جهان

ایالت فلوریدا به مرکزیت شهرتالاهاسی در منتهی الیه جنوب شرقی آمریکا می باشد. فلوریدا نخستین منطقه از خاک اصلی ایالات متحده (سرزمین اصلی ایالات متحده آمریکا شامل ۴۸ ایالت این کشور به همراه منطقه کلمبیا به جز ایالت‌های آلاسکا و هاوایی و ناحیه‌های جزیره‌ای همچون ساموآ، جزایر ویرجین، جزایر ماریانای شمالی، گوآم و پورتوریکو است که با دیگر ایالت‌ها ارتباط مستقیم زمینی ندارند) بود که اروپایی‌ها بدان راه یافته و در آن ساکن شدند.
در این بخش از کارتون، سیمسون همراه یک شخص آخوند نما، به یک زیرزمین می رود. در آنجا انواع مواد محترقه و تعدادی موشک وجود دارد و سیمسون برای آزمایش و سنجش یک نوع ماده مترقه و با اشتباه خود، باعث ایجاد انفجار بزرگی می شود.!!
ایالت واشنگتن به مرکزیت شهر اولمپیا در شمال غربی آمریکا می باشد که در تاریخ ۱۱ نوامبر ۱۸۸۹ بعنوان چهل و دومین ایالت به ایالات متحده آمریکا پیوست. نام این ایالت از جرج واشنگتن نخستین رئیس ‌جمهور آمریکا گرفته شده‌ است. شایان ذکر است که موضوع این گزارش ایالت واشنگتن می باشد و نباید این واشنگتن را با شهر واشنگتن، دی.سی. که پایتخت کشور آمریکا می باشد اشتباه گرفت.
ساعت شش و نیم صبح با صدای الله اکبر و لااله الله از خواب بیدار شدم. صدا بلند نبود، اما کلمات یک ریز تکرار می شد. اول فکر کردم خواب دم صبح است، بخشی از رویا یا کابوس شبانه که گاهی تو به آن می چسبی و نمی خواهی ولش کنی و گاهی آن دست از سرت برنمی دارد و تا خود صبح خودش را به تو می چسباند. اما این صداها نه از عالم خواب بلکه از هایم پناهندگی پشت

این مصاحبه اختصاص دارد به سوالاتی در مورد افسردگی و عوامل آن که از خانم دکتر کتایون آذرلی پرسیده می شود و الزاماً در این جا به فعالیت های هنری و ادبی ایشان اشاره ای نخواهد شد.
اما قبل از این که سوالات را مطرح کنم، از شما جهت این وقت تشکر می کنم.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در حزب دموکرات برنی سندرز با ۷۹.۳ درصد آرا موفق به شکست هیلاری کلینتون با ۲۰.۳ درصد آرا شد و مجددا در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ برنی سندرز با ۳۵.۳ درصد آرا بر جو بایدن با ۱۸.۵ آرا غلبه کرد که این آمار نشان دهنده این است که حداقل در سال های اخیر گرایش دموکرات های یوتا به جناح چپ حزب دموکرات بوده است.
بستن کنسولگری چین در هوستون و کنسولگری آمریکا در چنگدو ،   جنگ سرد اقتصادی و سیاسی چین و آمریکا و  تنش بین این دو کشور را وارد فاز نوینی  کرده است . 

کنسولگری چین در هوستون  نخستین کنسولگری  چین  بود که در  سال  ۱۹۷۹ راه اندازی شد و برای چینی ها اهمیت فراوانی دا شت  .  کنسولگری آمریکا در چنگدو در نزدیکی سین‌کیانگ و تبت است و دارای  اهمیت استراتژیک فراوانی  برای آمریکا است , زیرا  ایالات متحده، چین را به سرکوب اقلیت‌های قومی و مذهبی در این دو منطقه متهم کرده است.
آیا تمایل دارید بعد از کووید-۱۹به حالت عادی برگردید ؟
برگردان: 
دکتر زیبا افتخاری
قبل از پاندمی، ۷۳۴ میلیون نفر در فقر شدید زندگی میکردند، ۶۹۰میلیون نفر گرسنه بودند، و ۷۹.۵ میلیون نفر به اجبار آواره شده بودند. بیل گیتس[۱] و هانز روزلینگ[۲] فقید بزرگ به شما خواهند گفت
نزدیک به شصت درصد ساکنان این ایالت در منطقه کلان‌شهری سینت پل-مینیاپولیس (معروف به شهرهای دوقلو) زندگی می‌کنند. مینیاپولیس از شهرهای این ایالت به همراه سنت پل بزرگترین مرکز اقتصادی غرب میانه آمریکا بعد از شیکاگو می‌باشد. این شهر زمانی به دلیل دارا بودن آسیاب‌های آبی فراوان پایتخت آسیاب‌های آبی دنیا نامیده می‌شد. مقر اصلی شرکت‌های بزرگ بسیاری مانند: تارگت، کارگیل بعنوان بزرگترین شرکت خصوصی جهان و یکی از ۱۲ شعبهٔ فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا (بانک مرکزی) در این ایالت قرار دارد.