به مناسبت 8 مارس،روز جهانی زن

در بزرگداشت زنانی شریفی که مجبور به تن فروشی شده اند
به مناسبت 8 مارس، روز جهانی زن
در بزرگداشت زنان شریفی که در حکومت اسلامی مجبور به تن فروشی شده اند.
حکومت اسلامی جامعه ای ساخته است که در آن مردانش ذلیل و زنان اش از هستی انسانی خویش ساقط شده اند.
راستی زنان برای خروج از این وضعیت چه باید بکنند؟

 

بنیاد حکومت اسلامی ایران در رسمیت دادن به تبعیض و نابرابری نهاده شده است. در میان خیل عظیم تبعیض های رایج در کشور ما، سلب حقوق از زنان و پایین دست قرار دادن آنها بی تردید شرم آورترین کاری است که حکومت نسبت به زنان انجام داده است. همه این تبعیض ها در جمهوری اسلامی قانونی هستند، لذا به صورت اجبار و آمرانه به اجرا گذاشته می شوند. در میان این تبعیض ها، تبعیض جنسیتی، از جهت دامنه شمول از همه گسترده تر است و دامن نیمی از مردم کشور- زنان -را گرفته است. 40 ملیون زن ایرانی به برکت قوانین اسلامی و عرف های متروک و فراموش شده ای که رژیم به آنها لباس قانون پوشانده و به اجبار به جامعه زنان تحمیل کرده است،  بطور سیستماتیک زیر ستم   قرار گرفته اند. ممنوعیت پوشش، ممنوعیت معاشرت با اراده آزاد، ممنوعیت مسافرت بدون اذن شوهر و یا پدر، ممنوعیت احراز بسیاری از مشاغل، ممنوعیت از سرپرستی کودک در صورت وجود ولی مرد، ممنوعیت از احقاق حق در صورت خشونت های خانوادگی در مراجع قضایی، تکلیف بر پذیرش کارهای دیکته شده از جانب مردان و حکومت و دهها ممنوعیت دیگر با هدف ذلیل کردن زنان و تبدیل آنها به بردگانی خانه نشین  و اشیاء قابل داد وستد صورت می گیرند.

از آغاز انقلاب اسلامی، رژیم بسیاری از این تبعیضات را به بهانه حفاظت از کیان خانواده و پاک کردن جامعه از فساد به اجرا گذاشت. حال پس از نزدیک به چهار دهه این قوانین ستمگرانه نتایج مخرب خود را ببار آورده اند. در شهر رشت از هر سه ازدواج ، دو ازدواج منجر به طلاق می شوند. در سطح کشور بخش بزرگی از پرونده های دادگستری مربوط به اختلاف های خانوادگی است که اغلب آنها به جدایی می انجامد. علت این جدایی ها اغلب سختی معیشت، بیکاری و اعتیاد مردان سرخورده از جامعه اسلامی و یا عدم تفاهم زن ومرد به دلیل اجباری بودن اینگونه پیوند هاست. ازدواج با دختر بچه های خردسال  که معنایی جز تجاوز به عنف به کودکان ندارد، به تفریحی زشت و رایج برای مردان اسلام پناه و بی بند و بارِ پولدار تبدیل شده است. فشارهای اجتماعی, مشکلات اقتصادی، شانتاژهای جنسی در محیط های کار و جامعه، بسیاری از زنان را به بیماری های روانی دچار کرده است. شیوع روسپی گری دربین زنان برای امرار معاش و جهت سیر کردن شکم کودکان و چه بسا با نیت کمک به درد و رنج شوهرانی که درآمد کافی ندارند در شهرهای بزرگ و کوچک صورتی عادی پیدا کرده است. کار به جایی رسیده است که حتی در شهر  مشهد، به رغم آن گنبد و بارگاه عظیم طلایی، زنان را برای ارضای جنسی زائران عراقی و غیر غراقی به فروش سکس واداشته اند. ایجاد چنین  کار یابیِ اسلامی را باید به امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس، نمایندگان مجلس بویژه نمایندگان زنی که سفت به حجاب ظاهری شان چسبیده اند، به وزرا، رییس جمهور و رهبر معظم تبریک گفت. آقایان اگر اعتقادی به حراست از حرمت و آبروی مردم ندارید، لااقل حرمت امام رضای تان را حفظ کنید.

حکومت اسلامی جامعه ای ساخته است که در آن مردانش ذلیل و زنان اش از هستی انسانی خویش ساقط شده اند.

راستی زنان برای خروج از این وضعیت چه باید بکنند؟ زنان در این سال ها مبارزات مدنی شایسته ای را در مقاطع مختلف به پیش برده اند. اما مطالبات زنان قبل از آن که مدنی باشد سیاسی است. در این سال ها، دست هایی در کار بوده اند، تا از مبارزات مدنی زنان به عنوان وسیله ای برای انحراف از مطالبات سیاسی سوء استفاده کنند. مبارزات مدنی که سمت وسوی مشخص سیاسی نداشته باشند، کم اثر هستند. مبارزه مدنی در یک نظام سیاسی که چارچوبش ازمدنیت سر چشمه گرفته باشد معنا و مفهوم پیدا می کند و نه نظامی که بنیادش بر باورهای عصر جاهلیت نهاده شده است.

سنت پسندیده چنان بوده است که زنان از 8 مارس روز جهانی بزرگداشت زن برای طرح عاجل ترین مطالبات خود و جامعه شان استفاده کنند.  نویسنده این مقاله به زنان میهن مان پیشنهاد می کند تا مطالبات زیر را از طریق رسانه های اجتماعی در دستور تبلیغ 8 مارس قرار دهند:

1-کلیه قوانین ضد زن از قانون اساسی حذف شود.

2-کلیه کودکان خیابانی جمع آوری و تحت سرپرستی مراجع صلاحیت دار قرار گیرند.

3-دختران خردسالی که در چنگ مردان خوش گذران اسیر شده اند، آزاد و تحت سرپرستی خانواده های داوطلب مورد اعتماد و یا سازمان های صالح قرار داده شوند.، هزینه نگهداری این دختران خردسال تماما از ثروت حاجی آقاهای خوش گذران برداشت گردد.

4- هزینه یک خانواده بنا به ارزیابی حکومتیان دو ملیون و هشتصد هزار تومان براورد شده است. به همه خانوارهایی که کمتر از این مقدار درامد دارند مابه التفاوت داده شود تا کودکان خانواده کمتر آسیب ببینند.

5-خرید سکس زیر عنوان صیغه و یا غیر آن ممنوع گردد و خریداران سکس مجازات شوند. فروشندگان بی پناه سکس در خانه های امن و آبرومند نگهداری شوند، و تحت حمایت های مالی و روانپزشکی قرار گیرند.

احمد تاج الدینی

6 مارس 2017

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشته ای از نرگس غفاری به مناسبت 8 مارس روز جهانی زن
من یک زنم
زادگاهم ایران. نژادم آریایی. رنگ پوستم سفید، موهایم سیاه، بختم سیاه‌تر،
من یک زنم.
سالهاست که به جرم زن بودن، تحقیر شده‌ام. سالهاست به همین جرم، ضربه‌های تازیانه، بدنم را کبود و راه راه کرده است. سالهاست که بر سر_ دارم،
من یک زنم.
به زور بی‌حجابم کردند و به‌زور محجبه. به‌زور لختم کردند و به‌زور پوشیده. به‌زور خوشبختم کردند و به‌زور سیه روز،
من یک زنم.
به زور از من عروسکی مامانی ساختند و به‌زور مامانی عروسکی. به‌زور به مدرسه‌ام فرستادند و به‌زور به کنج خانه،
من یک زنم.
تفکر: جرم. اظهار وجود: جرم. زن بودن: جرم،
من یک زنم.
اینک با کوله باری از درد، در چشمان بی‌فروغ فرزندم، می نگرم. رنگ زردش را می‌بینم. اما سر خود را بالا می‌گیرم و حق خود را می‌طلبم،
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نقش موثر زنان و به طور کلی جنبش برابری طلبانۀ زنان درمبارزات مردم ایران ثابت می کند، مبارزه درراه حقوق دمکراتیک از جمله و خصوصاً حقوق انکار ناپذیر زنان و رهایی از تبعیض جنسیتی تا چه حد درتقویت و قوام مبارزه سراسری با اهمیت وغیر قابل چشم پوشی می باشد. بنابراین شگفت آور و تصادفی نیست زنان درجنبش مردمی برضد رژیم سفاک و غارتگر جمهوری اسلامی فعال باشند و ابتکارات آنان در صحنه مبارزه، سیاست ومانورهای مرتجعین حاکم تحت هدایت ولی فقیه ارتجاع را به چالش بگیرند.
جامعۀ ما آبستن حوادث بزرگی است، علی رغم تلاش مزدوران خامنه ای جلاد و نهادهای سرکوبگری چون سپاه پاسداران ضدخلقی، مبارزه با استبداد و ارتجاع پایان نیافته و یاس و سرخوردگی برجنبش حاکم نیست. درنبرد سرنوشت ساز پیش روی، جنبش زنان نقش مهم و وظایف خطیری بردوش دارد. بخشی از سطح آمادگی مبارزاتی توده ها علیه دیکتاتوری ولایت فقیه، وابستگی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما نمی توانیم بین معتادان به دین (دین گراها) و معتادان به ایدئولوژی (آرمانگراها) و معتادان به (مواد مخدر ، الکل و قمار ) فرق بگذاریم، همه این سه گروه با تمام و انواع اقسام زیر مجموعه شان، پایشان خیلی محکم با طنابی خیلی ضخیم به درختی کهن بسته شده، آنها دنیا را در محدوده آن طول طناب می بینند، برای ورود بدنیای دمکراسی در وحله اول آن طناب فکری را باید بریده شود و از آن درخت کیلومترها باید فاصله بگیرند، تا بتوانند دنیا را به همانگونه که هست ببینند، برخورد به مساله تبعیض جنسیتی و رهائی زنان و رشد فیمنیسم و مساله رهائی ملت های بدون دولت از قیمومیت ملت حاکم با رشد استقلال طلبی ، نباید از روی ترحم و با برخورد ابزاری در جهت بال و پر دادن به دین و یا ایدئولژی صورت گیرد، ولی تجربه نشانداده، دیندارها و کمونیستها تمام اعمالشان در جهت ترویج مکتبشان می باشد
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سران رژیم زن ستیز و ضدبشری جمهوری اسلامی باید به‌علت اعمال تبعیض آمیزشان نسبت به زنان و تجاوز به دختران و مادران در زندانهایشان و تیرباران کردن مادران باردار و در راستای احیای تساوی حقوق زن و مرد و همچنین تحقق جنبش دادخواهی باید در مراجع و دادگاه‌های ذیربط بین‌المللی به محاکمه کشیده شوند.
در حالی روز جهانی زن را گرامی می‌داریم که رد پای رژیم ضدبشری و زن‌ستیزجمهوری اسلامی در تمامی 38سال گذشته با ستم مضاعف در حق زنان میهنمان بیش از هر ظلم و ستم دیگری خودنمایی می‌کند. خمینی خون آشام اولین جنایتش را با اجباری کردن حجاب و با شعار یا روسری یا توسری به زنان ایران‌زمین تحمیل کرد. بلافاصله با استقرار و تحمیل رژیم قرون‌وسطایی جمهوری اسلامی آنان را از مناصب قضا و مدیریت و وزارت و ریاست‌جمهوری محروم نمود و علناً و عملاً اعلام نمود که زنان در رژیم بنیادگرای جمهوری اسلامی جنس دوم محسوب شده و از

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تا زمانیکه دین و مروجان دینی برای انسان و بویژه زنان تصمیم می گیرند این ستم بر زن ایرانی ادامه خواهد داشت . فراموش نشود با سرنگونی نظام اسلامی باز هم اخوند از درون مسجد بر روح و جسم زن ایرانی فرمان خواند راند . بنابر این فقه شیعه و اسلامی و موازین مرتجعانه قران باید غیر قانونی و ضد انسانی اعلام شود .در دوران حکومت پهلوی همین اخوندها با اصل انتخاب شدن بانوان و حق رای مخالفت کردند و انگیزه شورش خرداد 42 بر همین باور ارتجاعی به اسلام استوار بود . در همین تبریز تعصب دینی باعث شد که مدرسه دخترانه به اتش کشیده شود و ان مرد بزرگ ترک وطن کند . مشهور است که همسر شاه قاجارازاوردن قلیان یرای شاه سرباز زد و حکم شرعی را به شاه گوشزد کرد .بسیار ابلهانه بنظر میرسد که گروهی دین فروش سنت بدوی عرب 1500 سال پیش را ائین و قانون کشور ایران کنند.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تنها راه رهایی و نجات زنان مظلوم میهن مان، سرنگونی تام و تمام رژیم سفاک و غارتگر جمهوری اسلامی با تمامی باندهای دزد وجنایتکارش ( اصولگرا ، اصلاح طلب ، میانه رو) به دست خلق قهرمان ایران می باشد. چاره فقط در مبارزۀ قهرآمیز و مسلحانۀ توده ای است. رژیم ضد بشری و ضد ایرانی حاکم را باید با کنش مسلحانۀ توده ای از جای برانداخت. فقط و فقط برچیدن رژیم سفاک و غارتگر جمهوری اسلامی . خلق قهرمان ایران خواهان براندازی رژیم اسلامی و نهادینه کردن جمهوریخواهی ، سوسیالیسم ، لائیسیته و دمکراسی اند.
باری ، زنان مظلوم میهن مان بزرگترین قربانیان رژیم اسلامی اند. نخست در زمان خمینی خون آشام آنان را از ادارات و شرکت ها بیرون کردند که در نتیجه شماری دست به خودکشی زدند و یا بیماری روانی پیدا نمودند. خامنه ای جلاد نیز به دنبال زن ستیزی خمینی، هرسال و هرزمان عرصه را بر زنان تنگتر کرده است. همگی اینها دال بر