اخبار


بنا به اعلام ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) امروز یک‌شنبه (۷ مارس) دو بمب افکن B-52H (استراتوفورترس) بر فراز منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس گشت‌زنی کردند.

این دو بمب افکن‌ را جنگنده‌هایی از اسرائیل، عربستان سعودی و قطر با هدف آنچه که سنت‌کام ایجاد امنیت و "جلوگیری از خصومت و اطمینان به شرکا و متحدان" در منطقه، خوانده‌‌، همراهی کرده‌اند.
(این عکسی است که خواهرم چند روز پیش از مادرم گرفته و برایم فرستاده است. سالهای آخر قرنی از زندگی خود را پشت سر میگذارد. مسلماً اگر از او بپرسند: عزیز، در یک قرن زندگی خودت چه ها دیده ای و نظرت درباره آن چیست؟ حتماً می خندند و میگوید: می کوچ آقا، شیمی پیر، آدم خیلی خوبی بود. ... – آقا کوچیک من، پدر شما آدم خیلی خوبی بود.)
رویداد۲۴ - علیرضا نجفی، «این مقتضای وظیفه هر کسی است که غیرت دینی داشته باشد.
گزارش جامع و تکاندهنده از زندان شیبان اهواز – قتلگاه زندانیان سیاسی
آنچه میخوانید یک گزارش جامع اما تکاندهنده و هولناک از زندان شیبان اهواز است که توسط کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام، از طریق مصاحبه و دریافت گزارشهای تنی چند از زندانیانی که سالها در این زندان، دوران حبس خود را گذرانده‌اند، تهیه شده است.

ن

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران، گفته است دستور رهبر جمهوری اسلامی دربارهٔ «با خاک یکسان کردن تل‌آویو و حیفا»، «تبدیل به طرح شده» و آمادهٔ اجرایی شدن است.
کدام روز است که بی حضور زیبای زن چه در قامت مادر ،همسر ،دختر و خواهر در ذهن ودیده آغاز نشود ؟حضوری زیبا که توان زندگی ،توان کارکردن، توان دوست داشتن وعشق ورزیدن می دهد.هر صح که دریچه های ذهنم را می گشایم ده ها چهره زیبا ومهربان زنانی که در زندگیم حضور داشتند و دارند با ویژگی های خود ظاهر می شوند.

آواز زیبای زنی شبیه سوسن‌، در میان زباله های تهران!

سوسن با نام اصلی مهناز یا گل‌اندام طاهرخان] در سال ۱۳۱۹ در قصر شیرین متولد شد. نام پدرش ابراهیم و نام مادرش بلقیس بود. خانوادهٔ سوسن کُردتبار بودند. پس از مرگ پدرش در یک حادثهٔ تصادف که خودش هم مجروح گشت، به همراه مادرش به شهر تاکستان مهاجرت کرد و مدتی در این شهر ساکن شد و با گرفتن شناسنامه به نام گل‌اندام طاهرخانی به تهران مهاجرت کرد. آنان در کاروان‌سرایی در بازار شهر ری زندگی می‌کردند و مادرش به علت بیماری وبا درگذشت. سوسن نزد زنی تنها که به او عمه می‌گفت زندگی کرد.
انتشار از: 


نمایندگان مجلس ایران در جلسه شنبه 16اسفند 99 در مصوبه‌ای مقرر کردند 10درصد افزایش حق الامتیاز و حق السهم دولت از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی، صرف «مقابله با تهدیدات اینترنت ماهواره‌ای» شود.

اینترنت ماهواره‌ای می‌تواند اختلال در اینترنت و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی که در چند سال اخیر و با گسترش اعتراضات عمومی و‌ ظهور پدیده «شهروند خبرنگار» به رویه‌ای معمول در ایران تبدیل شده را بی‌اثر کند.