ایران گلوبال چگونه« صفحه بندی» و مدیریت می شود

برخی از دوستان ، از نحوه آرایش مطلب گذاری و از « تبعیض » در صفحه بندی ایران گلوبال سخن می گویند . آنان بطور مشخص برایمان می نویسند چرا نوشته نویسنده ای در چند جا آورده می شود ، در حالی که برخی مطالب علیرغم کیفیت بالای آن، تنها در بخش دیدگاهها قرار می گیرد، ویا چرا برخی اخبار کم اهمیت حقوق بشری در قسمت منتخب مدیریت سایت درج میشود در حالی که اخبار بسیار مهم داخلی و یا جهانی وجود دارد ....

 چرا «تبعیض» در صفحه بندی وجود دارد؟

برخی از دوستان ، از نحوه آرایش مطلب گذاری و   از « تبعیض » در صفحه  بندی  ایران گلوبال  سخن می گویند .  آنان بطور مشخص برایمان می نویسند  چرا نوشته   نویسنده ای در چند جا آورده می شود ، در حالی که برخی مطالب علیرغم کیفیت بالای  آن، تنها در بخش  دیدگاهها  قرار می گیرد ویا چرا برخی اخبار کم اهمیت حقوق بشری  در قسمت منتخب مدیریت سایت درج میشود در حالی که اخبار بسیار مهم داخلی و یا  جهانی  وجود دارد ....

سایت چگونه مدیریت می شود :

در پاسخ به  گله و انتقادات دوستان لازم است چند نکته را در پیرامون صفحه بندی و نحوه مدیریت سایت توضیح بدهم: 

-علاوه برشش عضو  مدیریت ایران گلوبال ،  حداقل  50  نویسنده ، نوشته های خود را بطور مستقیم در سایت  قرار می دهند . ترافیک  مطلب گذاری سایت  روز به روز سنگین تر و نوشته ها  متنوع تر می شود  . سرعت انتشار اخبار و مقالات بسیار  سریع شده است . 

_ سایت دارای 9 کاتاگوری و چند روش مطلب گذاری است . ایران گلوبال فاقد سر دبیر ویا شورای سر دبیری بشکل کلاسیک آن  می باشد  . اما سایت  بشکل نوینی مدیریت میشود.

 _ بطور متوسط روزانه حداقل  ده نفر در مطلب گذاری سایت  شرکت  می نمایند .

_ مطالب منتشرشده در سایت چند دسته اند: 1_ نوشته های ویژه ایران گلوبال که  اختصاصً  برای سایت تهیه شده است 2_ نوشته هایی که توسط نویسندگان در سایت گذاشته می شود و یا توسط ایمیل دریافت می شود  ولی این مقالات را نویسندگان به دیگر سایت ها هم ارسال می دارند .3_ نوشته هایی که در دیگر سایت ها چاپ می شود و توسط ما در ایران گلوبال باز چاپ میگردد.

_ طبیعتا مطالبی که بطور ویژه برای  ایران گلوبال  تهیه می شود در چند جا و در معرض دید بیشتر قرار خواهد گرفت در حالی که مطالب کپی علیرغم بالا بودن سطح کیفیت آنها تنها در بخش دیدگاهها قرار می گیرد و همین طور برخی نوشته ها که با دیدگاهها و اهداف سایت  بسیار  بیگانه است  ؛  در بخش اتومات و در پائین ترین قسمت سایت درج میشود.

_ در بخش منتخب مدیریت عمدتاً اخبار حقوق بشری + تحلیل های سیاسی روز  قرار میگیرد که بطور مرتب روزانه  تغییر می یابد و ممکن است برخی اخبار تنها برای چند ساعت در آن بالا بماند و اخبار مهم  تری  برای 24 .

 _بررسی ایمیل های رسیده به آدرس سایت به عهده اعضای مدیرت است که به صورت روزانه در بین اعضای آن تقسیم شده است  . هر عضوی مجاز است مطلبی را  که دوست نمی دارد درج نکند . با این وجود ایمیل ها توسط سایر اعضا چک و سرانجام در سایت درج می شود . 

 

  بخش سیاسی _ اجتماعی:

 بخش سیاسی _ اجتماعی در اختیار مسئول هماهنگی سایت قرار دارد بعبارتی اینجانب از طرف مدیر یت مجاز هستم که برخی  نوشته های  ویژه نویسندگان سایت را در اینجا قرار بدهم.   اما در هفت کاتاگوری دیگر زنان ، ادبیات ، گوناگو ن ، قومی _ ملی ، دیدگاهها و... همگان  حق دارند که مطالب خود را در یکی از این گزینه ها قرار دهند و تنها اعضای مدیریت می توانند دو کاتاگوری را همزمان انتخاب نمایند. 

 مناسبات واختیارات اعضای مدیریت

 اعضای مدیریت خود تصمیم می گیرند چه مطلبی را انتخاب کرده و در سایت بگذارند .هیج کس حق دخالت، ادیتوری در نوشته دیگری را ندارد .مگر اینکه مطلبی تکراری باشد که توسط همکار دیگری عدم انتشار زده می شود بعبارت دیگرما چیزی بنام سر دبیر و یا شورای سر دبیری نداریم . با این وجود مهم ترین تصمیمات بطور جمعی و کاملا دمکراتیک در جلسات دوره ای مدیریت اخذ می شود. ما همچنین برای تنظیم مناسبات درونی، داری صفحه داخلی هستیم که  بطور اون لاین در طول شب و روز در تماس هستیم . در این صفحه داخلی در باره موضوعات مورد اختلاف و یا مشکلات فنی با هم گپ می زنیم .اصل  بحث اقناعی است . سعی می شود موضوع با گفت و گوی دوستانه حل بشود و  در برخی مواقع هم اختلافات به بیرون  «درز » می کند وعلنی می شود.

منبع: 
ایران گلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ناصر کرمی گرامی / سئوال خوبی را طرح کرده اید اولا ادیت و حذف مطلب تنها در اختیارمدیریت سایت خواهد بود دوما اگر کسی بخواهد 10 تا مطلب بگذارید ، مطلب قبلی اش از صفحه اول خارج خواهد شد و نوشته جدید او بجای آن خواهد نشست ولی بهتر است که نویسندگان تا زمانی که نوشته قبلی اش در صفحه اول سایت است منتظر بماند وسپس اقدام به درج مطلب جدید بکنند

نظر: 
- اگر تعدادی از نویسندگان همزمان مثلأ 10 مقاله را در سایت بگذارند، در گردش کار سایت ترافیک بوجود نمی آید ؟، و یا مقالات مهم سریع از میدان بحث خارج نمیشوند ؟ اصولأ این همگانی کردن و دادن کُدهای زیاد به افراد موجب یک نوع بی نظمی در کار و اهداف محوری سایت نخواهد شد ؟