اخبار

جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، این احتمال را که وزارت دادگستری کابینه او دونالد ترامپ را پس از این که شهروندی عادی شد مورد تحقیق و تفحص قرار دهد، رد نکرد و گفت که او نمی‌تواند جلوی تحقیق و تفحص از سوی ایالت نیویورک را بگیرد.
برنی سندرز، سناتور مستقل از ایالت ورمانت، روز شنبه هشتم آذر ماه گفته است، ترور محسن فخری زاده، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری‌های وزارت دفاع ایران، اقدامی در راستای تضعیف دیپلماسی آمریکا-ایران در آستانه روی کار آمدن دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب بود.

برنی سندرز در توییتی نوشته است : ترور محسن فخری‌زاده، [عملی] نابخردانه، تحریک آمیز و غیرقانونی بود. این [ترور] آشکارا با هدف تضعیف دیپلماسی آمریکا-ایران، در آستانه روی کار آمدن دولت جدید [آمریکا] بود.
تیم ترور هر کجا که می‌خواست می‌توانست فخری‌زاده را بزند، حتی در قلب تهران، اما اجرای این عملیات در تهران می‌توانست منجر به بازداشت یا مرگ چند نفر از مهاجمان شود که معلوم است مدیریت این ترور همه جوانب را رعایت کرده بود.
حسن روحانی، رئیس‌ جمهور ایران،‌ روز شنبه، هشتم آذرماه، ترور محسن فخری‌زاده را «دام توطئه صهیونیست‌ها» برای «ایجاد آشوب و بلوا» خواند، و علی خامنه‌ای نیز در پیامی بدون اشاره به اسرائیل خواستار «مجازات قطعی» عاملان ترور شد.حسین دهقان، مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی، روز شنبه گفت که علت ترور محسن فخری‌زاده «رخنه و نفوذ و شکاف» امنیتی بوده و مقامات مسئول «باید جواب دهند».

صدای سخن عشق (حافظ): بخش بیست و هفت

صدای سخن عشق برنامه ای مشترک از خانم زهرا شمس، آقایان منوچهر تقوی بیات و حسن مکارمی
تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان, بنیاد آزادی اندیشه و بیان ۸ آذر ماه ۱۳۹۹ پاریس
https://rangin-kaman.net
انتشار از: 
گزارش نقض حقوق بشر در ایران هفته اول آذر ۹۹
کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، گزارش نقض حقوق بشر در ایران هفته اول آذر۹۹ را در فاصله زمانی جمعه ۳۰آبان تا روز جمعه ۷آ‌ذر ۹۹ شامل سرکوب و نقض حقوق بشر از طریق، اعدام، بازداشت‌های خودسرانه، اذیت و آزار زندانیان و صدور احکام حبس از سوی ارگان‌ها و نهادهای امنیتی منتشر کرد.

روحانی: در دام توطئه نمی‌افتیم
رهبر ایران یک روز پس از ترور محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع، در پیامی گفته که مسئولان باید اول عاملان و آمران ترور را مجازات کنند و بعد تلاش‌های علمی او را ادامه دهند.علی خامنه‌ای در این تاکید کرده است: "دو موضوع مهم را همه‌ دست‌اندرکاران باید به جد در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هایی که وی بدانها اشتغال داشت."

ماجرای محسن فخری زاده و رسوایی عظیم سپاه

همزمان حسین علایی، از فرماندهان ارشد و پیشین سپاه پاسداران، با بیان اینکه ترور محسن فخری‌زاده «هفتمین ترور دانشمندان هسته‌ای» در ایران است، طی یادداشتی تاکید کرد: ترور فخری‌زاده توسط اسرائیل بیانگر آن است که همچنان تشکیلات جاسوسی و عملیاتی اسرائیل در ایران فعال است.
انتشار از: 
"هشت نفر در استانبول" از آن سريال هايي نبود كه نشود وسط كار تلويزيون را خاموش كرد. يك ماجراي هيجان انگيز و پيچيده نبود، جنائي نبود، عشقي نبود،كسي به كسي خيانت نمي كرد، آدم بدجنس يا فداكار و قهرمان نداشت. مي شود گفت همه ي آنچه از يك سريال تركي انتظار داريم، نداشت.