توهمی بنام تاریخ طلائی ایران باستان و حقوق بشر کورش

بدون تقدس زدائی از جعلیات رضاشاهی , قوم فارس از چرخه خشونت, استبداد و عقب ماندگی نجات نخواهد یافت و به ملل همسایه نیز آسیبهای جدی وارد خواهد ساخت. رادیو فرانسه RFL
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
گویا برای فهمیدن مقاله بالا باید یک دوره کلاسهای نژادشناسی در نورنبرگ المان را دید . ولی همه ما از مادر زاده شدیم و این تربیت است که از ادم موجودی مانند هایدگر هیتلر و استالین و یا مولانا میسازید. ما مردم ایران متاسفانه روشنفکران دلسوزی نداشتیم و.... اما شادروان مولانا این گونه قضاوت میکند..
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دیرنج مینللی با گذاشتن این مطالب بی سروته و عکسی که در نوشته اش به اسم "توهم نژاد آریائی ایرانیان(1)" گذاشتی معلوم میشودکه چه کینه ای از ایران و ایرانیان دارد. عکس میمونی که دیرنج مینللی بالای مقاله "توهم نژاد آریائی ایرانیان(1)" گذاشته نمایشگر شخصیت پر نفرت و توهین گر این شخص است. این میمون کنایه از احمدی نژاد کثیف است که دشمن مردم ایران است. دیرنج مینللی این عکس را به ملت ایران نسبت داده تا عمق وجود پرنفرت و سیاهی خودرا به نمایش عمومی بگذارد. کامنت این مطلب تهوع آوررا هم بسته اند. واقعا اقای توکلی چرا به چنین کسانی کدسایت میدهد و دست انهارا برای توهین باز میگذارد؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شما بهتر هست لغات من دراوردی فرهنگستان تورکی را برای خودات نگه داری
عین همین واژگان را باید بتوانی در یک متن تاریخی نشان بدهی
گویا شما اصلا معنی لغت انتزاعی را نمیدانی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دلیل اش را در شعر فضولی از یک شاعر تورک نوشتم به عربی هم شعر گفتن اسان هست عربی هم بی قاعده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دلیل اش خود زبان تورکی است که یک پله از زبان های پیوندی عقب است و بعد از زبان های تک هجایی قرار میگیرد برای مقایسه میزان پیشرفته بودن این گروه زبان ها
پیوندی:انگلیسی المانی و.
التصاقی:مغولی و گروه زبان های تورکیک و اسکیمویی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دالان فارس
تیر فارسی
میل فارسی
..........
لطفا کلمات تورکی بنویسید نه فارسی و عربی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای ناصر کرمی،
کاتوزیان اسم ارمنی نیست. جمع "کاتوزی" به معنی عابد و زاهد است. در شاهنامه هم به همین معنا آمده است: گروهی که کاتوزیان خوانی اش/ به رسم پرستندگان دانی اش. حدس می زنند کاتوزی تغییر یافته" آتوری" پهلوی باشد که به معنای نگاهبان آتش است. آتوربان یا آذربان نیز به همین معناست. اسم کامل ایشان هم چنین است: محمد علی همایون کاتوزیان. ربطی به ارمنی نداد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کوروش مال 2500 سال پیش است. تو این مدت اقوام گوناگون به این مملکت تاخته اند و با مردمان بومی در آمیخته اند.....احمدی نژاد گرمساری سمنانی و داماد مازندرانی اش برای برآوردن یک نیاز سیاسی این کار را می کردند و می کنند. شما دیگر چرا؟ قبر کوروش را تا همین چندی پیش قبر مادر حضرت سلیمان می گفتند. تازه، سنت فروانروایی کوروش و هخامنشیان ادامۀ سنت حکومت های بین النهرین بوده است. پی یر بریان در اول کتابش دربارۀ تاریخ امپراتوری پارس جمله ای از لئو فره، شاعر فرانسوی، آورده که بسیار گویاست. می گوید: حتی اگر این چیزها واقعیت نداشته باشند، بهتر است آن ها را باور کنیم. اگر با کوروش می شد کاری کرد، دودمان پهلوی برچیده نمی شد. نامۀ ابراهیم گلستان را در همین ایران گلوبال بخوانید و عبرت بگیرید. او که ترک تبار و تازی تبار نیست. از خاک پاک شیراز
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ساده بودن شعر به فارسي بخاطر اين است كه زباني كاملا بي قاعده و اصول است
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برخي از واژگان انتزاعی تركي :تانیماق (شناختن) - اینانماق (باور کردن) - دانماق (انکار کردن) - سایماق (شمردن) - آنماق (دانستن معنی، تعقل) - آختارماق (جستجو کردن) - آراماق (جستجو با تفکیک) - دیله مک (درخواست کردن) - یالوارماق (عجز و لابه نمودن) - قیسناماق (اصرار کردن) - کویومک (رمیدن توأم با بهت) - اولکمک (رمیدن) - هویوخماق (مبهوت شدن) - اومماق (امیدوار شدن) - قئیماق (قصد کردن) - جایماق (لغزیدن) - چاشماق (اشتباه کردن) - آزماق (از راه به در شدن) - لَوزیمک (بیهوده گویی) - آلماق (قبول کردن، خریدن) - ساتماق (فروختن) - قالماق (ماندن) - دالماق (غرق شدن) - تاپماق (یافتن) - تالاماق (غارت کردن) - دیره نمک* (پافشاری کردن) - قاییدماق (بازگشتن) - آللاتماق (فریب دادن) - اؤتمک (گذشتن و فراموش شدن) - اؤتورمک (رها کردن) - اوسانماق* (ذله شدن) - بئزمک(بیزار شدن) - آجیخماق (عصبانی شدن) - سینسیمک (معذب شدن) - ..
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برخي ازواژگان تمدني تركي : دام (بنا) - تیر (تیر) - دیره ک (ستون) - یولاغا (راه باریک ورودی بنا) - دالان (پشتی، قسمتی از بنا که درب ورودی آن از حیاط می باشد و از آنجا به اتاق راه دارد ، دالان) - قات (طبقه) - اوتاق (اتاق) - سارای (بنای بزرگ سرپوشیده) - دوشلگه (کاروانسرا) - آچیشقا (پنجره) - ویغال (تیرهای افقی سقف) - پردی (تخته های میان تیرها که سقف را می پوشانند) - کوی (محل حمل و حرکت) - کوچه (کوی کوچک) - لوله (لوله) - لول (هر استوانه توخالی را گویند) - میله (میله) - میل (هر استوانه تو پُر را گویند) - گونگ (لوله ی سفالی برای لوله کشی منازل) - قاپی (درب ، سرای بزرگ مانند توپ قاپی و آلا قاپی) - باجا (سوراخی در سقف معمولا هنگام سوزاندن تنور آن را باز و بسته می کنند) - قالا (قلعه، روی هم چیده شده را گویند) - بیجاق (گوشه) - بیشقاق (تقاطع دیوارها) - تالوار (تراس) - لم (نوعی تراس) - کرپیج (آجر)
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
برخي از واژگان انتزاعی تركي :تانیماق (شناختن) - اینانماق (باور کردن) - دانماق (انکار کردن) - سایماق (شمردن) - آنماق (دانستن معنی، تعقل) - آختارماق (جستجو کردن) - آراماق (جستجو با تفکیک) - دیله مک (درخواست کردن) - یالوارماق (عجز و لابه نمودن) - قیسناماق (اصرار کردن) - کویومک (رمیدن توأم با بهت) - اولکمک (رمیدن) - هویوخماق (مبهوت شدن) - اومماق (امیدوار شدن) - قئیماق (قصد کردن) - جایماق (لغزیدن) - چاشماق (اشتباه کردن) - آزماق (از راه به در شدن) - لَوزیمک (بیهوده گویی) - آلماق (قبول کردن، خریدن) - ساتماق (فروختن) - قالماق (ماندن) - دالماق (غرق شدن) - تاپماق (یافتن) - تالاماق (غارت کردن) - دیره نمک* (پافشاری کردن) - قاییدماق (بازگشتن) - آللاتماق (فریب دادن) - اؤتمک (گذشتن و فراموش شدن) - اؤتورمک (رها کردن) - اوسانماق* (ذله شدن) - بئزمک(بیزار شدن) - آجیخماق (عصبانی شدن)
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ناتوانی زبان تورکی در ساخت لغات انتزاعی را میتوانید مانند همین متنی که من از اینترنت نوشتم جستجو کنید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 

اول سببدن فارسی لفظی له چوخدور نظم کیم
نظم نازیک تورک لفظیله ایکن دوشوار اولور
لهجه تورکی قبول نظم و ترتیب ائیله سن
کلیه الفاظی نا ترتیب و نا هموار اولور
من ده توفیق اولسا بو دوشواری آسان ائیله رم
نوبهار اولجاق تیکان دان برگ گول اظهار اولور
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اندر احوالات دامنه لغات علمی و انتزاعی در تورکی!(1)

قصد داردم در چند یادداشت به بررسی زبان تورکی از دیدگاه آثار و متون برجای مانده بپردازم. نخست اگر مجالی باشد به بررسی چند کتاب در دسترس می پردازم تا شاید راهگشای فهم مسائل دیگر باشد.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
زبان تورکی ظاهرا به درد شعر هم نمی خوره یک سر به شعر های جداری بزن واژه های فارسی و عربی ان را حذف کنی هیچی از اش نمی ماند
این زبان تورکی حتی یک واژه انتزاعی هم در تاریخ خوداش نساخته که نشان میدهد تا چه اندازه از تمدن دور بوده
این زبان تورکی حتی یک خط در تاریخ خوداش نداشته
زبانی تمدنی و درخشان مانند فارسی را با تورکی مقایسه کردن مانند مقایسه مشک با ....است
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ببخشید از نظر تاریخ چند ساله که تورکمنان در اسلامبول کنونی و سیواس و دیار بکر و...سکنی گزیده اند؟ خیلی ممنون
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقا بسه دیگه. چرا دروغ میگویی و افکار دیگران را تحریف میکنی. کسی در این جا به سخنان شما اهمیت نمیده که بیاید و به جای شما کامنت بنویسد. این بازی را تمام کن.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من در باره گذشته چیزی نمیدانم .اما چرا در دوران کنونی اجازه نمیدهد چیزی باقی بماند ؟ مگر در ایران امروز در قرن 21 ازادی مطبوعات ویا نشر کتاب وجود دارد که شما انتظار دارید 3000سال پیش باید چیزی نوشته و یا حک میشد؟ روشن است در ایران فرهنگی بوجود نمی اید. د ر حالیکه اخوند از منبر بر ایران میتازد ان توده ای نا شریف پور پیرار ناشر نفی گذشته میکند مجاهد به ایران حمله میکند و خمینی لعنتی عربده علیه غرب و یهود کافر و قتل مخالف در برون مرزرا سر میدهد و
تجزیه طلب شب و روز در فکر جنگ داخلی است و فدائی در فکر ایجاد حکومت پلیسی و حزب دمکرات در فکر حمله به مواضع ارتش .کارنامه فکر ی ادبی و هنری و صعنتی اسلام حاکم در همین 37 سال گذشته چیست ؟ داوری باشماست.
تاریخ پیش از ساسانیان پیشکش در همین دوران صفووی و قاجار چه قدمهائی خلاق بر داشته شد؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اگر این جمله آقای ناصر کرمی را مد نظر بگیریم که نوشته « احترام گذاشتن و پرستیدن استخوانهای سگ در نزدیکی و یا در مقبر کوروش، بسیار با ارزش تر از آن هست، که استخوانهای اعراب را بنام پیامبر و امام و امامزداد پرستیدن و دور قبر آنها و دور کعبهء گیج خوردن.» و بخواهیم روحیه و احوال یک شونیست فارس را بررسی بکنیم به این نتیجه میرسیم که آنها انسان هائی درمانده و پریشان حال هستند که در مقابل اسناد و علم و ترقی چیزی برای عرض اندام ندارند و با داستانهای آقا ابوالقاسم فردوسی بنام تاریخ تخیلی ....
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب لاچین دیرنه یلینیک یارادیق! فرار به تاریخ و عهد کهن ، کمکی یشما تجزیه طلبان نخواهد کرد غیر از اینکه عقده و حسادت و کینه و بی فرهنگی و بی تمدنی شما مغولزادهها.... را ثابت کند . مهم اینست که اکنون حکومت در دست ایرانیان و پارسیان است . اگر در این رابطه هنری داری نشان بده و یا برو اول قره باغ را آزاد کن . فرض کنیم همه گذشته ایران هم خواب و رویا باشد ، چه دردی از زیر سلطه بودن فعلی شما حل میکند . شما ترکها حتی یک تاریخ و تمدن و فرهنگ و زبان و سرزمین و سایت مستقل و دروغین هم ندارید . این حنای تو برای 80 میلیون ایرانی رنگی ندارد . بهتر است سنی شوی یا مسیحی یا شامانی تا بتوانی در یک کشور بیگانه برای خودت وطن درست کنی . جاودانه باد سرزمین ایران و فرهنگ و زبانش ! برو بفکر حال باش ! مردهها برایت نان نمیشوند . انکار دیگران فقط بی شخصیتی ....را نشان میدهد .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
خوب است سلطنت طلبان قدری اخلاق داشته باشند وبا نام دیگران کامنت نگذراند این جناب آقای توکلی ومسئول محترم کامنتها هم عین خیالشان نیست . آقای کامی بی اخلاق دست از این رفتار زشت بردار.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آدم بی اخلاق با نام من کامنت ننویس
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کامنت دوازدهم را بنده ننوشته ام وکار آن فرد بی اخلاق است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
عزیزان دقت کنند که با انقلاب اطلاعاتی، زمان حال تبدیل به گذشته شده، دیگر گذشته چراغ راه آینده نیست، بگذارید جامعه شاهنامه خان، .... تاریخ از ماموت تا فیس بوک، در دوران خلسه، به سر برد، تنها وظیفهٔ ما این است که اجئزه ندهیم این جامعه شاهنامه خوان، ما را با مرده پرستی‌، زیر خروار‌ها خاک و استخوان مردگان، دفن کند. در قرن ۲۱، تنها ۲ عامل، برای ملت سازی، حیاتی‌ خواهند بود. ۱- دولت کار آامد ( که بدون آن، ملتی و کشوری توان ایستادگی در مقابل تحولات بنیان کن را نخواهد داشت ) ، ۲- روحیه کار آفرینی، مگر این یونان جلو چشمان شما تاریخ کم دارد که به این روز افتاده است؟ ما وارد دنیائی شده ایم که علم هر ۷ سال، دو برابر می‌‌شود. تاریخ تا اواخر قرن ۲۰ بیستم، فقط به درد نقد می‌‌خورد تا با نقد آن، تجربه تبدیل به اندیشه شود، جامعه فارسی‌ و کشور شاهنامه خوانان، حتی فرهنگ نقد و ادبیاتی که این امر را
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ایشان قوت و ضعف زبان فارسی را بصورت علمی توضیح میدهد:ساختار زبان فارسی بلحاظ گویشی قوی و بلحاظ نوشتاری ضعیف است. برای همین در هر برهه ای خط جدید را میگیرد ولی زبان گویشی خود را حفظ میکند و غلبه میدهد.نقش دروغین فردوسی در حفظ زبان پارسی خنده دار است، 300 سال بعد حمله اعراب مردم فارسی حرف میزدند و فردوسی حتی متولد نشده بود چون ساختار زبان فارسی به لحاظ گفتاری قوی تر از عربی و ترکی است. همینطور 800 سال بعد از تسلط ترکان .
اشکال تعصب دراین است که جواب موضوعی را نخوانده و نشنیده از پیش دارد. یک پان ایرانیست به این دلیل به ایران گلوبال می آید که توی دهن پان های دیگر بکوبد و بالعکس. علیرغم جنگ زرگری آبشخور ضد انسانی همه پان ها یکی است و آب به آسیاب ارتجاع و عقب ماندگی میریزند.
با احترام به حق تعیین سرنوشت همه ملت ها، من یک انسان و شهروند جهانم.
فدرالیسم دموکراتیک یعنی برابری همه نژاد های انسان
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
توليد سالاد كلمات و كامنت طولاني تر از بقيه كه فقط مملو از توهين و اهانت به اشخاص و مليت هاي مختلف هست دليل بر اطلاعات بالا و سواد نميباشد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
اولا ((فرهنگ و تمدن پنج هزارساله ایران روی سنگ کوهها ......؟؟؟؟؟!!!!!)) پنج هزارسال قبل تمدن سومر در منطقه بوده كه مثل تركان التصاقي زبان بودند پنج هزارسال قبل ايراني نبوده از اين توهمات در بياييد اين اثاري هم كه در موزه ها ديدي مربوط به تمدن ها ي باشكوه سومر و بابل و عيلام و...... هست نه حكومت 200 ساله هخام منش ها . از حكومت هخام منشي يك كتيبه مانده ( كتيبه بيستون )كه در ان جنايات داريوش از قبيل بريدن بيني و گوش و سر ودراوردن چشم و بر نيزه نشاندن اسرا را توسط شخص داريوش توضيح داده است

ثانيا ((زبان پارسی تمام مهاجمان را مثل تیزاب در خود حل کرد ......؟؟؟؟؟!!!!!!)) زبان فارسي حتي در قلب فارسستان هم نتوانسته مثلا زبان تركان قشقايي را عوض كند براي اينكه زبان نيمه عربي و بي اصالت فارسي توان مقابله با زبانهايي مثل عربي و تركي را نداشته و ندارد و فقط بدرد شعر ميخورد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای کرمی عزیز، حرف حساب شما جواب ندارد. این آقای کاتوزیان برود و در مورد دروغ عاشورا تحقیق کند. تاریخ ایران و ایرانیان استوار و خدشه ناپذیر است. با تشکر از پاسخ کوبنده جنابعالی به این ایران ستیزان
عدم انتشار شده: 
false
تصویر دیرنج مین ائللی

نظر : 
دکتر کاتوزیان استاد تاریخ ایران دانشگاه آکسفورد, دومین موسسه معتبر علمی جهان بعد از هاروارد است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای ناصر کرمی با بحث های کوچه بازاری کامنت ننویسید. در کتاب , سیاست , ارسطا طالس حکومت جباران پرشیا ها خیلی خوب نوشته شده است. اگر وقت کردم برایتان پیدا میکنم. کاتوزیان یک دانشمند است. شما بروید به شاهنامه خانی تان.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر ناصر کرمی

نظر : 

پرسشگر و کارشناس قلابی آنقدر مسائل ایران باستان و تاریخ را قشری، عوامانه به شیوهء آخوندی منبری مورد بررسی قرار میدهند که بی اعتباری و بی ثباتی به آنچه پرداخته اند را خود در گفته ها و ادعا های خود روشن ساختند.
1400 سال بیگانگان از جمله اعراب و تُرک تباران تلاش کردند، که مرحلهء تاریخی انتیک عظیم فراگیر جهانی هخامنشیان ( تاریخ ایران قبل از اسلام را) در اذهان عمومی بویژه در افکار قشر عقب مانده جهان سوّمی پاک کنند، که در همه مراحل باشکست قطعی روبرو شده و خواهند شد،
نظام جمهوری اسلامی به رهبری علی خامنه ای تُرک تبار با یاری هم تباران تُرک خود در درون و خارج از کشور کوچکتر از آن هستند، که بتوانند کوچکترین خدشه ای به عظمت و شکوه و پر باری ایران قبل از اسلام وارد کنند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
چیزی بنام " ایدولوژی ایرانیّت " وجود ندارد؛ ایرانیت یعنی یاشاسین آذربایجان، فارس، بلوچ، کورد، عرب و...و اینها همه ایرانند و سربلند ایران!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این هم از شاهنامه تان که مشکوک اندر مشکوک است.چه چیزتان درست است؟
https://www.youtube.com/watch?v=2oEjHSYRZ_o
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
مشایخی:امروزها خبر ازفوت او می رسد .
ایشان بارهاوبارها با این سن وسالش به ترکها توهین کرده اند مانند روزی که درتلویزیون آذریها سگ دانسته ویا روز دیگر نمایشنامه خراکتوررا راه انداخت وبه شورتماشگران تیم پرطرفدارتراکتوراهانت کرد.
علی معلم:ترکها را وحشی می داند
آیت اله تهرانی :که به فوت کردند اوبه جد معتقد بود که زبان ترکی زبان اهل جهنم است کسی که ترکی حرف می زند و به جهنم می رود اومی گوید اگر یک ترک به خواهد به بهشت برود باید عرب شود بعد به بهشت می رود
حدادعادل
ایشان می گویداگرکسی برای مغازه وفروشگاه خود نام غیر فارسی انتخاب کند امام زمان ازدست اوناراحت خواهد شد او این حرف فقط برای آزربایجان بیان می کند واین فکر درمورد ترکها اجراء می گردد.
آیا امام زمان ازهایپراستارت ناراحت نمی شود .
هایپراستارت فارسی است ؟
این بیماری پان ایرانیستی تنها به شاه وشیخ نه به تمام فارس ها سرایت کرده است
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ما به موزه ها سر زده ایم. همه اش را قائم کرده اند. استوانه کورش رادر لندن قائم کرده اند, لوحه های چهل منار (تخت جمشید) ساخت بیزانس ها را در شیکاگو بدون آنکه جمله از آنرا برای عموم ترجمه کرده باشند.خطهای میخی در سخره های ایرانی را تقلبی و ساختگی ترجمه کرده اند......................... الا آخر. از هخامنشیان( که وجود نداشته اند) نه سکه ای در دست است نه نامی و نه کتابی. همه اش بعد از پهلوی ساخته وپرداخته شده است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با این عقده های زرد زنگ که مثل غده های چرکین از دهان کف کره تان بیرون میریزد حتی فدرالیسم را روی سینی طلایی پیشکشتان خواهیم کرد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
قبر کوروش یا قبر سگ؟ ــ تصاویر و اخبار مربوطه .
خبرگزاری مهر در گزارش مذکور با طرح سوالاتی از جمله اینکه استخوان سگ در سقف قبر کوروش چه می کرده؟
http://www.gunaz.tv/?id=2&vmode=1&sID=92222&lang=2
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این ملت به دروغ پرستی چنان عادت کرده اند که هیچ پند و عقلانیتی را در رابطه با ایدولوژی ایرانیت بر نمیتابند . ان چنان شستشوی مغزی شده اند که شاید دیگر علاج ناپذیر است . مقلمه ای از کوروش , شاهنامه , شیه گرایی , خرافه پرستی , دروغ و نژاد پرستی و جهالت حرف اول را میزند . زندان فرهنگی زبان فارسی پرورنده غفلت از جهان امروز , غفلت از هر گونه پویایی و ارزشهای امروزین و خلسه در سیاهی دین و باستان گرایی است .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کافیست در شهر خود در اروپا و امریکا سری به موزهها بزنی تا سیه روی شود هر که در او غش باشد . فرهنگ و تمدن پنج هزارساله ایران روی سنگ کوهها و خشت خرابه ها و در فرهنگ مردم و اسطورهها قابل انکار نیست . هزاران دانشمند شرق شناس هزاران کتاب و فیلم درباره فرهنگ جاودانی ایرانی ساخته اند که پوزه غرض ورزان و حسودان و عقده ای ها و تنگ نظران را ماستمالی میکند .به این دلیل بود که زبان و فرهنگ و تمدن ایرانی پارسی تمام مهاجمان را مثل تیزاب در خود حل کرد و همچون بردوزل به پبش میرود . همسایگام مغول و عرب و توران و فرنگ با ورود و هجوم به ایران طی صدهها و هزارههای پیشین تسلیم شدند و اشهد گفتند و در اقیانوس زبانی فرهنگی اخلاقی ایران منحل شدند و ایران و ایرانی ماندند.
عدم انتشار شده: 
false