ادعای "ربوده شدن صبری حسن‌پور در ترکیه"، ترفند یا واقعیت؟

در شرایطی که اذهان عمومی و توجّه تمامی دولِ جهان روی مبارزه با ترور و تروریزم متمرکز شده است، یک شهروند اروپایی به عنوان توریست به ترکیه می رود و در آنجا "ربوده" می شود، "ربایندگان" با بوق و کرنا خبر دستگیری او را اعلام می کنند اما کسانی که اصرار بر ربوده شدن این شهروند اروپایی در ترکیه دارند و ظاهراً برای نجات جان او می کوشند، نه دولت ترکیه را متهم به بی‌تفاوتی کرده‌اند تا این جریان را پیگیری کرده و گزارش دهد، و نه از دولت هلند خواسته‌اند که دولت ترکیه را وادار به پیگیری و گزارش علنی کند.

خبر دستگیری و یا "ربوده شدن صبری حسن‌پور در ترکیه و انتقال او به ایران"، چند روزی است که صدر اخبار رسانه‌ها قرار دارد و یکسری از سایت‌ها، چند رادیو و تلویزیون مشخص و همچنین در شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام، توئیتر و فیسبوک انگار هدف خاصی را دنبال می کنند. فضائل عزیزان که "منبع" و اولین انتشار دهنده این خبر بود، نوشت: " صبری حسن‌پور، فعالِ رسانه‌ای و سخنگوی کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران که اوایلِ فروردین‌ماهِ امسال برای ملاقات با خانواده‌‌اش به ترکیه رفته بود، توسطِ تیمِ‌ آدم‌ربایانِ وزارتِ اطلاعاتِ جمهوری اسلامی ربوده و به ایران انتقال داده شد. رسانه‌های وابسته به حکومت به دروغ ادعا می‌کنند وی را در ایران دستگیر کرده‌اند". بعد از انتشار این خبر، جناب آقای سیروس ملکوتی که هم مجری و برنامه‌ساز تلویزیونی است و هم در عرصه سیاست و هنر محبوبیت فراوان دارد، طی نوشته کوتاه و کاملاً منطقی، نوشت : "متعاقب درج چنين خبري و بر بنياد اعتماد به پايگاه خبري راديو فردا، من و چند تن ديگر از همكارانم در دلنگراني از جان يك هموطن و همكار رسانه اي وارد عرصه كارزار افشاگري و ايجاد كمپين حمايتي گرديديم. باز نشر اين خبر از سوي ما كه تا حدودي از اعتماد مردمي برخوردار هستیم، خود موجب گستره اين خبر تأئید نشده و شاید هم جعلی گرديد." ایشان خواهان تحقیق بیشتری در این زمینه شدند. آقای پارسا سربی که بجز افرادی همچون باند محمد حسین سبحانی با بقیه بر سر جنگ است، از نوشته کوتاه او برآشفت و تقریباً تمامِ وقتِ برنامه تلویزیونیِ دیشبِ خود را به آن اختصاص داد و با الفاظ و ادبیات زشت و زننده بر این مردِ آزاده، فرهیخته و وطن‌دوست تاخت تا شاید بدینویسله اعتباری برای خود کسب نماید. فضائل عزیزان هم از این برخوردِ همپالگی خود به وجد آمد و با اینکه ادعای اولش در هاله‌ای از ابهام است، مدعی شد که "مجاهدین در لو دادن مکان صبری حسن‌پور در استانبول نقش داشتند". این ادعایِ مضحک موجب گشت که شک و تردید بر این "منبع" بیشتر گردد و مرا بر آن دارد که ادعای اول او را با طرح سئوال "ربوده شدن صبری حسن‌پور در ترکیه" ترفند یا واقعیت؟ به بحث بگذارم.
هر فرد و یا خبرگزاری‌ایی که بار اول خبر "ربوده شدنِ آقای صبری حسن‌پور توسط آدم ربایان جمهوری اسلامی در ترکیه" را انتشار داد، باید در این مورد پاسخگو باشد و در اینجا انگشت اتهام روی شخص فضائل عزیزان به عنوان "منبع" این خبر است. از آنجایی که قبلاً چندین رسانه‌ فریب ادعای او در مورد زندگیِ خصوصی جناب آقای رضا پهلوی و همسر گرامی‌اش را خوردند و بور شدند، در ابتدا سعی شد تا "منبع" طور دیگری جلوه کند که شک برانگیز نباشد. لذا توانست طیفی از گروه اپوزیسیون را هم با خود همراه سازد. وقتی خبر منتشر شد، پرسیدم که آقای حسن‌پور برای دیدن خواهرش به ترکیه رفت، خواهرش را دید، با هم عکس گرفتند، "پاسپورتش در هتل است"، "او را ربودند"، پس خواهرش باید در ترکیه باشد و قضایا را به پلیس ترکیه اطلاع دهد. آیا چنین شد؟ جواب "نه" بود. دوستان عکس‌های او در کنار خواهرش در شهر استانبول ترکیه را برای بنده ارسال کردند تا واقعی بودن این خبر را به اثبات برسانند. اولین سئوالی که از ایشان پرسیدم این بود که چرا درختانِ ترکیه در اول فروردین که هنوز هوا سرد است، برگ‌های سبزِ چند ماهه بر تن دارند و خانمی که در نزدیکی‌شان نشسته چنان از هوای گرم و آفتابی لذت می برد که لباسش را هم در آورده است؟ جواب "نمی دانم" بود.
کسانی که اصرار می ورزند وزارت اطلاعات صبری حسن‌پور را در ترکیه ربوده و به ایران برده است، یا باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران را نشناخته‌اند و یا اینکه در این میان مثلِ فضائل عزیزان دنبال چیز دیگری می گردند. با کم‌ترین شمّ سیاسی می شود فهمید که اگر وزارت اطلاعات او را در ترکیه می ربود و به ایران می برد، به هیچ‌وجه خبر دستگیری‌اش را خودش از طریق رسانه‌های داخلی و افرادی همچون فضائل عزيزان در خارج کشور انتشار نمی داد و نهایت سعی و تلاش را می کرد تا "دستگیری" او مخفی بماند.
اگر همه‌ی اخبار منتشر شده در این مورد را خوب خوانده باشید، متوجه خواهید شد که بزرگ نمودن و او را در حد رهبرِ یک سازمان و تشکیلاتِ "برانداز" مطرح کردن، جهت هدف خاصی صورت می گیرد و مطمئناً از یک جا هدایت می شود. نظامی که هیچیک از احزاب و گروههای اپوزیسیون و حتی شورای ملی مقاومت را اصلا به رسمیت نمی شناسد و هوادارانِ سازمان مجاهدین خلق و جناب آقای رضا پهلوی را "انگشت‌شمار" معرفی می کند، در اینجا از دستگیری " سخنگوی کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران" و سرشبکه‌ی "سیمای رهائی" سخن می گوید تا با القای گسترده بودن آن، به هدفش برسد.
مجدداً تاکید می کنم هر فردی که شناختِ حتی اندک از باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران و همچنین سازمان‌های امنیتی دیگر کشورها داشته باشد، مطمئن می شود که اگر وزارت اطلاعات او را در ترکیه می ربود و به ایران می برد، به هیچ‌وجه خبر دستگیری‌اش را خودش از طریق رسانه‌های داخلی و افرادی همچون فضائل عزيزان در خارج کشور انتشار نمی داد و نهایت سعی و تلاش‌ را می کرد تا این موضوع مخفی بماند. از طرف دیگر، در خبرها آمده که او برای دیدار خواهرش به ترکیه رفته است. اگر بپذیریم که ایشان امسال هم، یعنی بعد از چند ماه، دوباره برای دیدار با خواهرش باز هم در ترکیه، رفته باشد، اولین سئوالی که پیش می آید این است که پس خواهرش کجاست؟ او را هم ربودند؟ اگر جواب "بله" باشد، وقتی کسی که از لحاظ قانونی و آنهم برای دومین و چندین بار به ترکیه آمده است، به چه جرمی ربوده شد؟ چه نیازی به ربودن او بود؟ اگر جواب "نه" باشد، چرا خواهرش در ترکیه اقدامی نکرد؟ الان کجاست؟ چرا حرفی نمی زند؟
به این نکته هم باید توجّه داشت که افراد ربوده شده در استانبول ترکیه را نمی شود مستقیماً از فرودگاه آن کشور که در حال حاضر رقیب جمهوری اسلامی در منطقه و جزء "دولت متخاصم" محسوب می شود، به فرودگاه ایران انتقال داد. این کار می بایست با ماشین شخصی و آنهم بطور کاملاً سری و مخفیانه صورت گیرد که آنهم در این شرایط تقریباً ناممکن است. اولاً که در ترکیه بخاطر عملیات تروریستی صورت گرفته و همچنین فعالیت آزادیخواهان کورد، مدتی است که کنترل‌ها خیلی شدید شده و حتی از چند دهه قبل و در اوج عملیات پ.کا.کا هم بیشتر است و از استانبول تا مرز ایران که طی کردن آن دو روز طول می کشد، باید از هفت خوان رستم گذشت و چندین سیطره را رد کرد. اگر صبری حسن‌پور رهبر یک جنبش وسیع و سرنگونی طلب می بود، می شد در صدی این احتمال را داد که رژیم چنین ریسک بزرگی را بپذیرد اما او نه الان فعالیت چشم‌گیر و مؤثری داشت، و نه در گذشته مبارزه عملی همچون خیلی از مبارزان ساکن در خارج کشور را در کارنامه فعالیت‌های سیاسی خود دارد. نوشتند که او مسئول "ادیت فیلم و صدابرداری در مناسبات سازمان مجاهدین خلق" بود. یک ادیتور چه اطلاعاتی می تواند داشته باشد که موجب گردد تا رژیم چنین ریسک بزرگی را بپذیرد و با هزینه گزاف او را، آنهم در این شرایط، از کشوری مانند ترکیه که منتظر گاف‌گیری و بهانه از رژیم است، برباید؟ همه‌ی آن فیلم‌هایی که او گرفته و یا به قول شما ادیت کرده، جهت انتشار برای عموم بوده و منتشر شده است. همه‌ی آنها در اینترنت موجود هست و رژیم هم همچون همگان، به آن دسترسی دارد. کسی که بعد از او فیلم می گرفت و یا ادیت می کرد، مدت‌هاست که با وزارت اطلاعات کار می کند و در زمانی که در ایران بسر می برد، خودم ضمن افشاگری، عکسش در ایران را هم منتشر کردم. صبری حسن‌پور حتی هیچیک از پادگان‌های نظامی سازمان مجاهدین خلق را هم ندیده بود که بتواند اطلاعاتی از آنجا کسب کند و رژیم برای دریافت چنین اطلاعاتی او را برباید و به ایران انتقال دهد. خودِ همین به عراق نیامدن او نشان از حاشیه تشکیلات بودنش دارد چون همه افراد تشکیلاتی مجاهدین می بایست می رفتند و حداقل دوره آموزشی را طی می کردند ولی او حتی پایش به مراکز آموزشی این سازمان نرسیده بود. بنده هم با اینکه در قسمت‌های مختلف سازمان مجاهدین فعالیت می کردم و آنهم سالیان در آنجا بودم، اطلاعاتی که در حال حاضر رژیم از آن بی‌خبر باشد، ندارم. خودم بافت تشکیلاتی سازمان مجاهدین خلق را بهتر از افرادی همچون صبری حسن‌پور می شناسم و مطمئنم که او هیچ اطلاعاتی از مجاهدین ندارد که تا کنون مزدورانی همچون کریم حقی‌منیع آنرا در اختیار رژیم نگذاشته باشند. افرادی همچون کریم حقی‌منیع، محمد حسین سبحانی، بهزاد علیشاهی، ........ و حتی دو نفوذی‌ وزارت اطلاعات که اخیراً در آلمان دستگیر شده و در زندان آن کشور محبوسند را هم نمی شود با او در زمینه داشتنِ اطلاعات از مجاهدین مقایسه کرد. البته می‌دانم برای شما کمی سخت است تا باور کنید که صبری حسن‌پور هیچوقت به مفهوم واقعی "مجاهد" نبود. او در تشکیلات مجاهدین فعالیت اینچنینی که ذکر کردید، داشت و کسی این را انکار نمی کند اما دسترسی به اطلاعاتِ مورد نیاز رژیم از مجاهدین را نداشت. از طرف دیگر او سالهاست که حتی ارتباط کم‌رنگ هم با مجاهدین و افراد دارای اطلاعات از مجاهدین، ندارد.
نوشتند که " ایشان اطلاعات بسیاری در خصوصِ افرادِ فعالِ داخلِ کشور دارند". وزارت اطلاعات بیش از سه دهه است که فعالیت می کند و مطمئناً اینقدر تجربه دارد که دستگیری فردی که بنا به نوشته شما " اطلاعات بسیاری در خصوص افراد فعال داخل کشور دارند" را علنی نکند تا بتواند طی یک عملیات غافلگیرانه همه‌ی آن "افراد فعال داخل کشور" را دستگیر و زندانی کند. پس همین بوق و کرنا و های دستگیر کردم‌ها نشان از این دارد که هیچ اطلاعاتی در کار نیست.
کسانی که به "ربوده شدن" صبری حسن‌پور توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و یا هر ارگانِ دیگر جمهوری اسلامی در ترکیه اصرار می‌ورزند، نهایت سعی خود را کرده و می کنند تا او را به عنوان رهبر و یا سخنگوی یک گروه جدی و برانداز معرفی نمایند و این اصرار و معرفی، خودش نقطه‌ی مشکوکِ این قضیه است و به راحتی می شود فهمید که اینان نه برای نجات جان او، بلکه می خواهند او را یک خطر جدی علیه جمهوری اسلامی القا نموده و زمینه اعدام او را فراهم سازند تا به نتیجه‌ای که به آن اشاره خواهم کرد، نائل آیند. اگر چنین نیتی نداشتند و قصدشان احساس مسئولیت، دلسوزی و نجات جان او می‌بود، می بایست می نوشتند که این نظام جهل و جنایت حتی از مجری و یا صاحب امتیاز یک تلویزیون اینترنتی که فقط چند ده بیننده دارد هم، وحشت داشته و او را در یک کشور خارجی ربوده و یا دستگیر و زندانی کرده است. کسانی که در خارج کشور ساکن هستند و یا فعالیت سیاسی می کنند و به عرف و قوانین بین‌المللی اشراف دارند، بخوبی می دانند که وقتی یک توریست در کشوری گُم می شود، به قتل می رسد، مورد تجاوز و حتی اذیت و آزار قرار می گیرد، کشور مربوطه باید پاسخگو باشد. حال در شرایطی که اذهان عمومی و توجّه تمامی دولِ جهان روی مبارزه با ترور و تروریزم متمرکز شده است، یک شهروند اروپایی به عنوان توریست به ترکیه می رود و در آنجا "ربوده" می شود، "ربایندگان" با بوق و کرنا خبر دستگیری او را اعلام می کنند اما کسانی که اصرار بر ربوده شدن این شهروند اروپایی در ترکیه دارند و ظاهراً برای نجات جان او می کوشند، نه دولت ترکیه را متهم به سهل‌انگاری و بی‌تفاوتی کرده‌اند تا این جریان را پیگیری کرده و گزارش دهد، و نه از دولت هلند خواسته‌اند که دولت ترکیه را وادار به پیگیری و گزارش علنی کند. باید تا روشن شدن حقایق، دولت هلند و ترکیه را تحت فشار قرار داد تا هرچه سریعتر این کیس را پیگیری و گزارش کامل آن را به اطلاع عموم برسانند.
نقل از منبع‌ایی همچون "فضائل عزیزان"، قضیه را مشکوک‌تر می کند چرا که تا کنون از این "منبع" جز آبِ گندیده و مملو از کِرم و باکتری، چیزی عاید نشده است و او خود باید پاسخگو باشد که نقشش در این پرونده چیست و در کجای آن قرار دارد. بعید نیست که عرفان قانعی‌فر هم در نقش تحلیل‌گر و یا "منبع" سر برسد.
به نظر بنده، رژیم بعد از انتشار وسیع این خبر، منتظر واکنش سازمان مجاهدین خلق بوده و هست. اگر سازمان مجاهدین علیه صبری حسن‌پور اطلاعیه دهد و او را به عنوان مزدور وزارت اطلاعات معرفی کند، از آنجایی که رژیم برای جانِ چنین افرادی و حتی "سرداران" تاریخ مصرف گشته خود اصلاً و ابداً ارزش قائل نیست، او را قربانی خواهد کرد تا وانمود نماید همه کسانی که توسط این سازمان به عنوان مزدوران وزارت اطلاعات افشا شده‌اند، رقبای آن سازمان و دشمنان واقعی ما هستند و بدینویسله بتواند برای مزدورانی که توسط مجاهدین خلق افشا شده‌اند، اعتبار و مشروعیت کسب نماید. در غیر اینصورت صبری حسن‌پور خطری برای رژیم نیست که رژیم از او بترسد و بخواهد او را از سر راه خود بردارد. رژیم حتی افرادی مثل بهزاد علیشاهی، محمدحسین سبحانی، صمد نظری، هادی شعبانی و چندین نفر دیگر که بر خلاف صبری حسن‌پور در چندین رشته عملیات نظامی شرکت داشته‌اند و حتی پاسداران را هم کشته بودند را صرفاً جهت به‌کار گرفتنِ آنها علیه سازمان مجاهدین خلق آزاد کرد و امتیازات کلانی هم به آنان داد و می دهد. صبری حسن‌پور در همین تلویزیون اینترنتی‌اش که فقط چند ده بیننده داشت، علیه سازمان مذکور فعال بود و رژیم هم باید تازه چیزی به او بپردازد که علیه دشمن قسم خورده‌اش فعالیت می کرد. سازمان مجاهدین خلق هم اینقدر و هوش و درایت دارد که با چنین ترفندهایی به دام باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران نیفتد و در این زمینه بی‌تفاوت بماند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من هم از بعد ديگري حرف آقاي فلاحي را تاييد ميكنم
درحال حاضر آخوند ها دروضعيت فوق العاده فلاكت باري بسر مي برند ،سفرهاي به ظاهر پر زرق و برق اكيپ هاي اقتصادي غرب يك لحظه هم ما را فريب نمي دهد ، خانه از پاي بست ويران است ، به قول معروف آخوندها راهنماي راست مي زنند ولي به چپ مي پيچند . به ظاهر مي خواهند خودشان را فوق العاده قوي نشان بدهندولي مشابه درخت كرم زده و آفت زده هستند ، اگر كمي با تامل وضعيت داخل كشوروهمچنين حرفها وموضعگيري سران آن نگاه كنيم واقعا كم مانده دست گدايي به هر طرف دراز كنند ، به عنوان نمونه اين قشقاويي معاون كنسولي عقب افتاده آخوندها در بدر به دنبال جذب گردشگر خارجي به ايران است ! اوگفته ايرانيان مقيم خارج مي توانند دراين زمينه موثر باشند ، باجمعيت 5ميليوني ايرانيان درخارج از كشور ، ظرفيت مناسبي درزمينه جذب حداقل 25 ميليون توريست توسط آنها خواهيم داشت» !!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با بهترین درودها
به قولی حرف حساب ؛ جواب نداره .افرادی چون صبری ها ، برگ های سوخته ای بیش نیستند .همچنانکه اشاره شد ؛ بسیار مهره های درشت تر از صبری ها ، به ایران آخوندزده و آخوند گزیده می روند و سر و مورو گنده بر می گردند.
البته این رژیم برای آنکه ، به بسیجیانش و امت حزب الله روحیه بدهد ، به چنین قدرت نمایی های امنیتی کاذب نیاز دارد . می گویند اگر می خواهی خودت را قوی تر از آنکه هستی نشان دهی ؛ دشمن ( رقیبت ) ضعیفت را تا می توانی قوی و غیر قابل شکست توصیف کن تا پس از آنکه پشتش را به خاک مالیدی ، بتوانی ادعای قدرت و جلال و جبروت بنمایی.
به هر حال احتمال ربودن ضعیف ترین حالت متصور می باشد . با این وجود این احتمال هم ممکن است باشد که جناحی او را با فریب به ایران کشانده باشند و جناح دیگر هم دستگیرش کرده باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ویدئو فضائل عزیزان را دیدم. برای من مسجل شده که این فرد ریگی به کفش داره و با اطلاعات آخوندی سر و سری دارد. در ضمن ظاهرا در جلوی دوربین مست هم بود. در واشنگتن نشسته و به راحتی از مبارزه مسلحانه (آر پی جی و نارنجک و کلاشنیکوف) و می گوید اپوزیسیون من هستم.. این شیوه کلاسیک عملکرد اطلاعات است که با نزدیک شدن به مخالفان، آنها را از بین ببرد . مثل ترور عبدالرئوف ریگی و ترکمان زهی. و بدنام کردم اپوزیسیون در محافل حقوق بشری و ضدتروریستی، از طریق حمایت از تروریسم و خشونت و مبارزه مسلحانه.

مثل اینکه خیلی فشار زیاد بهش اومده. ناچار شده مست بکنه و بیاد جلوی دوربین و هذیان بگوید. بعقیده من این کاملا افشاء شده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این ویدیو پاسخ فضائل عزیزان به ایران گلوبال در مورد صبری حسن پور است
https://www.youtube.com/watch?v=4w2P4mTif8M

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سؤال از آقای کیانوش توکلی. شما نوشتین که " گویا فضایل موضوع را از طزیق « تلویزیون مردم» و شخص پارسا سربی پیش برده است و جناب سربی هم طی ایمیلی از من و ابراهیمی دعوت کرد و نوشت :« من ۲ شنبه در باره ایشان & شما صحبت میکنم... . شما یا ابراهیمی اگر مایل باشید مهمان ما باشید تا من تنها به قاضی نروم؛ امیدوارم تحمل انتقاد داشته باشید و دلخور نشوید.» منهم در پاسخ برای «سربی» نوشتم که جناب فضایل عزیزیان بایستی در باره «خبری» که منتشر کرده است؛ پاسخگو باشد نه اینجانب که اطلاع چندانی از موضوع «صبری حسن‌پور »ندارم. براستی نمی دانم چرا بایستی «طرف گفتگو با «تلویزیون سربی » و خبری که فضایل عزیزیان منتشر کرده است؛ باشم؟!"
شما حرف متین و درستی زدین. سؤال بنده از شما این است که در روز دوشنبه چه اتفاقی افتاد؟ لینک برنامه روز دوشنبه را از کجا می شود پیدا کرد تا بشنویم که آنها چه گفتن و ابراهیمی چه گفت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من همیشه تحلیل ها و افشاگری های اقای ابراهیمی را می خوانم و به او ایمان دارم چون تا الان که هر چی گفت، درست در امد. همه می گفتند قاسم سلیمانی کشته شده ولی او می گفت که ترفند هست. ما هم بعد از چند ماه دیدیم که او راست می گفت و ترفند بود. اینجا می خواهم از او بپرسم که در مورد اقای اسانلو چی فکر می کند؟ اسانلو مدتی زندان بود و اومد خارج و خودش را از همه جا اگاه می داند. او هم ترکیه بود و خیلی وقت هم بود. چرا رژیم او را ندزدید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي مقيمي شما اظهار نظر و افشاگري در مورد ماهيت شخص ياد شده را ،جشن و شادماني مي ناميد !
شما در نهايت مي توانيد مخالف نظر گاه فوق باشيد ، و بر خلاف نظر فوق مطلب بنويسيد ، آخر اين چه صيقه اي است؟ چرا حده اقل در همين چند كلام حرمت حقيقت را نگه نمي داريد!! آيا شما با چيزي به نام حقيقت آشنا هستيد ؟ يعني چي ،جشن و شادي گرفتند ،گويي ايران آزاد شده است ؟
دو مطلب در مورد شخص ياد شده در مديا موجود است
١- به ايران رفته و در آنجا بازداشت شده ؟!!!
٢- به تركيه رفته در آنجا دزيده شده !!؟
هركدام از موارد فوق صحت داشته باشد ،يعني امكان أزادشدن اين فرد به قول شما مبارز و ضد رژيم امكان ندارد !
مگر اينكه افشاگري مجاهدين در مورد اين شخص حقيقت دارد !
به معني اولا شما با عنوان كردن اينكه اين فرد مبارز و ضد رژيم بوده است به رژيم اين پيام را مي دهيد كه او را اعدام يا زنداني طولاني مدت كنند ،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای علی
اسم حقیقی من هم علی است. و به هیچ وجح حاضر به عوض کردن آن نیستم. لهذا از شما خواهش می کنم که شما خودتان یک پسوند بگزارید. چرا به دیگران دستور می دهید. مگر شما اسم علی را با حق امتیاز قانونی و انحصاری خودتان ثبت کرده اید. علی نه تنها اسم من است بلکه اسم مولای من هم است و شما با این اسم در کمنت هایتان به دیگران ناجوانمردانه حمله می کنید. و با این کارتان اسم علی را بد می کنید. همان کاری که آن "علی" دیگر می کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روانشاد دکتر غلامحسین ساعدی نوشت :‌
«پناهنده سياسي قلّابي جانوري است همه چيز خوار، ولي پناهنده سياسي واقعي انساني است مرگ بركف،‌كه بي‌هيچ چشم‌داشتي مي‌خواهد كمر رژيم جمهوري اسلامي را بشكند، خشت روي خشت بگذارد و خانه تازه و وطن تازه‌يي بسازد.» آنهایی که به دفاع از یک «جانور همه چیز خوار » ویک «پناهنده سیاسی قلابی »که به همه پناهندگان سیاسی خیانت کرده است و به ایران رفته دفاع میکنند ومخصوصا آنهایی که یقه مجاهدین را هم میگیرند و بدروغ مدعی میشوند که مجاهدین «اظهار خوشحالی کرده اند از دستگیری او و یا .....» درکجا قرار دارند؟ آیا بد تر از همان «جانوران قلابی» نیستند؟ اگر خودش نیز از همان جانوران نیست . یک گام تا گله جانوران فاصله دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی این کامنتهای اتهامی توسط شما یا هر فردی در سایت بر خلاف اصول سایت نیست ؟چگونه هست که علیه موحدی اینجا اتهام‌های بدون سند زده میشود و شما آنرا چاپ می‌کنید؟متاسفم از اینکه شهامت نوشتن به نام خود را ندارید و مثل کسانی‌ رفتار می‌کنید که در تاریکی‌ خنجر میزنند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای فضائل عزیزان، فعلا شواهد بر علیه شماست. جا دارد در نوشته ای مکتوب پاسخ اتهامات وارده را بدهی و سکوت نکنی، چون سکوت علامت رضاست! از برادران موحدی هم انتظار است در این مورد موضع گیری کنند. من نمیدانم چرا اسم برادران موحدی در بیشتر مسائل و تنش ها به میان می آید! در ظاهر موحدی ها با فضائل مثل کارد و پنیر هستند، اما در واقعیت خدا میداند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي حندقي ظاهرا متوجه نشديد ، من با شما سر دادن هويت به افراد با استفاده إز كلمه سابق هستم، تو و يا رانت از موقعيت فعلي خود مايه بگذاريد ، اين كه چه هستيد و اينكه چه مي كنيد !! ؟ نظر مجاهدين راجع به اين شخص همين است ، كه مي گوييد ،
شما اگر نظر ديگري داريد با صداي بلند عنوان كنيد و هويت خودتان را باز تعريف كنيد ، شما حق نداريد نان عنوان سابق را بخوريد ، و به خودتان يا دوستانتان اعتبار دهيد ، اعتبار كاري تان را از عملكرد امروزتان بگيريد ، اگر مجاهدين با صداي بلند اعلام كرده اند ، صحت يا عدم صحت اينكه ، اين أدم مزدور است و رژيم براي يك بازي ديگر او را روانه بازار خواهد كرد ، نياز به كمي صبر دارد ، اگر أنجنان كه شما و يارانت ادعا مي كنند كه اين آدم مبارز و ضد رژيم است ،اكر إعدام نشود ، حده اقل در سلول هاي زندان مي پوسد و مجاهدين بور مي شوند و شما برچم خود را بلند تر كنيد ،
ولي اگر فردا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقایی دیگر با نام علی در زیر این نوشته کامنت گذاشته که با نام بنده تشابح اسمی دارد. از ایشان تقاضا دارم در صورت امکان یک پسوندی به اسم خود اضافه کند تا رایانه دریافتی ایشان به حساب بنده واریز نگردد. و همچنین از خشم مخالفان بنده در امان بماند.
با توجه به اینکه علی نام حقیقی بنده است و به هیچ وجح حاضر به عوض کردن اسمم نیستم. قبلان از همکاری شما متشکرم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي حندقي، شما داستان چوب و گربه دزده را شنيديد، خوردن از سابقه ، ديري است حنايش رنگ ندارد، تو نمي تواني هم ديگ رژيم را هم بزني و هم كماكان از هوادار سابق استفاده كنيد ، هوادار سابق ،عضو سابق، همسر سابق ، تنها استفاده ابزاري آدم هايي است كه در حال حاضر چيزي در چنته ندارند و در پوچي مطلق سير مي كند در نتيجه با عنوان و استفاده از كلمه سابق براي خود هويت مي خرند، استفاده از عنوان " سابق " چيزي به شما نمي افزايد ، سعي كن از موجوديت فعليت اگر چيزي داري ،استفاده كني ، آقاي حندقي به جاي اينكه از ديگران انتظار داشته باشي كه اين امر را محكوم كنند، خودت و يارانت كه هنوز نان سابق را مي خوريد به خودتان هويت بدهيد و مسئله را محكوم كنيد ،ولي از عنوان سابق استفاده نكنيد، آقاي حندق ي شما چي ؟؟ تيم هواداران سابق خودتان را جمع كنيد وبرأي براي ايشان تا مي توانيد سينه بزنيد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای صبری حسن پور صرف نظر از اینکه چه تعداد هودارانی داشته ، ضمن تهاجمات کلامی‌ به کلیت رژیم جمهوری اسلامی ، انتقادات صریحی هم به سازمان مجاهدین خلق داشت . به همین دلیل طرفداران مجاهدین که با سیاست‌های رهبران نالایق به بن بست رسیده اند ، از مفقود شدن صبری حسن پور به جشن و شادمانی پرداختند که گویی ؛ ایران را آزاد کرده اند ! . به نظر من بایستی‌ منتظر ماند تا حقایق روشن شود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی جالب است. ظاهرا دسته گل به آب دادن برادران موحدی، این بار دامن صبری حسن پور را گرفت! جا دارد در ماجرای صبری حسن پور که گوشت دم توپ شد و برادران موحدی و فضائل عزیزان! افشاگری و روشنگری شود. بعضیها قصدشان تطهیر برادران موحدی است، کیست که نداند برادران موحدی و فضائل عزیزان ... آره

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فضائل عزیزان که ترک آذربایجانی است و کینه عمیقی به هویت طلبان آذری دارد خودش را به بلوچها نزدیک کرد و با مرحوم عبدالرئوف ریگی (رهبر جیش النصر) مصاحبه کرد. دو روز بعد ریگی در شهر کوئته پاکستان ترور شد. محمد سعید ترکمان زهی (سخنگوی جیش العدل) هم دو روز بعد ار مصاحبه با عزیزان در شهر کراچی پاکستان ترور شد. منوچهر محمدی ادعا کرده اند که اطلاعاتی از کامپیوتر انها توسط ایشان بسرقت رفته است.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه به دلیل مسافرت ، فرصت چندانی نداشته ام که به کامنت دوستان پاسخ دهم و اکنون چند نکته را برای روشن شدن اذهان ذکر می کنم:1- هیج رابطه ای بین موضوع «صبری حسن‌پور» و برادران موحدی نیست . فضایل عزیزیان دشمنی طولانی نسبت به برادران موحدی دارد ولی کامنت گذاری خواسته است که بسود «فضایل» مسئله مورد اختلاف را لوث نماید واز این رو بی جهت پای« براداران موحدی» را به میان کشیده است 2_به دلیل اینکه نام « فضایل عزیزیان» دراین نوشته آمده بود. از انجا که فضایل یکی از نویسندگان سایت ایران گلوبال بود از او در خواست کرده بودم که به ادعا های مطرح شده در اینجا بطور کتبی پاسخ دهند.3_ ولی گویا فضایل موضوع را از طزیق « تلویزیون مردم» و شخص پارسا سربی پیش برده است وجناب سربی هم طی امیلی از من و ابراهیمی دعوت کرد ونوشت :

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1237843059576477&set=a.152260081468119.25770.100000523855542&type=3&theater


دوست گرامی در یکی از سایت های وابسته به مجاهدین بنام افشای یاران شیطان عکسی از آقای صبری حسن پور چاپ شده بود در کنار عکس یک آخوند با این عنوان: صبری حسن پور گماشته وزارت اطلاعات و با این مطلب: صبری حسن پور توسط وزارت اطلاعات برای آموزش تروریستی دعوت شد ولی سپاه پاسداران در رقابت با روحانی او را دستگیر کرد... من این لینک را در صفحه فیس بوک خودم گذاشتم که لینک آن در بالای همین مطلب آوردم.
تصویر امرالله ابراهیمی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلامهای گرم. خوشبختانه فرصتی پیش آمد تا کامنت‌های‌تان را بخوانم. متأسفانه در اینجا هم بر جناب آقای کیانوش توکلی تاختند. آقای پارسا سربی هم با اینکه علقش به این می رسد تا نگاه کند و ببیند که نویسنده این مطلب کیست، در تلویزیون خود بدون اشاره به نام نویسنده مطلب، بر سایت ایران گلوبال تاخت. آقای سربی شاید برای کسب اعتبار، هر شب به هر بهانه‌ای به جناب آقای سیروس ملکوتی گرامی که انسان با درایت و فرهیخته‌ای است، با الفاظی که خود و همپالگی‌هایش با آن خو گرفته‌اند، حمله می کند تا جناب ملکوتی را به واکنش وادارد. و گرنه هر عوامی متوجه می شود که نوشته‌ی کوتاه جناب ملکوتی علاوه بر ضروری بودن، کاملا منطقی است. ایشان در این مورد نوشتند :

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما فکر کردین که فضایل عزیزان به شما جواب میده؟ اصلن جوابی داره که بده؟ اگر رضا پهلوی و خانمش او را به دادگاه می کشوندن و حالش را جا می آوردن، او دیگه .... . او همه این نوشته ها را می خونه ولی جرعت نمی کنه با اسم خودش جواب بده چون می دونه اگر با اسم خودش وارد بشه همه می ریزن رو سرش و او را بی آبروتر می کنن. اون پارسا سربی هم دست کمی از فضایل نداره و در تلویزیونش حتی از ماموران آبرو باخته رژیم هم دفاع می کنه. پول کلانی هم از مزدوران رژیم می گیره تا آنها را بیاره که بر علیه مبارزین حرف بزنند و تفرقه ایجاد کنند. من به این لینک در بالاترین رای دادم. خیلی خوب نوشتی. دستت طلا و جانت بی بلا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تالشی من زندی را نمی‌شناسم اما کامنت شخصی‌ به نام ایرانی را مطمئن هستم که خود آقای توکلی نوشته است ،آقای توکلی با اینکار میخواهد بگوید که نظر کاربران در مورد موحدی منفی‌ هست چون اگر به نام خود بنویسد همه میدانند که با موحدی مشکل دارد ،حتا به اسامی ترکی‌ هم علیه موحدی کامنت گذاشتن وی سابقه دارد اما موحدی خار چشم دشمنان آذربایجان هست و خواهد بود ،در ضمن من آذربایجان اوغلویام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نمی دانم Azerbaycanli اسم زنانه است و یا مردانه که او را خانم و یا آقا خطاب کنم. آقای توکلی نه چیزی در مورد برادران موحدی نوشتند و نه نیازی به این دارند که با اسامی دیگر بنویسند. در مورد برادران موحدی خانم فائزه زندی نوشتند که فرد شناخته شده هستند و لینک زیر هم صفحه فیسبوک ایشان است. لطفن برای نجات فضائل عزیزان و .... عوامفریبی نکنید.
https://www.facebook.com/faezeh.zandi.5?fref=ts

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی از هر موضوع برای حمله به برادران موحدی استفاده می‌کند که نشان از عمق کینه این فرد دارد ایشان با نام‌های مختلف سعی‌ دارد به شکل کامنت موحدی را تحریک به پاسخ نماید اما این روش‌ها دیگر از مٔد افتاده آقای توکلی ،لطفا بفرمایید موحدی کجای این قضیه قرار دارد ایشان در آمریکا هستند و آگر اشتباه نکنم گاهی به جمهوری آذربایجان هم میروند و آنالیزور در مرکز آنالیز قفقاز و آذربایجان هستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
محمد جندقی سمنان نوشته که این یکی از جدیدترین و در عین حال زشت ترین تراکت های مجاهدین است که بر علیه یکی از هواداران سابق خود که اینک جزو منتقدین این سازمان بشمار میرود در سایت های وابسته اش منتشر گردیده است. این فرد به گفته تنی چند از نزدیکانش که برای دیدار خانواده اش به ترکیه رفته بود مورد آدم ربایی رژیم قرار گرفته و در اسارت این رژیم میباشد.
.............. آقای جندقی سمنان این سایت که مال مجاهدین نیست. تراکت یعنی چی؟ کجا هست؟ از نوشته شما فهمیدم که با خانواده اش در ارتباطی و آنها چنین گفتند. لطفن به آنها بگو حداقل به سووال یک خبرنگار جواب بدهند که قضیه روشن بشه.
آقای جندقی سمنان آنها باید واقعیت را بگویند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این یکی از جدیدترین و در عین حال زشت ترین تراکت های مجاهدین است که بر علیه یکی از هواداران سابق خود که اینک جزو منتقدین این سازمان بشمار میرود در سایت های وابسته اش منتشر گردیده است. این فرد به گفته تنی چند از نزدیکانش که برای دیدار خانواده اش به ترکیه رفته بود مورد آدم ربایی رژیم قرار گرفته و در اسارت این رژیم میباشد. از طرف دیگر رژیم هم ادعا نموده که وی خود به ایران رفته برای دیدار خانواده اش و در ایران دستگیر شده است. بهرحال صرف نظر از اینکه کدام خبر درست باشد، همه نیروهای اپوزیسیون خارج از کشوری بجز مجاهدین این آدم ربایی و یا دستگیری را محکوم نموده اند و تنها این مجاهدین میباشند که ابراز خرسندی نموده و بجای محکوم نمودن این دستگیری و یا آدم ربایی، قربانی را مورد حتاکی و اتهام مزدوری قرار داده است. این سیاست ادامه پروزه شیطان سازی از منتقدین خود میباشد. http://efshayaranshitan.blogspot.d

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خطاب به آقای کیانوش توکلی
شما از فضایل عزیزان خواسته بودید که جواب بدهد. اما خبری از ایشان نیست. اگرچه هر روزه در فیسبوک خودش افاضه فضل می کند........... ت. آنهایی که جانشان را دوست دارند از این مار افعی دوری کنند. عبدالرئوف ریگی و سعید ترکمان زهی و صبری حسین پور فقط چند نمونه از قربانی های این مار افعی هستند. ما چه وقتی می خواهیم بیدار شویم؟ اجازه ندهید مزدوران اطلاعاتی از ایران گلوبال برای نیش زدن استفاده کنند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظرم این مقاله هم تحلیل درستی است و هم تفسیر معقول و منطقی که هیچیک از استدلال های آن را نمی شود رد و یا حتی نقد کرد و یا ناکافی دانست. ترجیح می دهم بجای پرداختن به چند کامنت نجات دهندگان فضائل عزیزان که احتمالا خودش نوشته است، روی این قسمت از نوشته آقای ابراهیمی تاکید کنم که نقل از منبع‌ایی همچون "فضائل عزیزان"، قضیه را مشکوک‌تر می کند چرا که تا کنون از این "منبع" جز آبِ گندیده و مملو از کِرم و باکتری، چیزی عاید نشده است و او خود باید پاسخگو باشد که نقشش در این پرونده چیست و در کجای آن قرار دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقا وياخانم بي نام نشان ، شما نوشته ايد : « كسي به فكر صبري حسن پور نيست ايشان فراموش شده وبه حاشيه رفته » ،« اصلا گيرم اين ادم درتركيه ربوده نشده و درداخل ايران به گفته آنها دستگير شده است» درجواب بايد گفت : البته كه مهم است بدانيم اين فرد درتركيه ربوده شده يا درايران دستگير شده است .» اتفاقا اصل ماجرا همين است . سوال من ازشما اين است كه اگر صبري حسن پور پناهندگي سياسي گرفته كه تاجاييكه اطلاع دارم ، پناهنده سياسي هلند بوده است ، به چه دليل به ايران رفته است ؟ مگر اولين حرف پناهنده سياسي به دولتي كه درآنجا پناهنده مي شود اين نيست كه به دليل خطرات جاني دركشور اصلي اش ، درخواست پناهندگي مي دهد ؟ بنابراين خيلي مهم است كه مشخص شود كه كجا دستگير شده است . اگر به قول آقاي ابراهيمي درتركيه ربوده مي شد كه باتوجه به فاكت هايي كه اقاي ابراهيمي گفته اند بايد دولت هلنداين موضوع را از دولت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عجب حکایتی شده است؛شخصی‌ به نام صبری حسن پور دستگیر یا ربوده میشود، اما اصلا کسی‌ به فکر وی نیست، ایشان فراموش شده و به حاشیه رفته و در عوض همه یخه فضائل عزیزان را میگیرند. اصلا گیرم این آدم در ترکیه ربوده نشده و در داخل ایران به گفته آنها دستگری شده است. خوب، این چه فرقی‌ در اصل واقعیت گرفتار بودن صبری می‌کند. واقعیت این است که وی اکنون در ایران و در زندان در دست آخوند هاست. حالا چه خود رفته باشد یا چه دزدیده باشند. من فکر می‌کنم به جای پرداختن به فضائل عزیزان اگر یک پیتیشین در سایت قرار میدادید و در محکومیت دستگیری یا ربایش حسن پور حداقل چند امضا جامعه میکردید، بسی‌ کار مفیدتری انجام میدادید. ولی‌ اینکه شما یک مطالب بلند بالا علیه فضائل عزیزان بنویسید، نشان میدهد که شما نه دغدغه کشف حقیقت دستگری حسن پور را دارید و دغدغه اینکه عزیزان به شما جواب بدهد..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

با درود جناب ابراهیمی گرامی!
از آنجائی که در چند مورد، سالهای پیش در حیطه مسئولیتم پیگیر کارهای مشکوک آقای فضائل عزیزان بهمراه یار قار پیشینش برادران موحدی که خود را یکروز روزنامه نگار ، و روزی دیگر فعال حقوق بشر معرفی میکردند بودم و در گروهها و سازمانهای سیاسی با همین عنوان برای شناسائی افراد وارد آن میشدند که بعدها با کلاه گذاشتن سر یکدیگر دشمن خونی هم شدند ، از سوابق دروغگوئی و پرونده سازی و همچنین ایجآد دهها نام کاربری برای پیشبرد مقاصدشان در بالاترین ، آزادگی سابق و ریشه ها و و و و و دیگر سایتهای خبری و همچنین فیسبوک متعددشان آطلاع دارم و پرده برداشتم ( مدارک موجود است ) تا آنجائی که در توانم بود این افراد را رسوا کردم ، اگر این خبر بوسیله آقای فضائل عزیزان منتشر شده باشد بدانید یکجای قضیه بو میدهد . و امکان این که خود این شخص در گرفتاری آقای صبری دست داشته باشد زیاد است و یا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم سمانه یعنی همان آقای ....عزیزان
شما که لحظه به لحظه دارید این کمنت ها را دنبال می کنی و می خوانی. اولا جا نماز آب می کشی. دومن جوابی نداری که بدی چون پته ات روی آب رفته. سوما با هر جوابی که بدی، سی تا سوال جدید مطرح می شه. چهارومندش شما باید جواب همه این سوالات و شک و تردیدها در مورد خودت را بدهید. ولی فکر کنم دیگه کار از کار گذشته. فقط خواجه حافظ شیرازی نمی داند که شما چه کسی هستید. پس همان بهتر که دیگه در ایران گلوبال آفتابی نشی. بقول سعدی کنون دم درکش ای فضائل که کار از دست بیرون شد

جعفریان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به عنوان کاربر این سایت و فرد مطلع از این موضوع، به خانم سمانه جواب می دهم. نه خـــــــانُــــــــم! این سایت خودش را "محور عالم" نمی داند اما می داند که یکی از کارهای فضائل عزیزان سرک کشیدن به چنین جاهایی است تا چیزی را از دست ندهد. صد البته که فضائل عزیزتان این مقاله که به کارش مربوط می شود را خوانده است. لینک این مقاله در بالاترین رفت و فضائل عزیزان روی آن کلیک کرد و وارد این سایت شد و خواند و از روی آن کپی گرفت. بعد از این چند کار، با شناسه yamehdi در آنجا کامنت هم نوشت. لطفا روی لینک زیر کلیک کنید و کامنتش را بخوانید
https://www.balatarin.com/permlink/2016/4/26/4166966

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درودبه نويسنده عزيز ، باخواندن مطلب شماوكامنت هاي زير آن نكات زيادي دستگيرم شد . وبرايم كاملا مشخص و واضح شد كه آخوندها ترورهاي خارج كشوري خودشان راچگونه و با چه شيوه هايي پيش مي برند از طرف ديگر اين نقشه ها و نمايش ها ازجمله دستگيري فردي به اسم صبري حسن پور و شيوه خبر رساني ناگهاني درمورد به اصطلاح دستگيري يك ضد انقلاب درايران و ..همه وهمه بيانگر شروع يك توطئه توسط وزارت اطلاعات ملاها مي باشد كه با سو استفاده از افراد .... مشابه صبري حسن پور كه جوياي نام ومطرح شدن بود ، مجددا مي خواهند ضربه اي به كساني كه درمقابل اخوندها ايستادگي ميكنند بزنند ولي به نظرم دوره اش به پايان رسيده است واينها درعصر حجر زندگي ميكنند دليلم هم اين است كه مردم خيلي هوشيار شده اند والبته روشنفكران وكساني كه شناخت مكفي از پايه هاي اين حاكميت عقب افتاده دارند ، وظيقه دارند كه بيشتر وبيشتر درجهت آگاه سازي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی دوست دارم نظرتان را در باره این خبر بدانم :

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خب این آیا سئوال برانگیز نیست یک مجری تلویزیون مخالف جمهوری اسلامی برود ایران و انتظاری جز این داشته باشد ؟ واقعا فکر می کرده بره بازداشت نمیشه ؟ این بیشتر یک خود زنی سیاسی است تا هرچیز دیگری !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کار این سایتها جالب است خود شان را محور عالم میدانند مگر حتما باید آقای عزیزان مطلب شما را بخواند یا این سایت را ببیند که میگویید چرا جواب نداده اگر منطقی باشید باید این مطلب را قبل از انتشار به آگاهی او رسانده و جواب او را هم درج کنید کاش کسی بود که منطق و انصافرا مقدم میداشت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بلوچ عزیز . اگر عزیزان را خوب بشناسید وی یکی‌ از کسانی‌ هست که علیه ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هموطن‌مان آقا و یا خانم "ریگی" نوشت که « آقای سعید ترکمان زهی، سخنگوی جیش العدل اشتباهات بزرگی مرتکب شد و هزینه آن را با جان خودش پرداخت کرد. فضایل عزیزان با او تماس زیادی داشت به این بهانه که می خواهد مبارزه ملت بلوچ را در رادیو و ویدئو خودش منعکس کند و خودش را سخت و تند و آتشین طرفدار مبارزه مسلحانه بلوچها نشان می داد و توانست با مبارزین بلوچ نزدیک و دوست شود و اطلاعات لازمه از جمله شماره های تلفن دستی آنها و همکارانش در پاکستان و چگونگی فعالیت آنها را به دست بیاور.». اگر ادعای ایشان صحت داشته باشد، طبق قوانین بین المللی می شود در کشورهای غربی علیه فضائل عزیزان شکایت کرد و او را به دادگاه کشاند. جرمش هم خیلی سنگین است. آیا مدارکی هم در این زمینه دارید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فضائل عزیزان و برادران موحدی همدست بودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من شک ندارم ان دسته از افرادی که این اقای کذا را ربوده شده معرفی میکنند خود همکار وزارت بدنام اطلاعات هستند این ....یکی از خودیهای وزارت اطلاعات است و با اوکی اونها و با پای خودش به ایران رفت و قصدش هم مخدوش کردن اذهان عمومی است ایشان همکار مصداقی ....و دیگر همپیالگیهاش هست این اقا مثل بقیه اونهایی که پاس پناهندگی را تبدیل به پاس جمهوری اسلامی کردن عمل کرد و برای یک کر هماهنگ علیه مقاومت به ایران برده شد تا بخیال خام خودش توسط همدستانش کاری علیه سازمان پیشتاز ازادی یعنی سازمان مجاهدین خلق ایران انجام بدهد همه میدانیم که گردهمایی سالانه جنبش مقاومت ایران در 9 جولای امثال در پاریس برگزار میشه به همین منظور وزارت اطلاعات دست بکار است تا با شیطان سازی علیه مقاومت خود شیطان و پدرخوانده شیطان یعنی ولایت فقیه را سفید سازی کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی
فضاعل غزیزان جوابی ندارد که بدهد. این آقا مشکوک به نظر می رسد. شما هم نیابد سایت خودتان را در اختیار افراد مشکوک بگزارید تا برنامه های مشکوک و در نهایت خطرناک برای مخالفان نظام در خارج را به پیش ببرند. ما چه وقتی می خواهیم درس بگیریم و هوشیار باشیم. این دیگر مبارزه سیاسی بین طرفداران رژیم و مخالفان نیست بلکه نقش های پیچیده ای است که از راه بظاهر افراطی گری و دشمنی شدید با رژیم، مخالفان را حذف فیزیکی می کنند. هوشیار باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سعید ترکمان زهی سخنگوی جیش العدل اشتباهات بزرگی کرد و هزینه آن را با جان خودش پرداخت. فضایل عزیزان با او تماس زیادی داشت به این بهانه که می خواهد مبارزه ملت بلوچ را در رادیو و ویدئو خودش منعکس کند و خودش را سخت و تند و آتشین طرفدار مبارزه مسلحانه بلوچها نشان می داد و توانست با مبارزین بلوچ نزدیک و دوست شود و اطلاعات لازمه از جمله شماره های تلفن دستی آنها و همکارانش در پاکستان و چگونگی فعالیت آنها را به دست بیاورد.


تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از جناب فضایل عزیزیان انتظار می رود در پاسخ این نوشته، نظر خود را کتبی بیان دارند، تا هیج سو تفاهمی باقی نماند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از تیتر تا پایین را خوندم. دستت درد نکنه که شهامت این رو داشتی که فضائل عزیزان را افشا کنی. این یارو در زندگی خصوصی مردم هم سرک می کشه و اطلاعات جمع می کنه. همه چیزهایی که از زندگی خصوصی شاهزاده رضا پهلوی گفته بود نادرست و افترا بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منهم.با نظر بلوچ کاملا موافقم که فضایل.... بله

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

این فضائل عزیزان که با برادران موحدی از ایران بیرون آمده بود کمی غیر عادی به نظر می رسد. یکی از آن برادران موحدی از این مثلث براحتی به ایران برگشت.
یادم است زمانی که فضائل عزیزان خودش را به بلوچها نزدیک کرد و با مرحوم عبدالرئوف ریگی (رهبر جیش النصر) مصاحبه کرد. دو روز بعد ریگی در شهر کوئته پاکستان ترور شد. محمد سعید ترکمان زهی (سخنگوی جیش العدل) هم دو روز بعد ار مصاحبه با عزیزان در شهر کراچی پاکستان ترور شد. چه حکمت و اتفاقات تصادفی در کار بوده من نمی دانم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود به همه ى دوستان، با مرور همه مطالب و سپاس از روش هاى كارسازتان تا روشن شدن اين موضوع؛ تنها نتيجه اى كه براى راه حل و افشاى واقعى اين گمشده كرامى دستگيرم شد، اينكه فقط با فشار آوردن به دولت هلند به نتيجه ى خوبى خواهيم رسيد و شنيده ام كه ٣٠ آوريل ازساعت ٢ تا ٤ بعدازظهر خانم اسخاچه در اتحاديه اروپا و هلندى الاصل در آمستردام در مورد راه حلى براى مهاجرين و پناهندگان جلسه اى با وكلا ، روشنفكران.و سياسيون هلندى و خارجى دارد و ورود براى همگان آزاد است و اگر زبان آور و سخنور مجربى باشد، مى تواند نظرات حضار را از جريان پناهنگان به اين نكته معطوف دارد و در خواستى جمعى در آن جلسه درست نموده تقديم ايشان نمايد و شايد به باورم كانال بدى نباشد و لينك و پست اين جلسه در مورد مهاجرين و پناهندگان روى پروفايل فيس بوكم هست كه آدرس آمستردام را هم در متن اين پست بيان داشته و سپاسگزار مى شوم كه اگر علاقمنديد