اخبار

میچل باچله، کمیسر عالی سازمان ملل، روز جمعه در بیانیه‌ای نسبت به وضعیت وخیم حقوق بشر در مناطق تحت کنترل ترکیه و شبه‌نظامیان مورد حمایت آن در مناطق شمالی سوریه هشدار داد.
دویچه وله: در جریان بحث در مجلس آلمان در باره نقض حقوق بشر در ایران، فراکسیون احزاب مسیحی با محکوم کردن اعدام نوید افکاری، خواهان بررسی نقادانه سیاست آلمان در قبال ایران شد.
ایالات متحده پس از چندین درگیری با نیروهای روسیه در خاک سوریه حضور نظامی خود را در این کشور تقویت می‌کند.
شار اسد، رئیس جمهوری سوریه در جمع اعضای ارتش این کشور
ارسال
نسخه چاپی

دولت هلند روز جمعه ۲۸ شهريور از حکومت سوريه به دليل «نقض شديد حقوق بشر» شکايت کرد. اين پرونده ممکن است به ديوان بين المللی دادگستری ارجاع داده شود.

دولت هلند گفت در اين شکايت به منشور سازمان ملل عليه شکنجه استناد و دولت سوريه را به ارتکاب جرايم ديگر از جمله قتل و استفاده از سلاح شيميايی عليه مردم کشورش متهم کرده است.
تعدادی از نمایندگان مجلس ملی فرانسه روز پنجشنبه جلسه کمیسیون تحقیق این نهاد را در اعتراض به پوشش حجاب یکی از شاهدان ترک کردند.
بر اساس گزارش‌ها "ماموران امنیتی راه‌های منتهی به روستای سنگر، محل دفن نوید افکاری، کشتی‌گیر ۲۷ ساله اعدام شده را بسته‌اند."جو روستای سنگر در استان فارس هم در روز جمعه ۲۸ شهریور "امنیتی" گزارش شده است.عصر پنج‌شنبه مراسم هفتم نوید افکاری در سنگر برگزار و تصاویر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.