جوابیه مقاله ی "پناهنده سیاسی در سوئد قاتل کشیشان ایرانی است"

عطف به مقاله ای تحت عنوان: "پناهنده سیاسی در سوئد قاتل کشیشان ایرانی است" نوشته ی مینو همیلی بتاریخ یکشنبه پانزدهم اکتبر 2017، لازم می دانم با توجه به اینکه نام من "مهناز قزلو" البته فقط با نام کوچک "مهناز" در این مطلب ذکر شده توضیحاتی را خدمت خوانندگان ارائه دهم و براساس قوانین مطبوعات لطفا یادداشت مرا در جواب به ادعای کذب نویسنده منتشر نمایید.

در بخشی از مطلب مورد بحث که در مورد فرحناز انامی است از جمله آمده:‌
"خواهر او گلناز انامی شريك او در تجارت شركت واردات چيني بوده و بنابر شنيده‌ها از دانشجويان تفرش و خبرچين وزارت اطلاعات بوده است. او به عنوان تاجر وارد کشور فرانسه شده و از آنجا به کشور سوئد رفته و با استفاده از قانون دابلين بعد از شش ماه حضور در سوئد، اعلام پناهندگي مي‌كند. گلناز انامی پس از مدتی با پرونده‌ی همجنسگرایی و با کمک مهناز... توانسته است پناهندگی خود را دریافت نماید.! او هم اكنون از فعالين همجنس‌گرايان در سوئد است. "
در مورد درستی و یا نادرستی موارد مطرح شده در نوشته‌ی مینو همیلی که نام سازمان ضد جاسوسی «تندر» را نیز یدک می‌کشد اطلاعی ندارم و طبیعتاً قضاوتی نمی‌توانم بکنم. اما در این یک مورد خاص به هیچ وجه تردید ندارم که نویسنده بدون رعایت پرنسیب‌های اخلاقی و وجدانی داستانسرایی می‌کند.
در مورد ادعاهای کذب مینو همیلی در ارتباط با پرونده‌ی پناهجویی گلناز انامی بایستی بگویم من در مقام و موقعیتی نیستم که برای کسی پناهندگی بگیریم. روند رسیدگی به پرونده‌های پناهجویی در سوئد این امکان را به من و امثال من نمی‌دهد که در این امر دخالتی داشته باشیم. از این گذشته:
۱- برخلاف ادعاهای کذب مینو همیلی، گلناز انامی اساسن هنوز مصاحبه نشده است چه برسد به پذیرش کیس وی از طرف دولت سوئد. او صرفاً نزد اداره‌ی مهاجرت سوئد تقاضای پناهندگی کرده است.
۲- گلناز انامی وقتی هنوز مصاحبه نشده، چگونه مهناز قزلو توانسته برای او پناهندگی بگیرد؟‌
برای اطلاع خوانندگان بایستی تأکید کنم ما به عنوان سازمان فرانُرم‌گرایان ماناو ثبت شده در کشور سوئد که در چارچوب حمایت از حقوق همجنسگرایان، دوجنسگرایان و ترنس‌ها فعالیت می‌کنیم، وظیفه داریم در صورت حصول اطمینان از وضعیت فردی که یکی از اعضای جامعه ی انسانی «ال.جی.بی.تی» ست برای وی تائیدیه صادر کنیم. در مورد گلناز آنامی ما هنوز به مرحله‌ی تایید پرونده‌ی او نرسیده ایم و تقاضایی هم در این مورد مطرح نشده است. چه رسد به اینکه به کمک من، پناهندگی گرفته باشد.
بسیاری چه در سوئد، چه در ترکیه و یا حتا ایران از طریق شبکه های اجتماعی خواهان اطلاعاتی در مورد روند پناهندگی در سوئد می شوند و از آنجا که من اساسن در کار پناهندگی نبوده و هیچ گونه اطلاعی در باره نحوه و روند پناهندگی ندارم مراجعه‌کنندگان را به فدراسیون پناهندگی شعبه استکهم ارجاع می دهم. همین امر در مورد گلناز آنامی هم اتفاق افتاده است و وی از طریق فدراسیون پناهندگی، مانند بسیاری از پناهجویان پروسه پناهجویی خود را طی می کند و من هیچ فعالیتی در این زمینه ندارم. البته معتقدم هر کس که از جهنم ایران اسلام زده بگریزد واجد شرایط پناهندگی است
نویسنده به گونه‌ای جمله‌بندی کرده است که گویا گلناز انامی همجنسگرا نیست و صرفاً برای حل و فصل مسئله پناهندگی این موضوع را مطرح کرده است. بعید می‌دانم مینو همیلی مرجع قابل اعتنایی در زمینه‌ی حقوق همجنسگرایان باشد.
آیا هیچ فرد مسئول و با وجدانی بر اساس «شنیده‌‌ها» ، به خود اجازه می‌دهد به یک نفر که هیچ شناختی از او ندارد، مارک «خبرچین وزارت اطلاعات» بزند.
با تشکر
مهناز قزلو
دوشنبه 16 اکتبر 2017

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توكلي به صراحت نوشته اند : ،خانم هميلي صلاحيت أن را ندارد كه سازمان ضد جاسوسي تأسيس كند .
البته سوال أساسي اين است كه چه كسي تعيين ومشخص مي كند چه كسي صلاحيت چه كاري را دارد ؟ آن هم در زمانه پر اسرتي كه رژيم با تمام توش و توانش براي بقاء همه مرزهاي اخلاقي ،انساني ، سياسي و اجتماعي را مخدوش كرده است ! آيااينكه ايشان به قول شما اكستريم كمونيست هستند مانع صلاحيت ايشان مي شود ؟ شما كه با اين صلابت از عدم صلاحيت ايشان در مورد (تنها گوشه اي ) از يك خبر ،كه اين خانم ( گلناز انامي ) هنوز پناهندگي نكرفته است صريحأ و سريعا موضوع گيري مي كنيد ،تنها با اتكاء به جوابية خانم مهناز قزلو ،،،چرا در مورد همكاري اين دو خواهر با وزارت اطلاعات در مورد قتل كشيشان ايراني وارد موضع گيري نشديد ؟ و چرايي و چگونگي أن را زير سوال و يا تأييد و يا تكميل قرار نداديد ؟
خدمت جناب توكلي عرض مي كنم ،
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

قبلا هم نوشته ام كه خانم مينو هميلي صلاحيت اين را ندارد كه سازمان ضد جاسوسي تأسيس كند . چه كسي به او اين حق داده است. ؟ اگر اين حق به يك فردي كه گرايشات سياسي اكستريم كمونيستي دارد- داده شود،و ديگراني هم پيدا شوند به همين شيوه عمل نمايند،تصور نماييد در فضاي سياسي اپوزيسيون چه بلبشويي خواهد شد. اين خطر بسيار جدي است كه اگر خانم مينو هميلي هر كسي را مثل او فكر نكند را جاسوس بنامد،اگر واقعا خانم مينو هميلي مدرك و سند معتبري در دست دارد بهتر است ان را به پليس اينترپل أراهه نمايد .نه اينكه در سايت سياسي دست به افشاگري بزند. سازمان هاي ضد جاسوسي را طبيعتا كشورهاي براي دفاع از امنيت خود تأسيس مي كنند و تا كنون. در هيج كجاي جهان مشاهده نشده است كه أشخاص دست به تأسيس سازمانهاي ضد جاسوسي زده باشند