دجار بیماری قجری شده اما شما باید آینه ای جلوی خودتان بگیرید و اگر توانستید خود را در آینه بکاوید، پی خواهید برد که شکستن آینه دردی از شما درمان نخواهد کرد. کافی است که زیاد دور نرویم و چند سخنرانی اردوقان را گوش بدهیم.
شما خودت هرچند وقت .......... میخورید و اینجا را سیاه میکنید. من که همسرم خودش آذربایجانیست و این نوشته را به او نشان میدهم از خنده بی تاب میشود.
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
حالا بخشی از روشنفکران آذربایجان جنوبی هی افتاده بودند دنبال فارس های هندی تبار و از آنها طلب 3-4 کلاس درس به زبان مادری می خواستند و یا از فارس هندی تبار می خواستند کمی هم از قدرت دولتی خود را به تورک ها بدهند.
عجیب است فارس هندی تبار اجنبی سرزمینشان را صد سال است اشغال کرده. فرهنک و زبان و اقتصاد تورک ها را تا می توانستند ویران کرده اند. تحقیر کرده اند . وووو هنوز بخشی از اینها از خواب بیدار نشده اند.
اگر می خواهی فارس هندی تبار را خوب بشناسی باید فرهنگ اصلی اینها را در هندوستان مطالعه کنی.
و خواهی دید غیر از گلوله و شمشیر و تبر با هیچ زبان دیگر با اینها نمی توانی حرف بزنی.
تورک ها باید در اولین فرصت تهران را از دست فارس هندی تبار آزاد کنند،
گفته می شود در تهران و اطراف آن 7 میلیون تورک زندگی می کنند
در زمانی که پادشاه تورک صفوی