سکولار- دموکراتیسم با پان ایرانیسم

مي گم اين " حزب پان ایرانیست" بهتره در جمهوري اسلامي بماند و آخوند ها را به سلاح هسته اي مجهز نمايد،جاش براستي در اپوزيسيون سكولار-دمكرات نيست.* وحدت ملی با پان ایرانیسم، سکولار دموکراتیسم با پان ایرانیسم. ایران اتمی با پان ایرانیسم.جنگ سوم و چهارم جهانی با پان ایرانیسم.


كاظم ثاني

فرازهایی از منشور اعتقادی حزب پان ایرانیست، یکی از شرکت کنندگان در کنگره، که به قول آقای اقبالی، گویا سکولار دمکرات و خواستار <ساختار عدم تمرکز سکولار -دمکراتیک در ایران یکپارچه،> و همینطور صلح دوست است. توضیح اینکه متون داخل پرانتز از من است: - <در هر مقطعي از زمان، قانون اساسي بايد بيانگر احترام به ديانت اسلام وديگر اديان الهي.... (فقط اسلام و ادیان الهی) باشد> - <کردها، وابستگان ملي، قومي، تاريخي و فرهنگي ما هستند. (وابستگان و نه بخشی از ایرانیان) در هر کجاي جهان، در هر شرايط و با همه توان، از حقوق آنان دفاع خواهيم کرد.> - <حمايت همه جانبه از حقوق کردها، شيعيان و ديگر وابستگان فرهنگي، مذهبي و قومي «ملت بزرگ ايران»، از اصول قطعي سياست خارجي «پان ايرانيسم» مي‌باشد.> (باز هم کلاه سنی ها و دیگران پس معرکه است) - <پيوند يگانگي و هم خانماني مردم‌ها و افغانستان و تاجيکستان، ناگسستني است.>

- <سرزمين خوارزم و فرارود (ماوراء النهر)، پايگاه و خاستگاه زبان فارسي است. با آنان جدايي نداريم.> - <ساکنان سرزمين تاريخي قفقاز از ما جدا نيستند، با آنان تاريخ و سرنوشت مشترک داشته و داريم.> - <نيروهاي زميني، دريايي وهوايي ما بايد در نهايت قدرت و صلابت و نه تنها پاسدار مرزها و آسمان‌ و درياهاي ميهن ايرانيان باشند، بلکه امنيت و امنيت و اعتماد همه وابستگان فرهنگي و مذهبي و قومي ما را تضمين نمايند.> - <در برابر دشمنان مسلح بايد تا دندان مسلح بود.> (تسلیح، تسلیح و باز هم تسلیح) - <تا زماني که خلع سلاح اتمي در تمامي نقاط جهان تحقق نيابد، ملت ايران ناچار از دستيابي به سلاح اتمي بمنظور حفظ تعادل قوا و احساس امنيت ملي مي‌باشد.> (پیش به سوی صلح جهانی با بمب اتمی) - <اين سرزمين، ايران‌زمين است، در ايران زمين هيچ‌گونه انديشه ضد عظمت، ضد سرافرازي و ضد يگانگي ملت ايران جايگاهي ندارد.> (هر کس نظری به جز این داشته باشد چه خاکی بر سرش ریخته می شود؟) - <در نظام عدالت سياسي، همگي بايد يک شعار را سر دهند: «ايران بزرگ و مقتدر فردا، نيازمند کوشش و جانفشاني فرزندان خود مي‌باشد»> (یاد هیتلر به خیر) - <جوانان ايراني تشکيل دهنده سپاه عظيم «سازمان بزرگ ارشاد ملي» خواهند بود.> (ارشاد ملی به جای ارشاد اسلامی!) - <سازمان‌هاي اداري را خانه تکاني کنيد.> (باز هم تصفیه. و این بار از نوع پان ایرانیستی) - <زبان فارسي روان ملت‌ها و يکي از وجوه مشترک فرهنگي ما با ساير اقوام ايراني و غير ايراني است. پاسداري از زبان فارسي و گويش‌هاي گوناگون آن وظيفه حکومت آرمانخواه مي‌باشد.> (یک ملت یک زبان و دیگر هیچ) - <عرفان و ادبيات عرفاني از جلوه‌هاي فرهنگ ايراني است آن را پاس مي‌داريم.> (به این می گویند سکولارسیم ناب محمدی) - <هدف نظام آموزش و پرورش بايد تربيت فرزندان ايران زمين براي خدمت به موجوديت اصيل و جاودانه ملت ايران باشد> (به جای ایران بگذارید آلمان. می شود رونوشت برابر اصل نظام آموزشی هیتلر خدابیامرز) - <محور قرار دادن آيين تربيتي ملت‌گرايي «ناسيوناليسم» که کامل‌ترين آيين تربيت گوهر انساني و رسيدن به کمال در راه خدمت به ملت و جامعه بشري است.> - <آموزش و پرورش: پرورش انسان ايراني براساس شناخت ژرف و يژگي‌هاي فرهنگ ايران زمين و انديشه‌هاي والاي انساني و معارف الهي و اسلامي.> (اگر کسی بگوید که این سکولاریسم ناب نیست، باید گردنش را زد) منبع: http://www.paniranist-party.org/pages-2.html

کیانوش توکلی

 اقاي كاظم ثاني/ مي گم اين " حزب پان ایرانیست" بهتره در جمهوري اسلامي بماند و آخوند ها را به سلاح هسته اي مجهز نمايد،جاش براستي در اپوزيسيون سكولار-دمكرات نيست.

 كاظم ثاني

آقای توکلی، سوال اینجاست که آیا می توان با احزابی مانند حزب پان ایرانیست، آینده ای سکولار دمکرات برای ایران ساخت؟ آیا دمکرات و سکولار دمکرات نامیدن چنین حزبی، توهین به اصل دمکراسی و سکولاریسم نیست؟ آیا ایران گرایی می تواند اینقدر چشمها را نابینا کند که به تعریف و تمجید از چنین احزابی پرداخته شود؟ آیا در میان فعالین سیاسی ایرانی، واقعا نیروهای دمکرات و سکولار وجود نداشتند که کنگره، از آنها دعوت بکند؟

آ.ائلیار

 وحدت ملی با پان ایرانیسم، سکولار دموکراتیسم با پان ایرانیسم. ایران اتمی با پان ایرانیسم.جنگ سوم و چهارم جهانی با پان ایرانیسم. هیتلر زنده است؛پاینده باد پان ایرانیسم. نمرده ناسیونالیسم، مادر فاشیسم.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گفتگوی آقای سیروس ملکوتی با تعدادی از شرکت کنندگان در کنگره جنبش سکولار دمکراتهای ایران
*******
چهار گفتگو دربارهء دومين کنگرهء سکولار دموکرات های ايران
با حضور دکتر حسن کيانزاد، عبدالرضا کريمی
محمدرضا روحانی، دکتر کريم قصيم
ناهيد بهمنی، کورش اعتمادی
پرتو نوری علا، کاوه آهنگری
در برنامهء تلويزيون پويش با مديريت سيروس ملکوتی
https://www.youtube.com/watch?v=h6MrL-IHTb4&feature=youtu.be