سیاسی

گفت و گو ی کیانوش توکلی با ابولفضل محققی در باره خاطره نویسی:«عروسی کبرا»

هر سنگی ،هر کوچه ،هر خانه درون خود هزاران خاطره نهفته دارد .عشق های نهان شده در خاطر! چهره های محو شده درزمان . شادی واندوه نهان شده در دل که به اعتبار جاری شدن سیال خاطرات جان می گیرند .چهره هائی که دوستشان داری
انتشار از: 
بیژن نوبری پس از فرار از زندان جمهوری اسلامی در اولین دستگیری اش با استفاده از کانال تهویه هوا از زندان تبریز، برای مخفی شدن به تهران آمده بود و من هم پس از اشغال ستاد سازمان چریک های فدائی خلق ایران توسط کمیته چی ها که در خیابان میکده واقع بود، برای دور بودن از دسترسی مأموران رژیم، به مشهد رفته و در آنجا مخفی شدم. در زمستان سال 59 بیژن مأموریت یافت برای سازماندهی کمیته نظامی جدید و برای تماس با من به مشهد بیاید.
انقلاب های رنگین در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی همیشه کابوس خامنه ای بوده و مخصوصا فروپاشی اتحاد شوروی او را دچار وحشت کرد. همان زمان گفته می‌شد که لیست بلند بالایی از یلتسین  های بالقوه را تهیه کرده و آن ها را تحت نظر دارد.
تهمت‌های بسیارسنگین علیرضا اردبیلی در حق "اخبار روز"
سخن اما سر نوع و نحوه اعتراض است. مسئله و مسئله بس جدی، بیان زهرآگین، زبان همه پرخاش و تهمت‌های بسیار سنگینی است که آقای اردبیلی در حق "اخبار روز" بکار برده‌اند. همانند انگاریهنجارهای این سایت ارزشمند متعلق به چپ ایران توسط ایشان با "کیهان شریعتمداری" پرونده ساز اطلاعاتی، چنان موهن و زننده است که تا صریحاً پس گرفته نشود جایی برای گفتگو نمی‌ماند.
"مهاجرت " بخش سی ششم
در این چند روز دو خط فکری با هم کنار می آیند. دو خطی که حال خود را عضوی ازاردوگاه سوسیالیتی می دانند و در چهار چوب یک سازمان شبیهه به احزاب برادر، برمرجع تقلید بودن برادر بزرگ یقین داشته وبرپیش نمازی او
معروف است که داستان قضاوت و احکام قاضیان دیوان بلخ بگونه‌ای بوده که بی‌گناهان را بزهکار و گناه‌کاران را معصوم جلوه می‌دادند.
اگر قضاتهایمان درست باشد مطمئناْ از یک چاله به یک چاه نمی افتیم. لازم نیست که شاه، خمینی، خامنه ای، موسوی، خاتمی، رضا پهلوی وووو را بت کنیم که مجبور باشیم دوباره انها را بشکنیم. هر انسانی قابل خطاست و همین خطاهاست که باعث مشکلات میشود. قضاوت های نادرست انجا شروع میشود که شما کسی را غیر قابل انتقاد و خطا میدانید و همین رفتار ماست که به اینها اجازه میدهد که خود را خدا و قاضی مطلق تصور کنند
تهران به دنبال سوء‌قصد به سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی است
دونالد ترامپ در توییتر به ایران هشدار داده که هر اقدامی علیه منافع این کشور را با واکنشی "هزار برابر شدیدتر" پاسخ خواهد داد. او گفته بنابر گزارش رسانه‌ها، تهران ممکن است به دنبال ترور یا برنامه‌ریزی برای ضربه وارد کردن به شهروندان یا منافع آمریکا باشد.

آلترناتیو - جمهوری خواهان تحول طلب

احمد پورمندی در گفتگویی که در زیر مشاهده می کنید و تحت عنوان " کدام راهکار" حمع بندی در خور توجهی از راهکار های گذار به دموکراسی، تفاوت ها و نقاط اشتراک راه کار های مبتنی بر سرنگونی، اصلاح طلبی و حمهوریخواهی پیگیر بدست داده است که می تواند زمینه گفتگو های بیشتر را فراهم بیاورد.
انتشار از: 
سالهای اول قرن بيستم نقطهٔ عطف جنبش جهانى کارگرى بود. از طرفى کاپیتالیسم جهانى دوران شکوفايى‌اش را پشت سر می‌گذاشت و به دوران بحران و انحطاط نزدیک مى شد، که محصولش جنگ جهانى اول بود، و از طرف ديگر کارزار جدى گرايش سوسياليسم انقلابى عليه نفوذ رفرميسم به درون جنبش کارگرى آغاز مى‌گردید که پس از پيروزى انقلاب اکتبر به شکل‌گيرى بين الملل سوم انجامید. رزاى سرخ پيشقراول اين مبارزه است؛ حتى چندين سال زودتر از بلشويک ها.