رفتن به محتوای اصلی

اسرائیل: از انتقاد روسیه ناخرسند نیستیم
18.04.2022 - 17:47

شبکه تلویزیونی رسمی اسرائیل «کان» اعلام کرد که تل‌آویو نسبت به بیانیه وزارت خارجه روسیه که در آن اسرائیل را به تلاش برای سرپوش گذاشتن بر ادامه نزاع با مردم فلسطین از طریق انتقاد از سیاست‌های مسکو در اوکراین متهم کرده بود، «ناخرسند نیست».

به گزارش ایسنا، این شبکه در گزارشی در شب گذشته اعلام کرد که دولت اسرائیل ناخرسندی از بیانیه روسیه نشان نداده است؛ چرا که این بیانیه به آینده همکاری نظامی میان تل آویو و مسکو در سوریه نپرداخته بود و همچنین این بیانیه از سوی وزارت خارجه روسیه و نه از سوی شخص سرگئی لاوروف، وزیر خارجه یا از سوی ریاست جمهوری روسیه منتشر نشده بود.

این شبکه اعلام کرد که سفیر روسیه در تل آویو در مصاحبه‌ای پیشین گفته بود که اختلافات میان مسکو و تل آویو پیرامون اوکراین بر همکاری مشترک در سوریه تاثیری نخواهد گذاشت.

بیانیه وزارت خارجه روسیه پس از آن منتشر شد که یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل از تصمیم دولتش برای تایید خارج کردن روسیه از شورای حقوق بشر سازمان ملل دفاع کرد. وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود اعلام کرد که سخنان لاپید برای منحرف کردن توجه جامعه بین الملل از یکی از قدیمی‌ترین نزاع‌ها در جهان که حل و فصل نشده است، یعنی نزاع اسرائیل و فلسطین مطرح شد.

سایت روزنامه یسرائیل هیوم روز یکشنبه از یک منبع سیاسی اسرائیلی نقل کرد که تل آویو به بیانیه وزارت خارجه روسیه پاسخ نخواهد داد، چراکه بیانگر تغییر در سیاست مسکو نسبت به اسرائیل نیست و همچنین اینکه از یک سطح غیر عالی رتبه در وزارت خارجه روسیه منتشر شده است.

از سوی دیگر، تسفی مگین، سفیر سابق اسرائیل در مسکو در مصاحبه‌ای نسبت به این امر هشدار داد که بیانیه روسیه نشانگر تمایل مسکو برای منحرف کردن توجهات از رخدادها در اوکراین و متمرکز کردن آن بر منطقه باشد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

طاهره بارئی
برگرفته از:
ایسنا

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.