مسابقه دوچرخه سواری " تور دو فرانس" در کپنهاک
01.07.2022 - 20:29
تهیه و تنظیم:
کیانوش توکلی

امروز اول ژوَِئیه 2022 ; که هوای کپنهاک  ابری و احتمالا بارانی خواهد بود; مسابقه دوچرخه سواری " تور دو فرانس"  ;از پایتخت دانمارک آغاز خواهد شد، نمایشی که در سال 2021 دربرنامه ریزی شده بود اما به دلیل همه گیری کووید 19 به تعویق افتاد

 

این مسابقه در 3 مرحله و از شهر کپنهاک آغاز می شود:

مرحله یک:

تصویر

 

تور دو فرانس ; با یک شروع به طول 13 کیلومتر آغاز می شود. بهترین دوچرخه سواران جهان؛  خیابان های کپنهاگ را در نبرد برای پیراهن زردها اشغال می کنند.;در مجموع 176 ورزشکار در جاده های داخل و اطراف کپنهاگ به طول 13 کیلومتر از خیابان ها و آبراه های شهر عبور می کنند، از کاخ های سلطنتی و پارک ها ودر مقابل هزاران تماشاگر تشویق می شوند.

در طول مسیر، دوچرخه‌سواران ; از کنار نماد های ملی و تاریخی دانمارک  مثل  پری دریایی و میدان های ورزشی و کاخ سلطنتی عبور خواهند کرد. همچنین آنان از پل معروفی; که روزانه ; 40000 دوچرخه سوارکپنهاکی از عبور می کنند ؛ گذر خواهند کرد.

مرحله دو

تصویر

روز شنبه 2  ژوَِئیه ؛  مرحله دوم دوچه خرسواران از شهر تاریخی روسکیله  Roskilde به طول 199 کیلومترپا خواهند زد وبه شهر نیوبورگ   Nyborg خاتمه می یابد  در این مرحله آنان از روی یکی ازسومین و بزرگترین پل جهان Storebæltsbroen عبور خواهند کرد.

مرحله سوم 

تصویر

از یکشنبه  سوم ژوَِئیه 2022 به طول 182 کیلومتر از ویله Vejle شروع و در شهر  Sønderborg خاتمه می یابد. در این مسیر دوچر خه سواران از مناطق تاریخی عبور خواهند تا به  در نزدیک مرز المان این مسابقه پایان می پذیرد.

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

Hossein Darestani

چه زیباست شادنوشی مردمان ودریغا مردم ایران کجا ومردم جهان کجا.

تا هنگامیکه وتا جاییکه باور به نادان گفتمان دینی با هر گله اش باشد دلشادی درب خانه ما را نمی کوبد ومردمیکه که به مرجع تقلید وامام ورهبری باور دارد دریغا شایستگی زندگی آزاد ومردم سالاری را ندارد .

دین اپیون توده هاست واخوند از هرگله پشمی،کرواتی ،خامنه ای،مجاهدینی ،سروشی.... میکروبیست کشنده برای زندگی

جمعه, 01.07.2022 - 21:19 پیوند ثابت