سیاسی

برادر گرامی سردارسپهبد حسین دهقان داِیمه البرکاته!
نظر به اینکه شورای محترم نگهبان شرط انتصاب به ریاست دفتر این جانب را داشتن درجه سر لشکر به بالا مقرر کرده است، بدین وسیله حضرت عالی را با دو درجه ترفیع، به عنوان نخستین سپهبد سپاه پاسداران شاهنشاهی منصوب می نماییم.
وقتی کسانی که همفکرانشان اصل بدیهی "ایران برای تمام ایرانیان" را شرک تلقی می‌کنند، روشن است که تبعیض رسمی و قانونی علیه مردم ایران را هم عین عدل و قسط و داد بدانند!


با نگاهی به صحنه “انتخاباتی” در پرتو چند رخداد

برداشت عمومی از فضای کنونی مربوط به “انتخابات” فرمایشی، حاکی از دو روند اصلی مخالف همدیگر است: یکی اراده برای تحریم “انتخابات” در جامعه و دیگری تلاش‌ چند وجهی از سوی مولفه‌های کمابیش متعلق به نظام برای رونق بخشیدن به تنور سرد “انتخابات” با هدف کسب کرسی ریاست جمهوری.
زیبائی از زیبایان مادران خاوران از میان ما رفت اندوهم سخت سنگین است. من نیز چمدان خود را دارم ! چمدان من درون یکی از اطاق های ذهنم جای گرفته است چمدانی کوچکی لبریز از خاطرات رفیقانم که نا جوانمردانه توسط رژیم جمهوری اسلامی کشته شدند.
اعلام کاندیداتوی مصطفی تاج‌زاده برای انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۴۰۰ تقریبا برای بسیاری غیرمنتظره بود. او پس از انتخابات خرداد ۱۳۸۸ و آغاز اعتراض‌ها به دستکاری حاکمیت در نتایج انتخابات - موسوم به جنبش سبز - بازداشت و برای ۷ سال زندانی شد. پس از آزادی از زندان و حتی در سال‌های آخر زندان نیز، در فضای سیاسی ایران به شدت فعال بود و به تندی از حکومت انتقاد می‌کرد. بیانیه اعلام کاندیداتوری او نیز لحنی تند و بعضا ساختارشکنانه دارد.
سرانجام بعد از دو - سه روز تبیلغات رسانه‌های جمهوری اسلامی، خامنه‌ای در صداو‏سیما ظاهر شد تا سخنانی بر زبان آورد که قرار بود “مهم” باشد. او بعد از آنکه حکومت خودش را با حکومت پیامبر و امامان اول و آخر شیعیان مقایسه ‏کرد، شرح کشافی در ستایش از معلم
علی خامنه‌ای، اظهارات محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را که در یک فایل صوتی به رسانه‌ها درز کرد، "مایه تعجب و تاسف" و "تکرار حرف‌های آمریکا" خواند. خامنه‌ای با انتقاد از گفته‌های گلایه‌آمیز آقای ظریف درباره نفوذ نیروی قدس سپاه پاسداران در سیاست‌های منطقه‌ای گفت "این خطای بزرگی است که نباید از مسئول جمهوری اسلامی سر بزند."