رفتن به محتوای اصلی

حمله تند سه ائتلاف بزرگ احزاب اتنیکی به مواضع اخیر رضا پهلوی
09.06.2022 - 12:20

آنها تلاش برای تحمیل آلترناتیو سلطنت برای ایران فردا را کاری بیهوده و پس‌روانه معرفی کرده و سلطنت طلبان را با کمک رسانه های فارسی زبان متهم به آلترناتیو سازی فرصت طلبانه کرده و نوشته اند:

 سلطنت‌طلبان به دست و پا افتاده و آقای رضا پهلوی ، فرزند آخرین شاه مستبد ایران را در مناسبت‌های مختلف به میدان‌داری سیاسی می‌کشانند و با برگزاری نشست های خبری عملا در جهت تبلیغ و ترویج نام او آشکارا برای مردم ایران در آستانه تحولات سیاسی بسیار جدی آلترناتیو سیاسی می‌تراشند.

 آنها رضا پهلوی را متهم به حذف احزاب و سازمان‌ها و نهادهایی که چند دهه است به کار سیاسی مشغول هستند، کرده اند و نوشته اند: " تلاشی است مذبوحانه که نشان از سطح درکش از دمکراسی و میزان پایبندی او به ادعاهای آزادی‌خواهانه و دمکراسی‌طلبانه او و مجموعه سلطنت طلبان دارد".

 آنها نوشته اند که وقتی رضا پهلوی می گوید اپوزیسیون واقعی داخل کشور و مردم هستند. این یعنی نفی اپوزیسیون برونمرزی که تعداد بیشماری قربانی داده است. در بیانیه آمده است: "رضا پهلوی می‌کوشد تا با رفتارهای پوپولیستی و عوام‌فریبانه خود را تنها بدیل و آلترناتیو حکومت اسلامی نشان دهد و با استفاده از بنگاه‌های خبری و تلویزیون‌های خارج از کشور و نشست خبری آگراندیسمان شده، خود را یک رهبر مخالفان رژیم اسلامی جلوه دهد.

 بیانیه رضا پهلوی را متهم می کند که ارتش جمهوری اسلامی را از سپاه و دیگر نیروهای نظامی رژیم جدا می کند به این امید که شاید در آینده ارتش جمهوری اسلامی بار دیگر ارتش شاهنشاهی شود!!

 در بیانیه آمده است: "با اندک نگاهی به متن بیانیه‌ آقای رضا پهلوی، نگاه تحقیرآمیز پدر و پدربزرگش نسبت به ملیت‌‌های صاحب و ساکن جغرافیای کنونی ایران در آن تکرار شده است. ملیت‌های غیرفارس در متن بیانیه وی به عنوان ایلات، عشایر و طوایف مورد خطاب قرار گرفته‌اند. ریشه این کلمات به گفتمان تلاش برای عادی‌سازی کشتار‌های رضاشاه پهلوی برمی‌گردد. رضا شاه پهلوی برای تثبیت حکومت خود و برای توجیه لشکرکشی به مناطق مختلف ایران، مردم را عشیره و قبیله می‌خواند و کشتار آنها را مدرنیزاسیون می‌‌‌نامید. اکنون نوه خلف ایشان به سیاق پدربزرگش ملیت‌های ساکن این سرزمین را «ایلات» و «عشایر» می‌خواند".

گفتنی است علیرغم اینکه این بیانیه که تقریبا به نوعی می توان گفت شاید نیمی از جمعیت ایران (مثل ترک, کرد, بلوچ, عرب, ترکمن, لر, بختیاری, و غیره) را نمایندگی می کند دیروز منتشر شده است اما هیچگونه انعکاسی در رسانه های فارسی زبان و حتی سایت ها هم نداشته. در حالیکه کنفرانس مطبوعاتی رضا پهلوی توسط همه رسانه ها از پیش بصورت بسیار گسترده تبلیغ و بصورت هماهنگ شده هم زمان توسط دهها رادیو و تلویزیون از جمله ایران اینترنشنال, بی بی سی, من و تو, رادیو فردا, صدای آمریکا و رسانه های دیگر پخش زنده شد و دهها تحلیلگر مرکزگرا ساعت ها و روزها در باره آن تفسیر و تحلیل ارائه دادند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

دكتر عبدالستار دوشوكي

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.