گوناگون

امارات، اردن و هلند در یک طرح جدید تولید محصولات کشاورزی منعطف در برابر تغییرات اقلیمی، با هم همکاری می‌کنند.

این کشورها با به اشتراک‌ گذاشتن تحقیقات و داده‌های خود در برنامه مشترکی برای کاشت محصولات مقاوم به خشک‌سالی و راه‌های صرفه‌جویی در آب و انرژی کار خواهند کرد.این اعلام همکاری در نشست وزرای دولت، محققان برجسته و جوانان که به‌صورت حضوری و مجازی در اولین نشست سه‌جانبه سه کشور در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی در روز سه‌شنبه ۱۸ ژانویه اعلام شد.

بنده نیز نای درازگویی ندارم و می خواهم در حد چند جمله به سوال اساسی آن مقاله که پرسیده بود چرا چنین ظلمی را بر مردم و سهامداران میلیونی روا داشته اند پاسخ بدهم که در صورت صلاحدید مزید امتنان است منتشر کنید. پاسخ آن دوست مان این است که ما از یک جمهوری اسلامی که امام خمینی وعده نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر داده بود، سالیان درازی است عبور کرده ایم.
حالا دیگرهجده ماه است که از نان، عدس پلو با نیمروی پر از پنیر، سالاد سی‍زِر، پسته، و خوردنی‌های دیگر فقط یک خاطره در ذهنم مانده. هجده ماه است که به قول پُل سلان صبح می‌نوشم و عصر می‌نوشم. یک سوپ آبکی که توش دو تا قارچ معلق می‌زند، یا شیرموزی که از بیمارستان برام می‌فرستند. فقط می‌نوشم و می‌نوشم. و کدام‌شان نگفته بود: «لذتی در خوردن هست که در نوشیدن نیست»؟

شاه چرا رفت؟

چهل و سه سال پیش، محمدرضا شاه پهلوی، ایران را برای همیشه ترک کرد. دلایل تصمیم شاه برای خروج از ایران چه بود و این تصمیم چه تاثیری بر ایران گذاشت؟ عباس میلانی، مدیر مرکز مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد، علیرضا نوری‌زاده، نویسنده و روزنامه‌نگار، سعید قاسمی‌نژاد، اقتصاددان و تحلیل‌گر امور ایران و مهرداد درویش‌پور، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در دانشگاه ملاردالن سوئد.
انتشار از: 
وکیل دختر روس به انتقاد از بی توجهی آزمون به دادگاه رسیدگی به این پرونده پرداخت و گفت: امیدواریم آزمون همچنان طبق قرارداد فعلی‌اش با زنیت تا تابستان در زنیت بماند. محاکمه او هنوز ادامه دارد و اگر او زنیت را ترک کند، در این صورت قاضی برای اطلاع دادن به او در خارج از کشور مشکل خواهد داشت. این مشکل اصلی است. ممکن است وزارت دادگستری درگیر شود تا به این بازیکن اطلاع دهد،
موسسه خیریه آکسفام می‌گوید همه‌گیری سبب شده مجموع ثروت ۱۰ میلیاردر جهان دو برابر شود. بر اساس این گزارش همزمان شمار کسانی که در فقر زندگی می‌کنند نیز افزایش یافته است.
رحمان گلزار شبستری ، سرمایه‌گذار و سازنده شهرک اکباتان تهران که پس از انقلاب، مقام‌های جمهوری اسلامی آن را مصادره کردند، در ۹۲ سالگی در فلوریدای آمریکا درگذشت. گلزار شبستری، فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بود و ساخت شهرک اکباتان را از سال ۱۳۴۵ آغاز کرد.
بر اساس داده‌های این سازمان، شهروندان ایرانی در مجموع طی سال گدشته ۱۰ هزار و ۵۶ خانه در ترکیه خریده‌اند، که آنها را در رتبه اول خریداران غیربومی ملک در این کشور قرار داده است. شهروندان عراق، روسیه، افغانستان و آلمان پس از ایران بیشترین خانه را در سال گذشته در ترکیه خریدند.