هیات تحریریه و مسئولین محترم نشریه اینترنتی ایران- گلوبال

ضروری است که گردانندگان محترم سایت خبری ایران گلوبال اصول والای مندرج در مشی اعلام شده شان را به شیوه ای عملی سازند که نشریه تبدیل به صحنه فحاشی ها و تسویه حسابهای قومی و مذهبی نشود.

 

"سایت مخالف هرگونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگهای قومی-ملی است. مطالبی که مبلغ نژادپرستی و فاشیزم، ایجاد کینه و دشمنی در میان اقوام و ملیتها و مردمان ساکن ایران باشند، منتشر نخواهند شد ولی بحثهای نظری و تئوریک درباره این مقولات امکان انتشار در سایت را دارند."

 

انگیزه نوشتن این نامه افزایش مطالبی است در نشریه شما از جانب گروهی که به عنوان پان ترکیست یا پان آذریست شناخته می شوند. ویژگی چشمگیر این گروه اینست که با هیچ قوم و ملتی جز "برادر بزرگ" سر سازگاری ندارند. به ویژه ارمنیان آماج کینه ورزی و خصومت بی حد و حصر اینها هستند. اما همان طور که گفتیم، دیگران نیز، از جمله ایرانی ها به طور کلی، فارسها بالاخص، کردها، روسها، عربها و غیره نیز از نیش زهرآلود آنها در امان نیستند. این امر، یعنی آزاد گذاشتن گروهی که از عدم آگاهی یا ساده لوحی بخشهایی از جامعه سوء استفاده کرده و اقدام به نشر مطالب سمپاشانه و تفرقه افکنانه می کند، خود به پاسخهای کینه ورزانه متقابل دامن می زند و درنتیجه کل موضوع آزادی بیان و تبادل مفید افکار و اندیشه ها لوث می گردد.

 

ظاهرا، آزاد گذاردن "اظهار نظرها"ی این گروه، با استناد به قسمت آخر بند نقل قول شده بالا از مشی اعلام شده نشریه، یعنی، "بحثهای نظری و تئوریک درباره این مقولات امکان انتشار در سایت را دارند"، صورت می گیرد. اگر اینطور است، به نظر من، دو عبارت اولی و آخری این بند باهم تعارض دارند و شما با آوردن عبارت مبهم "بحثهای نظری و تئوریک ..." مانعی بر سر راه اصول اعلام شده خودتان ایجاد کرده اید.

 

لطفا توجه فرمایید که در کشورهای دموکرات، که آزادی بیان محترم شمرده می شود، برای جلوگیری از سوء استفاده از این حق، ضوابطی تعیین و در قانون گنجانده شده و اجرا می گردد. مثلا، شما نمی توانید مطالبی در  تبلیغ و تبرئه یا هواداری از فاشیسم و نازیسم و یا در انکار هولوکاست منتشر کنید. حتی حرکاتی مثل آنچه به "سلام هیتلری" معروف است، استفاده از علامت صلیب شکسته و نظایر آن ممنوع می باشد. به طوری که به ندرت و بهتر بگوییم تقریبا هیچگاه مطالبی در تبلیغ فاشیسم یا انکار هولوکاست و مقصر جلوه دادن قربانیان آن در رسانه های اروپا منتشر نمی شود. اما، نکته مهم اینجاست که هیچ وقت دیده یا شنیده نمی شود که این محدودیت، اصل آزادی بیان را در این کشورها مخدوش کرده و یا اینکه به عنوان دلیلی بر عدم وجود آزادی به کار رود.

 

در مورد رسانه های فارسی زبان خارج، شاید بتوان گفت که رویکرد احترام به آزادی بیان با حفظ ضوابطی، در اکثر این نشریات کما بیش به چشم می خورد، یعنی ضمن ارائه تریبون آزاد برای خوانندگان، از چاپ مطالبی که به تفرقه و کینه قومی یا مذهبی دامن بزنند حتی المقدور پرهیز می شود، که می توان این را نشانه ای از بلوغ فکری و سیاسی جامعه ایرانیان خارج از کشور دانست. در پاره ای تارنماهای خبری اما، باوجود مواضع پیشرو و ضد نژادپرستانه گردانندگان آن، از جمله تارنمای شما، افسار باز گذاشته شده تا هرکسی هر چه دل تنگش می خواهد بگوید. این رویکرد، همان طور که گفتیم نهایتا به نقض غرض و نفی هدف اصلی و کاهش وجهه و محبوبیت نشریه می تواند منجرشود.

 

ضروری است که گردانندگان محترم سایت خبری ایران گلوبال اصول والای مندرج در مشی اعلام شده شان را به شیوه ای عملی سازند که نشریه تبدیل به صحنه فحاشی ها و تسویه حسابهای قومی و مذهبی نشود.

 

با احترام و درود،

آرسن نظریان

١۵ اردیبهشت ١۳٩۵

 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از نشریات وابسته به رزیم که بنظر می رسد که از وابستگان کیهان شریعتمداری بنام امپراتوزی دروغ که دائم بدنبال دروغ پردازی است در این باره با تیتر «نامه اعتراضی اپوزیسیون به مسئولین ایران گلوبال» می نویسد :«اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از اعضای اپوزیسیون خارج کشور در نامه ای به سایت ایران گلوبال از جهت گیری این سایت در ایجاد اختلاف در میان اپوزیسیون انتقاد کرده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مطلب زیر را در پاسخ کلی به چندین اظهار نظر و یک اظهارنظر مشخص در ستون نظرات نوشتار اخیر من "سخنی بابعضی از هموطنان آذری"، که چند روز پیش در همین نشریه به چاپ رسید، گذاشتم. پاسخ من چاپ نشد. چند بار به شیوه معمول تلاش کردم تا آنرا در ستون نظرات درج کنم. اما نه تنها اینکار صورت نگرفت، بلکه خود نوشتار هم حذف گردید. طی ایمیلی از گردانندگان ایران – گلوبال توضیح خواستم. تاکنون توضیحی دریافت نکرده ام. به ناچار در ستون نظرات این مقاله می گذارم که بی ارتباط با نوشتار یادشده نیز نیست.

"مثل اینکه بدجوری چوب توی زنبورخانه پان ترکیستهای وطنی کردیم...
به چند جوجه پان ترکیست- پان آذریست که با تاسی از بزرگترهاشان به وسط پریده و نفس کش می طلبند و انتظار دارند که وقت صرف کنم و پاسخ ارجیفشان را بدهم، می گویم که می توانند عم پاسخگویی مرا در لیست پیروزی های مشعشع خود، از سنخ فتوحات رهبرشان در باکو،
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دولت و مردم آلمان بسیار شرمنده تاریخ بودند که هلوکاست در تاریخ کشورشان ثبت شد. به همین خاطر انتشار کتاب «نبرد من » هیتلر برای بیش از 60 سال ممنوع بودولی اکنون المانی ها مجبور شدند که کتاب را همراه با یادداشت هایی منتشر نمایند ؛ کاملا روشن است که ممنوع کردن افکار هیتلر نتیجه بخش نبود و اکنون در خود آلمان دهها هزار نئو نازی فعالیت می کنند و همچنین دههاهزار بار کتاب « نبرد من» در فضای مجازی دانلود شده است. انکار هولوکاست هم در آن تاریخ در المان عمل درستی بود.اما در تاریخ جهان نسل کشی های فراوانی انجام گرفت ارمنی کشی ، فلسطین کشی ، کرد کشی و... خوب هیج وقت شده از خودت سئوال کنی مگر خون یهودی ها از خون بقیه مردمان جهان رنگین تر است و همین تبعیض آشکار است که میلیونها جوان مسلمان را بسوی داعش کشانده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جالب است که این جناب آرسن رفته رفته ماهیت پان ارمنی خود را بیشتر رو میکند. ایشان از کشتن یک بزیدی در آزربایجان را برای توجیه اشغال و بنا به اسناد مستدل بریدن سینه مادران آزربایجانی و دادن آنها به دهان بچه های آزربایجانی برای اینکه گریه نکنند را توجیه میفرمایند. شما اول بمن بگید موضع شما در ارتباط با جنایات ارتش و دولت ارمنی در مناطق اشغالی و به کمک استالین راندن مردم آزربایجان از ایروان و دادن آن به ارمنی ها و اشغال ۲۵ درصد از خاک آزربایجان از جانب ارمنستان و روسیه و ووو چیست تا بتوانیم بحرفهای شما باور کنیم. اما شخصا اعتقاد دارم که اگر چنین اتفاقی از جانب کس و یا کسانی افتاده که سر اسیری را بریده اند باید محکوم کرد. اما شما هم جرات کنید کشتار ارمنیان داشناک در آزربایجان را محکوم کنید. هر چند چنین انتظاری از یک شوونیست ارمنی بعید است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 


http://iranglobal.info/node/54560
پاسخ به پاسخ آقای کیانوش توکلی
دست مریزاد، جناب توکلی، طبق این منطق شما، تمام بشریت متمدن احمق تشریف دارند و فقط یک کشور که مشی آن در این زمینه به دلایل موهوم با نظر شما همطراز است عقل کل !!! می باشد و لذا سایت شما هم باید از آن پیروی کند.
بفرمایید ببینیم آیا شما در نشریه خود تبلیغ مشی داعشی، یعنی آنهایی که انسانها را مثل گوسفند سر می برند و این عمل را هم با تفکر و ایدئولوژی شان توجیه می کنند، با استناد به " آزادی بیان" اجازه خواهید داد؟ نه اینکه بخواهم اینها را با دوستانی که در این ستونها لطفشان شامل حال ما می شود مقایسه کنم – که البته شاید رگه های مشابهی هم در آنها بتوان یافت (رجوع شود به سر بریدن سرباز یزیدی ارتش قره باغ که در منازعه اخیر به دست نیروهای آذربایجانی اسیر شده بود -، اما، (فی المثل) نیرویی که مخالف و دشمن دموکراسی است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آرسن جان!
بارِو!
Barev
اینچه پسِک؟
Inche psek

این ها(پان تورک ها)، دشمن خونی تو و هر آنچه "تورک" نیست هستند.

"تورک" هستند!
کاری اش هم نمی شود کرد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هولوکاست، همچون هر واقعه تاریخی مثل : کشتار ارامنه و بطور کلی نسل کشی در اقصی نقاط جهان می تواند مورد پرسش نسل های بعد قرار گیرد، زندانی کردن بخاطر انکار یک واقعه تاریخی مخالف آزادی بیان است اینکه داعش بعنوان یک سازمان تروریستی بایستی ممنوع اعلام شود، ربطی به انکار یک واقعه تاریخی ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی گرامی، بنیاد گرایی اسلامی وسلفی گری وفرقه گرایی شیعی نیز یک تفکر است، آیا این تفکرهای ارتجاعی نباید ممنوع باشد؟ تفکراتی مثل بنیاد گرایی مذهبی و راسیسم وفاشیسم خطرناک است وباید جلوی آن گرفته شود، حال در عصر دیجیتال باشیم ویا غیر دیجیتال، وضروری است افرادی که این تفکرات را اشاعه می دهند حتی روانه زندان نیز بشوند. اصلا فلسفه وجودی لائیسیته وسکولاریسم و دموکراسی جلوگیری از اشاعه تفکراتی مانند بنیادگرایی مذهبی وفاشیسم وراسیسم است.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آرسن گرامی ،" انکار هولوکاست " که یک فکر است نبایستی ممنوع باشد و انسانها را بخاطر ابرازاین نطر زندانی کنندد، متاسفانه این قانون علیه آزادی بیان است. در کشور دانمارک بخاطر بیان نظر کسانی را زندانی نمی کند، این قانون در عصر دیجیتالی احمقانه است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای نظریان اگر به ادعای نسل کشی ارمنی ها توسط ترکها مطمئن هستید , چرا موضوع را به دادگاه بین المللی لاهه ارجاع نمیکنید؟ می ترسید دروغهایتان بر ملا شود؟ ترکیه که حاضر است, ادعای شما با سند ها روشن شود, نه با ادعا ها.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کیانوش توکلیبا سپاس از پاسخ شما. به مصداق مثل معروف، شما از میان پیغمبرها جرجیس را انتخاب کرده اید! اینکه می گویید "در فرانسه و آلمان (انکار) هولوکاست ممنوع است ..." ظاهرا فقط این دو کشور از 28 کشور اتحادیه اروپا منظورنظرتان است. شما قطعا باید بدانید در هیچ کدام از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا (غیراز شاید به قول شما دانمارک)، انکار هولوکاست مجاز نیست. همین طور کشورهای اروپای شرقی و بسیاری کشورهای کمابیش قانونمند جهان، غیر از کشورهایی مثل ایران خودمان و به گفته شما استثنای اروپایی دانمارک. حال، شما رفته اید این مورد استثنایی سئوال برانگیز را گرفته اید و قصد دارید در "فضای مجازی اتنیکها و ادیان مختلف ایران... " پیاده اش کنید. در مثل مناقشه نیست، اما می گویند قاچ زین را بگیر، اسب

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امکان شروع جنگ بر علیه اشغال در یکی _دو روز .
فردا ۲۴ امین سالروز اشغال شهر شوشا مهد فرهنگ آزربایجان توسط ارمنستان جنایتکار است، اما امسال با سالهای گذشته بسیار متفاوت است.

امسال شرایط جدید در مناقشه قاراباغ پدیده آمده و وضعیت بسیار مناسبی برای آزربایجان که طی ۴ روز جنگ در اول ماه گذشته میلادی مهیا شد، وجود دارد.

برخی تحلیلگران بر این باورند که ادامه جنگ ۲ـ۵ آوریل، در ۷ـ ۸ و ۹ مه تصادفی نخواهد بود. اولگ کوزنتسف، تاریخدان برجسته در این رابطه پیش بینی کرده است رهبران روسیه درحالی سرگم پیروزی های ۹ مه خواهند بود که آزربایجان طی سه روز می تواند گام های دلخواه را در اراضی (اشغالی) خود بردارد.

علاوه براین، آغاز جنگ مصادف با روز تعطیل خواهد بود و هیچ یک از ارگان ها و نهادهای بین المللی نیز نخواهند توانست به این اقدام، واکنش مثبتی انجام دهند. همانگونه که در جنگ ۴ روزه اخیر نیز شروع جنگ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ارمنی عزیز! جناب آرسین نظریان! شما بخوبی میدانی، که داشناکسیون همیشه بعنوان ستون پنجم در منطقه علیه مردم ایران، و مردم تورک عمل کرده است. حتا شکست لشکر ایران از روس در زمان تزار نیز جاسوسی داشناکسین ارمنی علیه ارتش ایران بود. شما و پان ارمنیهای موجود، در منطقه! در تاریخ هیچ وزنه ای نبوده اید، که تاریخ بنویسید! پان ارمنی ها و داشناکسیون همیشه بعنوان عوامل روس و دول بیگانه بکار گرفته شده اند. داشناکسین از طریق چسباندن خود به کلیسای ارتدوکس روسی همیشه سعی کرده است، بعنوان سربار کشورهای غربی، و به مثابه اینکه گویا مذهب زکت گونه ارتدکس را یدک میکشد، و حتا آداب و رسوم من درآوردی مذهبی تان کاملا در تضاد آشکار با کلیسای کاتولیک و افانگلیوم می باشد، و اختلافات مذهبی تان، نسبت به کاتولیکها بیش ازاختلاق و نزاع بین شیعه و سنی است. پان ارمنی عزیز! جناب آرسین! شما بخوبی میدانی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به ناصر ناصری وتورک اوغلی
شما دست پیش را می گیرید که پس نیافتید، تمام دوستان وخوانندگانی که تفکر بنده را می دانند خواهند فهمید که اتهامات شما از سر عصبانیت وکینه است وقصد شما تخریب وترور شخصیت است، تمام ایرانیان از کوچک وبزرگ می دانند که شعارهای تجزیه طلبانه تفرقه بین مردم ومبارزین ایجاد می کند ودر نهایت به سود رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی تمام خواهد شد.
هنوز جای داغ ودرفش جلادان ملاها بر تنم مانده وبرایم به هیچ وجه مهم نیست کسی باور نکند.
در جواب اتهامات سخیفانه و مغرضانه شما هم می گویم که:("به حرف گربه سیاه باران نخواهد بارید")

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب موحدي ممكن است بجاي شعارهاي توخالي وتكراري وچه بسا مشكوك،دست برداري وفقط يك جمله ازنوشتهاي اين پانها بقول خودتان بيان يد كه به فارس زبانان اهانت شده؟پيتزا نخواهيدكردشما عوام فريبانه رژيم پان فارس حاكم رابجاي شريف هموطنان فارس گرفته ومطالب ونظرات رژيم راپخش ميكنيدوبراي ردگم كردن چندفحش پائين شهري هم نثارهمفكران رژيمهاي ات ميكني؟درگذشته پنجاه سال اخيربودندفيروزفولادي،سيروس نهاوندي،كورش لاشائي كه به سبك شما درجنبش چپ نفوذكردندولي آخرش افشا شدند،همينكه شما بندقانون أساسي جمهوري فارسي اسلامي را درموردزبانهاي ملي دركنارزبان فارسي راآورده أيد بمدرستي نشان ميدهدكه اگرمامورنباشيد ولي همفكررژيًم هستيد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
السلام وعلیکم.من بانظرآقای آزاددرشروع نوشته اش مخالفم.زیراایشان استان فارس که توسط رضا میرپنج فارس شده رابه فارس ها بخشیده است.من درسفری که قبل ازعیدبه شیرازداشتم ودوستانی درتلگرام دارم ،این استان فارس را نیافته بلکه مردم قشقایی صاحب اصلی آن هستند.
این آقابهمن موحدی مشکوک است ونظرات خطرناک اختلاف اندازوفاشیستی رادرزیرهرمقاله بیان میکند.ازاین گونه افراد توسط دولت شعوبیه درچندسال پیش وازافرادنادم برای بمب گذاری درسایرکشورهااستفاده میکرد.درهنگام دستگیری هم نمی توانستندثابت کنندکه این هاازطرف دولت ماموراین جنایت هستند.
این موحدی وتعدادی که زمانی زندانی بوده اند ویادر امکان خطرافتادن سیستم نظام فارسی دست به همکاری بادولت زده تا سرکوب هویت طلبان راتندترکنند.زبان های ازبین رونده توسط سازمان ملل هرچندسال اعلام میشود،متاسفانه تعدادی ازعنادنمیخوهندقبول کنند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من دقیقاً با جناب علی هم عقیده ام. جناب لوایی هرهفته دو مقاله استادوار مینویسد ( ده خطی) ولی کامنهای پاسخش از صدها سطر تجاوز میکند. ای ولا!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پانفارس عزیز، جناب بهمن موحدی!، اشباه شما در این است، که زبان قوم فارس را میخواهی مثل گاوآهن برگرده ملل غیر فارس بیاویزی و آنان را به غل وزنجیر بکشی. عرض به محضر مبارکت، زبان قوم فارس باید در استان فارس ملی شود نه در آزربایجان، نه در کردستان، نه در بلوچستان، نه درالاحواز. زبان ملی، ملل جغرافیای موسوم به ایران تازه اگر ایران از هم نپاشد، لازم است به زودی زبان جهانی و علمی انگلیسی باشد. بعد از شش ماه دانش آموز میتواند بدان زبان بتدریج صحبت کند و در عرض مدت کوتاهی با تمام جهان ارتباط علمی، صنعتی، تجاری، فرهنگی، هنری ، زبانی، گردشگری، اختراعات و اکتشافات علمی بر قرار کند. دیگر لازم نیست دانشجوی ایرانی سالها عمرش در پشت درهای زبان کالج تلف شود. پانفارس عزیز جناب بهمن موحدی! اشتباه شما پانفارسهای زبان پرست، خاک پرست و نژاد پرست در این است، که خود را آقا بالا سر ملل غیر فارس تصور میکنید. در

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
الان بعد از 3 روز وقتش است اقای نظریان جواب کامنتهارا بدهد .هر کسی مقاله انتشار می دهد باید جواب گو باشد نه اینکه یک چیزی بیاندازد وسط و خودش فرار کند.ایشان فکر کرده بود اینجا هم مثل اخبار روز کامنتها منتشر نخواهد شد :)
اگر جواب کامنتهارا ندهی دیگر هر مقاله ای انتشار دهی برای خوانندکان ایران گلوبال بی ارزش خواهد بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رژیم اهریمنی جمهوری اسلامی، نفس خلق مظلوم ایران را گرفته است، به گفته منابع حکومتی فقط هفت میلیون نفر زیر خط بقا یا همان خط مرگ هستند. این هم تازه آمار حکومتی است که همیشه دروغ می گویند وباید این آمار را چند برابر که اینها اعلام می کنند دانست. اکثریت ایرانیان زیر خط فقر هستند، ظلم وبیداد وخفقان وسرکوب وچپاول وتبعیض وحشتناک است، زندانیان سیاسی در سیاهچال های رژیم در معرض انواع آزار ها هستند وجانشان در خطر است ، حال زندانیان سیاسی محمود بهشتی لنگرودی وافشین سهراب زاده وخیم گزارش شده است.قوه قصابیه آخوندها می خواهد چشم یک زندانی را به بهانه قصاص با اسید کور کند در ملاعام زن ومرد را شلاق می زنند. زمینهای کشاورزی ودامداری یک هموطن بهایی را در سمنان به جرم اینکه بهایی است مصادره کرده اند!!! استبداد وزورگویی تا کجا. سپاه قدس رژیم، منطقه را به خون کشانده است، سگ زنجیری رژیم حزب الله لبنان بر علیه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاکتهائي در رابطه با حمایت ارامنه از سرکوب بهائیان و مسیحیان غیر ارمنی در ایران.
قسمت هائی از مصاحبه آرمن نظریان کاندید ارمنی شورای شهر تهران:
ما هرسال شاهد حرکت اعتراضی از سوی ارامنه برای کشتار ارامنه توسط دولت عثمانی هستیم و 24 آوریل هرسال یک تجمعات اعتراضی برگزار می شود. تا حالا از طرف حکومت ممانعتی برای برگزاری این میتینگ اعتراضی شده است؟ به رغم اینکه ایران و ترکیه روابط خوبی دارند؟
نظریان: امسال 2 میتینگ داشتیم. یکی برای 24 آوریل و جلوی سفارت برای قتل عام ارامنه توسط دولت ترکیه، یکی هم برای شهر کساب، شهر ارمنی نشین سوریه که با کمک ارتش ترکیه و نیروهای القاعده که از خاک ترکیه وارد سوریه شده بودند؛ شهر را قتل عام کردند و به کمک نیروهای اسد قائله تمام شد اما کشته زیاد بود. برای آن هم یک مجوز دیگر دادند که از مقابل کلیسای ویلا راهپیمایی سکوت اعتراضی آغاز شد و خیابان شهید سپهبد قرنی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر "تورک سر فراز" هستی ، یرو قره باغ را آزاد کن و نه اینجا فقط شعار ضد ایرانی و ضد فارس و ضد ارمنی میدهی ! و خودت را فریب میدهی .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
میتوانم بپرسم چرا نوشته من حذف شد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آز ایدی آریغ اوروغ، بیرده گلدی دابانی جیریق! ترجمه؛" کم بود هچل هف، یکی هم اومد پاشنه افتاده!" دانشمند بزرگوار و مغول شناس مشهور جناب اقبال اقبالی! با اهدا سلام و احترامات فائقه، به محضر آن دانشمند گرامی، همانطور که مستحضر هستید، اخیرا پان ارمنی هائی مثل جناب آرسین نظریان، که قدم عنایت رنجه فرموده، میخواهد به گردانندگان محترم سایت ایران گلوبال درس دمکراسی دهد، هرگاه نظر کرامت خویش را معطوف دارد، لطفا مکان برگزاری کلاسها و آدرس و تاریخ آنرا در سایت نیز مبذول فرمائید، تا خوانندگان از محضر شریف و مبارک این دانشمند پانترک شناس جناب آرسین بی نصیب نمانند. بیشک حضور جنابعلی که از نعمات خداد دادی چنین مجلس پرشور و دلگشاست، لطفا ترتیبی اتخاذ کنید، تا دانشمند گرامی جناب ناصرکرمی تاریخ شناس کوروش بزرگوار، پانترک شناس و دانشمند عزیز جناب طبریزی ستاره، استاد مغول شناس و محقق ارجمند جناب استخانلو،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهمن موحدی پان فارس نژادپرست است. در این سایت، کامنتهایی که علیه پان فارسها باشد، سانسور میشود. اما کامنتهای توهین آمیز علیه تورک و لر و بلوچ و کورد و عرب و... به صورت کامل منتشر میشود. مسئول کامنتها چه آقای کیانوش توکلی باشد یا شخص دیگر، پان فارس نژادپرست است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهمن موحدی پان فارس نژادپرست است.در این سایت کامنتهایی که علیه پان فارس نوشته میشود، کم و بیش سانسور میشود. اما کامنتهای علیه تورک و لر و بلوچ و کورد و عرب... کامل منتشر میشود! من نمیدانم که مسئول نشر کامنتها آقای کیانوش توکلی هست یا شخص دیگری، اما هر کسی هست، پان فارس نژادپرست است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بهمن موحدی(بامدادان... خیلی ممنون که تعریف تجزیه طلبی و استقلال طلبی را برایمان شرح دادید.. پس بنا به تعریف شما , سرخ پوستهای قاره امریکا شروع به مبارزه مسلحانه را بکنند به این خاطر که نه تنها کشورهای سرخپوست به وسیله سفید پوست ها اشغال شده است, بلکه کل قاره امریکا اعم از شمالی- مرکزی- و جنوبی بوسیله اوروپائیان اشغال شده است.. تازه در امریکا هم مردمان ایالت های همچون تکزاس- نیومکزیکو- آریزونا- نوادا- کالیفرنیا- واشینگتن هم شروع به جنگ مسلحانه استقلال طلبی بکنند به این خاطر که این سرزمین ها متعلق به کشور مکزیک بود...تنها سوال من این است که آیا فکر میکنید مردم ویتنام جنوبی هم شروع به مبارزه بکنند یا نه. همانطور که خوب اطلاع دارید وینتام جنوبی هم به وسیله ویتنام شمالی اشغال شده است...
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آرسن نظریان بدرستی از یک ضرورت نوشتند:
"ضروری است که گردانندگان محترم سایت خبری ایران گلوبال اصول والای مندرج در مشی اعلام شده شان را به شیوه ای عملی سازند که نشریه تبدیل به صحنه فحاشی ها و تسویه حسابهای قومی و مذهبی نشود."
پیشنهاد میشود اظهارات نظرات قبیله ای نامربوط به موضوع مورد بحث توسط مسئول کمنتارها حذف شوند. نمونه نامه موجود و اظهار نظرات بی ربط به موضوع و شخصی کردن کودکانه نامه متین جناب نظریان، حکایت از ضعف (بیگانگی) قبیله گرایان با فرهنگ گفتگو دارد.
این سبک کار ترکیزاسیون همه موضوعات و اتصال آنها به قوم و تبار، امکان بررسی یک موضوعات با کمنتارهای واقعن مربوط را ناممکن کرده و زمینه هجونویسی، نوهین و اتهامات در ایرانگلوبال را فراهم می کند. به نظر من باید موضوع مورد بحث بررسی عمیق تر قرار گیرد و ایرانگلوبال در قانونمند کردن ازادی های بی قید و شرط سیاسی و صراحت مرزهای آن
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام جناب آرسن نظریان و پوزش بخاطر تاخیر :1_شما با نقل قول از مانیفست ایران گلوبال که :«سایت مخالف هزگونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگهای قومی-ملی است» را با این عبارت «ولی بحثهای نظری و تئوریک درباره این مقولات امکان انتشار در سایت را دارند» در تناقص دیده اید و در پایان نتیجه گیری کرده اید که«تارنمای شما، افسار باز گذاشته شده تا هرکسی هر چه دل تنگش می خواهد بگوید.» . اتفاقا این بند از مانیفست ایران گلوبال نتیجه بحث های مداوم در بین گرداندگان و نیز دوستداران سایت انجام گرفته است که در نتیجه « ازادی بیان» بیشتری را تضمین کرده است. اینکه در فرانسه و آلمان هولوکاست ممنوع است ولی در دانمارک کسی را بخاطر انکار هولکاست به زندان نمی اندازند و دراین کشور کوچک اسکاندیناوی« تبلیغ و تبرئه یا هواداری از فاشیسم و نازیسم» جرم ندارد و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک سووال از ایران پرستان آریازاده و آقای نظریان مثلا دموکرات و ضد جنگ
شما پاسخ هیچ یک از سووال کنندگان را در قبال داشناکها و جریان فاشیستی داشناکسیون و قتل عامهای داشناکها در مناطق مختلف آزربایجان را چرا نمیدهید؟
آیا غیر از این است که شما فقط با یک عینک و آنهم عینکی که دفاع از نه ارامنه بلکه راسیستهای ارامنه به دنیای نگاه میکنید؟
آیا نامه رهبران ارامنه به جمهوری اسلامی و خواست مبارزه با خواستهای مسلم مردم آزربایجان را شما چه مینامید؟ جناب آرسن خیلی ضد راسیست نظر شما راجع به مدافعین آریاپرستتان در همین نوشته نظیر موحدی چیست؟ علت جواب ندادن شما به سووال مردم زیر همین نوشته تان دال بر در رفتن از زیر جواب همکاری و همنظری شما با داشناکها و شوونیستهای آریاپرست نمیباشد؟ چرا شما تلاش دارید موضوعاتی که به آزربایجانی ها ربطی ندارد را به مردم آزربایجان ببندید تا بتوانید از فاشیزم در ارمنستان دفاع

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ترک سر افکنده! چرا حرف من را به خودم تحویل می دهی ، بنده هستم که شما تجزیه طلبان را افشاء می کنم ومی گویم که شما به جای مبارزه علیه رژیم جنایتکار و چپاولگر جمهوری اسلامی ، مرتب علیه مردم ایران نفرت پراکنی می کنید و تفرقه ایجاد می کنید وآب به آسیاب این رژیم اهریمنی می ریزید.
مطمئن باشید زمانی که خلق قهرمان ایران با قیام خود رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی را جارو کرد وبه زباله دانی انداخت پس از آن به سراغ تجزیه طلبان پان ترک وپان کرد وپان عرب ودیگر دشمنان میهن وخلق مانند سلطنت طلبان شاه اللهی خواهند رفت وآنها را نیز کنار آخوندهای ضدبشر وضد ایرانی خواهند فرستاد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز .... بهمن موحدی پان فارس پیدا شد. شما شوونیست های نژادپرست، چه از مردم آذربایجان میخواهید؟ شما و دار و دسته تان به جای مبارزه با رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، مرتب در حال لجن پراکنی به تورکها هستی. اما بدانید که ملت تورک تسلیم نخواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی جالب است که عده ای با ذهنیت سانسورچی تحمل فضای ایران گلوبال را ندارند ؛ هدف بریدن صدای دادخواهانه تورکان و دیگر ملل تحت ستم در سرزمین ایران خوانده شده میباشد. ذهنیتی که خواهان بریدن صدای دیگران است بدون هیچ تردید واپسگر و همسنگ جمهوری اسلامی و رژیمهای توتالیتر استالنیی است. کسی که امروز خواهان بریده شدن صدای دیگری است فردا اگر فرصتی پیش آید چوبه های دار به پا خواهد کرد. چون این ذهنیت میخواهد هر آنچه را از خود نداند و بصرف نباشد " پاک سازی " کند ؛ این گونه تفکر هیچ ابایی از حذف فیزیکی هم در اکنون و آینده نخواهد داشت. بنابراین لازم نیامده که به شعور دیگران و گردانندگان این سایت بی احترامی کرده و درس بدهید و بیانیه سانسور صادر کنید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای نظریان! مگر شما چقدر سواد داری! میخواهی بیجهت رل وکیل مدافع و قیم بازی کنی؟ آیا شما آدم دمکراتی هستی، یعنی منظورم این است که از دمکراسی چیزی سر در می آوری به گردانندگان صفحه ایران گلوبال تلویحا درس روزنامه نگاری و دمکراسی یاد میدهی؟! آیا شما از فرهنگ و سواد روز نامه نگاری دمکراسی غربی تجربه ای چیزی داری؟ اگر داشتی چنین آمرانه و کم سوادانه به دیگران درس علم و ادب نمی دادی. آیا شما معنا و مفهوم حقوق بشر را می دانی؟ اگر معنای حقوق بشر را می دانی، و به حقوق انسان صرف نظر از زبان و تبار و مکانش پایبندی، و اگر راست میگوئی که به حقوق بشر پایبندی، لطفا بردار و یک مطلب علیه داشناکهای تروریست ارمنی بنویس ببینم جرئتش را داری؟ در مطلب ات این سئوال را نشان بده که چرا تروریستهای داشناک در منطقه همیشه نقش ستون پنجم را بازی میکنند، و در جنگ روس و ایران، علیه لشکر ایران جاسوسی کردند، و ارتش ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب زولفعلی بهتر بود اسمتان .... میگذاشتید تا جک شما بیشتر خنده آور شود!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
البته من یک کامنت برای این مقاله نوشته بودم که انتشار نیافت و اعتراضی هم ندارم خوب صلاح ندانستن .
اما ارمنستان در حال تدارک به رفراندوم گذاشتن برای به رسمیت شناختن قره باغ در ارمنستان است . یکی از علتهای این مقاله گرفتن جلو اظهار نظر ازربایجانیها در این مورد است. اقای نظریان به ایران گلوبال درس الفبای رسانه ای می دهد. اقای نظریان ما ازربایجانیها در کدام سازمان یا نهاد به عنوان پان ترک یا پان ازری شناخته شده ایم؟ و یا ما ازربایجانیها کدام اطلاعیه یا کتاب به این نام پان ترک یا پان ازری انتشار داده ایم؟ اینکه ایران گلوبال مثل سایر رسانه های فارسی زبان ازارمنستان جانبداری نکرده ناراحت هستی؟ می خواهی ایران گلوبال را به زنجیر بکشی و در خط شما حرکت کند؟ این سایت اخبار روز نیست که شما جولان بدهید. شما ایران گلوبال را تهدید کرده اید و ما ازربایجانیهارا یک مشت نادان حساب کرده ای.عجب

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از مسئولین سایت ایران گلوبال خواهش میکنم که نامه نمایندگان ارمنی ها به وزیر کشور ایران را در کنار نامه آقای آرسن نظریان پخش کنید تا مشخص شود که این جوب از کجا آب میخورد
http://www.gunaz.tv/?id=2&vmode=1&sID=90980&lang=2

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یک مسئله دیگر را در رابطه با ارمنی های متولد ایران بگویم که بجز چند نفر که به شکل آشکار از جنایت داشناک ها در قره باغ دفاع میکنند بقیه با اسم مستعار فارسی از این جنایت حمایت یکنند و این آقا آرسن نظریان جزو چند نفر معدود است که بشکل آشکار از جنایت داشناک ها حمایت میکند
و مخالفان رژیم جلاد ایران از یاد نبرد که این حضرات ارمنی ایرانی بزرگترین حامیان رژیم در جلسات سازمان ملل در رابطه با نقض حقوق بشر بوده و هستند مخصوصا شرکت کنندگان در جلسات ژنو با تعجب و نفرت تمام شاهد حمایت این ارمنی ها از جنایات رژیم بودند که نمایندگان ارمنی نقض هر گونه حقوق اقلیت های مذهبی را رد میکردند و مخالفان رژیم را تروریست های فراری معرفی میکردند و من یادم هست که یکی از فعالین حقوق بشر ایرانی میگفت این ارمنی ها آش داغتر از کاسه هستند خود جانیان کم میاورند ولی نماینده ارمنی ها دنبال نمایندگان کشور های شرکت کننده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من هر گونه اقدامی از طرف هرکسی در سرکوب آزادی قلم در سایت های خارج از کشور،، کاری بسیار زشت و غیر دموکراتیک است. تردیدی نداشته باشیم ،در سایت ایران گلوبال،نوشته و کامنت و نقد در رد وجود ملتهای تحت ستم و ستم ملی در ایران از مقالات ونوشته هائی درتقبیح ستم ملی و مبارزه علیه شوونیسم ملت غالب ، به مراتب بیشتر است . احساس کرده ام که از طرف برخی ها در سایت ایران گلوبال ، دشمنی با خلق تحت ستم آذربایجان بطور سیستماتیک پیش رانده میشود. کافی است مقاله ای در رابطه با وجود ستم ملی و ظلمی که طی ده ها سال از جانب رژیمهای آزادیکش حاکم بر این خلق تحت ستم روا داشته میشود در سایت انتشار یابد تا دشمنان آزادی و دموکراسی و مدافعین برتری زبانی و نژادی و قومی نویسنده مقاله را به باد حمله گرفته و به کثیفترین وجهی به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نجزیه طلبان آذری که معمولا چهره غیرایرانی و مغولی دارند در قرن 21 نصرانی، پایه گذار ادبیات و زبان راسیستی ضد بشری در فرهنگ و زبان فارسی شده اند . بقول نیچه اینها چون خود فاقد فرهنگ و تمدن غیرچوپانی نیستند به انکار فرهنگ و تمدن و چهرههای ملی تاریخی دیگران می پردازند . با جعل و تحریف و دروغ حقایق اثبات شده و با تغییر نامهای ثبت شده سعی میکنند برای اهداف خائنانه و رمانتیک تجزیه طلبی مردم و خود را فریب دهند . اینها که اکثرا در طول دهها سال حکومت شاه و شیخ ، غیر سیاسی بوده و همکار دو رژیم جنایتکار ترک تبار بوده اند ، اکنون با اسامی مستعار مغولی بجای مبارزه با حاکمان ، به مبارزه با مردم فارس و ارمنی و کرد و ایرانی می پردازند تا بتوانند به ایران سفر کرده و از مزایای گوناگون از جمله بازنشستگی و یارانه استفاده کنند و در اروپا و امریکا ، و نه در آنکارا و باکو و اورانباتون ، به پخش کینه نژادگرایانه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
١- اگر کسی با نوشتجات این آقا نظریان که در یک سایت فارسی زبان منتشر میشود آگاهی نداشته باشد فکر میکند که ایشان ضد فاشیست و طرفدار دموکراسی میباشد حال آنکه ایشان دارای تفکرات شونیستی ارمنی و شب و روز بر علیه دولت آذربایجان و ملت آذربایجان قلم زنی میکند دقتکنید ترکیه نمی گویم آذربایجان میگویم یعنی این آقا طرفدار داشناک و طرفدار قتل عام خوجالی است .٢- همفکران و هم مسلک های ایشان در مجلس رژیم جانی ایران نیز نامه ای به وزیر کشور نوشته و خواهان مجازات و جلو گیری از فعالیت آذربایجانی ها شده یعنی یک فعالیت بسیج شده و اورگانیزه شده ، منتها این حضرات طرفدار داشناک باید بدانند که مردم ارمنستان هر روز بر علیه داشناک ها و دولت داشناک در ایراوان تظاهرات میکنند و میگویند از قر ه باغ به ما چه آنجا مال ما نیست و ما نمی خواهیم بخاطر اشغال خاک کشور دیگر کشته شویم ١- آدرس نامه ارمنی ها به وزیر کشور

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آرسن نظریان،این تنها شما نیستید که به ایران کلوبال نامه مینویسید.نماینده گان شما یعنی ارامنه در پارلمان ایران هم به وزارت کشور نامه سرگشاده نوشتند وخواهان جلو گیری از فعالیت فعالان ملی ومدنی آذربایجان در شهر های آذربایجان شده اند.
آقای آرسن نظریان این همه ترس چرا!؟ جناب آرسن نظریان شما خودتان به عنوان یک ناسیونالیست افراطی ارمنی همیشه با آن مقالات بی پایه وضد ترکی وآذربایجانی مشهور عام وخاص هستید.من چندین بار که شما در اخبار روز بر علیه ترکان مقاله نوشتید،برای شما کامنت گذاشتم وهیچگاه جواب درست وحسابی غیر ازهزیان گوئی از شما جواب نگرفتم.حالا هم بطور خلاصه تنها یک سوال از شما دارم.نظرتان نسبت به اشغال بیست در صد از خاک کشور همسایه تان توسط کشور ارمنستان که باعث آواره گی یک میلیون آذر بایجانی اگثرا زحمتکش وانسان های سئویل شده چیست؟تا کنون به این کشور معبود تان حتا شده یکبار انتقاد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اعترافات شوک آور یک روزنامه نگار وشاعر ارمنی در باره فاجعه خوجالی

یکی‌ از شعرا و نویسندگان مشهور ارمنی به نام زوری بالایان در کتابی‌ تحت عنوان ؛ احیا دوباره روحمان؛ از قتل عام خوجالی در تاریخ ۲۶ فوریه ۱۹۹۲ که خود نیز در آن شرکت داشته چنین مینویسد:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فحاشی یعنی اینکه یک عده ناسیونال سوسیالیست پارسی بیایند و به جای نقد مودبانه مقالات ستاد لوایی به قیافه اش ایراد نژادی بگیرند. لوایی مگر چه می گوید ایشان فقط دست همین فحاشین و ناسیونال سوسیالیست های پارسی را رو می کند. آیا کسی از ترکها تا حالا به قیافه شما و یا همین اقبال خان ایراد گرفته که چرا چشم بادامی شبیه چینی ها دارید ولی هر روز در این سایت ما را به اولان باتور تبعید می کنند و اکرداد و هم زبانهای شما را به جای ما به آزربایجان می آورند. اینجاست که آدم یاد مثل فارسها می افتد که می گویند دست پیش گرفته تا پس نیفته

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاى نظريان شما ودونفرديگر از دوستان هم فکرتان جزوه ان گروه افرادى مى باشيد که دريکى از سايتهاى خبرى همسايه با وارانه جلوه دادن اخبار ورواديد روزانه، نفرت وکينه دران سايت برعليه کشورهاى تورکيه وجمهورى ازربايجان شمالى رواج مى دهيد .شما تا به حال يک بار هم به جنايت ارامنه اشاره نکرده ايد. اين گونه مظلومنمايى شايد در کشورهاى اروپايى در بين
دوستان مسيحى فناتيکتان خريدار داشته باشد.ولى در دنيايى روشنفکرى جايى ندارد.شماهدفتان حل مشکل نيست،بر عکس مشکل را تبديل به غير قابل حل کردن مى باشد.اولين وزير خارجه ارمنستان ﴿بعد از انحلال روسيه ﴾که يک وکيل ارمنى اهل امريکا بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سمت سوي اين همه ألقاب كه با "" پان "" شروع مي شود را به سمت مبارزه با رژيم سوق دهيد، خواهيد اسم سرنگوني كه ميأيد ، مثل برف تموز آب مي شوند،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نكته اى كه سطح پان ايرانيسم افراطى نويسنده و اكثر ضد توركهايى كه ايرانگلوبال را متهم به توركگلوبال مشخص مى كند اين است كه نود درصد مطالب منتشر شده در ايران گلوبال كه مربوط به توركها است، آشكارا ضد توركى و ضد حقوق ملى و انسانى تورك و بعضاً شديداً تورك فوبيا است. شما اگر تركيب اخبار و تفسير و مقالات مربوطه را با مديران سايت بررسى كنيد متوجه ضد تورك بودن اكثر اين اشخاص و مطالب منتشر شده ميشويد، اما چون شماها غير از خود كسى را انسان نمى پنداريد و دشمنى ذاتى با تورك داريد ، كامنت و مطالب تورك ستيزانه را كه مشمول كوچكترين سانسور نمى شود طبيعى قلمداد مى كنيد و يكى دو كامنت و يا مطلب را كه اجازه انتشار مى يابند نمى توانيد تحمل كنيد. اشكال از شما نيست، اشكال از اين است كه ضد تورك بودن در اين مملكت فشن و مقبول عام و خاص است و بهمين خاطر هم ناراضى تشريف داريد كه چرا اين دو كامنت را و يا يك مطلب را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
lachin محترم، خواهشاٌ نظر بنده را تحریف نکنید وهمچنین به هیچ وجه مغلطه نیز نکنید، بنده گفتم در کشورهای دموکراتیک فرد یا افرادی که تبلیغ راسیسم کنند ویا نسل کشی هولناک هولوکاست را انکار کنند دولت با آنها برخورد می کند وحتی آنها را به زندان نیز می اندازد. بنده به هیچ وجه نگفتم که در کشورهای دموکراتیک استقلال طلبان را به زندان می اندازند بلکه گفتم کشورهای دموکراتیک نیز به تمامیت ارضی خود حساس هستند واجازه فعالیت به تجزیه طلبان نمی دهند.
در مورد اسکاتلند که مثال زدید نظر بنده این است که ملت اسکاتلند باید سرنوشت خود را تعیین کنند واعلام استقلال کنند و دیگر اثری از اشغالگری بریتانیا در کشورشان نباشد ویا ملت ایرلند شمالی نیز به همین صورت که اگر خیانت سلطنت طلبان نبود ایرلند شمالی تا به حال مستقل شده بود ، ارتش جمهوریخواه ایرلند اگر برای استقلال ایرلند شمالی دوباره دست به سلاح ببرد به هیچ وجه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-من هم بانظراتی که جناب آرسن اعلام داشته موافقم.میگویندیک سوزن به خودت یک چوالدوزبه دیگری،یاآدم دانا بااشاره آدم نادان باکتک.
اگرجمعیت ایران رابه گروه های نژادی یابهتربگویم به زبانی تقسیم کنیم .تورکان ایران بیش ازپنجاه درصدجمعیت ایران راتشکیل میدهند.
اگرتنها تورکان قشقایی رادرمقایسه سرانگشتی باارمنی.آسوری وزرتشتی وگیل وتات ومازنی وتالش وومقایسه کنیم ازهمه این ها جمعیت اش بیشتراست .
جناب آرسن چطورشماارمنی ها باحداقل جمعیت دارای مدرسه بزبان مادری خودارمنی باشیدولی اگرتورکی ازحقوق زبانی حرفی بزندبشودپان تورک ومواجب بگیراردوغان وعلیف؟خوب شدنگفتیدنطربایف وحسن قلی اف.
اگربشماکوچکترین حرفی زده شودازفرانسه وروس وکلیسای پردوستان واردتتوکس ومرده دوکس واولاندوسرکیسیان ازشمامجازهستنددفاع بین المللی کنند.
ولی وای بروزی که یک تورک حتی کمونیست ولیبرال ومسلمان ونامسلمان بگوید،داشناک تروریست است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای نظریان من هم با نظر جنابعالی موافقم " موضوع آزادی بیان و تبادل مفید افکار و اندیشه ها لوث می گردد" اما لطفا به قضیه نه از منظر قومی بلکه از منظر حقوق بشر نگاه کنید. شما نمیتوانید صرف اینکه افرادی بر خلاف عقاید شما مینویسند متهم به پان ترکیسم کنید . من هم از شما تا کنون مقاله ای بر علیه برادر بزرگتان روسیه ندیده ام پس آیا میتوانم نتیجه بگیرم که شما پان اسلاو هستید.در مدیای فارسی زبان که شما سنگ آنها را به سینه میزنید انواع بحثهای نژادپرستانه رواج دارد ولی چون ما عادت کرده ایم که خود بزرگ بین باشیم آنها را عین دمکراسی و آزادی بیان میدانیم . چقدر در همین مدیا علیه اعراب و ترکها نوشته میشود و آنان را مسبب تمام بدبختیهای ایران میدانند.اگر شما واقعا فقط بخاطر آزادی بیان این نوشته را مرقوم فرموده اید چرا از اعدام اعراب، بلوچها، کردها، ترکها توسط جمهوری اسلامی نمینویسید . چرا علیه نژاد پرستی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای بهمن موحدی(بامدادان... من نمی دانم که شما در کدام مملکت زندگی می کنید ولی من تمام عمر داشجوئی ام را در اسکاتلند گذراندم... آنکه شما می نویسید در کشورهای دموکراتیک به استقلال طلبان نه تنها اجازه فعالیت نمی دهند بلکه به ( زندان) هم می اندازند , شما از کشورهای دموکراتیک از نوع (( رستاخیزی و پهلوی )) حرف میزنید.در کشور انگلستان نه تنها استقلال طلبان اسکاتلندی فعالیت های دموکراتیک و پارلمانی را ادامه می دهند و حتی دبیرقبلی و فعلی حزب ملی اسکاتلند ( آلکس سمندAlex Salmond) همیشه در انجام تشریفات سلطنتی با ملکه انگلستان همراه با دیگر دبیران حزب محافظه کاران و حزب کارگر همراهی میشد. هیج انگلیسی حق نداشت که به آقای آلکس القابی مثل ( فاشیست..راسیست..نازیسیت و تجزیه طلب ) بجسباند. البته اسکاتلند 90% خود مختاری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای نظریان تا انجا که خوانده ام همه ادیان و اقوام در ایران تا پیش از انقلاب سال 57 بدون مزاحمتی جدی با یک دیگر در ایران زنده گی مسالمت امیزی داشتند . ورود ارتجاع سیاه به ایران مناسبات انسانی را بر هم زد تا انجا که بنا به نوشته اقای فانی حزب توده در ایران همه اعضا مسیحی و یهودی و بهائی خود را از حزب اخراج کرد. چرا این اخراج انجام گرفت هنوز حزب پاسخی نداده است . دشمنی امروز ترکان بر علیه مردم ایران و پافشاری روی برنامه تجزیه طلبی از برنامه این حزب ریشه گرفته است. ایرادی به اقای لوائی نیست و د رحقیقت خود اقای لوائی قربانی همین سیاست و شعار حزب توده یعنی شعار ملت و خلق سازی شده است.
تا زماینکه شعار ایران بر باد ده مللل تحت ستم بر پرچم سرخ داس و چکشی حزب توده نوشته شده است این مصیبت ادامه دارد . وقتی حزب توده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این حرفهای اقای نظریان نه فقط توحین بلکه یک تحدید برای ایران گلوبال است. اقای نظریان من هیچ شک ندارم قوانین رسانه ای اروپا را اقای توکلی بیشتر از شما می داند. شما نمی خواهد برای اقای توکلی کلاس اموزش الفبای اروپا بگذارید .
بیشتر درد شما اقای نظریان این است که ایران گلوبال مثل سایر رسانه های فارسی زبان از ارمنی ها مستقیم یا غیر مستقیم جانبداری نکرد.برای همینهم شما از سایر رسانه های فارسی زبان راضی هستید.
اما اگر در این سایت علیه ارمنیها چیزی گفته شده است چرا شما جواب ان را نداده ای؟ جرا با طرف مقابل بحث نکرده ای یا نمی کنی؟ می توانی چند تا از ان توحینهارا که شده اینجا بنوسی؟ اگر شما معتقد به قوانین بینللمل هستی .سازمان ملل 3 بار و سازمان میسینک چند بار ارمنستان را اشغال گرخوانده و خواسته سرزمینهای ازربایجان را تخلیه کند چرا چیزی در این مورد از قوانین بینلملل نمی گویی؟ شما می خواهید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بله آقای آرسن نظریان، شما کاملا صحیح می فرمایید، بنده حقیر نیز بارها به جناب آقای توکلی عرض کرده بودم که جلوگیری از
نفرت پراکنی ها وفحاشی های این جماعت پان ترک ربطی به زیر پا گذاشتن آزادی بیان ندارد، شما هم بیان کردید که در کشورهای دموکرات اجازه نمی دهند فردی یا افرادی تبلیغ فاشیسم ونازیسم وراسیسم کنند و یا فاجعه هولناک هولوکاست را انکار کنند ، این دولتهای دموکرات حتی این افراد را به زندان نیز می اندازند ، من دقیقا همین حرفهای شما را به جناب آقای توکلی گفته بودم. کاری که این جماعت پان ترک در این سایت می کنند دقیقاً تبلیغ راسیسم وبرخورد فاشیستی است.
یک نکته را هم بنده اضافه کنم که در دموکرات ترین کشورها نیز به تمامیت ارضی خود حساس هستند واجازه فعالیتهای تجزیه طلبانه را نمی دهند.
کاری که این جماعت پان ترک در این سایت می کنند نفرت پراکنی وتبلیغ راسیسم است وهمچنین به انحراف کشاندن بحثهایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
زغال به زغال مى گويد رويت سياه، آقاى نظريان شما خود از اولترا ناسيوناليستهاى ارمنى هستيد كه بر موج تورك ستيزى جامعه ايران سوار شده ايد و اظهار فضل مى فرماييد به عنوان روشنفكر مترجم. من البته جسارت نمى كنم كه نژادپرست هستيد ، هر چند كه براى خودم شك ندارم كه هستيد. شما نمى توانيد ادعاى مظلوميت ارمنى را بكنيد در حالى كه خود در اورميه و قره باغ صدها هزار آذربايجانى را قتل عام كرديد. در ضمن اگر قدرت تحمل نظر مخالف را نداريد، بهتر است كمى آب سرد ميل بفرماييد. شماها در هر جلدى مى رويد تا رويه ضد توركى خود را تبليغ كنيد در جلد پ ك ك تا در جاد مدافع جمهورى اسلامى و ايرانيت و مظلوميت دروغين مسيحى. اما بدانيد كه فقط داشناك هستيد و ماهيت تان لااقل براى توركها روشن است، هر چند كه بخاطر دشمنى عده زيادى از فارسها و كردها با توركها اين ضد توركى روشنفكرى محسوب مى شود. بنابراين باشيد تا صبح دولت تان بدمد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من دقیقا پست زیر را در جواب نظر آقای دکتر عبدالستار دوشوکی در پائین مطلب خداحافظی کیانوش رشیدی قادی بنام "خدا نگهدار"، نوشتم. که به مطلب شما هم کاملا مربوط است.جناب آقای دکتر دوشوکی
بنده همیشه مقالات با ارزش شما را در ایران گلوبال و جاهای دیگر می خوانم و به شما خیلی احترام می گذارم و شما را آدم شناسنامه داری می دانم. تصمیم شما در استوار و محکم ایستادن در مقابل توهین ها و اهانت ها قابل تحسین است. اما نباید از دیگران انتظار داشت مثل شما عمل کنند یا مانند شما فکر کنند و عکس العمل نشان ندهند.
این وظیفه مسئولین ایران گلوبال است که نباید فحاشی های آدم های ناشناخته و با اسامی مستعار را بر علیه نویسندگان سایت منتشر کنند. این بر خلاف اخلاق است. یا وگرنه علی می ماند و حوضش. خیلی ها ممکن است مثل جنابعالی فکر نکنند. آنها انتظار ندارند بجای گشودن باب گفتمان مودبانه، افراد بی هویت به آنها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با دو مورد از مقاله شما موافق نیستم:
1- پان ترکیست ها دشمنی ویژه ای با ارامنه ندارند. فحاشی های بی دلیل آن ها به کرد ها را مثال میزنم. آنان به واسطه تغذیه مالی و تدارکاتی از طرف جنایتکاران اردوغانی و علی اف ای به ارامنه می پردازند.
پیشنهاد چرب تری از دولت ارمنستان برسد، ظرف کمتر از یک ماه طرفداران کور و بیسواد خود را حتی آماده محکوم کردن "کشتار 1915 ارامنه توسط مرتجعین عقب مانده عثمانی" میکنند.
تاکید "بویژه ارامنه" شما جای سوال دارد، با دفاع از یک نژاد نمیتوان به مبارزه با نژادپرستی پرداخت.
2- من خود پیشنهاد بایکوت ایشان را داده بودم، اما گمان میکنم صحیح نباشد.
رسوا شدن و ضجه های جانکاه اخیر آقای لوائی شاهد این حرف است. حذف فیزیکی شوند فریاد واشهادتا سر میدهند. بگذارید بمانند، رسوا شوند و مثال "بی ادب" برای ترویج حق دموکراتیک همه ملل در تعیین سرنوشت خویش باشند.