سیاسی

جمهوری اسلامی در تمام مذاکرات با قدرت های بزرگ و گاهی قدرت های منطقه ای بدون توجه به توان و امکانات خود و توان و امکانات حریف تلاش میکند که تا دقیقه های اخر مقاومت نشان دهد، در حالیکه در میانه مذاکرات به راحتی میتواند امتیازات زیادی بگیرد و امتیازات کمی پرداخت کند. همین تاخیر ها باعث میشود که رقبا به راحتی اجازه دهند که کاملاً خسته شود و تمام برگ های برنده خود را بسوزاند.

تاکید بر فردیت شخصی وفضای دموکراتیک در احزاب و جریان های سیاسی ایران بمنزله آن نیست که فضای درونی این احزاب وسازمان ها کاملا دموکراتیک بوده وتمامی تصمیم گیریها وفعالیت آنها درون یک فضای دموکراتیک و کاملا وفادار به حقیقت وجدا از منافع گروهی ،فردی ودسته بندی های داخلی صورت می گیرد. بهر حال کوشندگان درون این تشکیلات ها تربیت شده همین جامعه هستند.آموزه ها ،چشم دیدها
دختر اماراتی به شهر تمام هوشمند دوبی و برنامه چاپ سه بعدی آن، دختر کره ای به ساخت اتومبیل خودران، دختر هندی به سود کلان و گردش مالی بالای استارت آپها، دختر سنگاپوری به اینترنت اشیاء، دختر روس به ایستگاه فضایی، دختر نروژی به هوش مصنوعی و دختر ژاپنی به ژن درمانی می اندیشند؛ اما دختر من در حالی که بر روی طلای سیاه قدم می زند باید به قیمت تخم مرغ و گوشت، صف روغن و قند، قرعه کشی خودروهای حلبی، فیلترینگ تلگرام و نوسان نرخ ارز و طلا و ..... بیندیشد و وقتی برای تفکر در مورد آینده خود و جامعه اش نداشته
هر چه هم به آنها گفته می‌شد که روسیه به عنوان یک قدرت بین‌المللی منافع خود را نه در همراه شدن با سیاست‌های جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی‌اش در منطقه، بلکه از طریق همکاری با همۀ کشورهای خاورمیانه از جمله اسرائیل و عربستان دنبال می‌کند، به خرج‌شان نرفت که نرفت!
حالا سرگئی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه به مناسبت سی‌امین سالگرد روابط مسکو - تل‌آویو در روزنامۀ اسرائیلی یدیوت‌آهارانوت نوشته است:
فارغ از آنچه که در حاشیه و متن پتروشیمی آبادان در جریان بود، انتصاب رستمی به جای محسن علوی، مدیر‌عامل این شرکت پتروشیمی را می‌توان واجد یک پیام روشن از نوع “نه” بزرگ به نمایندگان آبادان در مجلس‌شورای‌اسلامی دانست.
گاهی وجود تفکرات متفاوت در جوامعی که در حال گذار به دموکراسی هستند کمک میکند که هیچ گروهی به تنهایی نتواند بر جامعه تسلط کامل پیدا کند. این امر به نفع دموکراسی است، چون افراد و گروههای سیاسی مجبور خواهند شد که قدرت را تقسیم کنند.
درست آنجا که تصور می شد احمدی نژاد تمام شده و سیاست او را پس زده و رجُل سیاسی ؛ دفتر عمر رییس جمهور ۸ ساله را بسته اند و حتی آن را مهر و موم کرده اند ؛ ناگهان خبری روی تلکس خبرگزاری ها و نشریات و فضای مجازی می نشیند که نشان می دهد متفاوت ترین سیاستمدار قرن حاضر در ایران نه تنها به پایان نرسیده که تازه آغاز شده و راهی که در جریان بهار احداث شده به صورت اتوبانی فراگیر تا آن سوی جهان ادامه راه داده و می رود که همچنان که بوده مجدد ؛ نام محمود احمدی نژاد را به عنوان محبوب ترین ایرانی حاضر در جهان ثبت

پایان جنگ‌های آمریکا؟

آیا ما شاهد پایان جنگ‌های آمریکا هستیم و این درسی‌ست که سیاستمداران آمریکا از جنگ در عراق و افغانستان گرفتند؟ در این صورت آمریکا برای حفظ نفوذ و اعتبار خود در سطح جهانی به چه رویه‌ها و سیاست‌هایی توسل خواهد جست؟

انتشار از: 
بنی‌صدر نخستین رئیس جمهور ایران و از یاران روح‌الله خمینی در انقلاب ۵۷ بود اما سه سال پس از انقلاب مورد غضب خمینی و یارانش قرار گرفت و مجبور به ترک ایران شد. بنی‌صدر روز ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۰ پس از یک دوره مبارزه طولانی با بیماری در پاریس درگذشت. پیکر او در قبرستان Gonards شهر ورسای به خاک سپرده می‌شود.