جامعه‌شناسی سیاسی اپوزیسیون ایران و عربستان

جلال ایجادی آیا سیاست حزب دمکرات کردستان برپایه منافع شهروندان کرد است یا زیر نفوذ معادلات دیپلماسی دو کشور در منطقه است؟ آیا ساختار نظامی بوروکراتیک مجاهدین به منافع ملی توجه دارد یا تابع سران و در خدمت بازتولید نظم امتیازداران این سازمان است؟
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود به استاد گرامی جناب ایجادی، .. مواضع روشن مطرح شده درمقاله حاظرمورد تائید همه ایراندوستان است. دانایان می دانند که ایران بدلایل گوناگون قابل تجزیه نیست. البته ازبازگویی حقایق نباید بازماند؛ می گویند اگر که " انوشیروان عادل " جنبش های اجتماعی مانند مزدکیان و مانویان را سرکوب نمی کرد، آنان بناچار و نا امید از مبارزه در سرزمین خود به سرزمینهای بیگانه مهاجرت و فرار نمی کردند و با کمک و یاری آنان به سر زمین خود هجوم نمی آوردند، شاهنشاهی ساسانیان آنگونه فرو نمی پاشید و پای تازیان و بعد ازآنان ترکان و مغولان به فلات ایران باز نمی شد. جمهوری توتالیتر، تمامیت خواه و فاشیست مذهبی در ایران جلوی تمام نیروهای آزادیخواه، دموکرات و سکولارایستاده و آنان را سرکوب می کند. مبارزات آزادی خواهی و... بایستی بدون دخالت و همدستی با بیگانگان به انجام برسد، با همدلی و هم پیمانی تمام نیروها ودر داخل ایران!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بنی صدر هم از دانشگاه فرانسه آمده بود . کسیکه مبارزات حق طلبانه ملیتهای محروم را عقب ماندگی فکری مینامد ؛دچار تعصب و قوم گرایی افراطی میباشد و از ارزشهای ذموکراتیک رایج در غرب چیزی نیاموخته است .خود محق بینی بیماری مزمنی است که این درسخوانده های پاریس به ان دچار هستند که به خود اجازه میدهند به70% جمعیت غیر فارس ایران توهین کنند و دشنام بدهند وفحاشی کنند .چون خواهان رفع تبعیض و بیعدالتی ههستند و خواستار حقوق اولیه انسانی و طبیعی که 90 سال است از انها دریغ شده است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هیچ رهبری، هیچ سرزمینی ، هیچ قانونی، هیج رژیمی وهیچ ایدئولوژی ای مقدس نیست. تنها چیزی که قابل احترام است انسان و حقوق حافظ شرف، منزلت و عزت او. در کشور عقب مانده ایران نه انسان ارزشی دارد و نه عزت و شرف او.نمیتوان از یک انسان ترک، کرد، ترکمن، بلوچ و یا عربیکه تصادفا در این سرزمین بدنیا آمده انتظار داشت که عشق و علاقه ابدی به کشوری داشته باشد که در آنجا حتی ابتدائی ترین حق انسانیش یعنی داشتن سیستم تحصیلی بزبان مادریش قدغن بوده و در جامعه انسان درجه دوم به حساب بیاید. برای مبارزه با رژیم دیکتاتوری، رهائی از ستم ملی و بدست آوردن حقوق دموکراتیک

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
می‌ بینید اشکال جامعه شناسی‌ و تناقضات بی‌ پایانش را در نوع جامعه شناسی‌ به سبک درک جامعه شناس جهان سومی‌ به کجا ختم می‌‌شود؟ ایشون تمام خصایص جوامع مدرن غربی را، مکانیک وار برداشته، می‌‌خواهند در ایران، مونتاژ کنند. در جوامع مدرن غربی، صحبت از احزاب، رابطه قدرت با احزاب و افراد، رابطهٔ نهاد‌های دولتی با احزاب سیاسی و الا آخر تا دلتان بخواد وجود دارد، ((( ولی‌ آیا ما در ایران شاهد این روابط متقابل هستیم؟ )))، ایشون می‌‌گویند حزب دموکرات کردستان اشتباه کرد که زیر بار چنین همکاری با عربستان رفت، ((( پس چرا زمانیکه مافیای سپاه پاسداران، به تروریست‌های پ کا کا کمک می‌‌کرد شما ساکت بودید؟ چرا کمونیست‌ها ساکت بودند ولی‌ امروز بر آشفته اند؟ جناب جامعه شناس، لابد پلان دوم شما، استفاده از ( پسا ساختار گرائی و پست مدرنیمز کزائی ) خواهد بود تا مشکلات خاورمیانه را با آنها حل کنید؟