سیاسی

ساسی مانکن، الکسیس تگزاس، جدل‌های بی‌پایان و جامعه چهل تکه

یک ویدئوی سی ثانیه‌ای شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان را به سیطره خود درآورده و هر بحث و سخن دیگری را به حاشیه رانده است. در اینکه ساسی مانکن، خواننده پاپ، در بازاریابی اثرش کاری شبیه معجزه کرده تردیدی نیست اما کشمکش‌ها و دعواهایی که از منظرهای گوناگون درباره این تیزر کوتاه درگرفته گوشه‌ای از تصویر بزرگ را نشان می‌دهد: جامعه‌ای که ظاهرا بر سر هیچ چیز نگاه یکسان یا تفاهم ندارد.

انتشار از: 
در پاس داشت خاطره ماندگار حمزه فراهتی
شاید، حوادث تراژیکی که حمزه فراهتی را در گرداب خود کشید، هیچکدام برای وی، ویرانگرتراز "جعلی" که جلال آل احمد با همراهی و سکوت جامعه فرهنگی اپوزیسیون حکومت شاه در آن دوره اختراع کرد، نبود. اکنون نیز، درگذشت حمزه، بهانه تازه ای را برای عده ای تازه نفس، درتکرار جعل های پبشین فراهم ساخته است. دونمونه اخیر آنها چنین اند:

تیشه به ریشه مان زدیم _ آتش به خونمون زدیم

علی خامنه ای به پیشنهاد مذاکره آمریکا پاسخ منفی داده است/ کشف مواد اتمی اعلام نشده و نگرانی عمیق مدیرکل آژانس و قدرت‌های اروپایی پیش‌نویس قطعنامه علیه ایران را به شورای حکام آژانس دادند/ برگزاری نشست اقتصادی ایران و اروپا بدون حضور ظریف و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا / نوذر آزادی مشهور به آقای قاطبه سریال ایتالیا ایتالیا/ رقیه دانشگری و معرفی کتاب " به یاد آن پرواز"
انتشار از: 

از وضعیت امروز بلوچستان از زبان فعال حقوق بلوچ فرزین کدخدایی بیشتر بشنویم و بدانیم

زنان برای آزادی و برابری پایدار: گفت و‌گوی پرستو فاطمی کارشناس ارشد حقوق بشر با فرزین کدخدایی، فعال حقوق مردم بلوچ
انتشار از: 

درروزهای اخیر شاهد موج تازه ای از کشتار مردم ستمدیده بلوچ بدست پاسداران ولایت فقیه هستیم، این بار کشتار ده نفر از"سوخت بران" خانوده های دیگری ازمردم فقیر بلوچ را داغدار کرد اما خشم مردم بجان آمده از این همه بیداد را هم برانگیخت واستان بلوچستان بویژه سراوان به عرصه
تحکیم قدرت سیاسی - نظامی و پایه‌های ارکان قدرت از طریق حذف فیزیکی مخالفان، گفتمان غالب ماشین ترور حکومت اسلامی ایران در چهار دهه اخیر است. تمرکز این نوشته بر ترور ایرانیان برون مرز درطول عمر حکومت جمهوری اسلامی ایران است و هر چند انجام وهماهنگی ترورها در داخل و خارج از ویژگی‌های این دگراندیش‌کشی بوده است، به مخالف‌کشی در داخل ایران نمی‌پردازد. الگوهای ترور در ده سال اخیر تغییر یافته است. ویژگی‌ها:
برگردان: 
ن. نوری‌زاده
جعبه ابزار تهدیدات ایران در مقابل ما بسیار محدود است و اگر چه ایران نمیتواند در حال حاضر بطور واقعی و اساسی قدرت آمریکا را به چالش بکشاند اما آنها می‌توانند با تهدید شرکای ما در منطقه همچنان دردسر ساز باشند. جعبه ابزار تهدیدات ایران بگونه‌ای طراحی شده است که به رژیم این فرصت را میدهد تا وازدگی خود را در مقابل آمریکا توجیه کند. اقدامات ایران شامل موارد زیر می‌باشد: