محمد کعبی زیر شکنجه نیروهای اداره اطلاعات شوش کشته شد
05.02.2012 - 19:38

فعالان عرب در خوزستان در تماس با العربیه اعلام کردند محمد کعبی فرزند جاسم ،جوان عرب اهل شوش که کمتر از دو هفته پیش به دست نیروهای اداره اطلاعات در این شهر بازداشت شده بود روز پنجشنبه گذشته 2.2. 2012 زیر شکنجه کشته شد.

بر اساس این گزارش یک کارمند ستاد خبری اداره اطلاعات شوش در تماس با خانواده کعبی ضمن اعلام این خبر به آنها اخطار کرده که از برپایی مراسم عزاداری خودداری کنند. به گفته شخص تماس گیرنده جنازه محمد را کارمندان ادراه اطلاعات در مکانی دفن کرده اند و نیازی به مراجعه برای دریافت جنازه ودفن وبرپایی مراسم عزا وجود ندارد.

محمد کعبی چندی پیش به همراه خواهر خود خدیجه و پدرش جاسم کعبی در منزل مسکونی خود در محله احمد آباد دستگیر شده بودند.

با انتشار خبر مرگ محمد کعبی در شوش ،سایر محله های عرب نشین این شهر با بر پایی مراسم یزله و پایکوبی ضمن ابراز همدردی با خانواده کعبی خواستار پیگیری عاملان مرگ این جوان در اداره اطلاعات این شهر شده اند.

پیش از این نیز دوجوان دیگر به نام های ناصر آلبوشوکه درفشان (20 ساله) در روز 30 ژانویه 2012 زیر شکنجه نیروهای اداره اطلاعات اهواز جان سپرده و قبل از او نیز رضا مغامسی در بازداشتگاه اداره اطلاعات دزفول کشته شده بود.

فعالان عرب اهوازی تاکید کردند " سکوت محافل اپوزیسیون ایرانی داخل وخارج از کشوردر قبال این جنایت ها گویای تایید این برخوردهای سبعانه و همراهی با نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی است."

پیش از این گزارش های مختلفی در مورد بازداشت تعداد زیادی از فعالان سیاسی و قومی عرب در ایران منتشر شده بود.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

آ. ائلیار
ایمیل رسیده

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما