ژینا نیوز 6: مادرید توسط فمن ها جلوی سفارت ایران
آلمان خواسته زنان ایران را حقی همگانی خواند
21.09.2022 - 09:29

مهران‌مدیری عزیز ؛ خوش امدی به جمع مخالفان حکومت آخوندی

 

اعتراضات مردم شاهی 

معترضان کرمانی، بنر تصویر قاسم سلیمانی را به آتش کشیدند. گفته می‌شود که این تصویر بر روی دیوار پایگاه بسیج قرار داشته است. همزمانی این اقدام معترضان با بالا بردن تصویر سلیمانی به وسیله ابراهیم رئیسی در نشست عمومی سازمان ملل، توجه کاربران را در فضای مجازی جلب کرده است.

خلاصه آخرین اخبار:

 1. مشهد، کیش، ساری، شیراز، اصفهان، تبریز، همدان، کرمان، زنجان، قم، رفسنجان، بندر عباس و کیش هم به اعتراضات پیوستند
 2. گزارش‌ها از افزایش شمار کشته‌شدگان در اعتراض‌های سراسری به مرگ مهسا امینی
 3. تجمع و اعتراض به حضور ابراهیم رئیسی در نیویورک
 4. گروه هکری انانیموس می‌گوید که پورتال اصلی دولت ایران را هک کرده است
 5. برخورد خشن نیروهای امنیتی با معترضان همزمان با گسترش اعتراضات به سراسر ایران
 6. معترضان در برابر ساختمان وزارت کشور؛ «می‌جنگیم، می‌میریم ایران رو پس می‌گیریم»
 7. معترضان در ساری عکس آیت‌الله خمینی و علی خامنه‌ای را پاره کردند

خلاصه خبرهای اعتراضات تا این لحظه

 • اعتراضات به جان باحتن مهسا امینی امروز هم ادامه یافت و در عصر شدت بیشتری یافت. این اعتراضات هم اکنون در شهرهای مختلف ایران در جریان است.
 • فرمانده یگان ویژه زنان نیروی انتظامی از «اولین ماموریت» برای مقابله با اعتراضات اخیر خبر داده است. او گفت یگان تحت امرش بیش از ۸ نفر را دستگیر کرده و در ۱۰ مورد جمعیت را پراکنده کرده‌اند.
 • بنا بر گزارش‌ها دسترسی به اینستاگرام در ایران دچار اختلال شده است. نت‌بلاکس که ترافیک اینترنت را در کشورهای دنیا رصد و گزارش می‌کند اختلال اینستاگرام در ایران را تایید کرده است.
 • براهیم رئیسی در نخستین سخنرانی حضوری خود در مجمع عمومی سازمان ملل، بدون نام بردن از مهسا امینی، واکنش‌های بین‌المللی به جان‌باختن او را ناشی از «استاندارد دوگانه» خواند و از آنچه «سکوت مرگبار درباره قتل ده‌ها زن بی‌‌پناه در یکی از کشورهای غربی» می‌خواند، انتقاد کرد.
 • آیت‌الله خامنه‌ای امروز در سالگرد جنگ ایران و عراق با شماری از فرماندهان ارشد و کهنه‌سربازان و خانواده‌های کشته‌شدگان جنگ دیدار کرد و در صحبت‌هایش اشاره‌ای به اعتراضات اخیر نکرد.
 • جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که کشورش در کنار «شهروندان و زنان شجاع ایرانی که برای حقوق اساسی‌شان می‌جنگند» می‌ایستد.

تلفن وزرات اطلاعات به یک نفر در شهر کرمان به فردی که در تظاهرات شرکت کرده بود

در چهارمین روز اعتراضات سراسری معترضان در بیش از ۱۰۰ شهر و ۲۷ استان ایران به خیابان‌ها آمدند

 

خابی لیم، کمدین و اینفلوئنسر معروف سنگالی تبار، با انتشار تصویری از مهسا (ژینا) امینی در صفحه شخصی اینستاگرام خود، نوشت: "بزرگترین جنگ برای حقوق زنان و حقوق بشر در ایران، در حال وقوع است. اگر روی زمین زندگی می کنید و سکوت کنید، دیگر هیچ زمانی نمی توانید در مورد حقوق زنان صحبت کنید."

مهسی امینی

 

معنای سکوت؟

رهبر جمهوری اسلامی , امروز یک ساعت حرف زد، ولی به سکوت از کنار اتفاقات و اعتراضات این روزها گذشت.

* تلاشی آگاهانه برای بی‌اعتنایی و کم‌اهمیت جلوه دادن دامنه ماجرا؟

* نشانه ادامه "انعطاف" و تاکتیکی آگاهانه برای ایجاد مفر جهت خروج خشم و عصیان عمومی و نهایتا خسته‌سازی و شناسایی‌های بیشتر و...؟

* نشانه حساسیت نسبت به حضور رئیسی در نیویورک و نگفتن حرفی که فشار بیشتری بر او در صحنه بین‌المللی ایجاد کند؟

* نشانه اختلاف درون سطوح بالا در مورد راهکار بهتر در مقابله با اعتراضات اخیر و نرسیدن به یک جمع‌بندی کلی؟

* نشانه...؟

مشهد در تسخیردختران غیور

خرم اباد :مرگ بر خامنه ای 29 شهریور

«تشکیل کمیته تخصصی پزشکی» برای بررسی علت درگذشت مهسا امینی

آقای میراحمدی گفت این کمیته «متشکل از رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ریاست سازمان نظام پزشکی کشور و نماینده سه انجمن علمی جراحی، رادیولوژی و قلب ایران» است که «همه آنها مربوط به بخش خصوصی» هستند.

او همچنین گفت «همه دوربین‌های شهری» در مسیر تردد مهسا امینی بازبینی می‌شوند و «منتظر ارسال فیلم‌ها از دستگاه‌های مسئول هستیم.»

سخنرانی خامنه‌ای همزمان با اعتراضات

إنا لله وإنا إليه راجعون!

سخنرانی خامنه ای پایان یافت. رهبر خسته و بیمار نظام به یاری مواد نیرو بخش، به میدان آمد و پیام مقاومت در مقابل دشمن داد. از هشت سال ادامه جنگ دفاع کرد و نیرو هایش را به حمله، مقاومت و پیشدستی فرا خواند. او خود را به کری زد و هیچ حرفی از طوفان جنبشی که کشور را فرا گرفته، نزد!

این سخنرانی خامنه ای، به احتمال زیاد آخرین سخنرانی اوست. بوی حلوای رهبر از تک-تک کلمات و رفتار و کم آوردن هایش به مشام می رسد.

آلمان خواسته زنان ایران را حقی همگانی خواند

مهسی امینی

خزانه‌داری آمریکا ارائه اینترنت ماهواره‌ای به مردم ایران را ممکن دانست و گروهی‌ از هکرها علیه جمهوری اسلامی حمله سایبری کردند.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، در گفت‌وگو با الجزیره گفت: جان باختن مهسا امینی وحشتناک است و نشان می‌دهد رژیم ایران برای توقف تظاهرات مسالمت‌آمیز تا کجا پیش می‌رود. ما در کنار مردم ایران سوگوار هستیم.

سفیر آمریکا در سازمان ملل خاطرنشان کرد: «ایالات متحده به مذاکرات برای احیای برجام ادامه خواهد داد و سایر موضوعات و نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر در ایران را به صورت مجزا پیگیری خواهد کرد.»

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، نیز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در واکنش به جان باختن مهسا امینی، با تاکید بر اینکه مقامات جمهوری اسلامی باید به اعتراضات زنان ایران گوش دهند، گفت: «این زنان خواستار حقی هستند که همه مردم باید داشته باشند.»

آتش زدن بنرهای خمینی و خامنه ای در وسط خیابان توسط معترضین به قتل مهسا امینی - ساری

 نور پهلوی به مردم ایران تسلیت گفت

نور پهلوی

شاهدخت نور پهلوى هم در نشست اتحاد ملی براى دموكراسى ايران حضور پیدا کرده است. این نخستین حضور فرزند ارشد شاهزاده رضا پهلوی در نشست‌های سیاسی و خبری می‌باشد. وی با پوشیدن لباس سیاه همدردی خود با مردم ایران و اعتراض به  قتل مهسا امینی را نشان داد.

 

رییس‌جمهور شیلی، اولین رهبر جهان که در سخنرانی‌اش در سازمان ملل از جان‌باختن مهسا امینی در بازداشت پلیس ایران گفت

گابریل بوریچ، رییس‌جمهور چپگرای شیلی، اولین رهبر جهان بود که در سخنرانی‌اش در مجمع عمومی سازمان ملل در روز اول، نام مهسا امینی را بر زبان آورد.

او در بخشی از سخنرانی خود به مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس ایران اشاره کرد و خواستار پایان دادن به خشونت علیه زنان شد.

 

آلمان خواسته زنان ایران را حقی همگانی خواند

مهسی امینی

آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از حکومت ایران خواست به اعتراضات خیابانی زنان توجه کند و گفت آنها برای دفاع از حقوق انسانی خود برخاسته‌اند.

آنالنا بائربوک روز گذشته گفت «باید حرف این زنان شنیده شود، چون آنها خواستار حقوقی هستند که مردم در هر جایی باید داشته باشند.»

 

روسری سوزون در ساری در اعتراض به قتل مهسا امینی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما