رفتن به محتوای اصلی

بیانیه‎ی مشترک اتحادیه‎های زنان، جوانان و دانشجویان دمکرات کردستان ایران درباره ی انتخابات
10.01.2012 - 06:58

مردم آزادیخواه ایران 
ملت حق طلب کرد 
چنانچه مطلعید مدتی است جمهوری اسلامی از طریق رسانه‎های خود تبلیغاتی وسیع را برای برگزاری نهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی به راه انداخته است و بازهم بر آن است به هر طریق ممکن مردم را به پای صندوقهای رأی بکشاند. انتخابات و پارلمان فاکتورهایی دموکراتیک برای مشارکت مردم در پروسه‎ی دموکراسی و تصمیم گیری سیاسی به شمار می‎آیند. ولی حکومتهای توتالیتر و مستبدی همچون رژیم جمهوری اسلامی این فاکتورها را نه برای شرکت دادن مردم در تصمیم‎گیرهای سیاسی، بلکه به منظور تحریف افکار عمومی به کار می‎گیرند و بدین‎گونه فاکتورهای انتخابات، پارلمان و رأی گیری را معیار مشروعیت حکومتشان قرار می‎دهند. 
بیش از سه دهه سرکوب، حذف دگراندیشان، سرکوب گسترده جنبش‎های اجتماعی، سرکوب بیرحمانه و وحشیانه‎ی جنبش حق طلب ملتهای تحت ستم و ... ماهیت جمهوری اسلامی را برای افکار عمومی جهان و ملتهای ایران آشکار نموده و نشان داده است که انتخابات سه دهه گذشته فرمایشی و مهندسی شده بوده و این رژیم هیچ باوری به حقوق و آزدیهای مردم ندارد. سرکوب جنبش های زنان، دانشجویان، کارگران و افزایش روزافزون بیکاری، فساد، اعتیاد، طلاق و ... و نقض حقوق ملیتها و اقلیتهای مذهبی ساکن در ایران دستاوردهای سی ساله رژیم جمهوری اسلامی برای اقشار و طبقات مختلف ایران است. 
زنان، جوانان ، دانشجویان متعهد و آزادیخواه 
جمهوری اسلامی در وضعیتی می‎خواهد انتخابات مجلس را برگزار کند که بیش از هر زمانی با بحرانهای داخلی و بین‎الملی روبرو شده است. 
اصلاح طلبان حکومتی که تا دیروز خود پیروز انتخابات فرمایشی رژیم بودند و با شعار اصلاحات در چارچوب قانون اساسی خاک بر چشم مردم می‎پاشیدند، امروز از شرکت نکردن در انتخابات سخن می‎گویند و بدین گونه می‎توان گفت که بخشی از ساختار دیروز رژیم از آن دور شده است. همچنین در میان محافظه کارن حکومتی نیز تنش وناسازگاری به وضوح دیده می‎شود و دعوا بر سر به تاراج بردن سرمایه‎ها و منابع کشور هر روز بیشتر سیمای خود را نشان می‎دهد. 
در سطح بین‎المللی نیز جامعه جهانی فشارها و تحریمهای سیاسی و اقتصادی همه جانبه‎ای را علیه این رژیم اعمال نموده است و تأثیرات این تحریمها تا حدی است که اگر تا دیروز مسئولان رژیم تأثیرگذاری آن را انکار مینمودند، اکنون نمی‎توانند آن را انکار کرده و به صورت رسمی به آن اعتراف می‎کنند. 
هم میهنان عزیز 
در چنین وضعیتی رژیم بر آن است تا با کشیدن مردم به پای صندوقهای رأی چنین نشان دهد که حکومتش دارای مشروعیت مردمی بوده و بدین گونه حداقل به جامعه جهانی نشان دهد که مردم حامی و پشتیبانش هستند. به همین خاطر از تمامی آزاد اندیشان و به ویژه زنان، جوانان و دانشجویان حق طلب و متعهد خواستاریم که با حضور نیافتن در پای صندوقهای رأی، سناریو و توطئه‎های رژیم را نقش بر آب نمایند و صدای آزادیخوهانه‎ی خود را به گوش جهانیان برسانند. 

زنده باد جنبش آزدایخواهی و دموکراسی خواهی ملتهای ایران 
اتحادیه زنان دمکرات کردستان ایران 
اتحادیه جوانان دمکرات کردستان ایران 
اتحادیه دانشجویان دمکرات کردستان ایران 
دی ماه ۱٣۹۰  

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
امیل دریافتی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.