رفتن به محتوای اصلی

دولت حیا کن! بدهیت را ادا کن! بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز + فیلم
28.06.2022 - 12:08

ادامه اعتراض بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز با شعار «دولت حیا کن! بدهیت را ادا کن» در گرمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد

دولت حیا کن بدهیت را ادا کن! بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز

امروز سه‌شنبه، بازنشستگان تامین اجتماعی در گرمای بالای ۵۰ درجه اهواز همچنان به اعتراض ادامه می‌دهند.  معترضان با شعار « دولت حیا کن! بدهیت را ادا کن!» باز رئیسی و وعده‌درمانی دولت ورشکسته وی را مورد اعتراض قرار دادند. بازنشستگان خوزستانی تاکنون بیشترین روزهای اعتراضی را پشت سر می‌گذارند. آنها تا رسیدن به خواسته‌هایشان حاضر به ترک خیابان نیستند.

روز سه‌شنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۱، بازنشستگان تامین اجتماعی در هوای طاقت‌فرسای بالای ۵۰ درجه اهواز در برابر استانداری خوزستان تجمع کردند.

آنها خطاب به رئیسی فریاد می‌زنند: « دولت حیا کن! بدهیت را ادا کن!» «کجای این عدالته؟ دستش تو جیب ملته!». فریادهایی که رئیسی همچنان به آن اعتنایی نمی‌کند.

این اعتراضات از ۱۶ خردادماه آغاز شده است و تاکنون در شهرهای مختلف ادامه دارد. معترضان می‌گویند ما بازنشستگان و خانواده‌هایمان و اقوام درجه یک خود، بیش از 30 میلیون نفر هستیم که برای تامین نان شب خود هر لحظه در نگرانی به‌سر می‌بریم.

بـازنشستگان تامین اجتماعی می‌گویند که  سازمان تامین اجتماعی، بزرگترین گروه اقتصادی کشور به نام «شستا» را با نزدیک به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی در اختیار دارد.

بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گویند دولت رئیسی در حال حاضر به فکر افزایش حقوق ما نیست. در صورتیکه سازمان تامین اجتماعی یکی از ثروتمندترین سازمان‌های غیردولتی ایران است.

این سازمان بزرگترین گروه اقتصادی کشور را به نام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با نام اختصاری، شستا در اختیار دارد که همه کاره آن دولت است.

در رابطه با منابع مالی این سازمان، تنها مجموع دارایی‌های شستا در اردیبهشت ۹۹ و زمانی که دلار کمتر از ۵۰۰۰ تومان ارزش داشت، بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است که بعد از ورود این شرکت به بورس رسما اعلام شده است. با احتساب شرایط امروز و ۵ برابر شدن ارزش دلار و گاها ۱۰ برابر شدن قیمت‌ها، امروزه میزان همان دارایی حداقل به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر
برگرفته از:
سایت ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.