درگیری مسلحانه بین حزب دمکرات کوردستان ایران و سپاه پاسداران

درگیری میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران و نیروهای سپاه پاسداران رژیم در شهرستان اشنویه از توابع استان ارومیه از سحر گاه امروز 15 ژوئن روی داد.

برخورد مسلحانه بین پیشمرگه های حزب دمکرات کوردستان ایران و سپاه پاسداران

در ماه مارس 2016 حزب اعلام کرد که در صورت تهاجم به نیروهای  حزب دمکرات کردوستان ایران از سوی نیروهای امنیتی سپاه پاسداران و رژیم ایران، حزب از خود دفاع خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که رژیم ایران در منطقه صفر دست به کشتار مردم و نیروهای کورد بزند.

درگیری میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران و نیروهای سپاه پاسداران رژیم در شهرستان اشنویه از توابع استان ارومیه از سحر گاه امروز 15 ژوئن روی داد.

سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات کردستان ایران طی گزارشی اظهار داشت: یکی از تیم‌های پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران در شهرستان اشنویه در مابین روستاهای "سرگیز و قره‌سقل" که در میان مردم درحال انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سیاسی بودند، مورد هجوم نیروهای سپاه پاسداران رژیم قرار گرفته و درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات و نیروهای سپاه پاسداران رژیم روی داده است".

براساس این گزارش، شمار تلفات نیروهای رژیم درحال افزایش و رژیم کشته‌ها و زخمی‌شدگان این درگیری را به بیمارستان اشنویه منتقل و رفت و آمد شهروندان به بیمارستان را ممنوع اعلام کرده است.

سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات از افزایش شمار تلفات نیروهای رژیم خبر داد و افزود: این درگیری تاکنون ادامه دارد.

منبع: 
کنگره ملیتهای ایران فدرال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خبرجدیدتر
http://iranglobal.info/node/55274#comment-68678

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"""من دلم به ان کردهایی می سوزد که در ازربایجان بدور از این سیاستها زندگی می کنند و تاوان این سیاستها را در وحله اول انها خواهند داد"""
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
علی آقا ، دل تو از وسط پیاده رو جمع کن لگد نخوره وخط نده!!
کرد و آذری هردو ایرانیند.ترک پانترک وکردپانکرد به ....می خنده که با سیاست حزب الهی چندتخمه بخواهد در بین ایرانیان جنگ قومیتی راه بیندازد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنظر می رسد کنکره ای بنام ملتهای ایران فدرال دیگر فعال نیست اگر بود به این اطلاعیه حتمان واکنش نشان میداد
هر از گاهی اقای یاسین اهوازی برای اینکه اسم خودش دیده شود با ان نام اطلاعیه صادر می کند. و ایشان خیلی ادم بی مسئولیتی است زیر هیچ نوشته به کامنتها جواب نمی دهد . شاید علت همان باشد که دیگر کنگره ای بنام ملتهای فدرال ایران وجود ندارد.
اما مهمتر از ان اینکه من خودم باور نمی کردم حزب دمکرات کردستان رسمان چنین سیاستی داشته باشد یعنی ازربایجان را کردستان بنامد دیگر در این مورد پرده ها کنار رفت فقط من دلم به ان کردهایی می سوزد که در ازربایجان بدور از این سیاستها زندگی می کنند و تاوان این سیاستها را در وحله اول انها خواهند داد
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان آذربایجانی که در گنگره ملیتهای ایران فدرال، با ناسیونالیستهای افراطی کرد ، diz bə diz ، زانو به زانو نشسته اند، چکار میکنند؟
عرب ها که تکلیفشان مخص است. پادوی پخش« اعلامیه ی اشغالگری کردها» شده اند..
اما این دوستان آذربایجانی آنجا چکار میکنند؟ مماشات؟ یا بنگاه معاملاتی ارضی باز کرده ا ند؟
چرا تکلیف خود را در مقابل « ایده لوژی اشغالگرانه» ی کردیسم ، و همین« اطلاعیه اشغالگری» ، مشخص نمیکنند؟
واقعاٌ که!
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امروز با یاسین اهوازی صحبت کردم ، ایشان خبر را از سایت کردستان مدیا کپی کرد و خودش از این داستان بی خبر بود که استانی بنام ارومیه نداریم . اصولا تغییر اسامی شهر ها و آستان ها در مناطق اتنیکی نادرست است. بنابراین انتقادات متوجه سایت حزب دمکرات کردستان ایران است ، نه کسی که خبر را کپی کرده است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حضورشان در همه جا تاریخ مستند و معین دارد. به خودشان می توانند دروغ بگویند، اما به تاریخ و مورخان که نمی توانند. در خراسان اولین بار در زمان نادرشاه ظاهر شده اند ، در غرب آذربایجان اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم، در قفقاز جنوبی نیز همین طور، درشرق ترکیه از قرن شانزدهم ظاهر شده اند. حتی بازیل نیکیتن هم که خیلی هوای این قوم را داشت و دشمن عثمانی بود، این را در کتابش در باره کردها نوشته است. محمد قاضی این کتاب را به فارسی ترجمه کرده. اصل کتاب به فرانسه است. امیدوارم مترجم سانسور نکرده باشد. و اما جایگاه اصلی شان در گذشته همان شمال عراق و غرب ایران همجوار با عراق بوده است. این را مسعودی در مروج الذهب مفصل نوشته است. در اصل هم از بنی عامر ند و به گفته مسعودی در همجوار ی با پارسیان ساسانی ایرانی زبان شده اند. البته نه از نظر قومی، نه از نظر زبانی و نه از نظر دینی سنخیتی باهم ندارید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعضی ها چه خوب ماهیت افراطی وپان ترکیستی خود را نشان می دهند از یک طرف دم از انسانیت و آزادی و مبارزه با فاشیسم می زنند از طرف دیگر ماهیت ضد کردی خود را نشان می دهند. تجزیه طلبان پان ترک بدانند استان آذربایجان متعلق به تمامی خلق ایران می باشد و ارث پدری کسی نمی باشد ، کسانی که نمی توانند کنار ایرانیان زندگی کنند می توانند تشریف خود را ببرند ، یا باید کنار ایرانیان زندگی کنید ویا اینکه از کشور خارج شوید، راه باز است وجاده دراز.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در گام اول، که « ایده لوژی ناسیونالیسم» کرد در ایران به وجود آمد - حل مسئله ی ملی خود را مطرح کرد- در گام دوم که این ایده لوژی به « ناسیونالیسم افراطی» پیش رفت، به فکر گسترش ارضی افتاد و « کردستان بزرگ » را پیش کشید.
در این رابطه « استان خیالی ارومیه» را نیز پیش رو نهاد -یعنی که « مال پدری کرد» است.
بعد این مال پدری را به کل آذربایجان غربی گسترش داد.

آنگاه که یاد « ماد » افتاد و گفت ماد من بودم. مال پدری را به کل آذربایجان و حتی بیشتر هم گسترش داد.
اینجا متوجه شد این مال پدری عجب مالی ست. کردستان بزرگ حد و مرزی ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر فراوان از ائلیار عزیز که مسئله را دقیقا توضیح داده است . جا دارد آقای کیانوش توکلی نیز مناسبت و نظرخود را در رابظه با این جعل آشکار بیان بفرمایند.منطقه در شرایط بسیار حساس وصلح در داخل شکننده .فلاکت در دم در و در نزدیکیست. همه می دانند در ایران یک آذربایجان غربی وجود دارد مرکز آن اورمیه هست که در این آذربایجان غربی ترکها و کردها وسایر اقلیتهای قومی و دینی با حقوق شهروندی باهم زندگی میکنند. هر قوم پتانسیل سازنده برای قوم همسایه هست هر کس از برای تشنج زدائی توان انتگراسیون در دیگری مهیا.آیا جعل کردن تقصیم کردن ایران ، سوریه کردن ایران نیست ؟
آیا این آتش افروزی عمدیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ائلیار،
آذربایجان یک سرزمین است و حد و حدودش در تاریخ ها مشخص و دقیق آمده است. دیدید که رژیم ها هم که استان اردبیل یا زنجان ساختند، چیزی عوض نشد. همه چیز حساب و کتاب دارد. اردبیلی ها خودشان را آذربایجانی می دانند، چنان که اهالی زنجان و حومه تا نزدیکی های تاکستان نیز خود را متعلق به آذربایجان می شمارند. استقرار کردها نیز در آذربایجان غربی تاریخی دارد. اگر با این شعبده بازی ها می خواهند برای خود سرزمین جعلی بسازند، راه به جایی نمی برند. چنان که تاکنون نبرده اند. اشتهای زیاد و ولع بیش از اندازه آدمی را دچار ثقل معده می کند (یا به زبان عامیانه آدم رودل می کند). این ها با این حرف ها و جعل نام به هیچ جایی نمی رسند. بخشی از عراق را غربی ها و آمریکایی ها دودستی تقدیم شان کردند، ببینید چه وضعی درست کردند؟ این ها به جای هفت تیر کشی و طماعی باید به همان اقلیم کمک کنند که بلکه سر و سامانی بگیرد.
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسئله ی نام ظاهر قضیه است. باطن قضیه « ایده ی اتحاد شکنانه ی دوستان کرد» ماست منبی بر این که از حالا زمین را تقسیم میکنند. و «مال من و تو» پیش میکشند.. ناسیونالیسم کرد زیاده خواهی وسرزمین طلبی میکند. در حالی که خوب میدانند اکنون زمان طرح اختلاف ارضی آنهم به شکل « اینجا مال من است» نیست.
نوشته و گفته ایم باز هم تکرار میکنیم : تا وقتی که حکومت اسلامی، مشکل مشترک هست، به نفع همه است که اختلاف ارضی مطرح نکنیم. زمان طرح اختلاف ارضی بعد از رفع مشکل حکومت اسلامی و در شرایط استقرار دموکراسی و فضای آزاد ، با صحبت و مسالمت و رای مردمان ماست و قابل حل . از راه سیستم زندگی جمعی نوینی که ایجاد خواهد شد.
دوستان کرد جلو زباده خواهی و سرزمین طلبی ناسیونالیسم خود را بگیرند.
به زیان همه است که « ناسیونالیسم کرد و ترک» به جان یکدیگر بیافتند. و هیچ سیاستمدار خردمندی نمیتواند این کار را عاقلانه بداند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حاج اقا اسم شما چی هست چرا نام کاربری نداری

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای یاسین اهوازی امیدوارم متوجه اعتراض خوانندگان شده باشی و اسم آذربایجان غربی را بکار ببرید و در ضمن امیدوارم آذربایجانی ها که در این تجمع کنکره ملتها هستند بلافاصله صدای اعتراض بلند کنند مخصوصا آقای دکتر ضیاء صدر اشرافی و حزب دموکرات هم اگر دنباله رو پ ک ک و دکان تعطیل شده اش پژاک است آنوقت مواضع ما در قبال این تجمع کنگره ملتها فرق خواهد کرد .یکبار دیگر تکرار میکنم که مواضع ما در قبال این تجمع کنگره ملتها فرق خواهد کرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امیدوارم کشته های سپاه زیاد نباشه ومثل تمام این 37 سال از پس کردهای سنی تجزیه طلب بربیاد همون هایی که حتی سر سربازان ایرانی رو که در حال دفاع از کشور بودند فارغ از قوم نژاد ودین ومذهب می بریدند تا جایی که ما میدونیم نه کردهای خراسان ونه کرمانشاه و..با اینا همراه نیستندبلکه کنار بقیه ملت هستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
احزاب کرد خیلی خوش شانس هستند که توسط رژیم ایران حمایت میشوند، اگه اجازه قلع و قمع به خود آزربایجانی ها داده میشد الان نه حزبی باقی مودنه بود و نه کردی که ادعای کردستان در خاک آزربایجان رو داشته باشد. متاسفانه این تشکیلات تروریستی برای بقای رژیم ایران لازم هستند و برای روز مبادا که همانا ایجاد یک قاراباغ و زمین سوخته در آزربایجان است کاملا هوشمندانه هدایت و مایت میشوند و این زدو خوردها فقط لاپوشانی به سیاست های حمایتی رژیم از کردها و به ضرر آزربایجان است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
*****************************************************
ما ، نگران حال پیشمرگان و مردم منطقه هستیم.
اما متاسفانه با توجه به کامنتها و امتیازات گویا فشاری مضاعف بر پانترکیستها و حزب الهیان وارد آمده است. رفتن به سوناهای رانتی و سپس استخر آب یخ در بهبودی هرچه زودترحال این افراد موثر است.
آنچه که عیان است ، چه حاجت به بیان است. م ز د و ر ی ه م ح د ی د ا ر د.فراموش نکنید فرزندان ایران برای رهایی ایران در فلات ایران می جنگند.کسی نیست بپرسد: تو خار بیابان که بوسیله ی باد جابجا شده ای چه حقی در این جا برای خودت قائلی؟
*****************************************************

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حتما این کار را بکنید چون ظاهرا از جنوب فارس ها برای هدر نرفتن نفت و گاز فلکه را مببنندند شما هم لطفا بروید برای سوخت از کوههای سرسبز اذربایجان هیزم جمع کرده یا به همان شیوه ای که مغول ها در گوبی به کار میبرند پهن اسب و گاو برای گرم نگه داشتن یورت از بیابان های سرسبز اطراف تبریز جمع اوری کرده به کار ببرید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تجزیه طلب در باره تمامیت ارضی ایران با کسی شوخی نداریم و با قاطیعت نظامی هر دولتی در ایران موظف است متجاسر و تجزیه طلب را در هر استان کشور سرکوب کند. نیروهای نظامی به وظیفه تاریخی خود عمل میکنند و حفظ تمامیت ارضی ایران در درجه نخست اهمیت است . دفاع از نیروهای مسلح وظیفه ماست .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای یاسین اهوازی شما از طرف کنکره ملتها اطلاعیه می گذاری و بعد پیداید نمی شود به سئوالها جواب بدهی.

در ضمن استان ارومیه کجا است؟؟ ایا همه اعضای کنکره از این اعلامیه خبر دارند ؟؟ این یک اعلامیه جنگی است چه ربطی
به کنکره دارد؟؟ من از اینکه این اعلامیه از طرف کنکره ملتهای ایران باشد و تمام اعضای ان از ین اعلامیه با خبر باشند
مشکوکم. ما منتظر جواب این سئوالها هسیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لطفا لینک این خبر را مرقوم فرمائید تا ببینیم در اساسنامه کنگره ملتهای ایران فدرال نام های جدید استانها چگونه است.
حتما استان رشت و استان ساری و غیره هم خواهیم داشت.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
میبینید که فارسها زبان زور را می فهمند. وقتی شما با اسلحه میزنید و پاسدار می کشید برای شما احترام می گذارند و همین شوینست های آریایی جلوی شما تا کمر خم می شوند ولی وقتی مثل مردم آزربایجان مبارزه مدنی می کنید فحش و بد وبیراه می گویند و شما را در خیالات خودشان به اولان باتور تبعید می کنند. اگر در همین آزربایجان چند تا سیلی آبدار به صورت پان ایرانیست ها و اقمارش بزنیم مثلا همین خطوط لوله گاز و نفت و برق به ارمنستان را به هوا بفرستیم نه تنها استان ارومیه نمی گویند و خودشان به چاپلوسی می افتند و استان همیشه آزربایجان غربی می گویندبلکه به کردستان هم استان سینان دژ می گویند. فارس جماعت ترسو ضعیف کش و اهل حرف زور است این را تاریخ هم ثابت کرده است. متاسفانه حرکت ملی آزربایجان بازوی نظامی ندارد واللا کردها و فارسها تصفیه حسابهای بین خودشان را جرات نمی کردند در خاک ازربایجان انجام دهند
تصویر دیرنج مین ائللی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسم هر دو روستائی که نماینده حزب دموکرات نام برد ترکیست لکن از بکار بردن نام آزربایجان امتناع کرد!!!! این روستاها از جمله صدها آبادی و شهر ترک نشین است که بعد از قتل عام مردم توسط ارامنه در اوائل قرن بیستم کردهای شاکاک در آنها ساکن شدند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تازمانی که مبارزان کرد ایرانی بر فدرالیسم(نه تجزیه طلبی) تاکید می ورزند وبا رژیم مبارزه می کنند، مبارزات مسلحانۀ آنها مورد تایید مردم ایران است واز ضرباتی که سپاه پاسداران ضد خلقی می خورد استقبال می کنند. به شخصه از به هلاکت رسیدن مزدوران سپاه پاسداران ضدخلقی توسط مبارزین مسلح کرد ایرانی خوشحال هستم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استان ارومیه چه صیغه ای است؟ کردها بهتر است در کردستان بجنگند. آ ذربایجانی ها بلدند از خاک خودشان دفاع کنند و از پس پاسداران به موقع خودش بر می آیند. کنگره ملیت های ایران هم وقتی اعلامیه‌ای پخش می کند، بهتر است دروغ نگوید.