رفتن به محتوای اصلی

تشکیل دولت موقت توسط نمایندگان جنبش های اجتماعی معلمان، دانشجویان و کارگران
19.11.2022 - 12:06

 

 

تشکیل دولت موقت توسط نمایندگان جنبش های اجتماعی معلمان، دانشجویان و کارگران

(پیشنهادی برای بحث)

 

 

 

انقلاب “زن زندگی آزادی” با گام های استوار به پیش می‌رود و جنبش اقدام در خیابان، تدارک برچیدن حکومت اسلامی را فراهم می سازد.

از آنجاکه هدف ما، انتقال قدرت به مردم، و نه یک فرد، محفل، گروه، حزب، قوم و تبار است، صالح ترین نیرو برای تشکیل دولت موقت جایگزین حکومت اسلامی، نمایندگان معلمین، دانشجویان و کارگران هستند که در متن انقلاب قرار دارند.

سرنگونی حکومت اسلامی و انتقال قدرت به جمعی از نمایندگان سه جنبش اجتماعی معلمین، دانشجویان و کارگران، می تواند حمایت نیروی عظیم انقلاب “زن زندگی آزادی” را جلب کند و از خاستگاه جامعه شهروندی، به نیازهای دوره انتقالی حکومت و تشکیل مجلس موسسان نظام نوین، پاسخ دهد.

ترکیب حضور ۱۰ نفر (برای مثال) از نمایندگان معلمین، ۱۰ نفر از دانشجویان و ۱۰ نفر از کارگران، با حضور برابر زنان و مردان، می توانند با حمایت ملی، مسئولیت مدیریت دوران انتقال را عهده دار شوند و آزادی های بی قید و شرط تشکل، تحزب، رسانه ها، امنیت شهروندان، جامعه و کشورمان را تامین کنند.

انقلاب ایران، انقلاب جامعه شهروندی، انقلابی آزادیخواهانه، دمکراتیک، اجتماعی، برابرجنسیتی و مصمم در برچیدن دیکتاتوری در تمام اشکال آن، پایان دادن به دخالت دین، مذهب و آخوند در حکومت، دولت ، سیاست و امور مردم و جامعه است.

انقلاب “زن زندگی آزادی”، با اتکای بر خط مشی سیاست و فرهنگ انسانمدارانه، دمکراتیک، اجتماعی، غیردینی، غیر ایدئولوژیک، برابرجنسیتی، تبعیض زدایانه، خودمدیریتی شهروندی و ایراندوستانه، می تواند خرد جمعی جامعه ایران را نمایندگی کند.

ما در شرایط سرنوشت ساز میهن مان، نیاز به وفاق و همبستگی میدانی و سیاسی برای دوران پیش و پس از سرنگونی حکومت اسلامی داریم.

جامعه شهروندی در جنبش اقدام در خیابان به شجاعانه ترین و خردمندانه ترین شکل، همبستگی میدانی خود را زیر پرچم “زن زندگی آزادی” نشان داد.

اکنون هنگام آن فرا رسیده تا بر سر آلترناتیو، به وفاق همگانی و سراسری سیاسی دست یابیم و نیروی انقلاب، برای تحقق اهداف دوران انتقال، به منتخبین سه جنبش اجتماعی معلمین، دانشجویان و کارگران اعتماد کنند.

به اپوزیسیون پیشنهاد می شود تا از خصومت های حقیرانه دست بردارند و با حمایت از پیشنهاد آلترناتیو سیاسی از متن جنبش های اجتماعی، رقابت سالم سیاسی، بردباری و مدارا را در جامعه باب کنیم و همه باهم در تامین برابر حقوقی و آزادی شهروند، ساختن جامعه سالم و آزادی ایران مان، همپیمان و همگام شویم.

اقبال اقبالی

18.11.2022

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

اقبال اقبالی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.