انتقال سه زندانی سیاسی به بند ۸ اوین بدلیل اعتراض به رفتار افسر نگهبان

شاهین دادخواه ،‌مجید محمدی معین و مهدی ساجدی فر بدلیل اعتراض به نحوه آمارگیری افسر نگهبان از زندانیان که با توهین و تحقیر همراه بود از قرنطینه بند هفت به بند هشت زندان اوین منتقل شدند.

بنا به گزارش های رسیده در آمارگیری شب هنگام در قرنطینه افسر نگهبان با توهین به زندانیان حاضر در بند از آنها خواست جهت آمارگیری رو به دیوار ایستاده و دستها را به پشت قرار دهند. که این دستور افسر نگهبان با اعتراض زندانیان همراه شد.
به گفته یک منبع مطلع ، ابتدا یکی از زندانیان بنام شاهین دادخواه از این دستور که آن را توهین و تحقیر میدانست ، سرپیچی کرده و به افسر نگهبان گفت : نه خود اینکار را انجام داده و نه اجازه انجام این رفتار توهین آمیز را به دیگر زندانیان خواهم داد .
این منبع مطلع در ادامه افزود: مجید محمدی معین و مهدی ساجدی فر از جمله اواین زندانیانی بودن که  به حمایت از دادخواه از این شیوه آمارگیری سر باز زدند .
پس از گزارش این رفتار ، روز شنبه ۲۱ تیر ۹۴ سه زندانی نام برده به عنوان توبیخ و تنبیه به بند هشت زندان منتقل شدند.
گفتنی ست ،بند ۸ در حال حاضر یکی از بدترین بندهای زندان اوین است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی بر خلاف اصل تفکیک جرائم و در ازدحام همراه با مجرمین غیرسیاسی و بعضا خطرناک، در آن نگهداری می شوند و اعتراضات مکرر زندانیان و خانواده های آن ها نیز تا کنون بی نتیجه بوده است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.