جنبش گسترده تحریم"انتخابات"مقدمه ای است بر وفاق ملی ایرانیان

تحریم گسترده "انتخابات" مجلس شورای اسلامی نهم ، که برای نخستین بار پس از 33 سال ، تمامی نیروهای مخالف جمهوری اسلامی را علیه دارودسته فاسد و خودکامه خامنه ای ، به انجام عمل مشترکی وادار کرده است

تحریم گسترده "انتخابات" مجلس شورای اسلامی نهم ، که  برای نخستین بار پس از 33 سال ، تمامی نیروهای مخالف جمهوری اسلامی را علیه دارودسته فاسد و خودکامه خامنه ای ، به انجام عمل مشترکی وادار کرده است ، اگر در فردای "انتخابات" با دوراندیشی آزادیخواهان ایرانی  ، فارغ از تنگ نظری های فرقه گرایانه و خود مرکز بینی های نابخردانه  پی گرفته شود ، بدون شک  می تواند به نقطه ی آغازی در جنبش ملی و دمکراسی خواهانه و عدالت جویانه مردم ایران تبدیل گردد . صدها گروه سیاسی و نهاد اجتماعی و شخصیت های علمی و فرهنگی و هنری ، در سراسر ایران وجهان از هفته ها قبل مردم ایران را به خانه نشینی در روز "انتخابات" دعوت نموده اند . درخواست انتخابات آزاد با معیارهای بین المللی  و درخواست نافرمانی مدنی در مخالفت  با خیمه شب بازی های جمهوری اسلامی با عنوان "انتخابات" ، زمینه ای است که امروزه تمامی گروهها و شخصیت های آزاد اندیش ایران را  در کارزاری بنام  "تحریم انتخابات" در کنار یکدیگر قرار داده است ، از زندانیان سیاسی ایران وآقایان موسوی و کروبی که در زندان خانگی بسر می برند گرفته  تا فعالان جنبش دانشجوئی ، جنبش زنان ، جنبش کارگران و جنبش اقوام ایرانی ، و ایرانیان خارج از کشور، برای نخستین بار همه در یک صف ، در مقابل حکومت خودکامه جمهوری اسلامی و شخص خامنه ای صف آرائی کرده اند . این اتحاد و همدلی ایرانیان را باید به فال نیک گرفت و از آن محملی ساخت برای ایجاد تشکلی وسیع  و سرتاسری با هدف سامان دهی مبارزات پراکنده مردم ایران  .

در طرف دیگر و رو در روی صف متحد "تحریم انتخابات" ، جبهه ها ی از هم گسیخته ی دزدان و غارتگران بیت المال و متجاوزان به حقوق مردم قرار دارند که در نمایشی مضحک برای کسب صندلی هائی که فقط مسند دزدی و اطاعت از رهبری است به جان هم افتاده اند . و در طول 33 سال گذشته ، این برای نخستین بار است که نیروهای جمهوری اسلامی به چنین تشتت و تفرقه ای دچار گردیده اند که حتی "فصل الخطاب"رهبر و ولایت فقیه هم نمی تواند آنان را بیدیگر نزدیک سازد ، جناح های باقی مانده در اردوگاه بیت رو به زوال خامنه ای برای کسب امتیاز بیشتر در مجلسی که فاقد قدرت است ولی قرار است که نقش سیاهی لشکر را در تصفیه های بعدی جناح های غارتگر ایفا نمایند . تصفیه هائی که ممکن است به آرامی تصفیه اصلاح طلبان از گردونه قدرت نباشد .  

وقت تنگ است . دو روز دیگر بیشتر به "انتخایات" قلابی مجلس دلقکان بیت رهبری نمانده است ، آمار و ارقام برای نشان دادن "مشارکت حداکثری" !  دوربین های فیلم برداری تلوزیون برای نمایش دادن صحنه های ساختگی  و صف های "طولانی" رأی دهندگان ! برای اثبات "مشروعیت" حکومت اسلامی ! و بیعت مجدد "امت " با سید علی خامنه ای ،  در مقابل چشمان متعجب ایرانیان و جهانیان ! همه از پیش و طبق دستور رهبر تدارک دیده شده است تا در شامگاه روز جمعه ، "آقا" ضربه محکم دیگری را بر پیکر "استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی و ایادی داخلی آنان" وارد سازد ! در این میان آنچه نامشخص و غیر قابل پیش بینی است ، سرنوشت نوچه ی گستاخ رهبر و دارودسته پیرامون اوست که در ماههای گذشته در برخی موارد افسار گسیخته و  باعث ناخشنودی "اقا" گردیده است ! آیا به او فرصت خواهند داد که دوره دوم ریاست جمهوری اش را که با کشتار نداها و سهراب ها و ترانه ها و زندان و شکنجه و اعدام  دانشجویان و استادان دانشگاه ، روزنامه نگاران ، کارگران ، وکلا  و زنان و مردان آزادیخواه ایرانی در گوشه وکنار این سرزمین و با همدستی رهبر آغاز کرد به آرامی بپایان برساند یا اینکه این "انتخابات" مقدمه ای است برای اخراج کامل دارودسته احمدی نژاد از بیت رهبری ؟  بدون شک چگونگی پذیرش نتیجه "انتخابات" از جانب احمدی نژاد و میزان سرکشی و اعتراض او در برابر تقلب دارودسته رهبر ، در تعیین سرنوشت کسی که صندلی ریاست جمهوری اش بر خون جوانان وطن نهاده شده است نقش بازی خواهد کرد .

و سخن پایانی اینکه : در شهرهای بزرگ ایران ، بجز مزدوران و جیره خواران و نیروهای سرکوب گر جمهوری اسلامی و خانواده ها شان که پای ثابت هر انتخاباتی بوده اند ، از بدو تأسیس جمهوری اسلامی ، همیشه رسم بر این بوده است که تعداد قابل توجهی از هموطنان ما نیز بخاطر اینکه شناسنامه شان به ُمهر"انتخابات" ممهور شود تا مبادا از جانب دولت های جمهوری اسلامی به "ضد انقلاب" متهم گردند و در زندگی اجتماعی شان با تنگناهای دولتی مواجه گردند ، علیرغم میل  باطنی خود ، در انتخابات های جمهوری اسلامی شرکت می کرده اند ، این دسته از هموطنان ما خوب است بدانند اکنون که عدم شرکت در انتخابات  و"تحریم انتخابابت"  برای ایرانیان همه ایرانیان آزادیخواه و خسته از جور وستم جمهوری اسلامی به جنبشی فرا گیر و علنی تبدیل گردیده است ، و اکنون که شما با پرداخت کمترین هزینه یعنی یک روز ماندن خانه و خیابانها را خلوت نگاه داشتن می توانید قدرت ملیونی و نافرمانی مدنی خود را به دارودسته های رو به زوال و تبهکار حاکم برایران نشان دهید ، دیگر ترس از نخوردن "مُهر انتخابات" در شناسنامه نمی تواند توجیه گر شرکت در خیمه شب بازی انتخابات رژیم باشد .

بدون هیچ تردیدی ، مُهرانتخاباتی که از جانب تمامی نیروها و نهادهای ملی و مترقی درون و برون مرز و تمامی فرهیختگان ایرانی و زندانیان سیاسی و ملیون ها زن و مرد آزاد اندیش ایرانی تحریم شده است ، در فردای آزادی ایران که دور نخواهد ، برای صاحبان شناسنامه ، چیزی جز سرشکستگی و بدنامی  به ارمغان نخواهد آورد ، برعکس نداشتن مُهر چنین انتخاباتی رسوا و قلابی در شناسنامه ، در فردای آزادی ایران  باعث مباهات صاحب شناسنامه خواهد بود . شمارش معکوس برای فرو پاشی حکومت دزدان وغارتگران از فردای انتخابات سال 88 یعنی از آن روز که سید علی خامنه ای و احمدی نژاد با گلوله و زندان و شکنجه و تجاوز به استقبال مردم شتافتند آغاز گردید ، مردمی که جرمشان این بود که بطور مسالمت آمیز و با مدنی ترین شیوه ها فقط گفته بودند : "رأی من کو".    

هموطن  ! به احترام خون هزاران هزار دگراندیش ایرانی که از ابتدای تأسیس جمهوری اسلامی تا به امروز  ، در راه آزادی ، عدالت اجتماعی و برابری زن و مرد و برابری ادیان و اقوام ، توسط جلادان بی وطن بر زمین ریخته شده است،

به احترام زندانیان سیاسی  که  از درون شکنجه گاههای اوین و گوهر دشت و با به خطر افکندن جان خویش  ، "تحریم انتخابات" و  پیوستن به جنبش نافرمانی مدنی را از مردم ایران درخواست نمودند .

و به احترام شرافت و کرامت انسانی خودتان در انتخابات فرمایشی خامنه  شرکت نکنید و برای حکومت غارتگران ، شکنجه گران و متجاوزان به حقوق مردم ایران مشروعیت درست ننمائید . قدرت خویش را در نخستین نافرمانی مدنی به نمایش در آورید و خامنه ای و سایرجانیان غارتگر را در مخفی گاه های خویش به لرزه درآورید .

10 اسفند 1390

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.