رفتن به محتوای اصلی

پوتین بر موضع قاطع روسیه در حمایت از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد
18.04.2022 - 17:42

 « ولادیمیر پوتین » رئیس جمهوری روسیه بر موضع قاطع این کشور برای حمایت از حقوق مردم فلسطین و حمایت سیاسی از آرمان فلسطین در مجامع بین المللی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «معا» فلسطین، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (دوشنبه) طی یک گفت و گوی تلفنی برای ادامه رایزنی‌ها در همه سطوح توافق کردند. 

رئیس جمهور روسیه در این تماس تلفنی بر موضع قاطع این کشور برای حمایت از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد و اظهارداشت که روسیه به حمایت سیاسی خود از آرمان فلسطین در تمامی مجامع بین المللی و درباره آنچه در قدس و مسجد الاقصی در حال وقوع است، ادامه خواهد داد.  

وی همچنین اقدامات رژیم اسرائیل که مانع از دسترسی آزادانه نمازگزاران به مسجد الاقصی می‌شود را غیرقابل قبول دانست و بر لزوم احترام به جایگاه تاریخی مسجد الاقصی و قدس تاکید کرد. 

پوتین درباره امنیت غذایی تاکید کرد که طبق تدابیر اتخاذ شده روسیه تمامی نیازهای واردکنندگان فلسطینی و سایر واردکنندگان در خاورمیانه از جمله گندم، مواد و محصولات کشاورزی روسی را تامین خواهد کرد و برای حل بحران اوکراین تمام تلاش خود را برای دستیابی به یک راه حل از طریق مذاکره انجام خواهد داد. 

از سوی دیگر، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، همتای روس خود را از آخرین تحولات به ویژه تجاوزات روزانه شهرک نشینان افراطی تحت حمایت نیروهای اسرائیلی به مسجد الاقصی که به طرز وحشیانه‌ای نسبت به نمازگزاران انجام می‌دهند و بصورت آشکار قوانین بین المللی و وضعیت حقوقی و تاریخی [ قدس و مسجد الاقصی ] را نقض می‌کنند، مطلع کرد.  

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از روسیه به دلیل مواضعش در حمایت از حقوق مردم فلسطین در همه مجامع بین المللی تشکر کرد. 

وی بر لزوم احترام به قوانین بین المللی و تلاش برای پایان دادن به اشغال سرزمین فلسطین به پایتختی قدس شرقی تحت نظارت گروه چهارجانبه بین المللی و مطابق با قوانین بین المللی تاکید کرد. 

در این گفت و گوی تلفنی، محمود عباس حمایت بین المللی از مردم فلسطین را ضروری دانست. 

 در ادامه تنش میان روسیه و اسراییل بر سر موضوع اوکراین، دیروز (یکشنبه) وزارت خارجه روسیه سفیراسرائیل را احضار کرد.  این تصمیم روسیه در پی مواضع اخیر وزیر امور خارجه اسرائیل اتخاذ شد که حمله به اوکراین را محکوم کرده بود.

 

 
 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

طاهره بارئی
برگرفته از:
ایرنا

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.