حزب‌الله رشت» سینما سپیدرود را تعطیل کرد

به گزارش رسانه های وابسته به نظام؛ حزب‌الله رشت» سینما سپیدرود را تعطیل کرد.تهاجم فرهنگی حکومت اسلامی به فرهنگ، آئین و ارزش های مدرن، موضوع تازه ای نیست. کسانی که امروز در راس امور قوه قضائی، اجرائی ویا با ماسک های نواندیش و اصلاح طلب خودنمائی می کنند، چماقداران سال های آغازین سلطه اسلامگرایان در ایران بوده اند که کتابفروشی ها را به آتش می کشیدند، میزهای کتاب را بهم می ریختند و بچه های دانش آموز را ربوده و در خانه های تیمی مورد تجاوز دسته جمعی قرار می دادند.

به گزارش رسانه های وابسته به نظام؛ حزب‌الله رشت» سینما سپیدرود را تعطیل کرد.تهاجم فرهنگی حکومت اسلامی به فرهنگ، آئین و ارزش های مدرن، موضوع تازه ای نیست. کسانی که امروز در راس امور قوه قضائی، اجرائی ویا با ماسک های نواندیش و اصلاح طلب خودنمائی می کنند، چماقداران سال های آغازین سلطه اسلامگرایان در ایران بوده اند که کتابفروشی ها را به آتش می کشیدند، میزهای کتاب را بهم می ریختند و بچه های دانش آموز را ربوده و در خانه های تیمی مورد تجاوز دسته جمعی قرار می دادند. واقعیت اینست که تهاجم فرهنگی مفعولین فرهنگی، به بستن و تصفیه دانشگاهها و نسل کشی و کتابسوزی محدود نشد، آنها همه عرصه های فرهنگ، هنر، سیاست، اقتصاد و ... را به انحصار شبکه های مافیائی روحانیت درآوردند. تعطیلی سینمای رشت یادآور اوباشگری های اراذل رژیم در سالهای نخستین رهائی از استبداد پهلوی و اسارت  ایران در چنگال اسلامگرایان است.

*****
به گزارش خبرنگار پارسینه، یکشنبه 20 فروردین 1390 عده‌ای که خود را «امت حزب‌الله» معرفی می‌کردند در مقابل سینما سپیدرود رشت واقع در سبزه‌میدان تجمع کردند و به اکران فیلم سینمایی «گشت ارشاد» اعتراض نمودند. این افراد چندین اعلامیهٔ کاغذی حاوی شعار به در و دیوار و بیلبوردهای تبلیغاتی این سینما چسباندند و سپس وارد سینما شده، مردمی را که در یکی از سالن‌ها مشغول تماشای «گشت ارشاد» بودند به بیرون از سینما هدایت کردند و بر در سینما و اتاقک گیشه قفل زدند.

تعدادی از شعارهای چسبیده شده به دیوارهای سینما از این قرارند:

«فیلم گشت ارشاد توهین به رکن نظام و انقلاب یعنی عزای سالار شهیدان را هدف تمسخر و تخریب قرار می‌دهد.»

«آقای وزیر جواب ملت بصیر فیلم گشت ارشاد نیست.»

«ما مهاجرانی نمی‌خواهیم»

«این سینمای فاسد تعطیل باید گردد/ آن مسئول بی‌غیرت تعزیر باید گردد»

«ما امت حزب‌الله بیداریم/ از مسئولین بی‌غیرت بیزاریم»

شنیده‌ها حاکی است علی‌رغم این اعتراضات مجوز اکران «گشت ارشاد» در استان گیلان لغو نشده اما ادارهٔ کل ارشاد اسلامی استان از مدیران سینماها درخواست کرده بیلبوردهای این فیلم را از دیوار سینما بردارند.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.