ما و منطقه و زمان جدايى ها


منطقه
و كشور شدگى هاى كوچك
و رؤياهايى بزرگ

زمان جدايى مرزها فرا رسيده است. مرحله ى تازه اى از طرح لوييس در حال اجراست. عراق دارد كوچكتر مى شود. كردها، عرب هاى سنى و عرب هاى شيعه هر كدام صاحب كشورى مستقل خواهند شد. سوريه هم به چندين قسمت تقسيم خواهد شد. سئوال اين است كه آيا تلاش ايران و تركيه در يكپارچه نگهداشتن عراق و سوريه به سرانجام خواهد رسيد؟ موقتاً شايد بتوانند اما در دراز مدت نخواهند توانست. سنگ ها جابجا شده اند و اين منطقه را از ريزش، گريزى نيست.
مخالفت آمريكا بر خلاف تركيه و ايران با رفراندوم كردها صرفاً به خاطر كنترل داعش است و اين يعنى سلاحهايم براى كردها هم، فروشى است. اسراييل هم دارد حياط خلوتش را رفت و روب مى كند.
هم حكومت ايران و هم اپوزيسيون ايرانى ها بدجورى قافيه را باخته اند. سالها تبليغ مثبت بر سر مسائل كردها بر عليه تركيه حالا نتيجه ى منفى داده است. از اين به بعد، درگيريها و خشونت در منطقه بيشتر خواهد شد.
در آزربايجان جنوبى، اوضاع جور ديگرى پيش مى رود. بايد روند اعتراضات را از بستر كارهاى ميدانى كوچك به گستره هاى بزرگ و موثر بكشانيم. با نگاهى به ماهيت و سبك كارهاى ميدانى در مى يابيم كه در اين سالها هيچگونه رشدى در نحوه ى شكل گيرى همگانى حركت صورت نگرفته است. به تك سخنرانى ها در مجالس عروسى و عزا بسنده شده است. درياچه اى با آن عظمت را پيش چشم ما كُشتند.. طرح بزرگ و خطرناك كمربند شيطانى را اجرا مى كنند و كارى از ما ساخته نيست. . بايد بگويم روشهاى سنتى و كلاسيك جواب نخواهد داد. بايد حركت را از شكل و اعمال سنتى خارج سازيم.
براى مبارزان نسل نو و متفكران جديد زندانهاى دراز مدت بريده مى شود تا ساكت شوند. بايد فداكارى كنيم، و از كنار كشيدن از كارهاى سنتى، و سپردن ميدان به جوانان و " انديشه ورزى فعال " واهمه ننماييم.
كردها دارند رفراندوم اجرا مى كنند و ما داريم با روحانى مى رقصيم. كردها دارند با مجامع و قدرت هاى جهانى نامه و بيانيه رد و بدل مى كنند و ما در بيان قدرت اجتماعى و سياسى خويش فقط بين خودمان رد و بدل مى شويم. اگر قرار است اميد بر رگ و پى حركت بدوانيم بايد از يكنواختى ملايم اعتراضات دست برداريم.
اطلاعات و پانفارسيسم سعى دارند شكل نگرش ما به مسئله ى كردستان را همشكل نگرش خويش نشان دهند. اما صراحتاً بايد بگويم شكل نگرش ما به رفراندوم كردستان با كمى تشابه به شكل نگرش تركيه، در همه ى جهات مختص به تُركانگى آزربايجانى است.
از زاويه اى ديگر، اسراييل دارد حياط هاى خلوت ايران را به هم مى ريزد. اسراييل دارد در عراق و سوريه با تمام تلاش براى ايجاد حياط خلوت خويش مى جنگد و هزينه مى كند. ايران الان در استرس از دست دادن عراق يكپارچه است. حكومت تا حدى شيعى عراق نتوانست آرزوهاى طولانى مدت ايران را بر آورده كند. استقلال كردستان زنگ خطر بزرگى براى ايران است. با اين حساب، ايران و اسراييل دارند به سمت و سوى يك درگيرى جدّى نزديك مى شوند. آنطرف كردهايى قرار دارند كه هر روز پرچم اسراييل را مى بوسند و اينطرف ايرانى وجود دارد كه هر روز پرچم اسراييل را مى سوزاند. اسراييل قصد دارد از فرات هم فراتر رود.
با اين حال بايد قبول كنيم كه هرچه زيادتر بر طبل جنگ در منطقه كوبيده شود حركت ما هم تحت فشار زيادى قرار خواهد گرفت. سعى دارند اين حركت را مشغول جزئيات درون سازند تا با خيال آسوده به بيرون بپردازند. هميشه به وقت وقوع وقايع تاثيرگذار، حركت ما را با حاشيه ها سرگرم كرده اند. بايد اين بازى را جدى گرفت. داريم آرام آرام شكل مى گيريم و همزمان با اين شكل گيرى، كج فهمى ها و حرص و آز و شهرت طلبى در سطح اين شكل گيرى موج خواهد زد. بايد اتاق هاى مديريت قوى داشته باشيم. زمان جدايى از روش هاى شعارى و تكرارى و كهنه و منفعت گرايانه فرا رسيده است. اگر جسارت جدا شدن از روش هايى كه براى اطلاعات و دشمنان و فرصت طلبان رو شده اند را نداشته باشيم خواهيم باخت. من در اين راستا به نسل نو اعتقاد دارم.
منطقه آبستن حزن و اندوه و اميد رهايى است. سوريه، عراق، كردها، سنى ها، شيعيان و كشور شدگى هاى كوچك پيش رو. ما هم كشورى داريم. و بايد اين كشور را از ازدحام اينهمه مسائل حساس و شكننده و كُشنده و پُر پيچ و تاب بكشيم بيرون و به سلامت بر ساحل آزادى بنشانيم.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اوسگول گیر آورده ای ما رو؟ نامه به خودت را چاپ می کنی ولی جوابیه محمود ابراهیمی رو نه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لطفا پاسخ بنده به مجمود ابراهیمی را باز نشر بفرمایید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برای اولین یار به این سایت مراجعه کردم بسیار متاسفم که یکسری پیر بیسواد در اینجا مطالبی را در پاسخ هم نوشتند. اگر شخصی به کشور دیگر رفته و پاسپورت آنجا را بگیرد روانی است؟ اگر اینطور باشد همه ی شما بیماران حاد روانی هستید که هم میخواهید ایران را تجزیه کنید و هم به کشورهای اروپایی آمده و پاسپورت این کشورها دریافت کرده اید. شما اصلا معنایی هویت را می فهمید؟ اگر بله پس خودفروختگان روانی هستید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
والله در واقع این شما هستید که نه از فلسفه چیزی حالیتان هست و نمی فهمید که بحث فلسفی چه ربطی به یک بحث سیاسی-اجتماعی دارد و نه می دانید که این بحث ازکجا شروع شده و دو طرف چه چیزی را می گویند! حال نمی دانم چطور نظر یک شخص را نشات گرفته از ذکاوت ایشان می دانید و نظر دیگری را بر گرفته از خرسواری؟ بدهی بارزانی ربطی به ایجاد کشور مستقل کردی ندارد (به طور خلاصه)! کسی نگفت ارمنستان مال باباشه! و کسی هم عین پان ایرانیستها تاریخ سازی و جعل تاریخ نکرد برای آزربایجان. تاریخ مکتوب را که نمی شود انکار کرد! شما حتی درک تان از کامنت این قدر منحرف هست چطور ممکن هست درک تان از تاریخ درست باشد. آزربایجان نه تنها تارخش بلکه هستی اش خاری است بسیار بزرگ در چشم دشمنانش!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1-ربطی به شما ندارد که ما چه فرآورده و یا قدرتی برای اداره آزربایجان داریم. جدا ربطی به شما ندارد. اگر یک تورک آزربایجانی بودید برایتان پاسخی داشتم وگرنه این مساله به شما مربوط نیست.
2-مساله دیوار به خاطر حاکمیت آریایی-شیعی فارس کشیده شده است تا از ورود افراد یاغی "پ ک ک" حمایت شده توسط ایران جلوگیری شود.
تورکهای تورکیه برادران ما هستند. آنها هستند که از ما جدا شده اند و یک روزی هم به ما خواهند پیوست. اما مساله اولویت ما اتحاد آزربایجان شمالی و جنوبی می باشد. تورکیه فعلا اولویت ما نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دین علاوه بر این که مساله شخصی است بلکه یک چیز انتخابی هست و ما ورای ملیت هست. زیرا که ملیت انسان ذاتی است و بستگی به جغرافیا و ژنتیک دارد. اما آیا به نظر شما این صحیح می باشد که مثلا نصف در ایران یک شبه تغییر دین دهند و تبدیل به مسیحی شوند؟ ایکاش سن و عقل شما می کشید تا قدرت هویت (جلد دوم) کتاب دانشمند سرشناس علوم اجتماعی "مانوئل کاستلز" را برایتان تشریح می کردم تا بتوانید اندکی درک کنید که مساله هویت چطور با استفاده از ملی-مذهبی تبدیل به قوی ترین ابزار شده و می شود. انسانی که هویت خود را انکار می کند در درجه اول از لحاظ روانی مشکل دارد و در درجه دوم به اجتماع خود خیانت می کند.
چرا مسیحیان مسلمان نمی شوند؟ چونکه مسلمانان را فروتر از خود می دانند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بابا بیسواد ها من صد بار پیغام خانم نجف لوی رو خوندم نوشته:اقوام من و ما در منطقه قفقاز نسل کشی شدند تا به این درک برسیم که با جنگ جز نابودی به هیچ هدفی نخواهیم رسید.
چرا می خواهید این خانم رو به جماعت خر زده ی خودتون ببندید؟ این بنده ی خدا یه چیز میگه شما خر رو کج سوار شدید هی با چوب می زنید بره؟ خوب خرم که خره کم میاره پیش فلسفه ی شماها. خانم میگه در صد سال گذشته نیاکان قفقازی تبار ها در منطقه ی قفقاز کشوری بنام آذربایجان نداشتند با استناد تاریخی، شماها الکی براش تاریخ می سازید مثل ارمنستان که میگید ارث باباتون بوده!
دین ایشون دیگه چه ربطی به این بحث داره که معلوم ایشان یک تحلیلگر سیاسی هستند و با ذکاوت به این درک رسیدند که بارزانی بدهکار هست و خودش رو به اسرائیل بسته.
واقعا شماها نابغه هستید.
بانو نجف لو از شما استدعا دارم دیگر پاسخی به این یاوه گویان ندهید. اینها در دنیای هپروت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اون دسته افرادی که طالب جدایی آذربایجان هستند
۱_ چه فرآورده، محصول و یا قدرتی برای اداره ی منطقه ی آذربایجان دارید؟
۲_ لازم به ذکر است:
گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «حریت»، یک مقام ارشد دولت ترکیه اعلام کرد که این کشور قصد دارد مرزهای خود با ایران را توسط دیوار، سیم ‌خاردار و دوربین‌های مداربسته کنترل کند.

طبق این گزارش، 70 کیلومتر از منطقه مرزی «آغری» و «ایغدیر» دیوار کشیده می‌شود و مناطق دیگر به شیوه‌های دیگر کنترل می‌شوند. از جمله قرار است که بزرگراه میان استان شرقی «تونجلی» و استان «الازیغ» مجهز به دوربین مداربسته شود.
ترک های ترکیه شما را از خودشان نمی دانند شما چه می گویید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چقدر این سایت بیسواد مدعی سیاست داره که هنوز نفهمیدند که دین یک مساله شخصی است و ربطی به ملیت و قومیت ندارد.
اینها حتی بلد نیستند که فامیل خانم نجف لوی را درست بنویسند بعد ادعای فضل هم می کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم نجفلی! جدا در عجب هستم از شما و همفکران شما! شما عارتان می آید که بگویید من تورک هستم. جدا آسیمیلاسیون درد بنیان افکنی می باشد. حاضرید خود را آریایی و یا قفقازی معرفی کنید ولی هویت خود خود را منکر شوید. تنها ملتی که در ایران داری کمترین شعور ملی هستند همین تورک ها هستند. خصوصا تورک هایی که ساکن تهران هستند. من خیلی این جور افراد را دیده ام. حتی بعض هایشان می گویند "خودم فارسم ولی اجدادم مال روس هستند"! مال روس! انگار کاتالیزوری استفاده شده تا یه هویی مال روس شوند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم آتوسا
نظرات شما در بسیاری موارد درست است
لطفا بیشتر بنویسید
یک سئوال:
بین اخلاق و قدرت و مقاله ی جناب لوایی چه رابطه ای وجود دارد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" اخلاق ۱۰۰ درصد به رفاه وابسته است، سیاست چگونگی‌ توجیه دریوزگی، پدر سوختگی، کلاشی در رسیدن به آن رفاه است `"" اوروپای غربی، بعد از جنگ جهانی‌ دوم، با "" مارشال پلن آمریکا " Marshall Plan " به زیر چتر حمایت مالی‌ / امنیتی آمریکا رفت و قادر به "" تشکیل دولت‌های رفاه "" شد. آیا این اخلاقی‌ است یک کمونیست بدون در نظر گرفتن این واقعیت در اوروپای "" حمایت مالی‌ / امنیتی شده امپریالیزم "" که به رفاه رسیده، بر علیه امپریالزیم شعار دهد و کمونیزم را تبلیغ کند؟ کوبا فیدل کاسترو، با جاسوسان در لباس دکتر، مربی‌ ورزشی، کارشناس، ونزوئلا نفتی‌ را مستعمره کرده بود و هر ماه، چاوز نفت مفتی به ونزوئلا میداد، آیا اخلاقی‌ است بدون در نظر گرفتن این واقعیت، کوبا را نمونه کامل جامعه منصفانه کمونیستی قلمداد کرد؟ در خاورمیانه، جمهوری آزربایجان، میتواند سرمشق خوبی‌ برای پیشرفت ما ترکان آزربایجان باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما فاضلان سیاسی پیش یه خانم کم آوردید بهش میگید سفسطه گر؟ شماها چهل ساله زیر آخوند هستید، اول خودتون رو از زیر آخوند بکشید بیرون بعد خزعبل بنویسید. شما جدایی طلبان خواب تجزیه ایران را ببینید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم آتوسا نجف لوی از نویسندگان کشور هستند که قریب به ۱۰سال در ایران سابقه نوشتاری دارند و همیشه مورد سانسور قرار گرفتند در ضمن ایشان پژوهشگر حوزه ی ادیان نیز هستند ولی تا جاییکه مشخص است ایشان مسیحی هستند و نه مسلمان.
جماعت ایرانی کم که می آورند شروع به اراجیف بافی می کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز که جواب ما را با سفسطه اخوندی دادی
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

_سفسطه گر! در حقیقت خدا حال قومی را تغییر نمی دهد مگر آنان خود حال خویش را تغییر دهند.
بزرگترین عاملی که باعث به عقب افتادن ملت ایران شد فراموش کردن اخلاقیات است!
رابطة اخلاق و سياست از مهمترين مباحث فلسفي و انديشة سياسي است كه از چگونگي پيوند ميان اخلاق و سياست بحث مي‌‌كند. نوع بشر از زماني كه رفتار و انديشه‌اش در تاريخ ثبت و ضبط گرديده است، همواره در ميان دو نيروي متضاد؛ از يكسو"اخلاق" و تمام فضيلت‌هاي مربوط به آن و از سوي ديگر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لوايي عزيز زمان اتحاد آزربايجاني ها فرا رسيده بايستي بااتحاد خود حركت ملي ازربايجان را به سرانجامي خوش يعني استقلال برسانيم امروز نياز وافر به نفوذ در قشرهاي مختلف مردم و جوانان داريم بايستي عزاداريهايمان و مراسماتمان بوي استقلالازربايجان دهد نياز است در دستجات محرم نفوذ داشته باشيم و اين عزاداريها را به بلندگوي حركت ملي تبديل كنيم زمان خيزش حركت ملي فرارسيده است مردم را بايد شيفته ازربايجان و حركت ملي نماييم و در اين راه راهكارهاي اساسي بايد ارايه داده شود و روشهاي اصولي در پيش گرفته شود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" جدائی‌ها با ۲ زمستان توام شده "" ۱- زمستان اتمی‌، Nuclear winter ترمی است که با شعله‌ور شدن جنگ اتمی‌، آتش‌های گسترده، چنان حجم عظیمی‌ از دود را تولید میکنند که ورود نور را به سطح زمین، مسدود میکنند. "" ۲- زمستان استقلال، آیا کسی‌ به رهبر سیاسی جناب بارزانی نگفت به فکر خودت نیستی‌، به فکر مردم بیچاره باش، با شروع سرما و بارش برف، در صورت تحریم‌های کمر شکن، مردم به کجا پناه خواهند برد؟ در مورد زمستان اتمی‌، رهبر کمونیست کره شمالی‌، با شکم گنده و بر آمده از پرخوری، ملتی رنجور و استخوانی را، به لبه پرتگاه هول می‌‌دهد. در مورد اقلیم کردستان، رهبری بدون درایت، استقلال را با تصرف شهر ترکمن نشین کرکوک شروع می‌کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1 - برگزاری رفراندوم و تشکیل دولت و کشور مستقل حق هر ملتی است. کردها به حقوق ملی خود پی بردند و قصد برگزاری رفراندوم دارند. ما باید از این حق دفاع کنیم چون اگر دفاع نکنیم اولا ضد انسانی و ضد دمکراتیک است و دوما خودمان چوبش را خواهیم خورد. ترکها نباید دنباله رو فاشیستهای ترکیه و اردوغان شوند. استقلال کردستان در منطقه تابوها را می شکند و تاثیر مثبت به ملت تورک میگذارد و اعتماد به نفس آنها را در مبارزه جهت استقلال بالا میبرد. ممکن است بارزانی مثل گذشته به رفراندوم و استقلال کردستان هم که حالا پرچمدارش شده خیانت کند.
2 - نویسنده از روش مبارزه سنتی انتقاد دارد و خواهان سپرده شدن میدان به جوانان آذربایجان شده است. ایشان به روش مبارزه نقد دارد ، روش و مبارزه سنتی چگونه بود؟ چرا نقد روشن نمی کنید؟ منظورتان تورکچولوق و افراطی گری ناسیونالیستی و ترکیه گرایی است؟ اگر حرف دارید چرا سکوت

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب الان متوجه شدید که تاریخ استقلال آزربایجان به قبل از شوروی و لنین و استالین بر می گردد. لطفا در نوشتن کامنت خود دقت کنید تا علم و آگاهی تان زیرسوال نرود! خود کلمه آزربایجان به صورت مکتوب در متون تاریخی پیشینه 1000 ساله دارد.
باید متوجه بشوید که نگاه از بالا به پایین نکنید. و "نظر" خود را به عنوان یک امر مقدس و قابل دیکته شدن تلقی نکنید. شما فقط کامنت خود را بنویسید و دیگران را با ادبیات احمدی نژادی و طعنه آمیز (همچون هوچی گر، تجزیه طلب، صاحب نظر و ...) مورد خطلب قرار ندهید. شما که ماشالله عالم هستید و چند تا کتاب نوشته اید و ... مطمئنا می فهمید این چیزها را! اخلاقیات نشان دهنده شعور و علم انسان هاست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوائی در این ماجرا حلوا پخش نمیکنند . عاقل باش و عاقبت اندیش . اگر جنگی صورت بگیرد و کردستنانی مستقل شود شعله ان دامن هر خانه و خانواده ای را در اذربایجان ایران خواهد گرفت و خواهند گفت که پرتقال فروشی در سرچشمه روزهای خوشبختی بود .
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امیدوارم دوستان صاحب نظر! با دقت بیشتری کامنت های ارسالی را بخوانند.
۱_زمان به رسمیت شناخته شدن آذربایجان(۱)
۲_تعریف استقلال


عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم آتوسا...طلاق های سیاسی همیشه در طول تاریخ بوده و خواهد بود. ملتی که تصمیم به (( مستقل )) بودن می کند , شما نمیتوانید با زور و اسلحه نگه بدارید . البته تا مدت زمانی می توان این کار را بکنید ولی این طلاق به سرانجام خواهد رسید. خیلی ها سعی میکنند که حرکت ملی آزربایجان را با (( اقتصاد..اتحاد ...و دیگر پروپاگانداها )) به بیراهه بکشند ولی متاسفانه آنقدر عقل و منطق ندارند که شواهد عینی را ببینند....
خانم آتوسا.... ثروت ملی آزربایجان در (( زیر زمین این سرزمین )) نیست. بلکه درست بر عکس در بالای زمین و در ( مغز و افکار ) میلیون ها جوانان پر شور و دینامیک است که چنان وحشتی در بین تمامیّت خواهان ارضی انداخته است که شب و روز ندارند...شما ها خیال میکردید که تحقیر این ملت ترک بیش از 90 سال اثری نخواهد داشت؟ این ازدواج سیاسی ما ترک ها با ( آریا پرستان) چه نفعی برای ما تا بحال داشته است؟ فقط

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خدمت خانم نجفلی عرض کنم که ما تباری بنام آزری در دنیا نداریم. این تبار هم ساخته و پرداخته ایران گرایان آریایی و کومونیزم استالینی می باشد و گرنه کلمه آزری 100 سال پیش مفهومی نداشت. آنچیزی که برای ما روشن هست و سبقات تاریخی دارد تورکیت هست نه توهمات پان فارس ها! همین پسوند فامیل شما نشانه بارزی از تورکیت می باشد نه قفقازی بودن شما زیرا که در قفقاز علاوه بر توک ها ملل دیگری نیز وجود دارند.
ثانیا خدمت شما دوباره عارض شوم که اصلا کشور آزربایجان قبل از لنین (و به دنبالش استالین) برای خودش کشوری بود (و موسسش محمد امین رسول زاده) که در سازمان ملل به رسمیت شناخته شده بود! مطمئنا اطلاعات تاریخی تان خیلی گنگ و وارونه می باشد و بنابراین کمی خنده دار (و بحثتان شایسته جدی گرفتن نیست)!
ثالثا این جغرافیای ایران بود که حداقل در طول 1000 سال اخیر تحت تسلط و حاکمیت آزربایجان و تورکان آزربایجان بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این مقاله لوایی بسیار هوشمندانه بود. برعکس مقالات دیگر که درام نوستالژی بود این مقاله به واقعیات و چه باید کرد پرداخته. آقای لوایی باید به این سبک نوشتن ادامه دهد و از ادبیات شاعرانه فاصله بگیرند. وقت شعر و شاعری گذشته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلاحهایی مافوق مدرن و پیشرفته ایی که آلمان برای مقابله با داعش در اختیار کردها در عراق قرار داده، متاسفانه کردهها این سلاحها را عملا در جهت سرکوب احزاب ترکمنهای کرکوک بکار می برند، (سیچان اولمامیش چوال دیبی کسیرلر) هنوز قدرت نگرفته دیکتاتوری و نسل کشی براه انداخته اند، ترکمنهایی که بر روی دریای نفت زندگی می کنند باید برای جاه طلبی کردها قتل عام بشوند. تا آنها به آرزویشان با درآمد پول نفت برسند، تا بتوانند کردستان بزرگ تشکیل دهند، این کمونیستهایی که تا دیروز برای رهایی کوبانی سینه چاک می کردند، کجا هستند؟ چه فرقی هست بین خلق کرد و یا خلق ترکمن؟ چرا وقتی ترک محو و نابود می شود ، شما ها ککتان هم نمی گزد؟ ولی برای خلق کرد سینه چاک می کنید، یعنی راسیسم و نژادپرستی تا این حد؟!؟!؟!
تصویر آتوسا نجف لوی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پروژه بارزانی با شکست روبرو خواهد شد مگر! آنها توسط روتشیلد ها نجات پیدا کنند. بارزانی مقروض است و این قرض ها در صورتی پرداخت خواهد شد که خود را به شبکه ی روتشیلد متصل نماید. متاسفانه بارها در کامنت هایم تاکید به مسائل اقتصادی می کنم ولی یک عده هوچی بدور از علم سیاست صحبت می کنند و مسائل را به سمت عرق ملی و وطنی سوق می دهند.
روتشیلد ها دولت های مقروض را برای جنگ ها ترغیب می نمایند و پروژه آنها برای باز پس گیری کل منطقه با عنوان از فرات تا نیل محقق نخواهد مگر با جنگ در منطقه.
روتشیلد ها یهودی تبارهایی هستند آلمانی که به پروژه یهودی سازی فلسطین بسیار کمک کردند. جنگ سوریه نیز به سمت مقروضی دولت سوریه و به تصرف در آمدن خاک سوریه با پرداخت قرض ها محقق می شد اگر دولت های ایران، چین، و البته روسیه وارد این معادله ی اقتصادی نمی شدند.
حال پروژه ی دادن وام های میلیاردی در منطقه هدف خود را