جهان

با نزدیک شدن به زمان برگزاری گفت و گوهای استراتژیک واشنگتن و بغداد در اوساط ماه ژوئن جاری به‌منظور بررسی آینده روابط دو کشور و تعیین سرنوشت حضور نیروهای آمریکایی در عراق، میزان دشواری پرونده‌های مورد بحث
یک نوار صوتی مرموز: از تجزیه عربستان استقبال می‌کنیم به تازگی نوار صوتی جدیدی از سرهنگ معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی، منتشر شده است که به تحولات منطقه، خصوصا عربستان سعودی می‌پردازد.
ترجمه و تلخیص: 
کیانوش توکلی
اعتراضات خشونت امیز علیه خشونت یک پلیس سفید پوست که یک سیاه پوست بازدداشتی را کشت ، بعد از این واقعه ویدویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد ، پلیس ،پاهایش را روی گردن فرد بازداشتی گذاشته بود در حالی که سیاه پوست بازداشتی فریاد می زد که" نمی تواند نفس بکشد"
ترجمه و تلخیص: 
کیانوش توکلی
كم بودن آنتی بادی هایی كه تاكنون در جمعیت اروپا یافت می شود نشان می دهد كه ویروس احتمالاً دوباره در حال افزایش است. این نشان می دهد که خطر موج دیگری وجود دارد. او به ایستگاه تلویزیونی سوئد می گوید ما باید آماده باشیم
تنها برآمد کارگران در عرصه های صنفی سندیکائی به تنهایی کافی نیست تا وزنه معادلات قدرتمداری در آینده به نفع زحمتکشان و توده های مردمی بچرخد. کارگران، زحمتکشان، دانشجویان، فعالین حرکت های دموکراتیک دیگر از قبیل جنبش های اتنیکی و جنبش زنان، باید حضور هر چه بیشتری در احزاب سیاسی، بخصوص احزاب سوسیالیستی یافته و از این طرق به آن تنوع و رنگارنگی بیشتری ببیخشند، از طرف دیگر رادیکالیسم کارگری موجب گردد تا احزاب سوسیالیستی راهکارهای سوسیالیستی را با قاطعیت بیشتری در دستور خویش قرار داده و به پیش ببرند.
مقام های آمریکایی می گویند یک دانشجوی نظامی عربستان سعودی که پاییز گذشته در یک پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا دست به کشتار زده بود، با گروه القاعده ارتباط داشته است.بنابر اعلام پلیس فدرال آمریکا و وزارت دادگستری این کشور، بررسی اطلاعات دو گوشی تلفن همراه ستوان دوم محمد سعید شمران بیانگر ارتباط او با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان است.
برگردان: 
از راشل زرگریان
مغز ابزاری شگفت انگیز با توانی هائی عظیم است قسمتی از آن مشخص
و واضح وقسمتی از آن پنهان است.