ارسال دسته گل نوروزی به خانواده ی زندانیان سیاسی آذربایجان

‏ آتيلاي عزيز و تاتار گرامي!
شايد سن پايينتان به شما اجازه نمي¬دهد كه علت خالي بودن جاي پدرتان در كنار سفره ‏عيد را درك كنيد. جالب است كه حتي فرزندان نوجوان ما در در اين كشورهاي دور نيز، از ‏درك علت اين ناراحتي شما از نبودن پدر در كنارتان، ناتوانند. آخر آنها هرگز زنداني شدن ‏والدين خود بخاطر عشق به زبان مادري را تجربه نكرده¬اند.‏

 ارسال دسته گل نوروزی به خانواده ی زندانیان سیاسی آذربایجان از سوی خانواده های ساکن خارج

حضور فعالین از شهرهای مختلف و تبریک عید به خانواده های زندانیان مدنی آذربایجان سنتی جا افتاده در جنبش ملی- دموکراتیک آذربایجان است که امسال خانواده های ساکن خارج نیز به این صورت در این امر مشارکت نمودند.

بنا به خبر مندرج در صفحه فيسبوكي "ستارخان"، تعدادي محدودي از خانواده­هاي مقيم خارج از كشور، با خطاب قراردادن سمبوليك تعدادي از اعضاي خانواده زندانيان سياسي آذربايجاني، عيد نوروز را به بستگان تمامي زندانيان سياسي تبريك گفتند.

"شما و عزیزان محبوسمان را فراموش نکرده ایم"

جمعی از خانواده های آذربایجانی مقیم خارج با ارسال دسته گل به خانواده های زندانیان سیاسی عید نوروز را تبریک گفتند. هدف از این ابتکار ارزشمند، ادای احترام به خانواده هایی است که عزیزان آنها در بزرگترین عید آذربایجانیان به خاطر دفاع از ارزشهای ملت نه در کنار خانواده، بلکه در پشت میله های زندان هستند. در متن ارسالی به خانواده های زندانیان آمده است:

 " اینکه در این روزهای خاطره انگیز عید، عزیزترین شما در کنار شما نیستند، به آمال والای انسانی آنها بر می گردد. همه ما به این امر واقف هستیم و همه مان از اینکه شما با متانت و وقار این جدایی ناخواسته را تحمل می کنید، از صمیم قلب احساس دین کرده و از شما سپاسگذاریم."

خانواده های ترک مقیم کشورهای مختلف اروپا و آمریکا که در بین آنها افراد نو جوان هم دیده می شود، با ارسال دسته گلهای زیبا (نمونه دسته گل ارسالی در تصویر) برای فرزندان، همسران و مادران زندانیان سیاسی سالی پربار همراه با آزادی عزیزانشان آرزو کردند.

 

ترجمه فارسي متن پيام تبريك

تبريك عيد نوروز

خانمهاي گرامي زكيه دميرچي، اعظم پیر وکیلی، آیناز رادمهر، عزیزه مولایی ‏، باریش زنگانلی ‏(فاطمه حیدری)‏، سونا فرج زاده، خانم آزاد، خانم قلي­زاده، عطیه طاهری و كودكان عزيز آتيلا و تاتار و به همراه شما دهها و صدها شريك زندگي، كودكان، مادران، پدران، خواهران و برادران!

عيد نوروز بر شما مبارك باد!

عيد نوروزي كه توأم با ناراحتي از نبودن شركاي زندگي، پدران و فرزندانتان جشن مي­گيريد، فرخنده باد!

  آتيلاي عزيز و تاتار گرامي! شايد سن پايينتان به شما اجازه نمي­دهد كه علت خالي بودن جاي پدرتان در كنار سفره عيد را درك كنيد. جالب است كه حتي فرزندان نوجوان ما در در اين كشورهاي دور نيز، از درك علت اين ناراحتي شما از نبودن پدر در كنارتان، ناتوانند. آخر آنها هرگز زنداني شدن والدين خود بخاطر عشق به زبان مادري را تجربه نكرده­اند.

 اعضاي گرامي خانواده­هاي زندانيان سياسي،

عيد نوروز شما و اعضاي خانواده­هاي همه زندانيان سياسي­مان را تبريك گفته، آرزومنديم كه در فاصله زماني كوتاهي، شادي بهارانه ناشي از خبر آزادي عزيزانتان به اين روزهاي تلخ زندگي شما نقطه پايان نهد.

ما همه بخوبي ميدانيم كه دوري اعضاي خانواده­تان از شما در اين روز عيد و روزهاي بهاري، بخاطر آمال بلند انساني آنهاست و همه مان از تحمل توأم با متانت و وقار شما در قبال اين فراق ناخواسته، احساس احترام عميقي نسبت به شما داريم.

 آرزوي بهاري توأم با مژده آزادي براي شما داريم.

 شما و زندانيان سياسي عزيز همه­مان را هرگز فراموش نمي كنيم.

 با احترام و محبت بي پايان

 جمعي از خانواده­ها و افراد مقيم خارج از كشور:

  لندن: يوسف عزيزي بني طرف، بابك بخت آور و محمد انصاري،

تروندهئيم نروژ: فاخته زماني

 لاس پالماس اسپانيا:  حسن ملازاده،

ميشيگان: شاپور انصاري،

كاليفرنيا: اسماعيل جميل، وئرا قنادي، خانواده سليماني­ها (سئوا، علي، آيسان، ايليا، آيلا)،

آنكارا: توركان اورمولو و رامين جبارلي،

استكهلم: خانواده ملازاده­ (علي، آفروديته، تيمور و آيدا)، سلامت دشتي، خانواده عزيزي­ (سهيلا، سعيد، لوئيزا و ائلينا)، سوتوي قاراداغلي، علي رضا اردبيلي، گولناره شوكوراووا، اورمان و آندره­آ قزويني،

برگن نروژ: سيمين صبري و يونس شاملي،

 زوريخ ­سوئيس: آراز نسيمي،

 يوته­بوري­ سوئد: خانواده بيلگين (افسانه و محمود)، مسعود نامور، تقي سليمانجاه، سجاد رادمهر، عذرا آذري،

ميندن آلمان: خانواده  سليماني­

هايدلبرگ آلمان: خانواده قازانلي­ (سهند، جاواد، اولدوز، ساوالان)،

  اومئو سوئد: خانواده كامراني (نينا، آلتينا، آنيد، صالح)،

 ائسن آلمان: نقي محمودي،

 

نوروز 1393/2014

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دیرلی ایشیزده ن تشکورلرله. آردی اولماسی بو ایشلری گوزل بیر قایدایا چئویرر. ساغ اولون

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اردبیلی، بخاطر انتشار این مطالب از شما تشکر کرده، امید که زندانیان نامبرده بزودی از جهنم زندانهای رژیم اسلامی آزاد و به آغوش خانواده هایشان باز گردند. ما آزادی تمام زندانیان سیاسی را از بیدادگاههای رژیم دیکتاتور اسلامی خواستاریم. زبان مادری از حقوق اولیه هر انسان است. یا جمهوری غدار اسلامی دیر یا زود، بحقوق طبیعی خلقهای ایران گردن خواهد نهاد، و یا جهنم ایران مثل یک ویرانه از هم خواهد پاشید.