حملات ويرانگر اسرائيل به غزه و کشتار مردم فلسطين را محکوم می کنيم!

جنگ و کشتار مردم بی گناه، راه حل مسئله فلسطين نيست. مسئله فلسطين با مذاکره و گفتگو، عقب نشينی اسرائيل به مرزهای سال ١٩٦٧ و پذيرش موجوديت دو دولت اسرائيل و فلسطين توسط هر دو طرف قابل حل است. حماس بايد دولت اسرائيل را به رسميت شناسد، با الفتح همکاری کند و مذکرات صلح را بپذيرد. دولت دست راستی اسرائيل از انجام مذاکرات و متوقف کردن خانه سازی در مناطق اشغال شده، سرباز می زند و يا مذاکر ات صلح را به شکست می کشاند. بايد مجامع بين المللی و دولت های بزرگ به دولت اسرائيل فشار بيآورند که...

دولت اسرائيل بار ديگر دست به جنايت عليه فلسطينی ها زده و طی چند روز گذشته بيش از ٢٠٠٠ تن مواد منفجره روی مردم غزه ريخته است. به گفته سخنگوي ارتش اسراييل، اين رژيم هر چهار دقيقه به يک هدف در غزه حمله می‌کند و از زمان شروع حمله، هزار و صد نقطه را در غزه مورد اصابت قرار داده است. براثر اين حملات، بيش از ١٣٠ فلسطينی کشته و حدود ٩٠٠ تن زخمی و بخشی از غزه به ويرانه تبديل شده است. ٧٠ درصد کشته شدگان غيرنظامی هستند. در عين حال حماس نيز صدها موشک به اسرائيل شليک کرده که بر اثر آن ده‌ها اسرائيلی طی چند روز گذشته زخمی شده‌اند. گفته می شود که سامانه "گنبد آهنين" اسرائيل بخشی از حملات موشكی حماس را ناكام گذاشته است.  

دولت اسرائيل به اين حملات وحشيانه اکتفا نکرده و خودروهای زرهی و تانک‌های اسراييل را نيز به منظور حمله زمينی در امتداد مرزهای غزه مستقر کرده است. اسرائيل مدعی است که عليه حماس دست به حمله نظامی زده است. اما کشتار مردم غيرنظامی، نشان می دهد که حملات نظامی اسرائيل، جنگ عليه همه مردم فلسطين است. غزه سال ها است که تحت محاصره دولت اسرائيل قرار دارد و از امکانات پزشکی برای مداوی مجروحان و دريافت کمک های انسانی محروم است. در چنين شرايطی تداوم حملات نظامی اسرائيل به غزه، می تواند به فاجعه بزرگ انسانی تبديل شود.

منشاء این دور از بحران میان اسرائیل و غزه، به ربودن و قتل سه نوجوان یهودی اسرائیلی و به دنبال آن پيدا شدن جسد سوزانده شده یک نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی در جنگلی در اطراف بیت‌المقدس است.

ما حملات ويرانگر دولت اسرائيل به غزه و کشتار مردم فلسطين را محکوم کرده و پرتاب موشک توسط حماس به شهرها و مناطق مسکونی اسرائيل را اقدام غيرانسانی می دانيم و از مجامع بين المللی و به ويژه سازمان ملل متحد می خواهيم که مساعی خود را برای جلوگيری از اقدامات تجاوزکارانه دولت دست راستی اسرائيل، جلوگيری از راکت اندازی حماس و برقراری آتش بس به کار بندند.

جنگ و کشتار مردم بی گناه، راه حل مسئله فلسطين نيست. مسئله فلسطين با مذاکره و گفتگو، عقب نشينی اسرائيل به مرزهای سال ١٩٦٧ و پذيرش موجوديت دو دولت اسرائيل و فلسطين توسط هر دو طرف قابل حل است. حماس بايد دولت اسرائيل را به رسميت شناسد، با الفتح همکاری کند و مذکرات صلح را بپذيرد. دولت دست راستی اسرائيل از انجام مذاکرات و متوقف کردن خانه سازی در مناطق اشغال شده، سرباز می زند و يا مذاکر ات صلح را به شکست می کشاند. بايد مجامع بين المللی و دولت های بزرگ به دولت اسرائيل فشار بيآورند که پای ميز مذاکره به نشينند، خانه سازی در مناطق اشغالی را متوقف کند و به محاصره غزه پايان بخشد.

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

٢٢ تير ١٣٩٣ (١٣ژوئيه ٢٠١٤)

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous گرامی، من کامنت شما را برای سازمان فداییان اکثریت فرستادم و آنها ضمن تشکر از شما، اشتفاه تایپی را تصحیح کردند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی متشکرم از توضیحتون. بنابراین مرزهای سال 1967 صحیحح است و 1367 اشتباه تایپی است.

ارادتمند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous من فقط این مطلب را منتشر کرده ام چون انتشار آن به عهده من گذاشته شده بود. شما در حقیقت باید این سوال را از سازمان فداییان خلق ایران - اکثریت بپرسید. ولی تا آنجایی که من اطلاع دارم، مرزهای 1967 همان مرزهایی است که اسرائیل آن را نقض کرد و مربوط به نوار سبز غزه می شود و سال 1367 مربوط است به اعلام استقلال و دولت مستقل فلسطین توسط یاسر عرفات.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای پاکدل،

ببخشید مرزهای سال 1367 صحیح است یا مرزهای سال 1967.

با سپاس و تشکر