خامنه ای مسئول اصلی بحران هاست

چالش ها در درون حاکمیت حول دولت و مجلس و روسای آن ها کانونی شده است. مجلس در روز یکشنبه گذشته شاهد جدال سنگین بین روسای دو قوه مجریه و مقننه بود. روزی که آندو، رژیم رسوا را رسواتر کردند و ناگفته هائی از حیات خلوت رژیم را برملاء نمودند. این ناگفته ها نه از زبان و قلم مخالفین و منتقدین بیان گردید، بلکه بر زبان رئیس دو قوه جاری شد.
با دستگیری سعید مرتضوی بعد از افشاگری احمدی نژاد و آزادی او بعد از یک روز بازداشت، رژیم برای بار دوم در طی چند روز رسوا گردید.

 هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)، اعلامیه ای تحت عنوان «حدت یافتن چالش های درون حاکمیت و ناتوانی خامنه ای از مهار آن ها» منتشر کرده و در آن گفته است: «خامنه ای مسئولیت اصلی را در بحران کنونی و برگزیدن احمدی نژاد دارد!». 

متن این بیانیه به شرح زیر است: 

چالش ها در درون حاکمیت حول دولت و مجلس و روسای آن ها کانونی شده است. مجلس در روز یکشنبه گذشته شاهد جدال سنگین بین روسای دو قوه مجریه و مقننه بود. روزی که آندو، رژیم رسوا را رسواتر کردند و ناگفته هائی از حیات خلوت رژیم را برملاء نمودند. این ناگفته ها نه از زبان و قلم مخالفین و منتقدین بیان گردید، بلکه بر زبان رئیس دو قوه جاری شد. 

با دستگیری سعید مرتضوی بعد از افشاگری احمدی نژاد و آزادی او بعد از یک روز بازداشت، رژیم برای بار دوم در طی چند روز رسوا گردید. سعید مرتضوی متهم اصلی جنایات زندان کهریزک، جلاد روزنامه‌ها و مباشر قتل زهرا کاظمی و آمر شکنجه تعداد زیادی از فعالین سیاسی و مدنی است. اما بازداشت او نه به خاطر جنایاتش، بلکه به جهت انتقام گیری قوه قضائیه از احمدی نژاد بود که خانواده لاریجانی ها را افشاء کرده بود. 

سعید مرتضوی یک شب بیشتر در زندان اوین نگذراند. حامی اصلیش به کمک او آمد. سعید مرتضوی در منصب دادستانی مجری اوامر خامنه ای بود. او یک شبه ١٨ روزنامه را به دستور خامنه ای بست و صدها فعال سیاسی و مدنی را به خواست او به اسارت کشید. بهمین خاطر خامنه ای برای قدردانی از خدمات مرتضوی به رژیم، بلافاصله رئیس قوه قضائیه را فراخواند و دستور آزادی جنایتکار کهریزک را صادر کرد. 

رویدادهای چند روز گذشته نشان داد که چالش ها در درون حاکمیت حدت یافته و خامنه ای قادر به مدیریت چالش ها نیست. او دیگر حتی در میان یاران نزدیک خود "فصل الخطاب" به حساب نمی آید. تضعیف اقتدار خامنه ای بر ابعاد بحران حکومتی افزوده و به ریزش نیرو در بدنه حکومت شتاب می بخشد. 

خامنه ای، فرماندهان سپاه و راست سنتی می خواهند که احمدی نژاد و تیم او را از انتخابات کنار بگذارند و احتمالا بعد از انتخابات یاران او را به پای میز محاکمه بکشانند. احمدی نژاد بر این امر آگاه است و می خواهد برنامه آن‌ها را برای مهندسی انتخابات و بعد از آن به هم زند. احمدی نژاد و تیم او حاضر نیستند که قوه مجریه را به سادگی تحویل خامنه‌ای بدهند. 

احمدی نژاد مدت ها است که در مقابل خامنه ای ایستاده، او را به چالش  طلبیده و به اقتدارش ضربه زده است. اما خامنه ای با وجود هزینه ای که احمدی نژاد بر حاکمیت تحمیل می کند او را کنار نمی گذارد. خامنه ای به خوبی می داند که برکناری احمدی نژاد به معنی صحه گذاشتن بر حقانیت جنبش سبز است.    

خامنه ای بارها از احمدی نژاد و سیاست های او دفاع کرده است. سیاست هائی که با وجود درآمد ٧٠٠ میلیاردی حاصل از فروش نفت، اقتصاد کشور را به بحران سوق داده و زندگی اکثریت مردم را به فلاکت کشانده است. خامنه ای مسئولیت اصلی را در بحران کنونی و برگزیدن احمدی نژاد دارد. 

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) 
٢٠ بهمن ١٣٩١ (٨ فوریه ٢٠١٣)

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فرخ نگهدار در خط موسوی برای حفظ نظام ولایت ادامه میدهد این ادامه همان خط سازش وتسلیم با ارتجاع آخوندی از سال 59 است دریایی از خون بین مردم ایران واین سازشکاران وجود دارد شادیهای اینها در نشریاتشان در موقع اعدام جوانان در سالهای 60 و61 را در نشریاتشان بخوانید سازمان فدائیان اکثریت به یکباره به هوش آمده است و متوجه شده است که خامنه ای مسئول اصلی همه بحران هاست ! سئوال اساسی در اینجاست که تا کنون چه کسی مسئول بحران ها بوده است؟آقای فرخ نگهدار، يکی از چهره های شاخص سياستی است که چندی قبل اعلام کرده است، که نبايد با مقام رهبری و خامنه ای درافتاد، بلکه بايد خواهان «تغيير رفتار رهبری» شد.