خرابکاری استانداری خراسان در انتخابات کانون صنفی معلمان

دخالت جعفری، نماینده ی استانداری خراسان رضوی، در روند رأی گیری و ایجاد بی نظمی در آن موجب آزردگی فرهنگیان حاضر در نشست شد و برخی از آنان این عمل نماینده ی استانداری را عمدی و برای برهم زدن انتخابات کانون تعبیر کردند

 

نشست عمومی کانون صنفی فرهنگیان خراسان رضوی در روز 5 آذر 1395، با حضور صدها فرهنگی خراسانی در شهر مشهد برگزار شد.

پس از تصویب اصلاح اساسنامه ی کانون، رأی گیری برای انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرسان کانون آغاز شد، که به علت پخش برگه های رأی از سوی نماینده ی استانداری میان اشخاص ناشناس آورده شده به مکان نشست و محروم کردن گروهی از معلمان از دریافت برگه، رأی گیری به اعتراض و هرج و مرج کشیده شد و سرانجام از سوی هیأت رئیسه ی سنی کانون باطل اعلام گردید.

دخالت جعفری، نماینده ی استانداری خراسان رضوی، در روند رأی گیری و ایجاد بی نظمی در آن موجب آزردگی فرهنگیان حاضر در نشست شد و برخی از آنان این عمل نماینده ی استانداری را عمدی و برای برهم زدن انتخابات کانون تعبیر کردند.

کارشکنی عوامل رژیم دربرگزاری نشست ها و انتخابات صنفی، لزوم استقلال کامل سازمان های صنفی در روندهای تشکیلاتی خود و پیشگیری از دخالت گماشتگان حکومتی در این روندها را آشکار می سازد. 

هاشم خواستار، سخنگوی کانون صنفی معلمان خراسان در این باره می نویسد:

5 اذر با هوای 12 درجه زیر صفر تصور نمیشد که انتخابات چنین مورد استقبال همکاران فرهنگی قرار گیرد. همکاران با هزینه ی شخصی سالنی را در مجتمع رفاهی ورزشی کارگران با گنجایش 250 نفر اجاره کرده بودند. فرهنگیان از ساعت هشت شروع به امدن کردند که در ساعت نه ونیم که شروع برنامه بود دیگر سالن پر و مجبور شدند تعداد 170 صندلی سالن بغل را نیز به این سالن منتقل کنند که باز تعداد زیادی از همکاران مجبور شدند ایستاده باشند.مجریان از ابتدا میخواستند که همراه با ورود همکاران و ثبت نام از انها برگه ی رای را به انها داده تا در زمان رای گیری به صندوق بیندازندکه با مخالفت نماینده ی استانداری روبرو شد.بعد از اصلاح اساسنامه و تعیین حق عضویت به مبلغ 1500 تومان و انتخاب روزنامه ی حراسان برای اعلان؛ رای گیری شروع شد . جمعیت حدود 500 نفره در یک سالن 250 نفره مسلما همه میخواهند هرچه زودتر رای خود را به صندوق بیندازند؛که بیحساب و کتاب برگه های رای گیری توسط نماینده ی استانداری پخش و به افراد زیاد ی اصلا برگه ی رای نرسید.این نوع رای گیری مورد اعتراض همکاران قرار گرفت که به موقع توسط هیئت رئیسه ی سنی باطل اعلام شد.معلمان بچه های یتیم این حکومت هستند.به چه کسی میشود شکایت کرد که در شهر مشهد با داشتن بهترین سالنها توسط ارگانها ی رنگ و وارنگ ما مجبور هستیم به دنبال ارزانترین مکان باشیم؟سالنها یی با همایشهایی که جز توطئه و ضرر و زیان از داخل انها بیرون نمی اید؟ما نتوانستیم حتی یک چایی در ان هوای سرد به همکاران بدهیم میوه و شیرینی پیشکش.مدیر کل اموزش و پرورش نمیتوانست یکی از ان همه سالن را برای چند ساعت در اختیار کانون بگذارد؟در حالیکه از همان اداره ی کل و بعضی روئسا و معاونین نواحی امده بودند تا نتیجه ی دلخواه خود را از انتخابات بگیرند.آری ما فرهنگیان یتیم هستیم اما اندیشه داریم و با اندیشه به جنگ ظلم و بیعدالتی می رویم.ما با همین سرمایه های فکریمان نور را به داخل خانواده ها می بریم هرچند شب پرستان را خوش نیاید.

سید هاشم خواستار نماینده ی معلمان در کانون صنفی فرهنگیان خراسان

 

جواد لعل محمدی، از کنشگران صنفی فرهنگی در خراسان، نیز نوشته است:

امروز، جمعه (پنجم آذر ماه)، انتخابات کانون صنفی معلمان خراسان رضوی باطل شد .
انتخابات کانون صنفی معلمان خراسان رضوی که با استقبال بی نظیر و مشتاق فرهنگیان مشهد و شهرستان ها در محل سالن ورزشی کارگران برگزار شده بود به علت عدم برنامه ریزی صحیح و ضعف مدیریت وهمچنین ضعف در نظارت نمایندگان استانداری مخدوش و باطل اعلام گردید .

برای برگزاری این انتخابات، سالنی با ظرفیت 200 نفر تهیه شده بود که با استقبال پرشور معلمان جمعیتی بالغ بر 350 نفر حضور یافتند و عده ای نیز پشت درهای بسته ماندند و همین عامل سبب گردید که تعرفه های رآی خارج از عرف و قاعده معمول و به صورت فله ای ، توسط نمایندگان استانداری که تنها وظیفه نظارت را بر عهده داشتند توزیع و به علت ثبت 300 نفره اسامی و توزیع بیش از 400 برگه رأی و روبرو شدن بیش از 70 نفر از معلمانی که هنوز رآی نداده بودند ؛ انتخابات مخدوش و آرا توسط هیأت رئیسه باطل اعلام شود. احتمالا  دست هائی در کار بود که این انتخابات رامعطل نگه دارد و علیرغم هشدارهائی که به همکاران عزیز فرهنگی داده شده بود؛ این عوامل مأموریت خود را با موفقیت به پایان رساندند.

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کاوه جویا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش توکلی گرامی، متن این مطلب پاک شده و تنها تیتر و چکیده و عکس آن باقی مانده است! عین همین اتفاق در مورد نوشته ی "وطنیمیز، ایران" هم افتاده بود، که ناچار شدم دوباره متن بگذارم. اما این یکی را فعلاً دست نمی زنم تا ببینید، چگونه است که متن مطالب منتشر شده در تارنما پاک می شوند!