«صفحه شما»

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.
شما می‌توانید با فرستادن ایمیل به آدرس سایت info@iranglobal.info به عنوان کامنت نویس نام‌نویسی کنید و با گرفتن کد سایت، کامنتهای خود را مستقیما در زیر مطالب و یا در صفحه شما قرار دهید. امتیازِ گرفتن کد این است که با آنلاین شدن در سایت و نوشتن کامنت، نظر شما بلافاصله و مستقیما منتشر می‌شود.
نام می‌تواند مستعار باشد. واقعی یا مستعار بودن نام در ایمیل نیز اختیاریست. به این ترتیب اطلاعات کسانی که مایل به افشای نام و هویتشان نیستند، برای ما نیز نامعلوم خواهد بود.
لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

 

نام: 
سازاخ
نظر: 
لاچین عزیز سوخت فسیلی بجز سوخت در موارد بسیاری مکمل زندگی مدرن امروزی شده، از قیر آسفالت گرفته تا ابزار آلات تاسیسات شهری و ماشین آلات و لوازم خانگی، فولادهای پلاستیکی مقاوم برای حمل و نقل دریائی و ابنیه و روپوش سیمهای الکتریکی و هزاران موارد دیگر، در هر حال انسان امروزی خواهد توانست با جایگزینی انرژی سالم، نیاز به انرژی فسیلی را در زندگی خود حذف کند ولی در موارد دیگر در حجم زیادی نیازمند آن خواهد بود.
نام: 
تبریزی
نظر: 
متوسط درآمد مردم ایران هفتاد درصد پائینتر از خط فقر است!

https://fa.euronews.com/2019/09/19/poverty-line-iran-economy-crisis
عنوان مقاله: 
ترکیه از20 کشور ثروتمند دنیا بدون نفت و گاز...
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســلار..
yaradiciliq عزیز..
پریروز رادیو NPR برنامه ای داشت در باره انرژی حاصله از فراورده های فسیلی. با این پیشرفت صنعتی سریع در انرژی های آلترناتیو, مثل باد, موج, خورشید, ترمال, و.....از سال 2028 بشر نه به انرژی حاصله از گاز و نه به انرژی حاصله از نفت خواهد داشت. افتصاد کشور های که وابسته به صدور نفت و گاز هستند مختل شده و در آمد ملی این کشور ها بایستی از صنعت و کشاورزی بدست بیاید. معمولآ کشور های صادر کننده نفت و گاز نه اقتصاد بنیادی حاصله به غیر از نفت و گاز دارند و نه صنعت کشاورزی. خیلی خنده دار است که کاربری از (( دیوار گوشتی )) در ترکیه حرف به میان میکشد که جلو صادرات نفت و گاز را از دریای خزر خواهد گرفت. همین انتخاب کلمه « دیوار گوشتی » نشان آن است که ایشان چقدر به انسان و زندگی احترام میگذارد . همانطور که میدانیم ترکیه نه نفت دارد و
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس و جوود در ایران
نام: 
علی
نظر: 
در زمان رژیم پهلوی ها یک سری شعر و ضرب المثال برای بیشتر رنگ کردن گنجشگ فارس و ان را به شکل قناری در اوردن به اشعار نویسنده گان و شاعران مطرح اضافه یا ضمیمه کردند.
چو ایران نباشد تن مباد . این شعر در زمان رژیم پهلوی ها درست شده ولی ان را به فردوسی ربط داده بوده.
بلاخره چند ماه پیش وزارت اموزش و پروش فارس اعتراف کرد که این شعر در زمان پهلوی ها درست شده.
تمام ضرب المثل ها و شعر ها علیه تورک ها و عرب ها در ایران در زمان حکومت پهلوی ها و عمدن و به قصد تخریب و تحقیر و جلو گیری از بالا امدن این دو ملت در مقابل فارس ها درست شده و از طرف حکومت تبلیغ شده است.
و یک سری نادان در گوچه و بازار از گفتن یا شنیدن اینها قاه قاه خندیده .


عنوان مقاله: 
بروجردی رانمی گذارند
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ این تحلیل ازنظرکلی دیدگاه درستی نیست.
اگرخمینی هندی زاده فارسگرارهبرایران شد،دلیل اش دیکتاتوری بیش ازحدرزیم پهلوی بود.که همه راچشم بسته برای خاتمه دادن به این رژیم سرخمینی توانست جمع کند.
ولی بروجردی راانگلیس نمی گذارند،تارهبری مردم ایران رابدست گیرد،هرچندکه کوروش پرست بوده و بادیدگاه یهودیان هماهنگی دریک راستا دارد.
اگرکسی بادیدگاه بروجردی بودویک مقداری تورکی میدانست ویاازطرفی یک ریشه ایی ازتورکان مثل رضاشاه وخامنه ایی داشت میتوانست درراستای تفکر عوامفریبی استعمارگرپیرو عواملش قانع کند.
ولی راضی کردن نیمی ازمردم ایران بایک وسیله ازابزارهایی میباشد،که موردقبول طراحان بایدباشد.که بروجردی ازآن بی بهره است.
درموردآیت الله بروجردی بایدفاتحه ایی خوانده شود،استفاده ازتفکرات افرادی همچون بروجردی مقطعی میباشد.وبدرد پان فارس کلان واستعمارگران نمی خورد.
عنوان مقاله: 
بە لاچین تورک
نام: 
جمال
نظر: 
مسئولین ایران گلوبال جلو این قزلباش لاچین را کی خواهند گرفت جالب است کامنتهای ما را نقطە چین میکنند ولی کامنتهای این قزلباش لاچین را دست نخوردە انتشار میدهند من من هستم شما کی هستی کە از راه کوردستان بە اسکاتلند رفتی 2 کلاس درس خواندی انگار از خورطوم فیل افتادی شعبان بی مخ تا حالا در بین کوردها نبودە ولی تا دلی بخواهد نظیر ظیر نژاد و قرنی و قرباغی نادر قاض یزادە و اخیر قزلباشهای ایران گلو بال هست
شما هنوز یاد نگرفتید مأدبانە گفتگو کنی جناب تا دل میخواهد توهین میکنی ولی اول نامە را با بسم اللە شروع میکنی و آخر نامە را میگوید با مهر برای همگی ؟
عنوان مقاله: 
کدام راه و کدام جاده..
نام: 
lachin
نظر: 
ســالام دوســلار..
آقای جمال...
من از شما سوال کردم که معنی ( پان : یعنی وسیع و زیاده روی ) را از کدام فرهنگ استفاده کردید. بجای جواب سوال من , شما مرا تهدید می کنید.
اولآ ایران گلوبال رینگ بوکس نیست. ایران گلوبال سایت برخورد اندیشه ها و تبادل اندیشه هاست. در ثانی نوشته بودید که ( ما با شما مشکلی نداریم ). خیلی تعجب میکنم , شــــما کـــــی هستـــــید کــــه بـــا مـــا مشـــکل داشتــــه بـــاشیــد و یــا نـــداشتـــــه بـــاشیـــد.
تنها مشکل شما این است نه جواب سوال را میدهید و نه قبول میکنید که دوران شعبان بی مخی ها خیلی وقت است تمام شده است. مشکلات با جنگ و دعوا حل نمیشود , نشده است و نخواهد شد.
عنوان مقاله: 
یهودی مرغ یک پا
نام: 
بیدار
نظر: 
دو اتهام تاریخی هر چند واهی یهود را مقصر می‌دانند قتل محمد و به صلیب کشیدن مسیح.در برابر این اتهام تاریخی یک ادعای دروغ وجود دارد که ..یهود قوم برتر و خداوند تا میان رودان را به یهود بخشیده است .تنفر از یهود واجحاف یهود بیش از 2000سال است که ادامه دارد و یهود تن به صلح نخواهد داد .کمتر روحانی وفیلسوفی را میتوان یافت که تنفر خود را از یهود بیان نکرده باشد ،مانند مارتین لوتر که یهودان را چون خوک می‌دانست. هر چند این باورها برای ما پوسیده وخرافی است اما نسل کنونی از هرسه دین به انها باور دارند و به این توحش تاریخی دامن میزنند.
تنها راه حل شناسایی دولت یهود از سوی جهان اسلام و شناسایی کشوری بنام فلستین از سوی دولت یهود است که تا امروز یهو از ان دطفره رفته است .عملی کردن این مهم در گرو فشار جهانی به دولت یهود تا مرحله اشغال نظامی می‌باشد چراکه یهودان را نمیتوان متقاعد کرد.
عنوان مقاله: 
سالانه ۷۰۰ هزار تن خاک، به نام گندم، به خورد مردم داده می شود!
نام: 
برزگر
نظر: 
هم عربهای صدراسلام و هم فرزندان خلف ایشان در این هنگام پس از سقوط رژیم شاه,این را میدانستند که ترکیب تشکیلات اداری را نباید بکلی خراب کنند.چون همین تشکیلات اداری بهترین وسیله برای کنترل مردم و کشور است.
محصولاتی که توسط دولت یا شرکتها از کشاورزان خریداری میشود قاعده ی دارد بنام {کِیل} زدن. یعنی محصول پس از تخلیه در انبار خریدار (دراین مورد دولت) کیل زده میشود و اندازه گیری میشود که چه میزان ناخالصی و خرابی یا ضایعات در کل بار وجود دارد و بنا بر همین قیاس به فروشنده(کشاورز) پول پرداخت میشود.وچنانچه مکرر بار یک کشاورز ایراد داشته باشد آن کشاورز و محصولش درلیست سیاه قرار میگیرند ودیگر بار آنها خریده نمیشود.
مگر اینکه "مسئولین" خودشان در خیانت دست داشته باشند.
و عمدا بار کسی را خریداری کنند که همدست ایشان باشد.
بعد از برطرف شدن نکبت این مسلمین "متعهد" , رضا قلدری قدرت را بدست خواهد گرفت
عنوان مقاله: 
مشت پنبه ایی درمقابل مشت آهنین
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _ جناب متولی ،این سیاست هاکه ازطرف ایران درمنطقه پیاده میشود،دقیقا ازطرف جناح فاشیست پان فارس عامل های اسراییل اجرامیشود،
ازاحمقی وازجمودفکری مذهبیون تندرو سوء استفاده وبدان دامن زده میشود.
دراین بین تنهامردم ایران متضررخواهندشد.
سیاسیون بیسوادوکمسوادایران نیزمعرکه گیران خوش خدمت دراین کارهستند.
عوامل اسراییل دربین کوردان اسراییلی ،کردستان امکان زدن چاه های عربستان رادارند.
شماباگره کردن این مشت های نابرابری چه چیزی رامیخواهیدنشان دهید؟
انقلابی که آرمانهای آنهامشخص نشده واتحادداخلی درموردپس ازانقلاب بوجودنیامده،چه انقلابی حواهدبود؟
انقلابی که بانقشه صهیونیسم بین المللی وکشورهای غربی استعماری وعوامل آنهابخواهنددرست کنند،عین آوردن رضاپالانی
...
من به تمام تورکان ایران ازاین سایت اعلام میکنم ،که ماتورکان دراین بازی
عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
این yaradiciliq انگار یک معقولەی بسیار مهم را در زندگی و پیشرفت تورکهای آذربایجان و تورکیە نمیخواهد درک کند لازم شد توضیحی کوتاه و مختصر بە ایشان بگویم ،و ایشان همە میدانند از موقعی کە در این سایت کامنت میگذارد مدام از یک معقولە و راه برای پیشرفت تجارت و اقتصاد دنیای تورک ، تورکیە و آذربایجان و در آیندە تبریز از راه گاز و نفت از طریق آذربایجان تورکیە و راه ابریشیم چین تورکیە اوروپا صحبت میکند ولی آنچە کە باید برای yaradiciliq توضیح داد یک فاکتور بسیار مهم و حیاتی از خیالات ایشان گم میشود نە اینکە ایشان نداند خیلی خوب هم میداند ولی دلش میخواست واقعیت آنطور کە ایشان میخواستند میبود ، کوتاه ، جناب یلنک ، تورکیە و مرزهای تورکیە از همان ارارات و سرخس تا دریای مدیترانە یک دیوار گوشتی ملت کورد وجود دارد کە راه نفت و گاز و راه ابریشیم چین بە تورکیە و اوروپا باید از این دیوار گوشتی
عنوان مقاله: 
هشدار به ملی گرایان
نام: 
پرویز
نظر: 
با نگاهی به تارنماهای چپ وسازمان دینی مجاهدین متوجه میشویم که اینده ایران در صورت فروپاشی نظام و نبود دولت ملی بدتر از امروز خواهد شد .
چرا این بدبینی؟
بنیاد جریان چپ بر نابودی طبقات استوار است . برای نمونه در تارنمای چپ میخوانیم که حمله به کارگران ،حمله سرمایه داری است ونه حمله یک نظام عقب افتاده اسلامی. بنا بر این باور تاریخی بود که ترور اقای فاتح روی داد و همکاری با نظام اسلامی. اینده چپ نیز بدون ترور نخواهد بود .
تارنمای مجاهد در واقع سخنگوی دولت یهود وعربستان وغرب است .در این تارنما نه دستی برای همکاری میبیند ونه پیامی نویدبخش.
اگر میخواهیم ایران میدان تاخت وتاز این وان و افغانستان کنونی نشود ،راهی جز بسیج ملی میهن پرستان ایرانی وسازمانهای ملی نیست .
عنوان مقاله: 
باز هم بە یک پان تورک
نام: 
جمال
نظر: 
لاچین فکر میکند چند سالی را اسکاتلند درس خواندە خیلی حالیش هست... محیط را ... اشغال کردی جاهای بهتر از ایران گلوبال و باز کردن کلاس درس نیم متری را میتوانی در سایتهای پان تورکی پیدا کنی اصلأ ایران گلوبال و درس نیم میتری شما را سە نە نە همین کە گفتیم ما مشکلی با شما نداریم تا زمانی کە بە مشکل تبدیل نشدین بهتر است یا آرام باشی یا راه باز و جادە دراز
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/74234, سخنرانی رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاح پروژه تاناپ
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" آزربایجان و ترکیه با صرفه‌ترین راه صادرات نفت / گاز به اوروپا "" وقتیکه چین از پرژهٔ " خط لوله گاز کاسپین " حمایت می‌کند بدون شک ارسال گاز هر کشوری در مجاورت دریای خزر، در ابعاد ژئوپلتیکی و امنیتی / استراتژیکی / ترانسپرتی به نفع آن کشور خواهد بود، دورون‌های پیشرفته ساخت تورکیه و جمهوری آزربایجان شمالی‌ مسئولیت امنیت این لوله‌ها را به عهده خواهند گرفت، از طرفی‌ دوری از کوه‌های قندیل و رژاوا به معنی‌ کاهش آسیب این لوله به دلیل عمل تخریبی‌ است، جهان متلاطم آینده ظرفیت تلفات تخریبی‌ پ ک ک را نخواهد داشت و باید مانند ارمنستان، پ ک ک را منزوی کرد.
عنوان مقاله: 
https://iranglobal.info/node/74219, دخترک و اسب
نام: 
yaradiciliq
نظر: 
"" تحولات ژئوپلتیکی دنیا با سرعت و چابکی این دختر و اسبش در حال تغییر دنیای ما هستند "" یکی‌ از بهترین نویسندگان آمریکا "" آندره مارتیانو , متولد جمهوری آزربایجان شمالی‌ Andrei Martyanov در سال ۱۹۶۳ "" است، کتاب " Losing Military Supremacy" وی در ابعاد استراتژیک و ژئوپلتیک، در اتاق‌های فکر آمریکا جایگاه مرکزی دارد، دیروز در حالی‌ "" دفتر سازمان کشور‌های تورک "" در کشور مجارستان بازگشا ئی شد که اهمیت "" دنیای تورک در ارتباط شرق - غرب دنیا "" جایگاه ژئو استراتزیک خود را بر رئال پالیتیکس تحمیل می‌کند، مجارستان اولی‌ کشور اتحادیه اوروپا نیز است که خارج از این اتحادیه مفلوک، خودروهای زرهی از تورکیه خواهد خرید، قرن بیستم، روی نفت و گاز و همان طور که بیشتر اشاره کردم صنعت ماشین سازی که برای میلیون‌ها انسان کار در حیطه‌های جاده سازی / بزرگ راه سازی، چرم سازی،
عنوان مقاله: 
حمله به پالایشگاه عربستان
نام: 
داور
نظر: 
کسانیکه با هواپیما مسافرت می‌کنند بخوبی میدانند که چه بگیر وبندی در فردوگاه های جهان وجود دارد .اجازه نمی‌دهد یک بطری نیم لیتری اب با خود ببری .در حقیقت این بازجویی بدنی از مسافران بنظر من نوعی توهین به بشریت است که همه انرا به عنوان امنیت عمومی پذیرفته اند. از نظر دولتها همه مردم جهان دزدو وتروریست ادم ربا وقاچاقچی مواد مخدر هستند در حالیکه خود دولتها عامل و مروج تروریسم ادم ربایی و قاچاق مواد مخدر هستند .بخش بزرگی از درامد دولتها از سوی همین قاچاق مواد مخدر است.با این سختگیری در فرودگاه های کشور این دزدی های میلیاردی چگونه از ایران خارج میشوند؟ .جالب این جاست که هیچ راداری وهیچ دولتی سندی فیلمی از پرتاب موشک از سوی ایران در اختیار ندارند ولی ایران را متهم میکنند.هزاران ادم کش دولت داعش واسلحه انها را همین دولتهای غربی وعربی تامین میکنند .تا کنون یک فشنگ یک تروریست در هیچ
عنوان مقاله: 
حکومت اسلامی فارس و جوود در ایران
نام: 
علی
نظر: 
همانطور که قبلن گفتم شکنجه گرهای ساواک در زمان ممد رزا شاه در عصراعیل اموزش می دیدند و لوازم شکنجه از عصراعیل به ایران می امد . مامور ساواک گفت عصراعیل به انها گفته بود به خرافات مذهبی دامن بزنند و دیدن عکس خمینی در ماه اختراع عصراعیل بود و به ساواک گفته بود ان را شایعه کنند.
همین هفته گذشته بود که گفتند مداح های مذهبی که در عصراعیل دوره دیده اند برای دامن زدن به خرافات مذهبی در ایران دستگیر شدند.
عصراعیل مهندسین هسته ای ایران را ترور کرد. و خودشان عده ای بیگناه را در ایران دستگیر کردند تا نفرات اصلی گم شوند
فقط همین پرونده را خوب بشکاوی می بینی که حداقل 30 در صد حکومت اسلامی در ایران در دست عصراعیل است
و تا حالا هر که از مسئولان نظامی و اطلاعاتی جاسوس در امده یا از ایران فرار کرده اند 90 در صدشان عامل عصراعیل بوده اند.. حالا سئوال در وحله اول از چب های ایران و بعد دیگر قلمزنان این
عنوان مقاله: 
عجبا!!! پان: یعنی وسیع و زیاده روی ..در کدام زبان؟
نام: 
lachin
نظر: 
ســـالام دوســـلار..
واقعآ در دنیای عجیبی زندگی میکنیم. پرچم کردستان یک پرچم واقعی است ولی پرچم آزربایجان جنوبی یک پرچم خیالی ..
آقای جمال بخاطر اینکه افکار و عقاید (( خیالی )) خودشان را با حقیقت بپوشانند, شروع کرده اند برای ما (( درس فارسی )) یاد می دهند. ایشان می نویسد که ( پان: یعنی وسیع و زیاده روی .)
آقای جمال.. این معنی را از کدام فرهنگ بدست آوردید؟ شما و هیچ کس نمی تواند لغتی را تنها بخاطر افکار سیاسی خودشان تعریف و توصیف دهد. دنیای مسخره بازی ها به آخر رسیده است. اجازه بدهید معنی (( پان )) را برایتان از فرهنگ عمید و یا معین توضیح دهم..
1- پان.....لغت هندی.. = تانبول , تنبول
2-تانبول....درختچه ای است شبیه به تاک ( انگور ) که برای آن داربست درست میکنند .برگهایش پهن و سبز و معطر است. برگ های آن را میجوند, اشتها را تحریک میکند. در هند , مالزی, و هندو چین میروید.
3- پان..
نام: 
تهرانلی
نظر: 
آیا حاکمیت پانفارس آخوندی تهران
از بیداری ملی مردم تورک و عرب و سایر میلتهای جغرافیای موسوم به ایران به وحشت افتاده است؟
درج این خبر که بصورت تصویری ـ صوتی در سایتهای مختلف از جمله در سایت خبری "آراز نیوز" نیز پوشش داده شده است،
دکتر زرشناس، روزنامه‌نگار و پژوهشگر حوزه فرهنگ سیاسی و فلسفه در برنامه «زاویه» که از شبکه چهار تلویزیون جمهوری اسلامی پخش میشود در انتقاد به محتوای کتب درسی درمدارس ایران، در این مورد میگوید:
"تیم تاریخ ایران باستان ایدئولوژی ناسیونالیسم باستانگرایی را ترویج می‌کند".
شبکه چهار تلویزیون ایران خطاب به حجت‌الاسلام محمد ذبیحی، سرپرست سازمان انتشارات سمت سازمان مطالعه و تدوین کتابهای علوم انسانی دانشگاه‌ها میگوید:
"ببینید آقای دکتر، شما تیمی را آوردید توی تاریخ باستانتان که ایدئولوژی ناسیونالیسم باستانگرا را ترویج می‌دهد ایدئولوژی
عنوان مقاله: 
سیدعلی سعادات ورهگذر
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _
عزیزدوسلار،توجه فرمایید،یک متوهم دراین دو،سه ماهه پیداشده که همه راوحتی سایه خودش رابامن می بیند.
این رهگذر،که تفکرش زمین تااسمات بامن اختلاف دارد رانیزتورک اوغلی می بیند.
درصورتیکه من چپ را باتمام وجودبصورت فعالین صنفی وسیاسی وفرهنگی وحزبی قانونمنددیده وچپ رانه برای حکومت کردن درکشوری مثل ایران عقب افتاده صنعتی وتشکیلاتی نگاه میکنم وقبول میکنم
چپ های ایرانی نبایدبه آلت دستی برای گرفتن حکومت تبدیل به ابزارحکومت هایی همچون روس ویاپان ایرانیست پان فارس فاشیست شده قبول دارم.
چپ ایران،بفکرم همچون چپ های سوییس،فرانسه،آلمان،سوئد،کانادا،استرالیا نقش فعالی داشته ومسلح به مطالعات تفکرات سوسیالیتی راازآنهادارم .
چپ ایران بنظرم ازبیسوادی گرفتارافکارپان ایرانیستی وپان فارسی ازنوع فاشیستی ویاآلت دست کشورهای اجنبی میشوند.
نمونه اش ،درجنگ بهارعربی طرفداری ازپ ک ک ویاداشناک های ارمنی را
نام: 
Anonymous
نظر: 
آقای جمال پان ترک ها در این سایت و با هر تبلیغی سعی بر مطرح کردن خود دارند.مدیر سایت میتواند به هر دلیلی اختیار خود و سایت خود را در اختیار پان ترک ها قرار دهد ولی کاربران باید هوشیار باشند و بر سر هر موضوعی کوچک این افراد را بیهوده بزرگ نکنند و عکس العمل نشان ندهند.

عنوان مقاله: 
نظر
نام: 
جمال
نظر: 
بلاخرە ما آخرش متوجە نشدیم ، سومرها تورک بودند ؟ یا کورد بودند ،،، این کلیپ عربی کە میگوید سومرها کورد بودند

https://www.facebook.com/abdulrazzaq.architect/videos/2364774903605218/
عنوان مقاله: 
بە لاچین
نام: 
جمال
نظر: 
جناب لاچین درس اخلاق برای شماها نیامدە دارید از قوانین ایران گلوبال برای ما توضیح میدهید من از زمانی کە در ایران گلوبال کامنت میگذازرم بە هیچ کسی توهین و بی احترامی نکردم اصلأ در ذات ما کوردها نیست ولی در مباحث سیاسی حق خود میدانم جواب پان تورکها را بدهم میگوئید نمیدانیستید پرچم پان تورکی وجود دارد خوب باید برایتان توضیح دهم پرچم پان تورکی بە چە معنی هست . پان یعنی وسیع و زیادە روی ،، این دختر اسب سوار 3 پرچم تورکی در اسپ سواری بدست میگیرد یک پرچم تورکیە ، 2 پرچم آذربایجان شمالی 3 پرچم خیالی آذربایجان جنوبی این حرکت بە معنی پان تورکی است در حالی کە 2 بخش آن تورکیە و آذربایجان شمالی مستقلند و بدست گرفتن 3 پرچم نشان از پان و زیادروی و اشغال سرزمین دیگران دارد . در آخر برای شما بگذار شرق القمر باشد ولی ما خوب میدانیم و برای ما بادکنک پان تورکیست کە با یک سوزن این بادکنک خالی میشود
عنوان مقاله: 
شق القمر و شق الشمس...
نام: 
lachin
نظر: 
ســالام دوســـلار..
آقای جمال...
ایران گلوبال یک قوانینی دارد که اگر این قوانین به زیر پا گذاشته شود, کامنت و یا مقاله سانسور و یا حذف میشود. من هم بعضی وقتها از این قوانین سرپیچی کرده ام و کارکنان محترم ایران گلوبال ( عادلانه ) کامنت مرا حذف کرده اند. این سایت پایبند یک اصول و قوانین است که بایستی با حداکثرترین سعی و کوشش , با اجترام نگه داشته شود.
و اما در باره این دختر چابک سوار....من نمی دانستم که پرچمی بنام ( پرچم پان تورک ) وجود دارد. تا آنجا که من میدانم این است که هر ملتی با هر فرهنگی بطور آزادانه میتواند پرچم و سرود ملی و اسکناس ملی داشته باشد.
اگر چه این دخترک چابک سوار از نظر شما شق القمر نکرده است ولی از نظر شخصی من این دخترک نه تنها شق القمر کرده است بلکه شق الشمس هم کرده تا باشد که دیگر دوستان چه فکر میکنند.
عنوان مقاله: 
ژن برتر
نام: 
ع.ب.تورک اوغلی
نظر: 
سالام _
درپس انقلاب بجای شایسته سالاری ؛باندورانت وآقازاده بازی ومهره های دورخمینی رادرفرانسه گرفته ومهره های
انگلیسی چیده ،جای عقلانیت وافرادسیاسی پخته وامتحان داده وغربال شده احزاب قانونمندراگرفته وباندهای مافیایی بلایی جان حکومت
گرفتارکرده که حتی عوامل صهیونیست وسیا وانتلجس سرویس هم اگرزمانی میخواست نمی توانست این گرفتاری رایجادکند.
این آقازاده یک نمونه کوچکی ازتوله های مفت خوری هستند،که دیده میشود.
وقتی هنوزباندهای مافیایی ؛ماسیونی درسیاست وفرهنگ ایرانیان چه حاکمیتی وچه سیاسیون خارج نشین متوهمش موج میزند،خلاصی ازاین بیماری سرطانی بهمین راحتی نیست.
وقتی هنوزسیاسیون ایرانی ازهرتفکری تحمل شنیدن حق و نظردیگری راندارند،اگرخودشان به حکومت برسند،بهترازاینهاحکومت خواهندکرد؟
حال دخترنعمت زاده باشد،یادختربهزادکریمی وحضرت ابوالفضل محققی باشدچه فرقی خواهدبود
خواستم توکلی رابنیسم ترسیدم