بعد از لغو تحریم‌های بین المللی، جنگ باندهای مافیایی قدرت و ثروت شدّت یافت
20.01.2016 - 21:29

براساس اطلاعات موثق و اسنادی که از امارات متحده عربی دریافت کردیم، جنگ باندهای مافیایی قدرت و ثروت در سر پرونده‌ی توقیف هلی‌کوپتر پرتغالی همچنان ادامه دارد. با اینکه آتش جنگ همکاری شرکت هلی پرتغال با شرکت نفت فلات قاره ایران و داستان جاسوسیِ این شرکت نیمه اسرائیلی به بهانه اجاره هلیکوپترها همچنان شعله‌ور است، باندی از مافیای قدرت و ثروت به دو فروند هلی‌کوپتر ایکوریل بی 3 مدل 2012 که توسط یک سرمایه گذار ایرانی خریداری شده و هم اکنون در فرودگاه ارومیه نگهداری می شوند، چشم دوخته و قصد تصاحب آنها را دارد. لازم به ذکر است که طی دو سال گذشته چند شرکت هلی‌کوپتری بزرگ در ایران برای بلعیدن این دو فروند هلی‌کوپتر، با دیگر باندهای درون حاکمیت در جنگ بودند اما از آنجایی که این هلیکوپترها برای انجام ماموریت‌های ژئو فیزیک و سایزمیک کاربرد ویژه‌ای دارند، شرکت هلی‌کوپتری شفق بال ایرانیان وابسته به سازمان زمین شناسی، بهانه لازم و دستِ بالا را دارد. شاید لازم باشد که در اینجا توضیح مختصری در مورد "شرکت هلی‌کوپتری شفق‌بال ایرانیان" داده شود.

Missing media item.

با بروز اختلافات اساسی بر سر مناقصه خدمات دهی (غارت و چپاول) فی مابین فردی بنام محمد فیضی که در آن دوران یک تکنسین ساده سازمان خدمات هلی‌کوپتری ایران بود و همچنین اخراج تعدادی از کارشناسان فنیِ این سازمان، محمد فیضی با حمایتِ همه جانبه یکی از اعضای با نفوذ "حراست سازمان زمین شناسی" به نام علیرضا کره‌ای برای تأسیس یک "شرکت خدمات هلی‌کوپتری مستقل" اقدام کرد و در سال1387 آشیانه و باند پرواز "شرکت شفق‌بال ایرانیان" با مدیریت محمد فیضی در میدان استاندارد کرج راه اندازی شد. طوری که این شرکت در سایت رسمی خود اعلام کرد، تنها کاربر هلی کوپترهای "AS 350 B3" متعلق به اکتشافات معدنی ایران است اما در پشت پرده مقرر شده بود که در بخش تجسس معادن اورانیوم همه قراردادهای سایزمیک به این شرکت واگذار گردد.

در سال 1391 و در گرماگرم "اجلاس سران کشورهای اسلامی"، محمد فیضی به همراهِ حمید اکبریان پورسلماسی و محمدرضا نژد‌جوادی‌پور با بهانه کمک به انتقال یک فروند هلی‌کوپتر پرتغالی از طریق حریم هوایی ترکیه به ایران، در عملیات همکاری شرکت هلی پرتغال با شرکت نفت فلات قاره دخالت کردند که در نتیجه سهل انگاری در ورود یک فروند هلی‌کوپتر دافین و عدم توجّه به قوانین گمرکی، هر سه نفر توسط باند رقیب یعنی وزارت اطلاعات بازداشت شدند و هلی‌کوپتر پرتغالی به عنوان کالای قاجاق مصادره شد و همین گیر افتادن موجب گشت تا محمد فیضی وادار به همکاری همه جانبه با وزارت اطلاعات گردد. با توجه به افتضاحی که بار آوردند و مفتوح شدن پرونده‌ی این افتضاح، سکان مدیریت این شرکت که تا این زمان در اختیار محمد فیضی بود، به دامادشان یعنی "محمدرضا نامی" که یکی از "سرداران" بازنشسته سپاه پاسداران است، تفویض شد و او که در حوزه موشکی سپاه پاسداران فعال و به زمین خواری اشتغال داشت، بر مسند مدیر عاملیِ این شرکت نشست. این سردار غارتگر که در چپاول تجارب دیرینه دارد، برای بلعیدن دو فروند هلیکوپتر ایکوریل B3 مستقر در فرودگاه ارومیه، خیز جدی و با پشتوانه‌ای برداشت و شواهد و قرائن حاکی از آن است که اگر صاحب این هلی‌کوپترها در اسرع وقت آنها را از ایران خارج نکند، باید این دو هلی‌کوپتر را از دست رفته بداند و چه بسا بدهکار هم بشود. صاحب این هلی‌کوپترها باید به این نکته توجه داشته باشد که در دوم شهریور 1391 ، همین سرداران غارتگر با زور اسلحه هلیکوپتر دافین پرتغالی را با یک کمک خلبان از میدان استاندارد کرج با همکاری مدیران خود فروخته شرکت هلی‌کوپتری شفق‌بال ایرانیان، بخصوص شخصِ محمد فیضی به نقطه‌ای نامعلوم انتقال دادند و با حکم تعزیرات حکومتی استان البرز، هلی‌کوپتر پرتغالی که جهت اجاره به "شرکت نفت فلات قاره" به ایران ارسال شده بود را به مصادره ستاد اجرای فرمان خمینی در آوردند. نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که از محمد فیضی دزدی‌های کلان و متعددی به ثبت رسیده و مرور پرونده هر از یک از آنها می تواند فرجام این دو هلی‌کوپتر را روشن کند.

Missing media item.

گواهی می شود که در خصوص  پرونده 12/910957 با شکایت حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی فارس به طرفیت محمد فیضی بعنوان مدیرعامل شرکت خدمات هلی‌کوپتری شفق بال ایرانیان، پرونده تحت جریان رسیدگی و وقت نظارت 1392/03/30 می باشد.  لذا این گواهی بنا به درخواست نامبرده صادر و فاقد ارزش دیگری میباشد.

سرپرست شعبه

** در این پرونده مقادیری قطعات یدکی هلی‌کوپتر ایکوریل از شرکت خدمات هلی‌کوپتری ایران وابسته به بنیاد تعاون ناجا سرقت شد که در انبار شرکت شفق بال ایرانیان کشف گردید و محمد فیضی مدعی شد که این قطعات را از فردی بنام کولار زاده که یک هندی می باشد، خریداری کرده است. در این مورد پرونده‌ای تشکیل و در نهایت برای وی قرار مجرمیت صادر گشت.
----------------------------------------------
مدیر عاملیِ شرکت شفق‌بال ایرانیان به "محمدرضا نامی" که یکی از "سرداران" بازنشسته سپاه پاسداران است، تفویض شد و او که در حوزه موشکی سپاه پاسداران فعال و به زمین خواری اشتغال داشت، بر مسند مدیر عاملیِ این شرکت نشست.
Missing media item.Missing media item.

 Missing media item.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما