حزب كارگران كردستان صادرات گاز ایران به تركیه را متوقف کرد!

به گزارش رسانه ها، حزب كارگران كردستان "مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است/روند ارزیابی خسارت‌های وارده آغاز شده و هنوز مشخص نیست بعد از این انفجار كه ساعت چهار بامداد امروز صورت گرفت، انتقال گاز ایران به تركیه چه زمانی از سر گرفته خواهد شد."

لازم بگفتن است که بنیان گزاران "پارتیا کارکەرێن کوردستان" از دهه هفتاد مبارزه خود را برای رهائی کرد و کردستان از زیر سلطه ترکیه آغاز نموده و پس از 4 دهه مبارزه، از پشتوانه عظیم توده ای در جامعه کرد برخوردار گردیده است. این حزب مسئولیت انفجار خط لوله گاز در منطقه «دوگوبیاضیت» را بر عهده گرفته و عملن صادرات گاز ایران به تركیه را متوقف کرد!

***** 
صادرات گاز ایران به تركیه متوقف شد
1391-07-17

حزب كارگران كردستان تركیه مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است/روند ارزیابی خسارت‌های وارده آغاز شده و هنوز مشخص نیست بعد از این انفجار كه ساعت چهار بامداد امروز صورت گرفت، انتقال گاز ایران به تركیه چه زمانی از سر گرفته خواهد شد.

با انفجار خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه صادرات گاز ایران به ترکیه تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

به گزارش ایلنا،صبح امروز خط لوله صادرات گاز طبیعی ایران به ترکیه منفجر شد و صدور گاز ایران به این کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینكه تعمیرات و بازسازی خط لوله آسیب دیده آغاز شده است،گفت: تخلیه گاز از این خط لوله آسیب دیده به اتمام رسیده است.

جواد اوجی تصریح كرد:در نامه ای به شركت بوتاش ترکیه آمادگی خود را برای بازسازی خط لوله آسیب دیده گاز اعلام كردیم.

وی افزود:در حال حاضر صادرات گاز ایران به تركیه متوقف شده است.

مسئولان انرژی تركیه نیز اعلام كردند كه به دنبال انفجاری كه نخستین ساعات بامداد امروز ـ دوشنبه ـ در خط لوله انتقال گاز ایران به تركیه صورت گرفت، روند انتقال گاز طبیعی ایران به تركیه به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، یكی از مقام‌های رسمی ترك كه خواست نامش فاش نشود، گفت كه این انفجار در منطقه «دوگوبیاضیت» در استان «آگری» در نزدیكی مرز ایران صورت گرفت.

روند ارزیابی خسارت‌های وارده آغاز شده و هنوز مشخص نیست بعد از این انفجار كه ساعت چهار بامداد امروز صورت گرفت، انتقال گاز ایران به تركیه چه زمانی از سر گرفته خواهد شد.

حزب كارگران كردستان تركیه مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.