اخبار

شعبه یک دادگاه انقلاب خوی محمد درستی فعال ملی مدنی تورک ساکن خوی را که در ۱٨ آذرماه امسال از سوی پلیس امنیت و آگاهی این شهر دستگیر و در شعبه ۳ بازپرسی این شهر با تفهیم اتهام به قرار وثیقه موقتا آزاد شده بود را در حکمی غیابی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.
یک جوان افغان به دلیل شباهت بسیار به جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کشورش مشهور شده است. عبدالسلام مفتون، خواننده افغان می‌گوید که مردم متوجه شباهت زیاد او به جاستین ترودو شده‌اند و خودش تا پیش از این اصلا نخست‌وزیر کانادا را نمی‌شناخته و چیزی درباره او نمی‌دانسته است.
جلسه همایش بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، امروز در اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد. استاندار تهران با بیان اینکه ۱۰۰۰ مدرسه شهرستان‌های استان تهران هنوز وسایل گرمایشی و سرمایشی استاندارد ندارند، اظهار کرد: آیا باید حادثه‌ای پیش آید تا تکانی بخوریم؟
تصاویری از نجات سرهنگ «فرشاد مهدوی قلعه» مهندس پرواز هواپیمای سانحه دیده، توسط یکی از افراد محلی دیده میشود. مضاف اینکه در گزارشی که برخی از منابع منتشر نموده اند ظاهرا در ابتدا، تعداد بیشتری از خدمه پرواز در قید حیات بوده اند ولی نهایتا بجز یکنفر همه درگذشته اند. برای یافتن قطعات گم شده پازل باید صبور بود
روز گذشته حین انجام آزمایشی مربوط به درس علوم پایه ششم مبنی بر فوران آتش فشان و بازیگوشی یکی از دانش آموزان، مقداری از مواد مورد استفاده در این آزمایش موجب سوختگی سطحی معلم و دو دانش آموز شد.
اراضی ملی شهرستان آستارا دچار حریق شده که براثر وزش باد گرم آتش در حال گسترش بوده و تاکنون تلاش نیروهای امدادی و مردمی برای مهار آتش بی نتیجه بوده است.

روشنگری درباره دروغ همکاری مصدق با فدائیان اسلام، محمد امینی

محمد امینی، پیرامون نوشته ی شخصی به نام «افشار» با عنوان «قاتل کسروی، محافظ شخصی مصدق السلطنه»، که با استناد به ادعاهای یکی از جنایتکاران گروه فدائیان اسلام به نام «حاج مهدی عراقی» سر هم شده است و هم اکنون به دست کسانی در رسانه های مجازی بازپخش می شود، به گونه ای مستند روشنگری می کند. دروغنامه ی «افشار»، در تارنمای ایران گلوبال نیز، به این نشانی منتشر شده است: http://iranglobal.info/node/65397

انتشار از: