خاکسپاری محمد جراحی در تبریز + فیلم و عکس
07.10.2017 - 07:34

 

 

 

 

محمد جراحی که مانند افشین اسانلو و شاهرخ زمانی پس از سال ها درد و رنج و زندان و شکنجه و در سایه ددمنشی های رژیم ولایت فقیه جانش را از دست داد در تبریز به خاک سپرده شد، بر سر آرامگاه محمد جراحی جعفر عظیم زاده رئیس اتحادیه کارگران آزاد ایران و محمود صالحی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری در ایران سخنرانی کردند.

جعفر عظیم زاده گفت: "..... مسئول مستقیم جان باختن شاهرخ و محمد جراحی به نظر من کسانی هستند که حق خواهی کارگر را در این مملکت برنمی تابند و تحت بدترین شرایط (آنها را) نگه می دارند! به طوری که ما ناچاریم سر مزار دوستانمان بیائیم و برایشان مراسم بگیریم! ....." وی همچنین گفت: "..... مرگ محمد و شاهرخ برخلاف تصور کسانی که این رفقای ما را این جور از دست ما گرفتند که گویا طبقه کارگری و فعالان کارگری از زندان بترسند، از مرگ بترسند، اتفاقا کاملا برعکس است! با مرگ محمد و شاهرخ بسیار مصمم تر از پیش، بسیار مصمم تر از همیشه حق خواهی خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد وضعیت موجود دوام پیدا کند! ....."

محمود صالحی نیز گفت: "..... کسانی مثل شاهرخ و محمد جراحی هیچ وقت نمی میرند چون در زندگی خودشان به انسانیت خدمت کرده اند، ما هر کجا اسمی از اینها ببریم باید بگوئیم که به انسانیت خدمت کرده اند، به بشریت خدمت کرده اند، به طبقه کارگر خدمت کرده اند ....." وی سپس افزود: "..... ما نباید گریه کنیم، ما امروز خوشحالیم از این که آن قدر نیرو داریم که از ما وحشت دارند، ما سر قبر می آئیم آنها وحشت دارند، به خانه شان می رویم آنها وحشت دارند، این نشان از نیرو دارد، ما قدرت داریم! ....."

در پایان کسانی که بر سر آرامگاه محمد جراحی گرد آمده بودند گروهی سرود انترناسیونال را خواندند:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=acpbEJwRZU4&feature=youtu.be

 

 

Missing media item.

 Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

  Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

Missing media item.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما