موضع نفاق افکنانه – معامله گرانه دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان در قبال خیزش شهروندان اهواز

موضع نفاق افکنانه – معامله گرانه دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان در قبال خیزش شهروندان خوزستان
خطاب به دفتر سیاسی حزب دمکرات باید گفت؛
از تفرقه افکنی پرهیز کنید، بازی با ورق قومگرائی در خوزستان، بازی با اتشی ست که خاموشی ندارد!
بگذارید مردمان کشور بعنوان شهروندان متمدن در مسالمت با هم زندگی کنند و در همبستگی آزادیخواهانه، انسانمدارانه و لائیک دمکراتیک، راه فردایشان را بدون نقش نفاق افکنانه و معامله گرانه جریاناتی نظیر حزب دمکرات تعیین کنند.
 

نگاهی سطحی به نقشه خوزستان، چشمان هر عاقلی را نسبت به زیستگاه تاریخی مردمان این استان باز می کند، مردمانی که در طول تاریخ چند هزار ساله در این دیار با هم زیستند و در خوشی ها و ناخوشی های یکدیگر شریک بودند و هستند.

حکومت اسلامی با سلاح فرقه گرائی دینی شهروندان ایران را تقسیم کرد و با سیاست ترجیحی برای سیدها، آخوندها و نهادهای مذهبی و باج دهی به باجگیران داخلی و خارجی، اسباب سیطره بیدادگرانه خود را در 38 سال گذشته تامین کرد.

حکومت اسلامی نیک می داند که تنها راه رهائی باشندگان ایران، همبستگی ملی می باشد و از همینرو با پاشیدن بذر تفرقه میان مردم، از ایجاد اراده واحد آزادیخواهانه، ملی و لائیک دمکراتیک پیشگیری کرده و می کند.

دستگاه تفرقه سازی حکومت اسلامی انواع و اقسام “اصلاح طلب”، “روشنفکر دینی”، “ملت”، امام، امامزاده، شیطان و .. ساخت تا با ترساندن مردم از انها، حیات ننگین خود را موجه جلوه دهد.

نیروهای واپسگرائی که در مسیر ایجاد پراکندگی و تشتت در جامعه کوشا هستند، به حکومتگران محدود نمی شوند. خیزش شهروندان خوزستان (در شهر اهواز) مچ کسانی را باز کرده و می کند که همسو با حاکمان، در جامعه به نفاق افکنی مشغول اند و ریگی به کفش دارند.

چند روزی است که شهروندان اهواز بدون بازوبند نژادی – تباری بخبابان ها آمده تا از حق حیات خود دفاع کنند. حکومت اسلامی خوش دارد که دادخواهی شهروندی را به جیره خواران عربستان سعودی (نوکران قدیم صدام حسین) نسبت دهد تا از اینطریق مانع سراسری شدن دادخواهی و بپا خاستن شهروندان استانهای دیگر در پشتیبانی از شهروندان خوزستان گردد.

به نظر میرسد که نیروهای مرتجعی در صفوف اپوزیسیون حضور دارند، که کار حکومت اسلامی را آسان می کنند.

حزب دمکرات کردستان با تحریف تنوع جمعیتی اهواز و نادیده گرفتن این موضوع که تنها یک سوم خوزستان 4.5 میلیونی هم میهنان عرب زبان هستند، امتیاز خیزش اهواز را به “ملت” عرب  خوزستان داده و دوسوم جمعیت لر بختیاری را نادیده گرفته است.

ترکیب جمعیت و شعارهای شهروندان اهواز نشان داد که دادخواهان نه “ملت” عرب ساختگی حزب دمکرات، بلکه جمعیت رنگارنگ شهروندی هستند که کارد حکومت اسلامی به استخوان شان رسیده و چاره ای هم جز همبستگی با باشندگان ایران و قیام مردمی برای برچیدن حکومت اسلامی ندارند!

اگر با منطق ملت سازی حزب دمکرات به ایران بنگریم که از جمعیت یک سومی هموطنان عرب زبان ملت سازی می کند، دفتر سیاسی این حزب باید با همین منطق چشمانش را باز کرده و “ملت” لر بختیاری را از تنگه هرمز تا ایلام، کرمانشاه، اراک، اصفهان، شیراز و هرمزگان ببیند که شیرهای نفت و سرچشمه کارون و زاینده رود در دستهای انها و در سرزمین تاریخی شان قرار دارد. دفتر سیاسی حزب دمکرات و هیچ نیروئی دیگر نمی تواند نقش تعیین کنند مردمان لر و بختیاری را در حرکت چند روز قبل اهواز و نیز در تعیین سرنوشت ایران سانسور کنند.

خطاب به دفتر سیاسی حزب دمکرات باید گفت؛

از تفرقه افکنی پرهیز کنید، بازی با ورق قومگرائی در خوزستان، بازی با اتشی ست که خاموشی ندارد!

بگذارید مردمان کشور بعنوان شهروندان متمدن در مسالمت با هم زندگی کنند و در همبستگی آزادیخواهانه، انسانمدارانه و لائیک دمکراتیک،  راه فردایشان را بدون نقش نفاق افکنانه و معامله گرانه جریاناتی نظیر حزب دمکرات تعیین کنند.

18.02.2017

اقبال اقبالی

*****************************************

لینک بیانیه  دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان ایران

http://www.iranglobal.info/node/58924

منبع: http://www.tribuneiran.org/%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A...

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
داد ای داد از این ملت و این مردم،ملت ما نه خیانتکار هستیم و نه داعشی و نه بوجه خوار ضدانقلابی،ما خوزستانی ها حق و حقوقی داریم و برای دفاع از حق و حقوق خودمون مصالحت آمیز اعتراض کردیم گفتیم آقایون مسئول ما از گرد و خاک و از طرف دیگر بیکاری خسته شدیم ولی متاسفانه مارا به گلوله بستند،من نمیدانم حال شما چه چیزی گیرتون میاد که میخواهید تو این گرد و خاک خوزستان دیده شوید و بگید بله اینها را ما از خانه هایشان بیرون آوردیم!!!!! آخه شما چه میدونید از حال و روز ما ،،،،،،،،،،استانی که به جای خون نفت تو رگاشه چرا باید این حال و روزش باشه ،حرف از جمعیت و قومگرایی میزنید جواب شما اینه آقای اقبالی که جمعیت مردم عرب این فلانه و لر و بختیاری این فلانه ما از شما و امسال شما و تمام ضدانقلابیون ؛ به شما چه ربطی داره، شما این مردمو به حال خودشون رها کنید خودشون بهتر میتونند انتخاب کنند مثل زمان انقلاب ما پشت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا حزب دمکرات به ما دروغ می گفت که هدفش تجزیه ایران عزیز نیست؟ اینجا جایی است که باید صداقت خویش را به اثبات برسانید. درست در چنین بزنگاههایی است که سره از ناسره متمایز می شود. شما که عنوان نماینده بخشی از مردم ستمدیده کردستان را یدک می کشید باید بهتر از این بدانید که حقوق مسلم اقوام ایرانی تنها در یک حاکمیت دمکرات تامین می شود و برای رسیدن به چنان حاکمیتی وظیفه تک تک ما اینست که با هم متحد شویم نه اینکه بذر نفاق بین مردم ایران بپاشیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حزب کومەلە هم در پشتیبانی مردم عرب اهواز اعلامیە داد ،،،،،،پیام پشتیبانی حزب کومەلە کردستان ایران از اعتراضات اخیر ملت عرب در اهواز
در روزهای گذشتە شاهد اعتراض وسیع مردم خوزستان بە وضعیت زیستی و معیشتیشان در شهرهای مختلف استان خوزستان بودەایم.
اعتراضات ابتدا از شهر فلاحیە آغاز و با جانباختن دو جوان بیگناه و مجروح شدن جمع دیگری از شهروندان بە شهرهای دیگر خوزستان گسترش پیدا کردە است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
الاحواز هيج ربطي به ايران 200 ساله ساخت يهود ندارد_رهايي باد ملتهاي كورد وترك وبلوج وتركمن از جنكال ايران وهمي
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تنها در صورتی رژیم سفاک و فاشیسم مذهبی جمهوری اسلامی سرنگون می شود که سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران، فرماندهی تمامی قیامهایی که در کشور رخ می دهد را به دست گیرد و ابتکار عمل را در دست داشته باشد، در غیر این صورت این آخوندهای پلید شر جنایت بار خود را از سر مردم دربند کشورمان کوتاه نمی کنند و تسلیم مرگ نمی شوند.
با صدای رسا می گویم که باسرمایۀ سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران، عصاره مبارزات خلق مان، ارتش آزادیبخش ملی ایران، یگانه پاسخ سرنگونی رژیم ضدبشرجمهوری اسلامی، با رود خروشان خون شهدایی که جان بر سر پیمان نهادند به وظایف و مسؤلیتهای این دوران قیام می‌کنیم بر سر عهد و پیمان خون و نفس خود ثابت قدم هستیم و خواهیم بود.و تا سرنگونی رژیم ضدبشری و آزادی خلق در زنجیرمان به مبارزه ادامه می دهیم .

تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر جا و در هر حركت و قيامى ، نام نحس تجزیه طلبان و قومیتگراها و همچنین نام نحس پان ترکها و پان عربها مطرخ می شود ،چراغ سبزى است براى عقيم شدن آن خيزش ، نظير قيام 88 كه پان ترکها و تجزیه طلبان آذربایجانی با مزخرفات خود مانع از آن شدند که هموطنان تبریزی ما ، آتش قیام را در تبریز و سایر شهرهای آذربایجان شعله ور سازند.
تجزیه طلبی، و پان ترک گرائی و پان عرب گرائی ، یعنی کمک به دوام و مشروعیت رژیم اسلامی.
رژیم اسلامی با استفاده از تجزیه طلبان و پان ترکها و پان عربها به مردم اینگونه القا نموده است که با سقوط این رژیم ، کشور تجزیه خواهد شد!
تا حرکت و قیام و خیزشی می خواهد در کشور شکل بگیرد ، ماموران اطلاعاتی رژیم در میان مردم زمزمه راه می اندازند که : « با برانداختن رژیم ، کشور تجزیه می شود! ». رژیم اسلامی خود را بعنوان مدافع مرزهای ایران معرفی می کند .عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نویسنده ی مقاله لابد آن اقبالی که مضون تمام نوشته هایش در این سایت ضدیت با ترک و عرب و طرفداری از خشونت و ترور تروریستها و جانیان پ ک ک است، نیست چرا که این نوشته نشان میدهد که این اقبالی معتقد به همزیستی مسالمت آمیز اقوام در کنار یکدیگر و پرهیز از قومگرایی و تفرقه است چنانکه در این راستا حتی اعلامیه ی حزب دمکرات کردستان را هم خطا میداند آفرین به این اقبال امیدوارم آن قبال هم از این اقبال درس ضد خشونت همزیستی مسالمت آمیز و نوع دوستی بیاموزد. اسمها عین هم ولی دیدگاهها متفاوت از زمین تا آسمان .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر جا و در هر حركت و قيامى ،نام نحس فرقه رجوى مطرح شود، چراغ سبزى است براى عقيم شدن. آن خيزش ، نظير قيام ٨٨ كه با مزخرفات كوتوله سياسى ، رجوى ، آن حركت مردمى عقيم ماند ، و رژيم ارتجاعى فارس آخوندى به بهانه دخالت فرقه ، با تمام قوا آنرا سركوب كرد، از قديم گفتن يارو را به ده راه نمى دادند، سراغ خانه كدخدا را مى گرفت. نماينده محترم!!؟؟ فرقه منفور رجوى ، أربابت حتى شعور پيش بينى اين قيام ملت عرب اهوازى را نداشت ، تا ٤ تا نفوذى فرستاده و قيام ملت عرب اهوازى را به نام خود ثبت كند،ملت هاى به جان آمده جغرافياى ايران ( ترك و بلوچ و عرب و ....) به دنبال حقوق ملى خود هستند، و در قيام هاى خود اولين تنفرشان از پان ايرانيست هايى است كه موجوديت اين ملت ها را ناديده مى گيرند . و دنباله رو سياست سركوبگرانه رژيم هاى پان ايرانيست شاه و شيخ هستند. و در اين ميان فرقه رجوى منفورترين آنهاست .....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعنوان یک کرد می گویم که همه اقوام، ملیت ها یا ملت ها یا خلق ها یا مردمان خوزستان متحد شدند و بر علیه رژیم شعار می دهند. حالا حزب دمکرات کردستان می خواهد این اتحاد را به هم بزند و بگوید که فقط خلق عرب بوده؟ عجب. همه ما از همه خلق ها و ملیت ها به اتحاد بر علیه نظام فاسد احتیاج داریم. این عمل تنگ نظرانه تبعیض آمیز و تفرقه افکنانه حزب دمکرات در راستای منافع رژیم و بر علیه اتحاد و همبستگی همه مردمان ایران است.خیلی متاسف شدم از این کار تفرقه برانگیز حزب دمکرات کردستان ایران.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب بهمن موحدي سازمان مجاهدين متاسفانه وجودخارجي ندارد وتنها چند نفرشيادوخائن دور رهبرهميشه درحجله يعني مرحوم مسعودرجوي عياش جمع شده بودند كه آنها هم دركشورهاي مختلف اروپائي مشغول زندگي اند
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ضروری است تا شرایطی فراهم شود که فرماندهی هر خیزش و قیامی در کشور ( مانند قیام اخیر مردم خوزستان) بر عهده سازمان مجاهدین خلق ایران باشد، در آن صورت است که فاتحۀ رژیم خوانده می شود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر حزب دمکرات کردستان در عمرش یک بیانیه درست و واقعی داده همین بیانیه بوده البته آقای اقبال اقبالی که همیشه در صف اول انتشار مقالات و اخبار جعلی کردها (مخصوصا اگر ضد ترکی باشد) بوده اینبار با کمال ناباوری متوجه شده که ای داد بیداد در آن چاهی که برای ترکیه کندیم خومان گیر افتادیم