«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

عنوان مقاله: 
آه خسرو، خسرو!
نام: 
سعیدرضا
نظر: 
با سلام،
اینکه خسرو گلسرخی شاعر بود یا نبود و یا اینکه آنچه او می نگاشت شعر بود یا شعرگونه، هیچ اهمیتی ندارد و چیزی از ارزش والای او بعنوان یک عنصر سیاسی و انقلابی کم نمیکند. آنچه مهم است رسالتی است که خسرو با اهدای جان خود، به دوش کشید و تاثیر شگرفی است که او بعنوان یک روشنفکر مسیول در ذهن و روح توده های مردم ایران باقی گذاشت. او روشنفکری مردمی بود که حاضر نشد در بیدادگاه صاحبان زر و زور و تزویر زانو زده، سر خم کرده و برای جانش چانه بزند.خسرو گلسرخی رسالت یک روشنفکر مسئول و انقلابی را در شب سیاه استبداد ستم شاهی، به زیبایی به نمایش گذاشت و با دفاع عقیدتی سیاسی خود در دادگاه نظامی، اگاهانه مرگ را بر تسلیم پذیرفت.
نام: 
داود کیست؟
نظر: 
"داود" که در طول فقط یک هفته گذشته ، با 4 نام "داور و داراب و داود و حسن" در این صفحه کمنت های جنون آمیز و عجیب و غریب، علیه اشخاص حقیقی و چپ میگذارد ، کیست ؟
"فرخ نگهدار "نه تنها سالهاست که خودش را چپ نمیداند، بلکه سایر افراد اپوزیسیون و چپ، هم او را یک فرد اصلاحگرای ملی میدانند.
ولی دلیل و پشت دروغها و شانتاژ و حمله های "داود " به فرخ نگهدار و چپ ها ، چه انگیزه ای ممکن است وجود داشته باشد ؟
فرخ نگهدار همانقدر چپ است که این داود ، ایرانی باشد، چون مواضع پیشین او در ستایش پان ترکیسم بوده و زیر لوای چپ ستیزی ساده لوحانه فریب دهنده، ترک بودن خود را مخفی میکند.
در فضای سیاسی و مجازی ،تعداد دیوانگان تفرقه انداز و بیمار انسان ستیر ،و مریدان تئوری توطئه ،کم نیستند.
نوشته های این شخص نشان میدهند که کمترین... اطلاعات از جنبش اپوزیسیون ندارد، حتی نمیداند چپ به چه کسانی کفته میشود.
عنوان مقاله: 
کرونا
نام: 
سازاخ
نظر: 
بعلت وابستگی شدید اقتصادی ایران به چین، که حتی سنگ قبر را هم از چین می آورند، و در رابطه با ارتباط همکاری های پرسنلی ایران و چین، امکان شیوع ویروس کرونا را در ایران افزایش داده، تعداد افرادی که در قم جانشان را از دست دادند دو نفر بوده که احتمالا ده دیگر هم فوت کردند.
عنوان مقاله: 
مزدوران سیدعلی
نام: 
داود
نظر: 
امیدوارم که همه مردم ستم دیده ایران بویژه مدعیان انقلاب کارگری مقاله رفیق فدایی فرخ نگهدار را در تارنامه گویا بخوانند تا بدانند مزدوران انقلابی چپ ،چگونه سینه خیز منافع ملی طبفه کارگر را فدای سیدعلی میکنند و با چه سرعتی مواضع انقلابی خود را به مواضع ضد ملی تعغیر میدهند .بر حال این چپ وابسته به اخوند باید گریست .این همه تحقیر را چرا چپ بر خود هموار می‌کند واین گونه حقیرانه گذشته انقلابی خود را فراموش میکند ؟ادم شاخ در میاورد از اینکه چگونه مدعیان ازادی طبقه کارگر ورفع استثمار انسان از انسان ونابودی نظام سرمایه‌داری جهانی به دفاع از ارتجاعیترین قشر دینی برخیزند.سپاه پاسداران درست میکنند و سفارت اشغال می‌کند و سپس به غرب پناهنده میشوند .این دگردیسی را جز قدرت طلبی و کینه توزی وندانم کاری ودشمنی با سنتهای ملی چه میتوان نامید .پرسیدنی است که انعکاس چپ میهن‌پرست در میانه چیست؟
عنوان مقاله: 
قرآن و شیعه گری، ویرانگر عقل
نام: 
کامران سلحشور
نظر: 
از نظر روانشناسی موجودات زنده همواره در پی حداقل کنش و برای بدست آوردن چیزی هستند.
فکرکردن زحمت دارد. همه وقتی دیگری مسئولیت رانندگی را بویژه در ترافیک دارد,از ماشین سواری لذت میبرند.چون خودشان مسئولیت ندارند و نیازی به فعالیت ذهن هم نیست.
پس مردمان تنبل گرایش شدیدی به مذهب دارند چون در ارتباط با هر پدیده اجتماعی نیازی ندارند که راجع بآن بنشینند و تفکر کنند بلکه دیگری قبلا دستورش را داده و تکلیف بقیه را معلوم کرده.فقط کافیست دنباله روی پیشه کنند.که این میشود دین.اطاعت کن انجام بده وهیچ نپرس تا خدا از تو راضی باشد.بهمین سادگی.زندگی منهای زحمت تفکر و مسئولیت.
عنوان مقاله: 
فائزه هاشمی: «هر ایرانی، یک پیکان» دوران شاه به «هر ایرانی یک پرونده قضایی»...
نام: 
شیوا سراوان
نظر: 
آشیست که باباجونت پخته.
پیشنهاد میکنم تا فرصت داری برو پولهای بابات رو در زیرحمایت ملکه ی آخوند پرور خرج کن که کسی از فرداش خبر نداره.
عنوان مقاله: 
دو فوتی در قم بر اثر کرونا!
نام: 
معصومه حسینی
نظر: 
چرا هر درد و مرضی هست از قم ظهور پیدا میکنه؟
ایدز هم اول از قم شروع شد اسلام هم همینطور.
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
امکانات نظامی روسیه که شامل دست اوردهای شوری سوسیالیستی و کشورهای متحد ان و بخصوص مهندسان و دانشمندان المان شرقی ان زمان است حالا بدست مافیای پوتین افتاده و مردم بیگناه ادلب در سوریه را شبانه روز بمباران می کند بمب هایی که باید علیه جهانخواران استفاده می شد.
پوتین به ترکیه می گوید نباید به نظامیان قانونی سوریه صدمه بزند. پس اینهمه عصراعیل سوری ها را می کشد چی ؟
می توانی به عصراعیل هم همین حرف را بزنی؟
اگر جلو روسیه پوتین را حالا نگیری امریکای دوم در منطقه خواهد بود . حتی می تواند در کنار عربستان یمن را بمباران کند و یا در کنار حکومت اسلامی ایران مخالفان ان را مثل مخالفان اسد در سوریه بمباران کند
اگر در جلو روسیه پوتین کوتاه بیایی از امریکا خطرناکتر است
فقط حمایت روسیه پوتین را از حکومت اسلامی در ایران را که 95 درصد مردم مخالف ان هستند را چند دقیقه جلو چشمت بیاوری و ببینی با چه هیولای
عنوان مقاله: 
هاشمی
نام: 
صادق
نظر: 
خانم هاشمی .پدر شما یکی از اتش بیاران انقلاب اسلامی در ایران وجنگ وکشتارها بود .نخست از پدر خود شروع کننید که او به عنوان یکی از جنایتکاران تاریخ ایران شناخته شده است .دین شما نامی جز برده گی و ضدیت با ایران وایرانی ندارد وشما همان بیابانگردان های هستید که به زبان پارسی سخن میگویند .اغاز باز گشت به انسانیت با بررسی پرونده وزندگی رفسنجانی شروع میشود .
.نه اخلاق دارید و نه باوری به انسان وانسانیت
بر دین شما ومروجان دین شما نفرت باد ..
نام: 
به داود
نظر: 
ضد گمونیستها و ضد توده ای ها ،معمولا افراد شارلاتان، مزدور، خنگ، بیسواد و غرض ورزی بوده اند.
نمونه اش را در زیر می بینید . پایگاه جاسوسی اسرائیل در باکو علیه آخوندها را ، پان ترکهایی مانند دولت پادشاهی علی اووف -نسیم اووف ، ممکن ساخته اند و نه چپها یا توده ای ها .
"داود " با اسم مستعار دیگر مانند حسن و داور و داور و داراب و .... یک پان ترک ضد ایرانبیست؛ احتمالا یک ... پیشین ، حالا دلش برای جمهوری اسلامی میسوزد، و فضای این سایت را آسمان-ریسمان میکند تا پیگیری و شناسایی نشود.
ولی همچون سایر پان ترکها... ، در هر جمله ای که مینویسد، خودش را اینجا لو میدهد، و بر پرونده سیاه خائنانه اش می افزاید ،تا روز موعود و تشکیل تریبونهای خلق در ایران خونین آینده ؛ که همه سوسمارها و آفتاب پرستان رژیم منفور پیشین ،پاسخگو خواهند بود.
نام: 
بابک آزاد
نظر : 
آیا توکلی متشکرم از توجه شما
نام: 
تهرانلی
نظر: 
در سایت ایران گلوبال در تیتر خبرها آمده است
"نادر قاضی‌پور" نماینده رژیم اسلامی تهران گفته است گویا 'مجلس جای زنان نیست'
باید به محضر جنابان جامعه فارس معروض داشت، چنین امری اتفاقی نیست. نشئت گرفته از فرهنگ والای ایرانیت است. اگر به اصل ریشه های مخالفت و تحقیر خانمها نظری بیفکنیم به روشنی در می یابیم که علل زن ستیزی که آقای نادر قضاضی پور نیز از آن صحبت میکند، ریشه در فرهنگ فارسی دارد.
چطور که شاعر و فیلسوف جامعه پارس جناب آقای فردوسی طوسی با افتخار در شاهنامه میفرماید:
زنان را ستائی سگان را ستا
که یک سگ به از صد زن پارسا
خب. وقتی تفکر زن ستیزی در جامعه فارس به شعر و ادب، و فرهنگ مبدل شده است از یک نماینده متحجر رژیم اسلامی پانفارس تهران چه انتظاری میتوان داشت؟

عنوان مقاله: 
تحریم «انتخابات» و تلخکامی فرخ نگهدار!
نام: 
آشچی
نظر: 
من که فکر می کنم جمهوری اسلامی در شرایطیه که از نشون دادن حساسیت به مشارکت مردمی و عدم مشارکت مردمی عبور کرده باشه یا یه عبارتی کارش از این حرفها گذشته باشه. یعنی بیشتر به یک آدم حیثیت باخته ای شبیهه که براش آبرویی باقی نمونده و حرف مردم دیگه براش مهم نیست. حرف حساب جمهوری اسلامی اینه که همینه که هست! دلت بخواد یا نخواد چون دلبخواهی نیست. حالا اگه اعتراضی داری، با چماق بدستهای رژیم طرفی. اگه چماق جواب نداد، موتورسوار و ماشین آبپاش و یگان ویژه میارم. اگه اون هم جواب نداد دوشکا و تانک و هلیکوپتر جنگی. جامعه جهانی هم ذاتا مدتهاست می دونه که چه خبره در ایران و نظر و موضع گیریش دیگه برای رژیم مهم نیست چون تحریمشون کردن و بالاتر از سیاهی رنگی نیست. حالا در این شرایط نه تنها تحریم و عدم تحریم کارساز نیست که مبارزه مدنی هم فایده ای نداره.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر : 
جالب بود، تفاوت دادگاه ها در آمریکا ، سوید و ایران را بدرستی و دقیق بررسی کرده آید
نام: 
پان ترک و - نادر قاضی پور
نظر: 
بیوگرافی و عکس "نادر قاضی پور" نماینده مجلس اسلامی آخوندی ، در این سایت ، باید برای داستان سرایی های افراد ضد ایرانی نژادگرا؛ مانند لاشین و سازاچ و علی فالانژ کانادایی ؛ آخوند صیغه و ازدواج بین ترک و فارس در دیاسپورا، بسیار جالب و قابل توجه باشد ،و نه زندگی فلاکت زده ایرانیان ساکن اصفهان و کرمان و خراسان و ایرنزمین !
این دیوانه ترک زاده مغول و نماینده محلس ،در راس سلسله- خلخالی و ملا حسنی و خامنه ای و 3 موسوی اردبیلی تبریزی و مهندس قرار گرفته.
حالا هی بگو - ازهاری دیوانه ،این یکی هم نواره ! نوار که شکم و پهن نداره !
نام: 
تبریزی
نظر : 
گفتگو با جمال عاملی همسر ندا ناجی از بازداشتیان روز جهانی کارگر

https://bidarzani.com/29684
نام: 
تبریزی
نظر: 
آشغال هائی که حتی نام حیوان را نیز نمی توان بر رویشان گذاشت فردا پس از نابودی و درهم کوبیده شدن صد درصدی رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه حساب ددمنشی هایشان را پس خواهند داد! چرا که نابودی رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد و هیچ چیز از رژیم دژخیمان و شکنجه گران برجا نخواهد ماند!
عنوان مقاله: 
یهود در صف مخالفان نظام
نام: 
داود
نظر: 
براساس خاطرات و مقالات اعضا حزب توده در ایران ،رهبری حزب تصمیم گرفت برای خوش رقصی برای نظام اسلامی اعضا یهودی وبهایی خود را از حزب اخراج کند .این اخراج کمکی به زنده ماندن حزب نکرد و هیولای ترور نیز دامن خیاط خاطی را گرفت .
اکنون دولت یهود از پسمانده حزب توده استفاده میکند و این دنباله روهای بیگانه پرست اکنون در باکو ودیگر شهرها برای دولت یهود علیه ملت ایران جاسوسی میکنند .پرسیدنی است که مخارج گونار تی وی از کجا تامین میشود ؟رهبر گونار تی وی کیست ؟
حقیقت این است که همه این جاسوسان چه برای صدام ویا برای یهود ریشه توده ای و فرقه ای ودینی دارند . همه میدانند که استالین نیز اعضا یهودی حزب را تیرباران ویا ترور کرد .مانند رفیق تروتسکی ووؤوووووووو.
سازمان فدایی همرا ه با جاسوسان یهود اقدام به برگزاری کنفرانس برای ازادی ودمکراسی و حقوق خلق‌های ایران میکند .


نام: 
سازاخ
نظر: 
آقای سیامک نادری، تا آنجائیکه یادم می آید در ترکیه دو نفر برای ایرانیهای مهاجر کیس سیاسی می نوشتند، یکی صد دولار بود که کیس های نرمال می نوشت و یکی هم دویست دلار بود که کیس های خطرناک می نوشت که صد در صد تضمینی بود این کیسها در کل در مورد تجاوز و زدن تیر حلاص در زندان بود و البته کسی می توانست نظر مصاحبه گران سازمان ملل را جلب کند ، که هرپیشه خوبی بود، از کیس راه گرفته و علت فرار ، و از اینکه اگر به ایران برگردم تیر بارانم می کنند، در واقع کسی می توانست جواب بگیرد که می توانست به دفعات در مصاحبه قلب مصاحبه گر را آب کند، اینها بعد از گرفتن جواب مثبت برای پناهندگی ماهها و بعضا سالها منتظر اعزام به یکی از کشور های متمدن بودند، البته ۹۹/۹۹ در صدم اینها بعد از رفتن از ترکیه به کشورهای اروپا و یا آمریکا، اولین کاری که می کردند، در بهترین و زیباترین نقطه محل اقامت خود عکسی با
نام: 
تبریزی
نظر : 
خانم ندا ناجی انسان شریف و شایسته و باوجدانی است که در روز جهانی کارگر برای پشتیبانی از حقوق کارگران و رنجبران و دهقانان و کارتن خواب ها و کودکان کار و پابرهنه ها به میدان آمد و پاسخ رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی بازداشت و ضرب و شتم و کتک کاری او بوده است!

البته اگر خانم ندا ناجی به زور ناچار از اعتراف های دروغین و ساختگی باشد جای هیچ گونه نگرانی نیست! چون حتی یک خر را نیز با این برنامه ها و شوهای تلویزیونی رژیم آخوندی نمی توان فریب داد! (توپ، تانک، اعتراف - دیگر اثر ندارد!)

درباره خانم های بازداشت شده در روز جهانی کارگر به لینک زیر نگاه کنید

http://iranglobal.info/node/72281
نام: 
Anonymous
نظر: 
جناب اقای عبدالصمد نبی زاده گرامی
...جمعیت افغانستان فقط در طی 17 سال گذشته از 15 ملیون به 30 ملیون افزایش یافته
شما هر اندازه ابهای کشورتان را مدیریت بفرمایید باز در برابر افزایش جمعیت ناتوانید چون کشورتان استعداد نگهداری چنین جمعیتی را طبق گفته خودتان ندارد
بهتر هست ابتدا تعداد مصرف کنندگان را تنظیم کنید بعد بقیه چیز ها حل خواهد شد به مرور زمان
نام: 
öyrenci
نظر: 
سالام اليكيم
شعر «تهران- آذربایجان» از فرخی یزدی- دیوان فرخی یزدی ص۲۰۴
فرخی یزدی این شعر را به مناسبت جنایات سیمیتقو در آذربایجان و بی تفاوتی مرکز نشینان سروده است.
@Turkkitabxanasi
عنوان مقاله: 
قرآن و شیعه گری ویرانگر عقل
نام: 
مرادی
نظر: 
شرایط شما برای درج کامنت ذیل مقاله چیست؟
عنوان مقاله: 
دو عامل اصلی تجزیه ایران...
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
آقای داود...
در عامل اصلی که ایران را تجزیه خواهد کرد یکی وجود رژیم آپارتاید جمهوری جهل و جهالت و استعمارگر داخلی اسلاامی ایران است و دیگری و از مهمتر از همه, جود و نهادینه شده پان فارسیسیم در فرهنگ مالیخولیائی رستاخیزی ممالک محروسه ایران....
نام: 
به داود یهودی
نظر: 
این ... پان ترک ، این بار با نام یهودی" داود" از یهودیان ایراد میگیرد !.
دیروز اسم اسلامیش "حسن" بود، و قبلا از اسامی دروغین داور و داراب و دانه و داروغه و .... استفاده میکرد.
انگار "د " و "دالش" ... داشبردش شاید یارادیسیقلیق باشد