بى شرمى در وداع با استاد كاتوزيان

چرا مسئول «پاکسازی» دانشگاه‌ها مى خواهد وجود آلوده اش را در قالب پیامى تطهير كند ؟... آيا سزاوار است كه يكى از مسئولين درجه اول اين جنايات فرصت يابد در سوگ يكى از قربانيان با پیام ريا كارانه اش بر زخم سوگواران ، دانشگاهيان، حقوقدانان، وكلا، ميليونها دانشجوى ايرانى وخانواده هاى به عزا نشسته نمك بپاشد ؟

 

 
آقای دكتر نجفى توانا رئيس هيئت مديره كانون وكلاى دادكسترى مركز در «مراسم تشيع جنازه استاد كاتوزيان در حضور جمع كثيرى از حقوقدانان، وكلا، قضات، اساتيد دانشكاه و مسئولا ن عالى رتبه كشور از قواى تقنينى، اجرائى كشور...» گفت: دكتر كاتوزيان به زور و زر نه گفت و تعلق وت ملق نجست ...» اين ستايش به حق سئوالات زيادى را از دست اندركاران اين مراسم مطرح كرده است.
مثلاً، در چنين روزى چرا نامى از نمايندگان برجسته ترين جوانان ايرانى، يعنى دانشجويان كه شمار آنان در ميهن ما ۵/۴ مليون نفر است در ميان نبود ؟ از حضور ممنوع بودند؟ حاضر نشدند؟ يا حاضر بودند و فراموش شدند ؟ چرا يكى از صدها هزار دانشجو ودهها هزار كارآموز وكالت يك دقيقه حق حرف زدن نداشتند؟ نخواستيد يا نخواستند؟ زنان وكيل وحقوقدان چطور ؟
 
 
نسرین ستوده دست‌بند بر دست، نشانگر  وضعیت حقوقدانان کشور
 
حسن روحانى و رونق مسلمانى
 
راستى چرا «در ابتداء مراسم پيام هاى دكتر حسن روحانى رئيس جمهور ومحمد على نجفى سرپرست وزارت علوم...» خوانده شد؟
مگر حسن روحانى از سال ٥٩تا ٧٩ به مدت دو دهه عنوان وكيل دادگسترى را يدك نكشيد وهم زمان با عبا وعمامه ونعلين بر مسند وكالت مجلس شوراى اسلامى تكيه نزد؟ در زمان اشغال ١٦ ساله كانون وكلا چه گلى به سرش زد؟ هنكام «تصفيه» وكلا، زندانى كردن و قتل وكلا كجا بود؟ هم اكنون كه همكاران ما در زندانها در اعتصاب غذا هستند چه مى كند؟ در ٢٠ سالى كه در مجلس شوراى اسلامى براى نظام ولايت فقيه قانون وضع مى كرد به كدام يك از قوانين عليه وكلا وكانون ها راى ندارد؟ او كه در بيست وپنج سال گذشته تا كنون نماينده رهبرش در شوراى عالى امنيت ملى است و شانزده سال هم دبير اين بساط آدمكشى بوده در چه جنايتى عليه امنيت ملت ايران و امنيت دانشگاهيان ايران مشاركت و مداخله نداشته است ؟ نقش او در انقلاب فرهنگى، اشغال و تعطيلی دانشگاهها و تحريك به قتل وضرب وتصفيه دانشجويان و اخراج اساتيد فراموش شده است؟ صحنه گردانى روحانى در سالهاى٥٩-٦٢ كه رئيس صدا وسيما بود در جهت تحريك به آدم كشى ها را به ياد نداريم ؟
فراموش كرده ايم كه با مسئوليت روحانى در ٢٥سال گذشته به ویژه در سالهاى ٧٨ و ٨٨ براى حفظ امنيت خامنه اى در كوى دانشكاه با دانشجويان، در خيابانها و كهريزك و اوين با مردم چه كردند؟ كارنامه حسن روحانى را طى ٣٦ سال كذشته نمى دانستيد كه در دانشگاه سوگوار و در حضور حقوقدانان، وكلاى بى دفاع، قضات بى اختيار و دانشجويان سر كوب شده پيام او خوانده شد ؟ چه كسى از چه چیزی وحشت داشت تا به او بگويد پیام رياكارانه خود را براى غوغا سالارى به سازمان اسلامى صدا وسيما بسپارد؟ خواندن پیام حسن روحانى در مراسم وداع با استاد يك تير به دونشان زدن نبود ؟ ميتوان هم شيپور زن يزيد بود وهم سقاى امام حسين ؟ امروز كه فرياد همه كانون هاى وكلاى ايران از بيداد دولت روحانى به آسمان رفته او حاضر به شنيدن آن شده است ؟ با چنين سوابقى ارسال پيام تسليت از طرف حسن روحانى تبلور واقعى وقاحت آخوند مابانه نيست؟ حدود هفت صد وپنجاه سال قمرى بيش ، شيخ اجل سعدى كه از بد آوازى دين پیشگان ريا كار به تنگ آمده بود، بيتى سرود كه امروز وصف حال است
تو كه قرآن بدين نمط خوانى، ببرى رونق مسلمانى
 
نجفى ، قاب بلو، قيمه وكوكو
محمد على نجفى از عوامل شناخته شده رژيم ولايت مطلقه فقيه است . او در دولتهاى باهنر، مهدوى كنى ، و دولت اول مير حسين موسوى وزارت فرهنگ و آموزش عالى را به عهده داشت . در دولت رفسنجانى هم وزير آموزش و پرورش بود . قانون گزينش دستپخت اوست كه عنوان شديد ترين نوع تجاوز نهادينه شده در حقوق كار جهان را به خود اختصاص داده است . اين تحفه كه در آغاز براى حكومت شديد ترين خفقان هاى ممكن عليه معلمين آموزش وپرورش وضع شده بود اينك به يمن قانون تسرى ، ميليون ها كارمند و دستمزد بگير مشمول آن شده اند . نجفى در سال ٨٨ دمش را به دم كروبى گره زد ومدير برنامه ريزى او بود . زمانى كه رهبر ، انتخاب احمدى نژاد را اعجاز الهى شناخت به پيشنهاد شوراى امنيت ملى و اوامر لازم الاتباع مقام معظم رهبرى مرادش «محصور» شد ، به اعتبار آن كه در صدا وسيما نوچه حسن روحانى بوده و راه او را ادامه داده زير عباى همكار قديمى خود جا گرفت . همه مى دانند كه او از دبستان تا پايان تحصيلات عاليه اش شاگرد اول بود . طبق عادت در امتحان ٨٨ هم اولين و البته مهمترين عاملى بود كه به فرشته مقرب و محصور كروبى پشت كرد. پاداش او مسند معاونت حسن روحانى است . حال هم موقتاً وزارت علوم واموزش عالى را كفالت مى كند . اين آدم خوشنام كه در زمان تصفيه دانشگاهها توسط شوراى عالى انقلاب فرهنگى خود عضو آن شورا و مجرى احكامش بود. در ايام دراز «خدمت » خود دهها هزار دانشجو ومعلم واستاد را از كار و تحصيل ممنوع ومحروم كرد. او «انقلاب فرهنكى» را كه در ارديبهشت ٥٩ از بين دانشجويان و دانشگاهيان ١٧ كشته و٢١٨٠ زخمى در سراسر كشور گرفته است را ادامه نداده است ؟ گزينش يا اخراج ايدئولوژيك استادان و دانشجويان با مشاركت فعال اين وزير اسلامى و شاگرد هميشه اول انجام نشده است؟
 
مگر همين عوامل نبودند كه استاد كاتوزيان را از دانشگاه اخراج كردند ؟
چرا مسئول «پاکسازی» دانشگاه‌ها مى خواهد وجود الوده اش را در قالب پیامى تطهير كند ؟
اين جوجه آخوند از هر گورستان كه بگذرد يك مرده اش كم مى شود. چشم زائو به ماما افتاد و درد زايمانش گرفت .
اين ها به تنهائى مى توانند جنين كآكل زرى هائى را بزايند؟ با يك دست دو هندوانه برداشتن عاقبت خوشى دارد ؟ كانون وكلا مى تواند آبروى خود و بهترين نماينده تاريخى خود را دستمايه سياست «تعامل» كند و براى جنايتكاران بلندگو فراهم اورد؟ از زمان تصدى اين شاگرد اول تا امروز نظام ولايت مطلقه فقيه ركورد دار اعدام جهان است . به موجب گزارشی كه سازمان مجاهدين خلق ايران منتشر كرده از ميان هزاران نمونه اعدام اكثريت را دانشجويان و دانش آموزان تشكيل مى دهند . آيا سزاوار است كه يكى از مسئولين درجه اول اين جنايات فرصت يابد در سوگ يكى از قربانيان با پیام ريا كارانه اش بر زخم سوگواران ، دانشگاهيان حقوقدانان، وكلا، ميليونها دانشجوى ايرانى وخانواده هاى به عزا نشسته نمك بباشد ؟مى توانيم هم تون را بتابيم وهم بوق را بزنيم ؟
نمى توان آبروى وكلا و كانون ها را به اين همه چيزخواران آزمند بسپاريم .
آن ها منتظر هستند. چه دليلى دارد كه به آنها فرصت بدهيم ؟
اين اشخاص و اجداد موقوفه خورشان هميشه خوانده اند و مى خوانند :
هر كجا قاب پلو، قيمه و كوكو باشد. مال وقف است تعلق به دعا گو دارد .
 
هفده شهریور ۱۳۹۳
منبع: 
تارنمای پژواک ایران
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بالاخره این سعادت نصیب خوانندگان و دست اندر کاران ایران گلوبال نیز شد، که محضر محترم جناب تبریزی طی کامنتری بطور اکید، به رئیس روسا و نویسندگان سایت و دیگر کامنت نویسان، با تاکید تذکر میدهند، که از بکار بردن کلماتی چون؛( جامعه فارس، جامعه ترک، جامعه عرب، جامعه کرد، جامعه یهودی، جامعه ارمنی، جامعه افغانی و ...) باید خود داری کرد، زیرا از نظر ایشان بکار بردن چنین کلماتی نژادپرستی نام دارد، یعنی هرکس آن کلمات را بر زبان بیاورد، نژاد پرست است. همچنین ایشان در ادامه فرمایشاتش تاکید میفرمایند که ؛( از نظر وی برابر آئین نامه چنین نوشته های نژادپرستانه ای نباید به نمایش درآیند. ) پایان نقل قول. اما از نظر ایشان هر چقدر که دلتان بخواهد میتوانید کلماتی مثل؛( پانترک، تجزیه طلب، ترک تبار، ترک مهاجر، آذری تبار، شما ترک نیستی، شما آذری هستی! و یا کلماتی مثل عرب تبار، اعراب مهاجر،

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی گرداننده تارنمای ایران گلوبال، بر پایه آئین نامه تارنمای ایران گلوبال: ( ..... سایت مخالف هر گونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگ های قومی- ملی است، مطالبی که مبلغ نژادپرستی و فاشیزم، ایجاد کینه و دشمنی در میان اقوام و ملیت ها و مردمان ساکن ایران باشند منتشر نخواهند شد ..... ) از سوی دیگر کسی که پس از به کار بردن ده ها نام چون این بار یکی از آن نام های رنگارنگ را به روی خودش نگذاشته است و نام او Anonymous از آب درآمده است این چنین نوشته است: ( ..... متاسفانه فرهنگ مرده پرستی جامعه فارس که اغلب از مردگان هیولا می سازد چیز تازه ای نیست ..... ) دوستان گرامی، به کارگیری واژه هائی مانند جامعه فارس، جامعه ترک، جامعه عرب، جامعه کرد، جامعه یهودی، جامعه ارمنی، جامعه افغانی و ..... جز نژادپرستی نام دیگری نداشته و برابر آئین نامه چنین نوشته های نژادپرستانه ای نباید به نمایش درآیند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسانیکه میخواهند با خواهش و تمنا، از دیکتاتورها آزادی و دمکراسی طلب بکنند، یا هیچ چیزی از واژه دمکراسی درک نمی کنند، یا دانسته و ندانسته ، منش و خصوصیات گدائی و گدا پروری را در جامعه جهل زده ایران بسط و گسترش میدهند. در این ضمن اشخاصی مثل کاتوزیانها را بیهوده بزرگش میکنند. امروزه هزاران آزاده و مبارزان علیه رژیم و صد بار بهتر از کاتوزیانها در زندانهای قرون وسطائی اسلامی تلف میشوند و کسی نیست بداد شان برسد. متاسفانه فرهنگ مرده پرستی جامعه فارس، که اغلب از مرده گان هیولا میسازد، چیز تازه ای نیست. زمانی که جناب کاتوزیان در خدمت جنایتکاران رژیم بود و قوانین ضد زن، و ازدواج دختران نه ساله را با سلام و صلوات و آیه و تبصره شرعی قانون میکرد، زن ستیزی چنین اشخاصی درگوشه و کنارو لابلای دستگاه رژیم مخفی بود. و کسی او را نمی شناخت. اکنون چه شده است که بعد ازمرگش از وی هیولای قلابی میسازند؟