سیاسی

اگر ایرانیان خواستار ترسیم تصویری متفاوت بر پرده قلمکار تاریخ خود هستند، می‌بایستی بکوشند تا نیروهایی را وارد صحنه کنند که می‌توانند عامل و سازنده تاریخ باشند، نه «شاهد» و ناظر

گفتگوبا کیانوش توکلی ، فعال سیاسی در برنامه کیوسک تلویزیون آرین

اعتراض‌ها ابتدا به بی‌آبی در ۱۱ شهر آغاز شد و به سرعت به دیگر شهرهای این استان و به شهرهای شاهین‌شهر و یزدان‌شهر اصفهان، کرج، بوشهر، گناوه،جونقان، اليگودرز، بجتورد و سقز گسترش یافت.
اینگونه اعتراضات در خوزستان جدید نیست و در 12 سال اخیر مردم عرب خوزستان یکی از معترض ترین مردمان ایران به دلیل تبعیض، بیکاری و گرانی، گردو غبار و خشکسالی و جو امنیتی، بوده اند
انتشار از: 
روحانیت در انقلاب 57 خیلی هوشیارانه از روشنفکران استفاده کرد که حکومت شاه را سرنگون کند و با بسیج مردم ساده جامعه علیه روشنفکران انها را در عرصه عمومی حذف کرد. راز ماندگاری اخوندها در همین است که نه تنها روشنفکران سکولار را حذف، بلکه روشنفکران مذهبی و تکنوکرات های مذهبی را هم به خدمت خود در آوردند. انها با پوپولیسم و ساده سازی حکومت سیاست کشور را به ویرانی کشانده اند.
در همین یک قرن گذشته و قبل از گسترش اینترنت بشریت شاهد سرنگونی حکومت هایی بسیار قدرتمند تر از رژیم آخوندی ایران بوده است. ما در همین ایران خودمان تجربه تحولات بزرگی مثل انقلاب مشروطه و انقلاب سال ۵۷ را داشته ایم، که اولی منجر به غلبه آزادیخواهان بر سلسله فاسد قاجاریه شد و دومی به نظام سلطنتی پایان داد. مگر در آن سالها انقلابیون، فعالان جنبش و رهبران سیاسی برای ارتباط با مردم از اینترنت استفاده می کردند؟
سال ها قبل یکی از مدیران ارشد توسعه صنایع بهشر که سابقه دوستی با من داشت در تاشکند از خاطرات خود میگفت. از زمانی که تازه در استخدام مجموعه توسعه صنایع بهشر در آمده بود .
در دوران محبوبیت گفتمان اصلاح‌طلبی، ادعای اصلاح‌طلبان برای تاثیرگذاری بر اداره کشور آن بود که اگر فعالان مدنی و سیاسی خواست‌های موردی و محدود داشته باشند و به سراغ مبانی نظام نروند، بهتر و سریع‌تر به نتیجه می‌رسند، چون بر این باور بودند که خواست‌هایی مثل تغییر قانون اساسی یا تغییر رهبری یا تغییر رژیم، نه واقع‌بینانه است و نه ممکن، و می‌تواند با تحریک سپاه و بسیج و لباس شخصی‌ها به سرکوب‌های شدیدتر منجر شود

تظاهرات ضدحکومتی در تهران؛ ایران در حال ورود به چه مرحله‌‌ای است؟

اهمیت گسترش اعتراضات خیابانی به تهران چیست؟ اعتراضات در سرتاسر ایران چه مسیری را می پیماید و جامعه ایران از نظر سیاسی و اجتماعی در حال وارد شدن به چه مرحله ای است؟
مهمانان چشم انداز:
انتشار از: 
کشورها به‌ منظور توسعه ارتباطات و پایداری روابط خود از شیوه‌های مختلف استفاده می‌کنند، یکی از روش‌هایی که ولادیمیر پوتین سعی دارد تا با آن روابط خود را با دنیا مستحکم کند و در عمل راهکاری برای پرهزینه کردن تحریم‌ها است، استفاده از خطوط انتقال گاز است. با توجه‌ به ماهیتی که گاز دارد، در صورت احداث خط لوله انتقال گاز، آن کشور تا سال‌ها نسبت به مصرف گاز وابسته باقی می‌ماند.

دکتر ناهید حسینی: در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان

پیام شبکه زنان ایران برای برابری پایدار در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان دکتر ناهید حسینی از اعضای هیئت ‌مدیره شبکه «وایز».
انتشار از: