تهرانيّت نژادپرست و ديگرىِ محروسه

باز اگر باشد سپید و بی‌نظیر
چونک صیدش موش باشد شد حقیر

 

 

چيست اين اندوه مصرّانه ى لذت بخش در بطن تبريز؟ تبريزى كه به ناچار و تحت سلطه، جانش را به جاى پيشرفت در " لمس مدرنيته " به دستهاى ' نگرش مدرنيته " سپرده است. تبريزى كه در گريز از " فرهنگِ فرادستْ انگارِ سلطه " همچنان فروتنانه و با نزاكت دارد با استفاده از رموز ادبيات پسا استعمارى، بر مدار گسست مى چرخد.
تبريز با توركچولوكِ انسان محورش، " ديگرى دوستى " را به اندرونى همه ى اين اطلس آبى تزريق مى كند و ديگرى هاى تحت سلطه و ستم را به تخريب " صورتبندى هاى سركوب " دعوت مى كند.

چيست اين اورموى نازنين متلاطم كه در مواجهه با آخوندهاى استعمارگر و شاهنامه خوان هاى سركوبگر، نژادپرستان ارامنه و تروريست هاى كوه هاى غربى دارد با " فضابندى متهاجم سه گانه " از تسخير يگانگى خوبش جلوگيرى مى كند؟
مرگ درياچه ى اورمو مداخله ى " تهرانيّت نژادپرست" را در امور " ديگرىِ محروسه " به وضوح برملا كرد. راههايى كه به تهرانيّت تماميت خواه مى شتابند متن هاى استعمارگرى اند. اورمو دارد با سه گانه ى " نژادپرستىِ پنهان در وحدت ملى" دست و پنجه نرم مى كند و شايد به همين دليل شركت در انتخابات اورمو و شهرهاى غربى، كوك كردن ساعت به وقت آزربابجان باشد.

چيست اين پويايى اردبيلِ بلندى ها، اين " اصرار جغرافيايى ديگرى دوستى" در هاله اى از حزن مجادله؟
و استبداد دارد در كوير اين مجادله، بندرى مى رقصد. مثل رقص روحانى با " ارمنى باورىِ تهرانيت" كه درصدد تقرير يك پروژه ى متزلزل است. همانى كه محدويت هاى تبعيض مدارانه و ديگرى ستيز بر عليه " آزربايجانِ ديگرى نواز " را به خوبى انشاء مى كند.

و بدينسان، بالابلندِ همه ى " شهرهاى مجادله" را از شكم " كوتوله هاى فرودستِ سركوب" ( درونى و بيرونى ) بيرون خواهيم كشيد تا توركچولوك به مفهوم رهايى را بر مغزهايى كه " تلاقى گاه سركوبگرى "اند بنگاريم.

و از آنجا كه تثبيت " مداخله ى بى شعورى " در زواياى عقلانيتِ آزربايجانى يكى از " روايت نويسى هاى تماميت خواهى " است، رفتار تهاجمى و قلدر مآب بى شعورى را، گردن كلفتى و تهديد و تخريب و نفرت پراكنى را، منيّتِ لجام گسيخته كه برده ى سيستم هاى مسلط است را، دور زدن قانون به نفع سركوبگرى را تاب نخواهيم آورد. ( بى شعورى خاوير كرمنت مدنظرم است. )

و در نهايت تاييد " اوقات و مواقع استعمارى " به منزله ى " پيكر تراشىِ تسلط " است و ما را با خطابه هايى كه با وقت تهران همخوانى دارند كارى نيست. هر كارى كه ضامن عمر تسلط شود به منزله ى " به تاخير انداختن خويشتن " است.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موحدى عزيز
حداد عادل هم از رژيم است اما به شدت پانفارس
اين حرفهاى تو نتناقض است
ما با نژادپرستى مخالفيم حالا چه رژيم باشد چه شما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ببینید نگاه اینها که از نژادپرستی می نالند به همسایگانش چگونه است
بخشی از متن مقاله : " اورموى ( ارومیه) نازنين متلاطم در مواجهه با شاهنامه خوان هاى سركوبگر، نژادپرستان ارامنه و تروريست هاى كوه هاى غربی ( جرات نام بردن از آنها را ندارد !) ... مرگ درياچه ى ارومیه ، مداخله ى " تهرانيّت نژادپرست" را در امور " ديگرىِ محروسه " به وضوح برملا كرد"
خبر ندارد که در صورت کاهش قدرت مرکزی همان مسلحان کوه های غربی و ارامنه و آشوری و ... معلوم نیست با شما چه خواهند کرد. ایران امروز مورد غضب همه هستند اما ارامنه مورد حمایت روسیه و غرب هستند و اروپا نیز بخاطر کینه و ترس اروپا از ترکیه قدرتمند و خاطرات تلخ عثمانی از کردها حمایت می کنند و به بهانه مبارزه با داعش آنها راآموزش و مسلح می کنند و معلوم است برای چه روزی! یعنی الان فحشش را به ایران و ایرانی مظلوم و بی زبان می دهی اما در آینده نزدیک

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهمن موحدى
حتماً حداد عادل فاشيست و پانفارس هم از حكومت ارتجاعى نيست و با شماها اياق است. ول كن اين ضد و نقيض گويى را.
ما با كمپلت شما مشكل داريم از حكومتتان گرفته تا آن شاهزاده تان در لوس آنجلوس
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رشد تمایلات تجزیه طلبانه در این 39 سال حاکمیت ننگین آخوندی در ایران و پدیده هایی مثل لوایی ، محصول بلافصل سیاستهای ضد ایرانی و ضدملی رژیم پان اسلامیست جمهوری اسلامی است. حملات و تبلیغات پردامنۀ رژیم ضدایرانی و ضدملی جمهوری اسلامی علیه ایرانیگری و میهن پرستی و هویت ایرانی کار را بدان جا رسانده است که فاشیستهای جدایی‌ طلب در بعضی مناطق کشور پایگاه‌های اجتماعی پیدا کرده‌اند؛ به طوری که پس از سرنگونی رژیم تبهکار جمهوری اسلامی و در صورت خلا قدرت چاره ای نداریم که با تجزیه طلبان و پان ترکها و پان کردها و پان عربها و تجزیه طلبان بلوچ به شدت برخورد کنیم و آنها را تار ومار و خنثی کنیم.
دشمنی سران ایران ستیز جمهوری اسلامی با هویت و فرهنگ ایرانی شگفت‌آور است؛ بسیاری از آنان به صراحت به هویت ملی ایران توهین می‌کنند؛ مثلاً پاسدار علی لاریجانی، رئیس مجلس وحوش رژیم (ملاخونه)، ایرانیان پیش از اسلام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عاشق اين پاراگراف ها هستم:

<<< و بدينسان، بالابلندِ همه ى " شهرهاى مجادله" را از شكم " كوتوله هاى فرودستِ سركوب" ( درونى و بيرونى ) بيرون خواهيم كشيد تا توركچولوك به مفهوم رهايى را بر مغزهايى كه " تلاقى گاه سركوبگرى "اند بنگاريم.
و از آنجا كه تثبيت " مداخله ى بى شعورى " در زواياى عقلانيتِ آزربايجانى يكى از " روايت نويسى هاى تماميت خواهى " است، رفتار تهاجمى و قلدر مآب بى شعورى را، گردن كلفتى و تهديد و تخريب و نفرت پراكنى را، منيّتِ لجام گسيخته كه برده ى سيستم هاى مسلط است را، دور زدن قانون به نفع سركوبگرى را تاب نخواهيم آورد. ( بى شعورى خاوير كرمنت مدنظرم است. ) >>>

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حرف اشتباه سیاسی را در قالب رومانتیسم گفتن چه دردی از تو و ما را درمان خواهد کرد.؟ کدام تهرانیت نژادپرست ؟ رک و راست بگو فارسیت نژادپرست...! تا به کی میخواهید آب خُنک را از محافظه کاریتان فوت کرده بخورید.؟ مسله را کش ندهید یک بار سماق گفتنتان بهتر از صد بار سیم سیم گفتنتان است....! اگر یک بار دیگر ببینم که رومانتیسم و سیاست را دوباره و صد باره باهم قاطی کرده اید از دفعه بعد مقاله هایتان را هرگز نخواهم خواند...! چرا نمیتوانید نبض مللت و حرکت مللی و دانشگاه تبریز را بخوانید...؟ چرا و چگونه نمیتوانید متوجه اصل قضیه استعمار و مبارزه با استعمار را درک بکنید...!؟ شماها یا با اصل مسله مبارزه مللی آگاهی بیشتر ندارید یا دارید و در دو حالت میتوان برروی شما فرض نمود...! یا میترسید که به ریشه بزنید یا به ریشه علاقه دارید....! وگرنه تو ای دوستی که خط مرا مانند خط خود میشناسی-!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جواد جون
رژيم ، لوايى را مى چسباند به شما، شما به رژيم، اون به اين، اين به اون...
مى دانى چرا؟
چون لوايى حرفى مى زند كه مختص يك ديدگاه جديد است و هيچكدامتان ازش خوشتان نمى آيد.
لوايى مانده دست همه تون. خخخخخ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی عزیز، تو و رضا طالبی برای من قابل درک هستید، شما افراد مورد علاقه من می باشید مواظب هم باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود به آقای بهمن موحدی(بامدادان) منهم دقیقا بدون یک واو کم یا زیاد حرفهای او راتکرار می کنم. این جریانات منحرف و در ریشه ها کاملا هدایت شده هستند که توسط وزارت اطلاعات برای حفظ رژیم ایجاد شده اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موحدى جان
لوايى نوشته؛ << آخوندهاى استعمارگر >>
به نظر من بهترين نوع مبارزه با آنهاست. ببين، لوايى با يك تركيب ساده يك دنيا سخن مى گويد. تا كالا آخوندها داد و بيداد مى كردند كه استعمار بلاى جان اسلام و ايران است. لوايى مرض خود آخوندها را برملا مى كند كه استعمارگر واقعى هستند. مى خواهى ديگر چطور بگويد؟ درد لوايى اين فرهنگ مريض است كه آخوند و شاهدوست و مجاهدش را فرا گرفته
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آرزو به دل ماندیم که آقای محمدرضا لوائی یک مقاله بر علیه رژیم تبهکار حاکم بر ایران بنویسند ! پان ترکها و تجزیه طلبان آذربایجانی با مشغول ساختن مبارزین به بحث های بی سرانجام ، خاک بر چشمان مردم و آب بر آسیاب رژیم آدمکش و دزد جمهوری اسلامی می ریزند . خلق مظلوم ایران که کمرشان زیر انواع ستم ها و ظلم و استثمار رژیم تبهکار جمهوری اسلامی خم گشته، امروز باید هشیارانه تر از هر وقت دیگر به ترفندها و نظرات و ایده های تفرقه افکنانه در میان قومیتهای ایرانی توجه کنند. هم پان ایرانیست ها و سلطنت طلبان با ظاهر ایران پرستی و ایران خواهی و هم پان ترکیسم با ظاهر ملیت سازی و ملیت خواهی ترک و ترک پرستی، باید شدیداً محکوم شوند. هر دو این ها در وحدت مبارزاتی خلق تحت ستم ما بر علیه رژیم جمهوری اسلامی اخلال ایجاد می کنند. خطری که در پشت هر دو نوع این برخوردها و تبلیغات مغرضانه ناشی از آن ها وجود دارد این است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممد آقا! آیا به هم چسبیدن کلمه ها برای مشکل خوانده شدن مطلب است، تا مدل جدید نوشتاری است؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این سطور روی اصل انسان دوستی نوشته میشود و دلیل هیچ گونه دشمنی با این فرد نیست . اقا جان به حضرت عباس قسم دچار مرض ضد ایرانی و کابوس وحشت افرین شده ای .البته هیچ ضرری برای من ندارد فقط به خودت لطمه میزنی . انچه نوشته ای فقط بدرد یک روان شناس میخورد که تورا از این جهنم خود ساخته پارس هراسی نجات دهد .پیشنهاد من این است که سالگرد در گذشت پدر و مادر خود را گرامی دارو گویا همین سال گذشته بود که از ین جهان رفتند ..برای انها یک جلسه یاد بود تشکیل بده و دوستان و اشنایان را دعوت کن. امیدوارم دوستانت به داد ت برسند و به واقعیت زندگی باز گردی .
مدتی سیاست را کنار بگذار و به سفر برو تا ارامش خود را باز یابی .بر انقلاب اسلامی و رهبر ان لعنت ابدی که مردم ایران را گرفتار کرد ..دوست شما .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
...... ، برای دشمن خیالی دروغین و هپروتی و سفارش داده شده خود ، نام و اسمی ندارد.
گاهی ایرانی را - شاهنامه خوان . شعر دوست . فارس . فارسستان . زبان فارسی. آریا ... نیروی استعمار . ، تهرانیت .. خراسان بزرگ ،.. .و.....و....و مینامد.
اینها نشان میدهد که تجزیه طلبان .....تبار، فاقد زبان فرهنگ تاریخ تئوری منطق ادب هدف تاکتیک وحدت استراتژی... صداقت متحد ، پایه مردمی ، عرق ملی ...و....هستند.
وسرانجامی ، جز شکست و فرار ،و بدنامی در میان خلقهای متحد فلات ایران نخواهند داشت.
بجای زندگی در کشورهای خویشاوند ترکزبان آسیا، در امریکا و اروپا نشسته و به فریب خود و مردمشان میپردازند.