اى "سيا"، خيلى نامردى!

اصلا ما شكايت ميكنيم. آبرومونو كه از سر راه نياورديم؟ از سازمان سيا شكايت ميكنيم كه اينطور با احساسات پاك ما بازى كردند. مگر قرار نبود چنگ بشه؟ مگر سيمور هريس نگفت كه نقشه حمله روى ميز جرج بوشه؟ مگر نگفتند كه تا چند روز ديگه فلان جا و فلان جا بمباران ميشه ؟ پس چى شد؟ به همين راحتي همه چيز منتفى بشه؟ پس ما براى مبارزات ضد امپرياليستى چه خاكى بسرمون بريزيم؟ از كجا عكس هاى تازه از بچه هاى معلول و زنان حامله كه گلوله خوردند پيدا كنيم؟ خودمونو جر داديم تا تونستيم بيست نفر را در پالتاك جمع كنيم

جهت اطلاع خواننگان ايران گلوبال

سند حاضر به سهم خود تلاش می‌کند تا به امر پژوهش کارشناسانه در جهت معرفی هرچه روشن‌تر یک الگوی اقتصاد اجتماعی بازار بنیاد و طراحی برنامه آن با توجه به ارزش‌های سوسیال دمکراسی نوین برای ایران یاری رساند و به ویژه تجارب موفق جهانی در این زمینه را در اختیار جامعه قرار دهد. ما در حد توان خود می‌کوشیم تا با جلب همکاری دیگر گرایش‌های فکری و سیاسی همسو، زمینه‌های نزدیکی برای تدارک و تاسیس یک حزب سوسیال دمکراتیک نوین را فراهم آوریم.

«"«"«"«"«"«"«"«"

مرداد ماه ۱٣٨۶-سومین همایش اتحاد جمهوری خواهان ایران

امضاکنندگان:

اردوان ارشاد، مهران براتی، محمد برزنجه، رضا چرندابی، رضا سیاوشی، حسن شریعتمداری، عباس شیرازی، رامین صفی‌زاده، جمشیدطاهری پور، امیرحسین گنج‌بخش، مهرداد مشایخی، ایرج یوسفی

سام قندچي

غير اسلامي کردن يعني نافرماني مدني

دوست عزيز آقاي دکتر رهنمود،

من با شما اختلافي ندارم که عربستان سعودي چرا مسجد ميسازد و صفويان چرا امامزاده ساخته اند و چرا ملايان و جريانات مذهبي آن را تقويت کرده و ميکنند. از نظر من نيروهاي سکولار هم بايد آلترناتيو هاي خود را بسازند تا آنکه هميشه فکر کنند که اي« ها را چطور نابود کنند. بنظر ميرسد که در يادداشت دوم شما منظور شما هم همين است. اينکه هدف سازندگان امامزاده چيست ربطي به اين ندارد که کسي که بچه اش مرده ميرود امام رضا که تسلي بيابد. اگر آلترناتيو ديگر باشد و آن فرد هم به آن آلترناتيو جلب شود، وضع متفاوت خواهد شد. به زور نميشود به مردم چيزي تحميل کرد. حرف من اين است وگرنه بنظر من سنت هاي سکولار را بايستي آنها که به آن معتقدند اشاعه دهند و منظور اين نوشتار هم همين بود. ولي از جريانات اسلامي نميشود انتظار داشت که امامزاده ها را توسعه ندهند حتي در جامعه سکولار هم همينطور است البته نبايستي دولت به آنها کمک کند ولي افراد مذهبي آزادند که مسجد بيشتر بسازند. البته همه مسلمانان يا مسيحيان چنين نميکنند. کسي که مسلمان است لزوماً اسلام گرا نيست و اکثريت قريب به اتفاق مسلمانان هم اسلامگرا نيستند هرچند از نظر مذهبي مسلمانند و اين واقعيت در ايران بنظر من حتي با پايان جمهوري اسلامي هم چندان تغيير نخواهد کرد.

با احترام

سام قندچي

متوهم

چه اين کنيد و چه آن، بوش می خواهد بمبارانتان کند!

اى " سيا" ، خيلى نامردى

اصلا به سازمان سيا چه ربطى داره كه گزارش بده؟ غلط كرده. ما كلى زحمت كشيديم و كميته عليه جنگ درست كرديم. يك عالمه اعلاميه داديم كه تا سه روز ديگه ايران بمباران ميشه. حالا يكهو بيان اطلاعيه بدند كه " جنگ نميشه" ؟ مگر كشكه؟پس تكليف ما چي ميشه؟ خدا را شكر قرار نيست به كسى جوابگو باشيم اما پول اين وب سايتها را كه در اين چند مدت ساختيم چى ميشه؟ كى حاضره خسارت ما را بده؟ سيا؟ پنتاگون؟

اصلا ما شكايت ميكنيم. آبرومونو كه از سر راه نياورديم؟ از سازمان سيا شكايت ميكنيم كه اينطور با احساسات پاك ما بازى كردند. مگر قرار نبود چنگ بشه؟ مگر سيمور هريس نگفت كه نقشه حمله روى ميز جرج بوشه؟ مگر نگفتند كه تا چند روز ديگه فلان جا و فلان جا بمباران ميشه ؟ پس چى شد؟ به همين راحتي همه چيز منتفى بشه؟ پس ما براى مبارزات ضد امپرياليستى چه خاكى بسرمون بريزيم؟ از كجا عكس هاى تازه از بچه هاى معلول و زنان حامله كه گلوله خوردند پيدا كنيم؟ خودمونو جر داديم تا تونستيم بيست نفر را در پالتاك جمع كنيم . حالا چطورى اونها را نگه داريم؟

نه اقا جان. سيا غلط كرده . جنگ ميشه خوبش هم ميشه. مگر همين ديروز نبود كه جرج بوش گفت " ايران ديروز خطرناك بود، امروز خطرناكه و فردا هم خطرناكه"؟ خب يعنى اينكه ميخواد به ايران حمله كنه ديگه. وگرنه مرض نداشت كه بگه خطرناكه. ميتونست بگه خطرناك نيست. اما گفت خطرناكه. يعنى اينكه حمله نظامى قطعيه........

http://www.mano-paltalk.net/jeddi13/sar0912.htm

کیانوش توکلی

دوستان گرامی

سلام

اظهارنظر یعنی شما بر نظر و یا مقاله ای نظراتان را بنویسید ؛ بنابراین کپی کردن از مقالات دیگران بعنوان اظهار نظر و یا درج خبرکار نادرستی است و متاسفانه پاک خواهد شد .

در عوض شما می توانید کل مقاله و یا خبر را در بخش دیدگاه کاربران_ گذاشتن مقاله در بخش دیدگاهها به اندازه خوردن یک لیوان اب راحت است _ قرار دهید

از دوستان خواهش می کنم این مقرارات را که بسود همه است را رعایت نمائید

بلخی

در ستایش ِ دمکراسی

مقاله جالبی است. در مورد دمکراسی ايده خدايگان و بندگان نيتچه را منعکس می کند. اما در موردشکست مضمن و دنباله دار ايرانی و حالت نه مرک و نه زندگی که ايرانيت برای قرنها گرفتار آنست نبايد نقش نيهيليسم ايرانی را نيز در آن فراموش کرد که از قضا می توان از همان هشدارهای نيتچه بر عليه نيهيليسم برای درک و آسيب شناسی آن استفاده برد.

در مورد جمله آخر شايد بايد از فضای سايبر بيشتر استفاده شود زيرا اين فضا به مقدار زيادی از گزند حکومت گران بدور است. بنا براين به عوض رفتن از ايران يک راه حل آنست که فضای سايبر را به ايران آورد و در آن به ساختن ايران مجازی مورد نظر اقدام کرد و منتظر شد تا ورق تاريخ برگردد.

جمشید

میگن میمون هرچی زشت تره بازیش بیشتره؟ حکایت این آخوندهای بوگندو و کارگزاران آخوند بی لباس شان نظیر لاریجانی و احمدی نژاد است. کثافتها با او قیافه هیات کریه شان هرکجا سخنرانی دارند از قبل میدهند یک خروار گل هایی که بسیار زیبا و بسیار هم زیبا تزئین شده اند قرار میدهند. کثافتها خیال می کنند که اگر سخران را، یعنی همان تپه گه را میان آن گلهای زیبا قرار دهند می توانند از مردم دل ببرند. اگر کسی از دیدن و بوییدن گه وسط خرمن گل لذت می برد مردم ایران هم از دیدن چنین لحظه هایی لذت می برند. کثافتهای از خودراضی. میمونهای بد ترکیب و کریه.

ها شمی سوئد

پان ترکها و ما ایرانیان کاک محسن

Läget är bra,till o med mycket bra دوست ارجمندتصورکنیدامروزه چه کسانی پایه های حکومت اسلامی راتشکیل میدهند؟وهرجا" دکتر"احمدی نژادمیرود اورا باشعارهای زنده باد ومرده باد ،انرژی اتمی حق مسلم ماست و...حمایت وبدرقه میکنند؟چه کسانی از سیاستهای سرکوب گرانه ی حکومت درمورد جنبش زنان ،کارگران ،دانشجویان...وملل غیرفارس(بقول شما اقوام!!!) حمایت میکنند؟هرچه شما اسم این افرادرا بگذارید،شما هم ازهمینها هستید درمورد رژیم پهلویها!!!دوست عزیز "پان"فقط در حاکمیت معنی ومفهوم پیدا میکند.شما برای اینکه خودراازطرفداران دکتراحمدی نژادجداکنیدنبایدهمان حرفها رادرمورد غیرفارس زبانان بزنید که آنها میزنند!!!تمام گفته های شما چند نفرهمان است که رهبران جهموری اسلامی درمورد غیرفارسها میگویند:آیا وقتی دکتراحمدی نژادعیدرافقط بفارس زبانها تبریک گفت اعتراض کردید؟متوجه شدید که بعدازاعتراضات مردم آذربایجان به روزنامه ایران دکتراحمدی نژادگفتند:تعصب فارسی باید به تعصب عموم ایرانیان بدل شود.رفسنجانی وخاتمی بارها درسخن رانی ها گفته اندغیرازفارسی بقیه زبانهای موجود درایران خرده فرهنگ وخرده زبانند!!!فرق شما با آنها چیست؟وقتی اززبان فارسی انتقاد میشود نه تنها دلیل دشمنی نیست بلکه کمک برای بهبودی درمشکل زبان نوشتاری فارسی است ،اگرانتقادبمعنی دشمنی است پس با خواندن مقاله ی آقای آشوری با نام "مشکل زبانی ما" حتمأخواهید گفت آشوری بزرگترین دشمن زبان فارسی است!مفهوم پان فارسیسم درایران امروزی حکومتیان جمهوری اسلامی وطرفدارانشان با باستان پرستان خوش خیال را شامل میشود.این آمارهای دودرصدی نشاندهنده تظاهرات میلیونی مردم آذربایجان نمیباشد.

محسن کردی

پان ترکها و ما ایرانیان

جناب هاشمی، شما آدم متعصبی هستید من بحثی باشما ندارم؛ احمدی نژاد عید را فقط به فارس زبانان تبریک گفت؟؟؟ یعنی گفت عید را به همه فارس زبانان تبریک می گویم؟ البته احمدی نژاد خیلی پرت است و من تبریک عید او را نشنیده ام اما حدس میزنم که چه گفته و شما آدم متعصب چگونه بحث را تحریف میکنید. او احتمالا گفته است عید را به عموم مردم (یا ملت) ایران و نیز به تمام ایرانیان در تمام دنیا و نیز کسانی که عضو خانواده زبان فارسی و فرهنگ ایرانی هستند تبریک می گویم. لابد شما ترکها را جزو مردم یا ملت ایران نمی دانید اگرنه این تبریک به شما هم میرسید. اگر او بخاطر گفتن این جملات پان فارس است و شما معترضید که چرا از ترکهای ترکیه و قزاقستان نام نبرده پس من هم پان فارس هستم و باهم بحثی نداریم.

محسن کردی

استاندارد دوگانه بی بی سی فارسی در انعکاس اخبار حقوق بشری (2)

جناب آیدین، شما هم حقوق بشر را اشتباه فهمیده اید و هم از اروپا و غرب شناخت ندارید. این گونه نیست که هر نظری صرفا تا وقتی که نظر است قابل مجازات نباشد. اینجا اگر کسی هولوکاست را انکار کند مجرم شناخته می شود. همین یکی دو سال پیش یک فرانسوی بخاطر ابراز چنین نظری برای عموم به زندان محکوم شد. هولوکاست یعنی همان قتل عام یهودیان. در این کشورها هر تجمع و انجمنی باید موازینش با موازین کشور و نیز موازین سازمان ملل مغایرت نداشته باشد اگرنه حق تشکیلش را ندارند. شما اگر به منشورهای سازمانها و احزاب نژاد پرست نگاه کنید در آنها یک کلمه بر علیه خارجی ها نمی بینید. تنها می گویند که برآوردشان این است که مایاه بسیاری از مشکلات جامعه شان بخاطر مهاجرت بی رویه است که سهم مهاجران بع علت فقر را در تبهکاری ها به نسبت مردم بومی بیشتر کرده است که هم حقیقت است و هم خود این کشورها به آن اذعان دارند. اما یک نژاد پرست، هرکه باشد، حق ندارد کلمه ای در تحقیر یک خارجی بنویسد یا بگوید که اگر چنین کند او را به دادگاه برده و مجازات خواهند کرد. اینجا کم ندیده ایم که کسانی را به دلیل توهین به خارجی یا عقاید مسلمانان مجازات کرده اند. اگر خیال می کنید که نژاد پرستی تنها یعنی اینکه در خیابان با مشت به صورت شما بکوبند پس آنگاه قابل مجازات است سخت در اشتباه هستید.

آیدین تبریزی

استاندارد دوگانه بی بی سی فارسی در انعکاس اخبار حقوق بشری (2)

آقای محسن کردی،

هلوکاست یک مورد استثنایی است با این حال بسیاری از مدافعان واقعی آزادی بیان در غرب هستند که مخالف جرم شناختن اظهار نظر در مورد هلوکاست هستند و در این زمینه اتفاق نظر وجود ندارد. آیا سخنان رئیس دانشگاه کلمبیا را به خاطر ندارید که می گفت اگر آدولف هیتلر هم الان زنده بود، او را دعوت می کردم تا به سئوالات ما پاسخ دهد. در آلمان هم نئونازی ها کاملا شناخته شده هستند ولی کسی به صرف اینکه نئونازی است دستگیر و زندانی نمی شود. احزاب راست افراطی که طرفدار ایده نئونازی ها هستند هرچند اسمشان نئونازی نیست رسما فعالیت می کنند ولی همه می دانند که آنها نئونازی هستند و در انتخابات رای نمی آورند. در فرانسه به خاطر ندارید که ژان ماری لوپن رهبر راستهای افراطی در دوره اخیر موفقیتی نسبی کسب کرده بود و همه در فرانسه به شدت نگران شده بودند؟ اگر کسی تنفر از خارجی ها را ترویج کند و به آنها اهانت و تعرض کند، به دلیل همین جرم محاکمه می شود و نه به دلیل عضویت در گروههای راست افراطی. گروههای راست افراطی علنا خواستار وضع قوانین منع اعطای پناهندگی و اجازه اقامت به خارجی ها هستند و تا موقعی که این ایده سیاسی با توهین و تعرض همراه نباشد کسی نمی تواند با آن مخالفت کند و یا اعتقاد به این ایده سیاسی را جرم بداند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.