«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
امیر جان، "ادبیات " دستگاههایی اطلاعاتی و قضایی برای جریان های مخالف و غیر خودی ها را "جریان انحرافی "می گویند.در تفسیر شما نیز "انحرافی" خوانده شده است!
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
فراخوان بزرگ تظاهرات روز جمعە در بیش از 20 شهر کوردستان عراق در پشتیبانی کوردهای ایران و محکوم کردن کشتار ملت کورد در ایران ،، تظاهراتهای بزرگی نیز در اوروپا و آمریکا در فردا و جمعە و شنبە برگزار میشود این همە ایرانی در گوشە و کنار جهان زندگی میکنند نتوانستند یک تظاهرات پشتیبانی راه بندازند
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
کنگره کردستان
فرمودند ازادی مردم ایران در گرو همکاری با کرد ها است . عجب و گرنه مردم ایران غرق خواهد شد :)
همه مردم ایران سریع به امپراتوری کرد در شرق هندوستان بپیوندند.
و حکومت اسلامی را سرزنش می کنند که ایران را به لبه پرتگاه بردی. اخه این حرف چه هماهنگی دارد با گفتن شرق کردستان؟ اول یک نفر پیدا می کردید تا برای شما یک اعلامیه بنویسد . بقیه پیش کش

عنوان مقاله: 
دستگیری سی نفر در تبریز
نام: 
سازاخ
نظر: 
دستگیری سی نفر در تبریز
عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا در استان آذربایجان شرقی از دستگیری حدود ۳۰ نفر در جریان اعتراض‌ها در شهر تبریز خبر داده است. آقای خرم گفت افراد دیگری هم شناسایی شده‌اند که "از طریق سیستم‌های اطلاعاتی در حال پیگیری هستند" و مسئولان قضایی آنها را احضار خواهند کرد.
این فرمانده سپاه گفت "سه پمپ بنزین، و یک اتوبوس و دو خودرو" د رتبریز آسیب دیده و افزود "حقیقتا در تبریز موضوعی که قابل بیان باشد وجود ندارد." به گفته آقای خرم دستگیرشدگان هیچ کدام از شهروندان کشورهای منطقه نیستند اما "در بین دستگیرشدگان از مذاهب دیگر وجود دارد." او گفته ۱۵ نفر از نیروهای بسیج و پلیس در این درگیری‌ها زخمی شده‌اند.
عنوان مقاله: 
چه کسی گفته است که مبارزه باید همیشه مسالمت آمیز باشد؟
نام: 
آشچی
نظر: 
با آقای اصفهانی کاملا هم نظرم. شرایط برای مبارزه مسلحانه کاملا مساعده. رژیم با کسی که شعار میده، دقیقا همان رفتاری رو میکنه که با کسی که سلاح گرم دستشه. کسی که امروز میاد بیرون و اعتراض میکنه، جونش رو کف دستش گرفته یعنی. اگه سلاح دستش باشه، نمی ترسه. بلکه، هم بهتر و با روحیه بیشتر مبارزه میکنه، هم مشروعیتش از طرف مردم زیر سؤال نمیره. چون همه از صغیر و کبیر فهمیدن که این رژیم اوباشان چیزی جز زبان زور و اردنگی نفیهمه. اگه سلاح برسه به دست مردم، سرکوب گران خیلی دست به عصاتر راه میرن. امروز دیگه حمایت از مبارزه مدنی و بدون خشونت مساویست با حمایت از به قصاب خانه بردن مردم. مبارزه مسلحانه امروز میتونه به راحتی همه گیر و توده ای بشه. تا امروز میشد گفت که داریم مبارزه مدنی رو امتحان می کنیم و برای این نوع مبارزه داریم شانس قائل میشیم.
نام: 
جم
نظر: 
خواب های پان فارس
پانفارس نادان و تمامیت خواه فکر میکند انگاه جغرافیای موسوم به ایران ملک خصوصی عمه اش است، فکر میکند اگر ایران شلوغ شود، رژیم درهم بریزد، اینها میتوانند مثل محمد رضا پالانی معدوم، تمامیت ایران را قبضه کنند.
نمیداند مردم ایران اینبار استبداد نژادپرستان پانفارسیسم را برای همیشه به درک می فرستند.
این عناصر راسیست هنوز درک نمی کنند مزخرفات و هرزنامه هایشان چقدر ساده لوحانه، نادان، توطه گر، خودمرکزبین، فرصت طلب و خائن نسبت به مردم ایران است.
کسیکه مثل رژیم اسلامی پانفارس تهران، به مردمی که برای استراد حقوق ملی مدنی، زبانی ـ فرهنگی، آزادیهای سیاسی و حق تعیین سرنوشت به میدان آمده با دادن هزاران کشته و مجروح علیه رژیم خونخوار و راسیست اسلامی تهران و ایادی آن مبارزه میکنند، به این مبارزان و جانبازان
خائن و تجزیه طلب خطاب میکند، آنوقت اینحا ادعای ایرانی و ایرانشهری
نام: 
خواب های پان ترک
نظر: 
پان ترک نادان فکر میکند اگر ایران شلوغ شود ، اینها میتوانند تجزیه شوند. نمیداند که ایرانی با شیطان هم متحد میشود تا تحزیه طلبان آذری را به درک بفرستد.
مزخرفات ...نشان میدهد که وی چقدر شوت و ساده لوج و نادان و توطه گر و خودمرکزبین و فرصت طلب و خائن است.
کسیکه به همسر خود میگوید- "مادر بزرگ نوههایش ! ". آنوقت اینحا ادعای هویت طلبی ترکی میکند. که در آن، زنان حتی نام و عنوانی هم ندارند !
نام: 
سازاخ
نظر: 
اسد صادق عزیز، اکثر رهبران پانفارسیست تمامیت خواه لباسهای مجلسی و پلوخوری خود را بر تن کرده، با دادن پیامهای آتشین، آماده چیدن میوه های حرکت مردمی هستند، کسی سراغ خانواده قربانیان را نمی گیرد، آنها کوچکترین درکی و سوادی از مفهوم عملی سکولار دمکراسی و رعایت حقوق بشر ندارند، فقط و فقط برای حفظ تقدس تمامیت ارضی می اندیشند و کوچکترین اهمیتی به خواست مردم و ملتهای غیر فارس نمی دهند، آنها آماده سوار شدن به هواپیما و در آرزوی تکرار ۲۱ آذر دیگری در آزربایجان هستند، غافل از اینکه بدون آزربایجان هیچ حرکتی در ایران نمی تواند به به سر منزل مقصود برسد، تا به امروز آزربایجانی ها میوه انقلاب را در طبق اخلاص گذاشته و تقدیم تمام ایرانیان کرده اند، ولی پانفارسیسم میوه انقلاب را خورده و در عوضش، زبان ملت ترک آزربایجان را ممنوع کرده، امروز دیگر آزربایجان فقط و فقط به منافع ملت ترک آزربایجان می اندیشد.
نام: 
لیلا
نظر: 
ممنونم آقای کاوه جویا از لینک ها چون من از تمام مدیاها از هموطنان آذربایجانی فیلمی ندیده بودم ، خیلی بهتر است که هموطنانمان در آذربایجان اگر فیلمهایی هست برای خبرگزارها بفرستند تا همه با خبر شوند .
عنوان مقاله: 
اینترنت
نام: 
سعیدرضا
نظر: 
اینترنت را به مردم وجوانان مبارز ایرانی برگردانیم،

روی صحبت من با تمامی نیروهای سیاسی و افراد آزادیخواه و برابری طلب است. دولت جهل و جنایت با قطع اینترنت و فرمان آتش به اختیار نماینده خود خوانده خدا بر روی زمین، میرود تا در سکوت خبری و به دور از چشم جهانیان، جنایتی دیگر را در سرتاسر ایران رقم زند و فرزندان قهرمان ایران را به خاک و خون بکشد.
این دیگر وظیفه ما خارج نشینان است که با استفاده از تمام امکانات خود و با فشار بر نهاد های بین المللی، افکار عمومی و دولت ها، امکان استفاده از فضای مجازی و اطلاع رسانی را برای جوانان مبارز ایرانی فراهم آوریم.
بایستی همراه و همسنگر و بدور از تعصبات گروهی، عقیدتی و سیاسی این مهم را به انجام برسانیم و دین خود را به انانی که جان بر کف رو در روی اژدهای استبداد مذهبی ایستاده اند ادا نماییم.

باید یکی شویم
اینان هراسشان ز یگانگی ماست


عنوان مقاله: 
آذربایجان در خیزش براندازی
نام: 
کاوه جویا
نظر: 
خانم لیلای گرامی، مردم شهرهای گوناگون آذربایجان فعالانه در خیزش کنونی بر ضد رژیم جمهوری اسلامی شرکت دارند. چند لینک در این باره:

تبریز https://t.me/jonbesheiranian/9838
تبریز https://t.me/jonbesheiranian/9861
تبریز https://t.me/jonbesheiranian/9885
میاندوآب https://t.me/jonbesheiranian/9772
نام: 
سازاج و سواد
نظر: 
مانیپولاتیو- یعنی دستکاری کردن. مغزشویی کردن !
...
تو در هیچ زمینه ای تخصص نداری. غیر از اینکه به خلقهای ایران. به ارمنی و کرد و فارس و ایرانی و .. توهین های راسیستی بنمایی !
وجودت فقط موجب اغتشاش و مه آلود شدن فضای این سایت مفت و مجانی ایرانی فارسی زبان است !
عنوان مقاله: 
مانپولاتیوها
نام: 
سازاخ
نظر: 
اصطلاح مانپولاتیو به افراد و یا گروهی اتلاق می گردد که چیزی در چنته ندارند و از هر بابت تهی هستند، بر سر هر اتفاقی با بزرگ جلوه دادن و اغراق در آن،، خود را قهرمان و پهلوان و آرتیست نشان می دهند و با قصد ضایع کردن حق دیگران، به هر طریق ممکن تخم بدبینی در مورد آنان می کارند، مرتبا سعی می کنند، به شگرد های گوناگون خودشان را بکنند تو چشم مردم تا جاپائی برای خود پیدا کنند، قدیمها که ارتباطات ضعیف بود مانپولاتیوها خیلی موفق بودند، طوریکه به یک کودک آزربایجانی توسط کتابهای درسی آنچنان مانپولیشن کرده بودند که شعر بنی آدم سعدی بر سردر سازمان ملل حک شده، ولی با ارتباطات امروز همه پنبه های مانپولیشن رشته شده،
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
اینکه در ایران. در ترکیه .در سوریه کردستان وجود ندارد یک واقعیت تاریخی است. کرد ها از هند به عنوان برده برای کار در مزارع و دامداری به کوه های اناتولی اورده شده اند انهم در زمان امپراتوری تورک عثمانی. و صد سال قبل حتی بعد از فروپاشی عثمانی چیزی به نام کردستان وجود نداشت برای همین هم در موقع تقسیم کشور ها ی منطقه بعد از فرو پاشی عثمانی حتی یک متر به کردها به عنوان کردستان ندادند. بعد از تقسیم کشورهای عثمانی کردها 80 درصد در خاک عراق قرار گرفتند ولی بعدن به خاطر جوی و سرکوب شدید کردها توسط عربهای عراقی بخصوص صدام حسین خیلی از کردهای عراق به تورکیه.ایران و سوریه رفتند.
کردستان ایران در واقع سرزمین تورک ها و جزو اذربایجان است
مسلن اسم قدیمی سنندج. سننان داش است به تورکی یعنی سنگ شکسته.
تمام اسناد اوردن کردها از هند به اناتولی به عنوان برده برای کار در مزارع در ارشیوی ترکیه موجود است
و
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
هیچ شک نکنید این ... یکی از کارگزاران جمهوری اسلامی هست و بودنش در اینجا فقط تفرقە و گفتن هزیان هست وگر نە هیچ ............ نمیتواند بگوید مهاباد ، بوکان ، پیرانشهر ، اشنویە ، سردشت ، و عتی اورمیە و ماکو ، وجلفا، پلدشر ، بازرگان ، سلماس آذربایجان هست ، این شهرها چە خوشتان بیایید چە خوشتان نیایید بخشی از سرزمین کوردستان هستند و در آیندە هم خواهند بود و هر پانتورکی کە چشم طمع یک میلیمتر از خاک این شهرها را داشتە باشد کودکان کورد با ناخونهایشان چشمهایتان را از کاسە در میآورند شهر فهم شد؟ مستر ...
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
شهرهای آذربایجان غربی ههههههههههههههه فت اگر جرئت دارید وقتش برسد بگوید مهاباد آذربایجان هست تا با اوردنگی حوالی اغوزستانتان کنند
عنوان مقاله: 
سخنی با عطاالله مهاجرانی و توهین های ایشان به ملت ایران
نام: 
سعیدرضا
نظر: 
با سلام به آقای دوشوکی،
اقای مهاجرانی بعنوان یکی از رژیم نگهدار ها، البته که بایستی خونش از دست اپوزیسیون برانداز به جوش بیاید و عواطفش! تحریک شود و به اپوزیسیون برانداز مانند آن روزهای انقلاب فرهنگی که گروه های فشار را برای بستن دانشگاه شیراز هدایت میکرد، سنگ پراکنی کند. از کوزه همان برون تراود که در اوست. کلام ایشان در واقع ترجمان حرف ولایت مطلقه فقیه است که توده های مردم به جان امده را اشرار و تحریک شده توسط گروه های برانداز دانست و علنا فتوای اشداء الی الکفار را برای هجوم اراذل و اوباش حکومتی صادر کرد.
من فکر میکنم وقت آن رسیده است که تابو اپوزیسون برانداز برای همیشه توسط نیروهای ازادیخواه و برابری طلب شکسته و این ابزار از دست رژیم جهل و جنایت بیرون کشیده شود. معلوم است که اپوزیسیون یک رژیم قرون وسطایی و ضد بشری اپوزیسیونی برانداز است.

باید یکی شویم
اینان هراسشان ز یگانگی ماست
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس
نام: 
علی
نظر: 
به مادام لیلا. بلی در شهر های اذربایجان غربی مثل اورمیه .اشنویه.پیرانشهر.بوکان. مهاباد. نقده ووو تضاهرات اعتراضی در چند روز گذشته ادامه داشته است.
نام: 
کیانوش توکلی
نظر: 
ولي احتمال دارد كه رژيم بخواهد وحشت افكندي كند
نام: 
س.ف.
نظر: 
خانم لیلا در گروه های تلگرام اذربایجانیها پر از یوتوب تظاهرات در شهرهای آذربایجان است.ممتها همین سایت ایران گلوبال هم خبر هارا از آذربایجان سانسور کرده
نام: 
لیلا
نظر: 
لطفا از هموطنان آذربایجانی اگر در این چند روز تظاهراتی در تبریز و یا اردبیل و یا زنجان شکل گرفته خواهش میکنم یک نفر لینک تظاهرات را بگذارد چون من تا حالا هیچ فیلم تظاهراتی در این چند روز در این شهرها ندیده ام .
نام: 
محسن کردی
نظر: 
حکومت مثل قبل با اعتضابیون هم خشن برخورد میکند. شیشه مغازه هایی که اعتصاب میکنند می شکند. کارمندان را اخراج میکند. از همه مهمتر کارگران و کارمندان شرکت نفت هستند که صدای شان در نیامده. فرهنگ کاسه لیسی در شرکت نفت از همان زمان که انگلیسها روی کار بودند حاکم شد. پول حسابی مثل علف میریزند جلوی شان و اینها ساکتند. اگر جلوی رژیم شاه اعتصاب کردند برای آن بود که آن رژیم هرگز خشونت این رژیم را نداشت. رژیم فعلی هم با تهدید و تطمیع همین کار را میکند و شرکت نفتی ها خفقان گرفته اند.
نام: 
محسن کردی
نظر: 
ممنوت دوشوکی گرامی. اتفاقا خوب شد نظر این «روشنفکر دینی» را در مورد اپوزیسیون برانداز اینجا بازگو کردید. مهاجرانی نشان داد که تا چه حد حامی سیاست های سرکوب گر رژیمی است که حاضر نیست نظر مردم را بپذیرد و بی تشنج کنار برود. مهاجرانی در تهران برای آنکه رژیم محبوب و منحوسش توسط اپوزیسیون برانداز که مردم را تحریک میکند سرنگون نشود حاضر است در همان خیابانهای کشور اسلحه بدست بگیرد و مردم را بکشد. اتفاقا این سخن او اعتراف به این موضوع بود. خشمی که در سخن او بود اعتراف به التزام قلبی او به نظام ولایت بود. او خود را بهتر از این نمیتوانست بشناساند.
نام: 
محسن کردی
نظر : 
این چه سخن بی پایه ای هست؟ رسانه های فارس زبان کدام آزادی را داشتند و دارند؟ و این یک دروغ بزرگ است که کسی به خشک شدن دریاچه ارومیه واکنش نشان نداد. روزنامه ها بسیار نوشتند. اما مگر برای مطالبات مردم اهواز تبریزی ها یا اهل ارومیه به خیابان آمدند تظاهرات کردند؟ آیا از فارسها بیشتر در زندانها کشته شدند و سرکوب شدند یا آذریها؟ کدام آذری برای حمایت از زندانیان گوهردشت و اوین در خیابان تظاهرات کرد؟ پاسخ صحیح این است که همه مردمان ما گروگان رژیم هستند و آزادی ندارند که بخواهند اعتراض کنند. این حرفها بهانه های این وطنفروشانی است که میخواهند کشور را تجزیه کنند. پاسخ شان سرکوب سنگین است. ما پشت سر همین آخوند ایستاده ایم که حالتان را جا بیاورد. گور پدر آزادی هم کرده. آزادی 100 سال دیگر بیاید اما ایران هم وجود داشته باشد.
نام: 
محسن کردی
نظر : 
اینهایی که سخن از ملیتهای غیر فارس در ایران میکنند و به دنبال «حق تعیین سرنوشت» و امثال آن هستند، این «حق تعیین سرنوشت» تنها از لوله تفنگ بیرون می آید. ما ایرانیان چیزی از یوگوسلاوها کم نداریم و اهل تعارف هم نیستیم. همه از کرد و ترک و فارس و غیره آماده دریدن همدیگر بخاطر حفظ آنچه فکر میکنیم صحیح است هستیم. لذا این گوی و این میدان. اگر خود را ایرانی نمیدانید تفنگ را بردارید و جدا شوید ما ایرانیان از آذری و کرد و بلوچ و فارس، آذربایجان را به شماها واگذار نخواهیم کرد. هرقدر ترکیه محبوب تان خاکش را به کردها واگذار کرد همانقدر هم ایرانیان خاک شان را به شماها واگذار خواهند کرد. لذا بروید و اردوغان را مجانی بمالید. شماها ارزشی بیش از این ندارید. چقدر وقاحت که اینجا از «کیانوش وطن فروش» که به شماها میدان میدهد طلبکارید. وطنفروشی شاخ و دم ندارد. یک وطن پرست یاوطن دوست باید با ذهن و فکر و عمل از چا