مادر ما: شهبانو فرح پهلوی، یکی از رنجدیده ترین مادران ایران

یکی از رنجدیده ترین مادران ایران
این مقاله در واکنش به واکنش برخی کاربران به مقاله آقای علیرضا نوریزاده و دعوت او برای فعال تر شدن فرح پهلوی نوشته شده است. من در این مقاله از فسیلها یاد کرده ام. خودم هم جزو آنها هستم. ما فسیلهایی هستیم که باید بپذیریم که نسل جوان ایران راه خودش را بهتر از ما میداند. نسل ما هم از پدرانش عقبمانده تر بود و هم از فرزندانش. به این خاطر از اصطلاح فسیل استفاده کردم که تاکیدی باشد بر ناکارآیی نگاه و جهان بینی ای که ما سابقا داشتیم و احیانا امروز نیز همراه ماست و ما را آزار میدهد.

 واکنشهای برخی از شما فسلا (فسیل ها) به مقاله نوریزاده نشان تاسف بار و ترحم برانگیزی از درماندگی تان بود. در بخش نظرات صدای دندان قروچه های از سر خشم تان خوب بگوش میرسید. گاهی فکر میکنم سایت ایران گلوبال مکان مناسبی برای خالی کردن عقده های شماست. بد نیست.. نوعی تراپی و درمان مشکلات روانی شما هم هست.

اما شماها اگر واقعا به دنبال درمان واقعی هستید باید شجاعتش را داشته باشید که با واقعیت ها کنار بیایید. و این وقعیت ها به ترتیب زیر هستند:

1- شماها در یک انقلاب شرکت کردید که قدرت را بدست بگیرید و مردم ایران را به خوشبختی مورد نظرتان برسانید (در حسن نیت شما شکی نیست،  اما در این که این حسن نیت از همان جنسی بود که امروز طالبان برای مردم شان دارند هم شکی نیست منتها یکی سنگسار و برقع را هم اضافه کرده بود که شماها چنین نبودید) . دندان قروچه امروز شما از این روست که به خمینی سواری دادید و او از شماها سوء استفاده کرد. با این واقعیت کنار بیایید و به خودتان بگویید: «بله من سواری دادم». من هم که در این انقلاب شرکت داشتم همان آغاز با این واقعیت کنار آمدم که به خمینی سواری دادم و برای خودم و عملی که انجام دادم متاسفم.  

2- بپذیرید که جهان بینی شماها دیگر محلی از اعراب در دنیای کنونی ندارد. امروز این نسل جوان ایران است که اهداف را به ثمر میرساند. این نسل شماها را نمی شناسد و ایدئولوژی تان را اصلا قبول ندارد.  از هویت سابق بطور کلی استعفا بدهید و هرگز از آن منظر داخل سیاست نشوید چون مشمئز کننده است. این که شماها نیت نیکی داشتید و در راه هدف تان کشته دادید از این اشمئاز کم نمیکند. طالبان هم «شهید» میدهند. سیستم جدیدی بجای آن بوجود بیاورید که چپ مدرن را نمایندگی کند و برای نسل جوان ایران جاذب باشد. حتا نام سابق سازمانی تان به ضرر شما عمل میکند.

3- بعنوان کسی که همواره عقیده داشته ام نظام پادشاهی برای ایران بهتر کار میکند میگویم که ایکاش.. ایکاش و ایکاش.. انقلاب سال 1357 به همان راهی میرفت که امروز همگی مان آرزو داریم: یعنی یک ایران سکولار و دمکرات و جمهوری.  

4- متاسفانه و .. متاسفانه، انقلاب به این راه نرفت. حال چه باید کرد؟ یک فرد سکولار واقعی که شماها ایشان را خوب میشناسید به این سوال پاسخ درخوری داده است: «مهم این است که گربه موش بگیرد. سیاه سفیدش مهم نیست».  تنگ شیائوپینگ.

5- در پاسخ به مقاله نوریزاده برخی از فسلا (فسیلها) و ترکان جدایی طلب از شکنجه های ساواک و بیدادهای ژاندارمری و شهربانی زمان شاه گفته اند و یکی از ترکان جدایی طلب گفته بود که فرح پهلوی از مردم آذربایجان طلب عفو بکند تا بخشوده شده و شهروندی پذیرفته شود! آیا به واقع رد و اثر مشکل روانی را در این گفته نمیتوان یافت؟ طرف یک دنیایی برای خودش درست کرده و در آن دست و پا میزند. و البته.. بخش نظرات جای مناسبی برای تراپی و خالی کردن عقده است. ولی کن مایه خنده هم هست. آنها که شهربانی و ژاندارمری را تشکیل میدادند مردمان ایران بودند. همانها بودند که ظلم میکردند. چه  در دوران پهلوی چه قاجار و چه در دوران مصدق این ظلم و زورگویی هرگز متوقف نشد. مشکل از حکومت نبود بلکه حل مشکل نیاز به گذر زمان و روشن شدن جامعه دارد و شاید تا دهه های آینده در ایران دمکرات و سکولار آینده نیز ادامه داشته باشد. برای درمان این مشکل اول باید ریشه را بشناسیم که مردم خودمان هستند: اهل رشوه دادن و رشوه گرفتن و نیز آمادگی پذیرش ظلم داشتن. وقتی علت درد را فهمیدیم میتوانیم به درمان مناسب برای آن بیاندیشیم.  

6- از پهلوی ها خوشمان بیاید یا نیاید از این واقعیت نمیتوان گریخت که نسل جوان ایران، از آذری و فارس و غیره بدور از تعصبی که برخی فسلا و نیز جدایی طلبان را رنج میدهد در دنیای مجازی پهلوی ها را ستایش میکنند و این خاری است در چشم این برخی فسلای متعصب و غیر سکولار و جدایی طلبان. متاسفم که این خار شماها را آزار میدهد اما.. نظر به گفته تنگ شیائوپینگ، اگر قرار است گربه ای در میدان باشد و بتواند موش بگیرد این پهلوی ها هستند: رضاپهلوی و فرح پهلوی. اتفاقا علیرضا نوریزاده انگشت روی نکته مهمی گذاشته است. از نظر من هم اعتبار و پذیرشی که فرح پهلوی در جامعه ما دارد امتیاز بسیار بزرگی برای مبارزه بر علیه رژیم است.

7- اگر ما تعصبات شخصی مان را کنار بگذاریم تا بتوانیم بهترین انتخاب را برای مبارزه با رژیم داشته باشیم، می بینیم که  حضور پر رنگ تر و حمایت فرح پهلوی میتواند کمک بزرگی باشد. سنگ انداختن به فرح پهلوی ضررش به خودما مخالفان جمهوری اسلامی باز میگردد. و تو تورک جدایی طلب باید بدانی که کلید آزادی مردم ایران در دست همه مردم ایران است و حرفها و سخنان تو سخت مردم را از مبارزه میترساند چرا که در چهره تو چهره مخالفان بشار اسد را می بیند. به همان اندازه دگم و به همان اندازه ترسناک. من جمهوری اسلامی و خامنه ای و جسن روحانی و احمدی نژاد را به تو و اهدافت ترجیح میدهم. اگر این نگاه من به تو باشد ببین نسل جوان ایران به تو چگونه نگاه میکند. و اگر کسی هست که قرار است این رژیم را سرنگون کند مسلما تو نیستی که پشت نقاب پنهان شده ای.  اما هر کلمه تو زهری است که ترس در دل مبارزان میاندازد و به نفع بقای جمهوری اسلامی عمل میکنی. و اگر این واقعیت ساده را درک نکنی و بازهم به کارت ادامه دهی از نظر من یا عامل رژیم هستی و یا یک فرد خودخواه که بخاطر تعصبات و عقده های شخصی ات حاضری ملتی را قربانی این رژیم وحشی بکنی.

8- اگر عقده ها و تعصبات شماها در آن حد هست که نمیتونید این واقعیت هایی را که آمد بپذیرید، پس دست کم کناری به تماشا بنشینید و از سنگ اندازی دست بردارید. فوقش این هست که رژیم سابق با ساواک و شهربانی اش بر میگردد. خب برگردد. کافیست فعالیت سیاسی بر علیه رژیم نکنید و از زندگی در آن بهشت لذت ببرید. ولی همه ما میدانیم که اوضاع سابق تکرار نخواهد شد. مردمی که بتوانند جمهوری اسلامی را سرنگون کنند مسلما میتوانند هر رژیم دیگری را نیز سرنگون کنند از جمله نظام پادشاهی دیکتاتوری پهلوی را. و فکر میکنم رضاپهلوی و سایر سلطنت طلبان نیز اینقدر هوش  و زیرکی را دارند که به اندازه شماها از پیامدهای یک حکومت دیکتاتوری آگاه باشند. .. اینطور نیست؟  

9- بجای همه اینها.. بیاییم و یکدیگر را ببخشیم. چرا از فرح پهلوی حمایت نکنیم؟ شاید به هر دلیلی چشم دیدن رضا پهلوی را نداشته باشیم اما فرح پهلوی.. میتوانیم به چشم مادر مان به او بنگریم: شهبانو فرح پهلوی.. مادر همه ما. 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ببخشيد محسن نازنين، يادم رفت که بنويسم، از اين رو بود که توي فرزندم نوشته بودي "رنج ديده ترين مادر ايران، ...". من فقط مي خواستم ياد آوري کنم که رنج ديده ترين مادران ايران برخي از مادران کرد هستند، نه خانم فرح ديبا ملکه سابق ايران. درست است هر مادري که فرزندش را از دست بدهد برايش کشنده است و من به عنوان پدر دو دوختر نازنين واقعا براي کسي که فرزندش را بهر نحوي از دست بدهد افسرده ام و هيچ آرزو نمي کنم که هيچ فرزندي قبل از والدينش جهان را ترک گويد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فرزند عزيزم آقاي کردي، من هيچگونه غرض ورزي نکرده ام. اين شما عزيزم با فرهنگي ديکتاتوري رشد کرده هستيد که اين گونه تفسير مي کنيد. بنده که اين حرف را ميزنم، به اندازه کافي مدرک و سند در اختيار دارم. مرحوم شاه سابق هزاران دلار مي داد که حتا کلفت خانه اش از فرانسه يا سويس بيايد نه ايراني. من از يک نظر به ايشان حق مي دادم که به هم ميهنان اعتماد نمي کردند، اما بي انصافي است که تو فرزندم کاسه از آش داغتر شده ايد. من زماني که ولي عهد سابق ايران به دنيا آمد دانش آموز درجه داري ارتش بودم و نگهبان در دانشکده افسري پس عمري از من گذشته و نمي خواهم چيزي را از روي کينه و غرض ورزي بنويسم. توي عزيزم از يک نظر درست مي گوئيد، من مي بايستي با ملکه سابق ايران شخصا تماس مي گرفتم. ولي آن زمان فکر مي کردم حتما ايشان راديو اسرائيل را گوش مي دهند و يا خانم محترم فرنوش رام به ايشان اطلاع مي دهند.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ناشناس که توصیه کرده اید که «آثار» پورپیرار را مطالعه کنم. پورپیرار یک غرض ورز هست و حرفهاش پشیزی ارزش ندارد. اما با جنابعالی موافقم که ممکنه ایران دچار جنگ داخلی بشه. دشمنان ایران (یکی اش خود شما و دیگرانی که اینجا نظر داده اید) کم نیستید. برای همین نعلین های آقای خامنه ای را حاضرم به چشم بکشم تا ترکهای ایران اسیمیله و فارس بشن و دیگه کسی یادی هم از شماها نکنه هاهاهاها.. خوبه؟ مرد حساب اومدی اینجا بحث سیاسی بکنی یا کل کل کنی؟ شماهایی که حتا بحث سیاسی رو به گند میکشید همانقدر مشکل دارید که طالبان افغانستان و همانقدر به ایران ضرر میرسانید که طالبان به افغانستان. هردوی شما ها طیفی هستید که مردمان کشورتان علاقه ای به شماها ندارد و شماها جایی ندارید. همین ایران گلوبال را به چشم بکشید که در سایتهای خودتان مگس پر نمیزند. ماها به هوای خواندن مقالات دیگر دلسوزان وطن مان به اینجا ..ادامه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوانندگان گرامي البته من كوچك همه شما هستم ، ولي نتوانستم سكوت كنم يك سري از اين نظريه ها ر اكه خواندم تصميم گرفتم چند خطي بنويسم ، والله به خدا مشكل ما نه ترك است ونه كرد ونه فارس و نه .... مشكل همه ما ودرد همه ما آخوندها وملاهاهستند والسلام ونامه تمام ، خواهش ميكنم وقت وفرصت وساعتهاي خودتان را هدرندهيد . الان كل ايران اسير اين ملاها است وشما باعرض معذرت داريد سربخشي ازآن مثلا تركها ويا لرها باهم دعوا مي كنيد درست مشابه خانه اي كه مي سوزد ودر بيرون عده اي جمع شده اند وهركس راجع به وسايل داخل آن واينكه چطور بايد حفظ وحراست شود ويا كجا بايد گذاشته شود و ...بحث وجدل ميكند الان خانه ما يعني سرزمين ما توسط قوم بدتر ازمغول يعني آخوندها به آتش كشيده شده است درست است كه تعدادي ازما از ايران خارج شده ايم ولي هيچ لحظه اي نبايد فراموش كرد كه ميليونها انسان داخل اين آتش هستند بنابراين مجددا خواهش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به به چشممان روشن نمریدم و معنیه حق خواهی و حق طلبی خودمان را هم از نظر طرفداران رژیم پهلوی شنیدیم م م م م""""عقده""".......آقای کردی نمیدونم چی باعث شده که یه کرد اینهمه سنگ خاندانی رو به سینش میزنه که ........البته میشه حدس زد...شما بهتر به این مامانتون بفرمایین وقتی ایران برگشتن چطور میخان در مورد اون تاریخ ساختگی به مردم توضیح بدن ن ن ن....توصیه میکنم تحقیقات اقای پورپیرار رو مطالعه کنین...اینو بدونین اگر اینگونه وضعیت ادانه پیدا کنه بدون شک ایران به جنگ داخلی کشیده خواهد شد و برندش هم ما ترکها هستیم ولی مقصر ما نیستیم...چون این یک واکنش هست در مورد تاریخ سازی خاندان پهلوی که نزدیک به صد سال هستش که هویت ما ترکهارو به شدت خدشه دار کردن...شما بهتر به این مامانتون بگین در یک برنامه زنده تلویزیونی از مردم ترک آذری عذرخواهی کنن تا اینکه به فکر نشوندن پسرشون در اریکه قدرت باشن.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز ایران گلوبال، با سلام دسته جمعی و خسته نباشید، من اول فکر میکردم که آقای نوریزاده از کردهای لرستان است، اما حالا تازه دریافتم که ایشان از سلاله محترم ترکان قاجار، و تورک هستند، آنهم از ترکان آذربایجانی! و حتا تا دیروز نمی دانستم که ملکه تاجدار سابق، خانم شهبانو فرح پهلوی عزیز، مادر نازنین ایشان هستند، و خواندن این همه سورپریز برایم خیلی جالب بود. با آرزوی طول عمر چنین خانواده جلیله، انشالله خداوند منان به خاندان پر افتخار ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مرحمت بفرماید، و یک مادر محنت کشیده را از کنار فرزند دلبندش جناب نوریزاده، مفروق نفرماید. باشد که دعای خیر ما به حق آقا امام زمان صلوات الله علیه و آلله و صلم در این دنیای فانی بدرقه راهش باشد. و خداوند تبارک و تعالی جناب ایشان را به حق امداد های غیبی جمکران!، از کنز کنازان و خنس خناسان محفوظ و مؤید بدارد. آمین!

تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر گلمراد مرادی، حس مسئولیت شما قابل تقدیر است که میخواستید برای درمان شاهزاده اقدام کنید و این میزان هوش شما را میرساند که تنها از عکسهای شاهزاده پی بردید که ایشان دچاره افسردگی بوده و امکان خودکشی داشته است و توانسته اید با قاطعیت احتمال خودکشی او را در رادیو اسرائیل هم اعلام کنید. صرف این که صدای شما از رادیو اسرائیل پخش شده باشد دال بر این نیست که به گوش شهبانو و یا رضاپهلوی رسیده باشد. حق این بود که خودتان با شهبانو تماس میگرفتید. و برفرض که تماس بگیرید طبعیعی است ایشان که شناختی از شما ندارند به سخن شما اهمیتی ندهند. این که یک نفر در یک رادیو سخنی بگوید و حتا زنگ بزند دلیل بر آن نیست که مردمان به حرف او عمل کنند. اما اگر شما روان درمانگر هستید با جمله ای که نوشتید اعتبار تخصص تان را زیر سوال بردید. کسی مثل شما نباید از روی غرض ورزی سخن بگوید .. ادامه..
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بجز دکتر گلمراد مرادی پاسخ هیچکدام از منتقدین را نمیدهم چرا که سالهاست نمونه سخنهایشان را پاسخ گفته ام و حوصله دهن به دهن گذاشتن را ندارم و از همه مهمتر آنها را نماد و یا مشت نمونه خروار افکار عمومی اقوام یا «ملیتهای» ایرانی نمیدانم. ترک های ایران چه میدانند تبریزلی کیست؟ اگر ترک دو آتشه نظیر اینها را بخواهم نمونه بیاورم آن تعداد انگشت شمار.. حدود بیست نفر جوان طرفداران تیم تراکتور سازی هستند که دیدم در یک مسابقه در تهران آمده بودند و شعار میدادند. اینها در مقابل هزاران ترک و آذری مهین دوست هوادار تراکتورسازی اصلا قابل عرض نیستند و خود تبریزی ها نیز برای اینها جوک میسازند و تحویل شان نمیگیرند. شما ترکهایی منتقد این صفحه نیز شانس آوردید دست اندرکاران ایران گلوبال جایی برای خالی کردن عقده های تان به شماها داده اند. خارج از ایران گلوبال کسی شما را نمی شناسد مگر در سایتهای خودتان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هم ميهن عزيز آقاي کردي، مثل اينکه شما از جامعه ايران هيچ اطلاعي نداريد يا خودتان را به کوچه ديگري مي زنيد. شما بايد بدانيد که در ايران ميليونها مادر هستند که درد و رنجشان از علبحضرت سابق ايران بمراتب بيشتر است. درست است ايشان دو فرزند دلبند را از دست داده اند و اين براي يک مادر درد آور است.ولي هيچکدام از آنها توسط خلخالي جنايتکار که چهار فرزن يک زن کرد را بيگناه به جوخه تيرباران سپردند من زماني که مرحوم ليلا پهلوي دختر جوان ايشان در لندن با خوردن قرص فراون خودکشي کردند، با راديو اسرائيل مصاحبه اي داشتم و در گفگوبا خانم محترم فرنوش رام صحبتي داشتيم که گفتم باعث تأسف است که خانم جوان ليلا پهلوي خود کشي کردند. متأسفانه کانديد بعدي عليرضا پهلوي است. ايشان فرمودند آقاي دکتر والا حضرت عيرضا پهلوي دانشجوي هاروارد هستند، شما بر چه اسساسي اين حرف را مي زنيد؟ گفتم بر اساس اينکه از چهره اش

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب"" کاربر""""شما باید هم در مورد این خانم اینقدر خوش بین باشین.چون به گفته خودتون برایه فرزندانتون کانون پرورش فکری راه انداخت و زبان شمارو به ما تحمیل کرد در حالی که بدبخت فرزندان آذربایجان""""" باید """"""به زبانی تحصیل میکردن که اصلا نمیتوانستند بخانند ودر نوشتنشان کاملا مشکل داشتند.در ضمن بهتره وقتی که مسابقات فوتبال تیراختو شروع شد ببینین چقدر این حق طلبی ترکها طرفدار دارند.به خودتون دروغ نگین چون مایه خنده مارو فراهم میکنین.این حق طلبی فقط در مورد ترکها نیست اگه سرتونو که مثل کبک کردین زیر برف و نمیخایین هیچی رو ببینین اینهمه فعال سیاسی کردی/بلوچی /عربی/......پس ازکجا اومدن؟؟؟؟نکنه همشون نوکر استعمار هستند؟؟؟؟خخخ.البته ما ترکها این رو هم میدونین تمام سعی و تلاش شما در اینه که همه این افراد رو با ترفندهایی بزارین جلوی ما ترکها با حربه""""پان ترک""""ولی مطمن باشین موفق نمیشین.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کردی! به نظر من ، پیشنهاد آقای نوری زاده، مبنی بر این که خانم فرح پهلوی رهبری اپوزیسیون را بپذیرد ، نشدنی و غیر عقلایی است. قبول رهبری اپوزیسیون ایران، صبر ایوب می خواهد و پوست کرگدن. این خانم « شکستنی مثل حباب » ، در مقابل اپوزیسیون نتراشیده و نخراشیده ایران چه می تواند بکند؟ همین صفحه اظهار و واکنش کاربران شاهدی بر عرایض من است. به عنوان نمونه کامنت آن آقایی را بخوانید که خواب « پیشه وری » شدن می بیند. با چنین شخصی چگونه می توان وارد دیالوگ سیاسی شد؟ این توهین به شعور آدمی نیست که « خانم فرح پهلوی را، « بازمانده استبداد افسار گسیخته » بدانیم؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا من به کى بگم ،که من مادر يا مادر برزگ نمى خوام ؟؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کردی، ایشون مادر هستند یا مادر بزرگ؟ به این مادر یا مادر بزرگتون بگید فرزند یا نوه‌ای دارند که "" عرضهٔ و لیاقت ادارهٔ یک نانوائی را نیز ندارد چه برسد به ادارهٔ یک کشور

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کردی نوشته اند: "فوقش این هست که رژیم سابق با ساواک و شهربانی اش بر میگردد. خب برگردد. کافیست فعالیت سیاسی بر علیه رژیم نکنید و از زندگی در آن بهشت لذت ببرید"
آقای کردی، من نمی دانم در کدام کشور هستید ولی به احتمال زیاد پناهنده یکی از کشورهای غربی هستید، حالا چرا خود شما به توصیه خود عمل نمی کنید، فعالیت سیاسی نکنید و از زندگی در بهشت محل اقامت خود لذت ببرید
البته شاید هم در حال لذت بردن هستید و برای افزایش نعمات بهشتی و یا احتمالا برای شکر نعمت، چنین مقالاتی را می نویسید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من تجزیه طلب نیستم،تجزیه طلب کسی است که به اعلامیه جهانی حقوق بشراعتقاد ندارد،میخواهد فسیل های پهلوی را که مردم ایران آنان را به خارج ازکشوربیرون راندند ،دوباره احیا کند،آقای کردی ازکدام بهشت درزمان منحوس پهلوی صحبت میکنید؟آیا میدانید چند درصد مناطق کردنشین ازآب ،برق،گاز،جاده آسفالت یا حتی خاکی برخورداربودند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا پان ترکیسم از نام ایران میترسد و آنرا فارس می نامد ؟ آیا بهتر نیست ایرانیان و فارسها ، نیز ترک و آذری را مغول زاده بنامند ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محسن کرد! شما از آن آدمهائی هستید که میگوئید: با شکنجه مخالفم، ولی فعلا لازم است، برای رسیدن به اهداف تان. انسان چقدر باید ضد خلق و ضد ملیتهای ایران باشد، از کسی حمایت کند، که خلقهای ایران با دادن دهها هزار کشته و زندانی و تبعیدی، با افتضاح تمام از مملکت بیرون رانده به زباله دان تاریخ افکندند، و برای همیشه به سلطه و سیطره ننگین شان پایان دادند!، اینک شما خواهان آنید، که بقایای چنین خانواده منحوس و دیکتاتور بر مردم ایران حکومت بکند؟ این خانواده همان کسانی بودند که از طریق سازمان جهنمی "ساواک" بهترین فرزندان و انقلابیون و آزادیخواهان جغرفیای ایران را با انگهای مختلف از دم تیغ گذراندند، و جمع کثیری از دگر اندیشان و اندیشمندان آزادیخواه را مثل رژیم منحوس اسلامی دسته دسته به جوخه های اعدام سپردند. این خانواده منحوس بقایای همان کسانی هستند، که مثل رژیم نامبارک اسلامی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خواهر بزرگ من را در سال 56 در حالیکه فقط 15 سال داشت ودر کلاس اول نظری درس می خواند به جرم خواندن قصه های بهرنگ تالیف صمد بهرنگی ،3 روز در اطلاعات انزمان ساواک تبریز بازداشت و شکنجه کردند .او صمد بهرنگی را نمی شناخت و کتاب را از کتابفروشی ابن سینا در بازار شیشه گرخانه خریده بود و در زنگ تفریح مدرسه می خوانده که توسط مدیر مدرسه تحویل ساواک می دهند .در حالیکه در همان زمان ملاها با ازادی تمام در مجالس تعزیه و مرثیه بامردم ارتباط داشته وبه عمیق ترین لایه های جامعه نفوذ کرده بودند.جمهوری اسلامی در دامن حکومت پهلوی رشد کرده و این خانم و همسرش در اصل مادر و پدر ملایان هستند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعیت این است که امروز نیروهای جامعه فارس در تضاد با نیروهای جامعه ترک در حال زورآزمایی هستند. منشا این زورآزمایی تضاد منافع جامعه فارس با منافع جامعه ترک است. در صورت به خشونت کشیده شدن این کانفلیکت نتیجه آن هر چه باشد ایران متحد نخواهد بود. آزربایجان کردستان یا بلوچستان نیست. آزربایجان اگر اسلحه بدست گیرد نه بیت رهبری در امان خواهد بود و نه کاخ نیاوران. تهدید به جنایت و کشتار در قبال حق تعیین سرنوشت ملت ها کار انسان های عقب مانده است. ما با کمال میل حاضریم طعم کمان ترکی را به آرشتان بچشانیم شاید آن موقع فرق واقعیت با افسانه را متوجه شدید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محسن کردی....واقعآ بنازم به این خون پاک آریائی نژاد شما که با تمام وجود در رگهای گردن شما بخاطر تمامیّت ارضی ایران در حال جوش است..این حس وطن پرستی شما , ما ترک ها را مجبور به سر تعظیم آوردن میکند. تنها یک سوال دارم . درجه حرارت خون شما ها موقعی که بحرین را از ایران, آن هم بخاطر امضاء ملوکانه, جدا کردند چقدر بود؟؟؟همان طور که تاریخ نشان داد خیلی منجمد شده بود... نبود؟؟؟؟ بقول صابر شاعر نامدار آزربایجان « بیزده بو سویوق قانلاری نیلئردون الهی؟.... خدایا با این خونهای سردمان چکار میکردی؟»... در ضمن داشتن کتاب (( هوپ هوپ نامه)) از این شاعر مشهور در زمان خانم فرح پهلوی , نتایج وخیمی در سلول های ساواک داشت...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای محسن کردی نوشته ايد « . من جمهوری اسلامی و خامنه ای و جسن روحانی و احمدی نژاد را به تو و اهدافت ترجیح میدهم. اگر این نگاه من به تو باشد ببین نسل جوان ایران به تو چگونه نگاه میکند » و باز در کامنت نوشته « یکی از نظریات مطرح شده پیرامون شکنجه این است که اگر شکنجه نمیکردند جای تروریستها مشخص نمیشد و آنها بازهم آدم میکشتند‌ ». و کلی افکار بغايد ارتجاعی و ددمنشانه را از نوشتار شما ميشود فاکت آورد . يعنی شما و سمبول شما « جنايتکاران و چپاول گران پهلوی» واقعا که نمونه بارز و نشانه عقب ماندگی و شکنجه ، اعدام و تجاوز هستيد . و بالحق که خمينی و آخوندهای جنايتکار وارث شاه و پهلوی چی ها هستند. یعنی یکی گپی ديگری است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زمانی که این خانم قدرت داشت بخش اعظم مردم ما در فقر مطلق زندگی می کردند و ایشان به همراه ان خانواده فاسد سلطنت به فکر اجرای ایده های مالیخولیایی خود بودند . جالب است بدانید که تا سال 57 در استان هایی مانند سیستان و بلوجستان یک متر جاده آسفالته نداشتیم . و بعضی از مردم این استان در مکان هایی زندگی می کردند که چهارپایان در انها طاقت نمی آوردند . آره تو اون فیلم شبکه من وتو 1 هم دیدیم که بخشش ایشان در حد دادن یک گوشی قراضه مصرف شده به یکی از هوادارانشان بود ...
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
راستی.. در مورد شکنجه و ساواک. البته با شکنجه مخالفم. یکی از نظریات مطرح شده پیرامون شکنجه این است که اگر شکنجه نمیکردند جای تروریستها مشخص نمیشد و آنها بازهم آدم میکشتند. پاسخ این است که به هزینه اش میارزد که حتا جامعه هزینه بدهد و کشته بدهد اما شکنجه قانونی نشود و یا چشم پوشی نشود. این از اشتباهات زمان شاه بود. اما بجز شاه هم هر حکومت دیگری بود شکنجه در ایران میبود چرا که برای نبود شکنجه باید افکار تغییرکند. اما با نفس وجود وزارت اطلاعات موافقم. ساواک کار خوبی میکرد که تروریستهایی نظیر مجاهد و چریک فدایی را به بند میانداخت و دستگیر میکرد. اگر عقل امروز را داشتم و در زمان شاه زندگی میکردم و در جایی به اینها بر میخوردم آنها را لو میدادم. البته آن فدایی و مجاهد خودشان هم عقل امروز را داشتند آن کارها را نمیکردند.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به همه شما ترکهای جدایی طلب. این حق شماست که جدایی طلب باشید. و این حق ما ایرانیان از ترک و فارس و غیره هست که از تمامیت ارضی ایران دفاع کنیم. خوشبختانه نسل جوان ایران ترک و فارس و غیره.. همه یکصدا نسل ما را بخاطر انقلاب ابلهانه 57 نکوهش میکنند. در فیسبوک هرکجا نامی از پهلوی ها می آید هزار هزار آنها را تحسین میکنند. دلتان را به همین چند نظری که اینجا مینهید خوش کنید. اما از غصه دق کنید وقتی واقعیتها را می بینید. شماها حاضرید در غربت و در حسرت کشور آذربایجانتان بمیرید اما پهلوی ها بجای آخوندها نیایند. خیلی برای تفکرتان متاسفم. مجبورید با بغضی در گلو بمیرید. البته.. من هم شاید روزی با بغضی در گلو بمیرم اما خیالم راحت است که ایرانم و تمامیت ارضی اش پابرجا می ماند. بغض من از نعلین آخوند است بغض تو از کینه بدل گرفته از فارس. آنهم بخاطر جوک! شماها قابل ترحم هستید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شتر در خواب بیند پنبه دانه - گهی لپ لپ خورد، گه دانه دانه ! هفتاد میلیون ایرانی آماده پاسخ به پوپولیستهای رمانتیک در شرایط بحران اجتماعی و روزهای سرنوشت ساز آینده هستند . مشت ها گره کرده و کمان آرش آماده شلیک به مرزهای ماورا قفقاز . مغول زادهها بفکر کوچ به مرزهای چین و اویغورستان باشند !. جناب سعید تبریزلو ! شعار دادن در قرن 21 جایی ندارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مادر من، مادر من است و مادر مادر من وطنم آزربایجان. والسلام.
در دولت ملی آزربایجان به این خانم تنها تابعیت آزربایجانی پیشنهاد خواهد شد. همچنین تمامی بازماندگان خانواده سلطنتی قاجار دارای تابعیت آزربایجانی خواهند بود. دولت آزربایجان وارث قانونی امپراطوری ترک قاجار خواهد شد. این اقدام موجبات رضایت خاطر سلطنت طلبان آزربایجان را فراهم می آورد. بدین ترتیب خط بطلانی بر بزرگترین جعل تاریخ بشریت کشیده می شود. و آن نابودی تز پادشاهی 2500 ساله فارسی خواهد بود. تزی که تنها و تنها عامل عدم اعلام جمهوریت در دوره بعد از قاجار بوده و باعث و بانی بی عدالتی و بی قانونی و عدم دمکراسی در امروز است. فارس ها دمکراسی را فدای حاکمیت ملی خودشان کردند.
تصویر یونس شاملی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای نوری زاده بازهم سوراخ دعا را گم کرده و فرح دیبا را که یکی از بازمانده های استبداد افسارگسیخته پهلوی است میخواهد به مردم قلب کند. درجه عوامفیریبی در این مقاله آقای نوری زاده را حتی نمیتوان سنجید، چون به بی نهایت میزند. حالا هم آقای نوری زاده و هم کسانیکه گاه و بیگاه اسم ایشان را برای همکاری و اتحاد و فعالیت، اینجا و آنجا مطرح میکنند، بدانند که پشت سایه علیرضا نوری زاده خانواده مرتج و بازماندگان استبداد پهلوی سنگر گرفته اند تا دستآوردهای جنبش های مردمی و عدالت گر در ایران را با هر فریب و دغلی بربیاند و آن را قربانی مطامع شخصی و فردی عناصری چون علیرضا نوری زاده بکنند. در این رابطه موضع

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زمانی که پدربزرگ بنده به عنوان یک فدایی حکومت ملی آزربایجان مجبور شد که پدر 3 ساله و مادربزرگم را رها کند و به مدت 20 سال به آزربایجان شوروی آن زمان پناه ببرد و در همانجا فوت کند از کدام سختیها برای شهبانو صحبت می کنید؟ سختی هایی که بر پدر بنده وارد شده است هنوز هم در چهره او نمایان است.
آقای محترم فکر نکنید که با چهارتا برچسب تجزیه طلب، پان و متجاسر و کمونیست می توانید جنایتهای اربابت محمدرضا و تایید آن جنایتها توسط ادامه خاندان پهلوی را از ذهن مردم آزربایجان پاک کنید. عذرخواهی نسبت به حوادث آذر 25 کمترین کار ممکن است که می تواند از طرف جناب پهلوی کوچک و شهبانو! صورت گیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این مادر شما هزاران انسان را کشته, پولهای ملت را بردشته و به آمریکا رفته.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کردی فسیل بودن شما در همین مقاله کاملا آشکار است. چون شما سلطنت را دوست دارید باید همه مثل شما فکر کنند ؟ شما ادعا می‌کنید طرفدار جمهوری و سکولاریسم هستید !! آیا حکومت پهلوی سکولار و جمهور مردم بود ؟ شکنجه در زندان نبود ؟ مذهب رسمی‌ شیعه جعفری نبود ؟ خانم دیبا که خودش از سیاست گریزان است را چگونه باید فعال کرد? طوری حرف میزنید که انگار از مارگارت تاچر صحبت می‌کنید. فسیل جون ! ایشان به عنوان مادر یک خانوادهً کار نامه خوبی ندارد که شما از ایشان با نام مادر ایران یاد می‌کنید!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام. واقعیتی هست که مردم ما باهوش هستند اما عاقل؟ به هیچوجه. حداقل بخش اعظم ملت. نویسنده هایی از نوع نویسنده این مطلب که جای خود دارد. مطلبی که سر وتهش سرشار هست از ناآگاهی تاریخی, ناتوانی، توهین و هزاران کلمه ازین دست. داستان ساده تر از اینهاست؛ البته اگه عاقلی باشد و عقلی. ملتی انقلاب کردند بخاطر اینکه ثروتشان توسط خانواده ای تاراج میشد. کار درستی نبود. موقعیکه شاه گفت صدای انقلاب شما را شنیدم ملت باید «عقلشان» را بکار می انداختند و سیاستی دیگر پیشه. اما چگونه، موقعیکه عقل در خدمت هوش نیست؟ حالا هم که سی وشش سال هست کشور و ملت و ارزشهای باقی مانده تاراج میشود ملت باهوش اما ناتوان از بکار بردن عقل دست به دامن «دزدان» میشوند, از هر نوعش. بدتر؛ تازه میخواهند به عقب برگردند! به امید روزی که این ملت بقول خمینی شیاد «همه با هم» عقلشان را بکار ببرند. آمین.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من تعجب میکنم، اغلب فارسها که دائمن دنبال ترکها جوک میگوئید، و ترکها را دشمن خود بحساب میآورید، و از تمدن خیالی کوروش کویری دم میزنید، و حکومت سلاطین ترک بر ایران را نامبارک تلقی میفرمائید، چرا دوباره پشت سر ترکها سینه میزنید، و هنوز خامنه ای ترک نرفته به ستایش ترک دیگری میپردازند، آیا شما خودتان آدم درست و حسابی و سیاستمداری ندارید، که مدام برای حکومت کردن ترکها به خودتان سینه چاک هستید؟ این چه نوع فرهنگی است که میخواهد همیشه یک ترک بشما حکومت بکند؟ آیا شما فارسها خودتان ناتوان هستید، به خودان حکومت بکنید؟ و همیشه باید یک ترک بشما حکومت بکند؟! آیا دوست دارید همیشه زیر دست ترک ها باشید؟ عجب روزگاریه!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از جیبت در مورد نسل جوان نظر نده.من نمیدونم بقیه اقواام در مورد خاندان پهلوی چی فکر میکنن ولی این سلطنت بیشترین ضربه رو به ما ترکا زده هنوزم که هنوزه آقای پهلوی به ما میگه اذری زبان.خخخخخخ.من نمیدونم ایشون با این طرز فکر کاملا ارتجاعی چطور میتونه کشورو اداره کنه.کسی که هنوز در مورد مردم که در ایران زندگی میکنن اطلاعات کافی ندارن یا نمیخان که حقیقت رو بگن از نظر ما ترکا و تمام ترک زبانانی که در چارچوب به اصطلاح ایران زندگی میکنن تموم شدس.نویسنه هم بهتره راه بهتری پیدا بکنن تا از احساسات مردم عادی در جهت اهدافشون استفاده بکنن""عکس فرح""...این خاندان تاوان عملکرد خودشو در قبال رعیتی که میخاست تا ابد حکومت کنه پس داد"""آزادی تبلیغ مذهب به شکل کاملا هدفمند تا ذهن مردم رو شستشو بدن""""" وقتی شما تمام قدرت نظامی و کاری رو از کسانی داری که ترک هستن وبه خودتون اجازه میدین با کثیف ترین روشها با

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اصولا ادم يك مادر دارد،انهم ان است كه او را زاده،پس خانم فرح ديبا مادر ما نيست،مادر رضا پهلوى است،او هم يك شهروند است مثل همه ما،مردم پدر مى خواستند اصولا بر عليه شوهرش طغيان نمى كردند،و يا لازم نبود كه پدر خامنه اى را اخراج كنند و به جايش مادر فرح را بياورند،اصولا كسى احتياج به مادر يا پدر ندارد،مادر يا پدر يعنى اينكه يك نفر مى خواهى تر و خشك ات كند،يعنى اينكه با پس گردنى تربيت ات كند،مادر يا پدر،ملتى عين ديكتاتورى است،و بكار بردنش حتى منزجر كننده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این زن از نظر سیاسی و اجتماعی یکی از بیسواد ترین زنان ایران بوده و هست . در مصاحبه هایش هنوز میگوید فدایی اقلیت و مجاهدین ما را سرنگون کردند .! آنهایی که میگویند اطرافیان فرهنگی این خانوم ، کمونیستها و توده ای ها بودند ، از این خانوم نادان تر و غرض ورزانه تر هستند .مثلا سیروس نهاوندی ، رویس دفتر ایشان را ، چپ بحساب می آورند . وای بحال جامعه ای که حتی معنی چپ و راست و میانه را نمیداند .